Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   456 / 1385
(#) llaci56 válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 18, 2010 /
 
A RAR -ral csak az a baj, hogy lusta vagyok lementeni és kicsomagolni. A JPG közvetlenül látható.
(#) J-O-E válasza gulasoft hozzászólására (») Máj 18, 2010 /
 
Én a PROFI-ban 10db.os 130.-Ft ért műanyag mosogatószivacsot szoktam venni. Egyik fele súroló a többi a szivacs, az a műanyag súroló tökéletesen "felpolírozza" előkészití a panelt a szivacs felével megtörlöm mindenféle vegyszer nélkül és kész, lehet laminálni.
De ez a rezgőcsiszolós módszer jó ötlet ki kellene próbálni.
(#) Pulyka válasza gulasoft hozzászólására (») Máj 18, 2010 /
 
Szia

Én egy egész aranyos radírszerű csiszoló anyaggal szoktam nyákot csiszolni,avagy úgy,mintha szó szerint papírt radíroznék

Pár kép.

Ha kell bemásolhatom a "tokkon" lévő szöveget,de semmi gyártási,forgalmazói cím nincs rajta,és nem is magyar szöveg van rajta,szerintem német.
(#) interferi válasza gulasoft hozzászólására (») Máj 18, 2010 /
 
Szia!
Én nem szoktam semmit csiszolni, polirozni a panelen hanem az Azur vegyszerboltban vettem "Innofluid-acid" nevü foszforsav tartalmú "Fertötlenítő hatású, emelt zsíroldó képességű vízkő- és rozsdaoldó koncentrátum" ot és felhigitva használom (beföttes üvegbe az egyharmada, felhigitva). Tiz percre beleteszem a nyákot utánna folyékony szappannal lemosom és lobálva megszáritom.
(#) emmzolee válasza interferi hozzászólására (») Máj 19, 2010 /
 
Tudsz képeket föltenni róla? Hogy néz ki a lötty, meg milyen volt a nyák, és milyen lett. az apróbb karcokkal hogy bánik el?
(#) emmzolee válasza Pulyka hozzászólására (») Máj 19, 2010 /
 
Ilyet már láttam nagyon régen. Akkor nagy szám volt, de elfogyott, és soha nem tudtam többé szerezni.
(#) Pulyka válasza emmzolee hozzászólására (») Máj 19, 2010 /
 
Nekünk is még a régi időkből való.
(#) poci261 hozzászólása Máj 19, 2010 /
 
Sziasztok!
tud nekem valaki ajánlani 1 nyák rajzoló progit?
(#) roland0327 válasza poci261 hozzászólására (») Máj 19, 2010 /
 
Szia. Sprint Loyout 5 vagy Eagle, stb.. Az oldalon a keresőbe beírod, hogy nyáktervező vagy nyákrajzoló és biztos találsz.

Üdv. Roland0327
(#) interferi válasza emmzolee hozzászólására (») Máj 19, 2010 /
 
Ime a képek.
(#) emmzolee válasza interferi hozzászólására (») Máj 19, 2010 /
 
Kössz.
Király ez a cucc. Tegnap rá kerestem a neten, és sok vízkőoldóban alkalmazzák adaléknak ezt a hatóanyagot. Erre most látom hogy a te flakonodon is rajta van egy mosdó.
Ki fogom próbálni.
(#) roland0327 hozzászólása Máj 19, 2010 /
 
Attila86! A HEstore-ban kapható 2x16-os LCD-k közül melyik jó a laminálód vezérlésébe? ÉS a kistrafó melyik a sok közül?
(#) Attila86 hozzászólása Máj 19, 2010 /
 
A kijelzőnek nem tudom hogy a HEStore-ból melyik felel meg. A kijelző típusa amit használtam: DEM16217. A trafó pedig egy 9V-os, 3,5VA-es, EI30-as, 32x27x29mm-es darab. A kijelzőt és a trafót is az Elektrokonthában vettem. A trafónak kicsit kisebb teljesítményű is jó.
(#) roland0327 válasza Attila86 hozzászólására (») Máj 19, 2010 /
 
Köszi. Írtam mail-t mert ez már rég nem ide tartozna.
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 19, 2010 /
 
Ma sikerült (elsőre ) lamináló fóliát felvinnem alulemezre
Tökéletes műszerelőlapokat lehet így készíteni !
(#) Nagykucsi hozzászólása Máj 19, 2010 /
 
Szóval nem tudom megcsinálni van PDF creatorom de nem megy... Ugye mennék nyomdába vinnem kéne az anyagot nekik. Egy db A/4-es oldal nem lenne tele, van két nyáktervem és ezeket kéne duplán az 4 terv ez nem tesz ki egy oldalt. De nem tudom őket egy oldalra tenni, sőt duplázni sem... Valaki mondja meg hogy csinálja...Köszi
(#) zombee válasza Nagykucsi hozzászólására (») Máj 20, 2010 /
 
Nekem is hasonló a problémám, van egy tervem amiből kb. 30 ráférne egy A/4-re.
Nem a műnyomóval akarok spórolni, hanem a vasalást akarom megkönnyíteni, mert akkor nem kell összevissza vagdosni, reszelni, illesztgetni, a lemosás is egyszerűbb, sőt! Így már van értelme beültetési rajz felvasalásának is...
Ja, és az A/4-es egyoldalas lap sokkal olcsóbb mint 30 darab méretre vágott...
(#) llaci56 válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 20, 2010 /
 
De miért kell az alura fólia? Tökéletes műszer előlapot lehet készíteni alu lemezből (mint a gyári!) fólia nélkül.
(#) watt válasza llaci56 hozzászólására (») Máj 20, 2010 /
 
Szerintem is jó ötlet, nincs ezzel semmi baj. Kinyomtatod, ráhengerezed, lelakkozod kész. Itt nem érdekes, hogy van más megoldás is...
(#) llaci56 válasza watt hozzászólására (») Máj 20, 2010 /
 
Igaz. Nekem elsőre idegennek tűnt a műanyag bevonat az alun.
(És még rá is lakkozni? Az nem oldja meg a műanyagot?)
(#) kaqkk válasza llaci56 hozzászólására (») Máj 20, 2010 /
 
A teljes technológia: 1 : lézernyomat laminálálás
2 : lamináló fólia felvitel
(#) zombee hozzászólása Máj 20, 2010 /
 
A PDF mellett még van egy apró gondom.
Eagle - furatok.

Az ellenállások, IC-k furatai nagyon kicsik, kb. 0.8mm-esek, a legkisebb fúróm meg 1mm-es.
Maratás után a fúró belevág a PAD-be, emiatt néhol felszakad a PAD, vagy sorjás lesz, stb.
Az se lenne utolsó ha az ellenállások PAD-jei kör alakúak lennének a mostani nyolcszög helyett...

Van valami átalakító módszer?
(#) J-O-E válasza zombee hozzászólására (») Máj 20, 2010 /
 
Az a helyzet hogy 0,7-0,8mm az normális méret az alketrészlábnak be kell szerezned kb. 30Ft./db-ja a fúróknak!
Mindjárt érdemes több db.-ot venni mert az üvegszálerősités a nyákban hamar tönkre teszi és akkor szakít, vagy ha a keretbe belefér akkor jó mínőségű fúrót kell venni.
Én nem Eagle-t használok de biztos beálítható a furatméret és a PAD-ek mérete és formája is mint a SprintLayout5-ben.
(#) gulasoft válasza zombee hozzászólására (») Máj 20, 2010 /
 
0.8-as vastagítoot szárút vegyél a hq-ban van. Nagyon drága de 10.000 furata jó.
(#) llaci56 válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 20, 2010 /
 
De akkor miért bonyolítod? Nyomtasd tükrözve a lamináló fóliára a képet, és így lamináld a lemezre!
(#) gulasoft válasza Nagykucsi hozzászólására (») Máj 20, 2010 /
 
Nem pdf creator hanem pdf edit. Megnyitod az egyiket, megnyitod a másikat, ctr a, crl c, átlépsz az elsőre ctr v, majd odébbhúzod az egérrel.
(#) tibibalogh520 válasza llaci56 hozzászólására (») Máj 20, 2010 /
 
Szia!
Csak kíváncsiságból kérdem, a lamináló fóliát be szabad engedni a lézernyomtatóba?
(#) pici válasza zombee hozzászólására (») Máj 20, 2010 /
 
Szia
Ha kicsik a pad-ek, alakítsd át őket nagyobbra az alkatrészlistában.
Vagy használj CAM processt.
Vagy pl PhotoShopban alakítsd át.
(#) pici hozzászólása Máj 20, 2010 /
 
Egy érdekes infó a nyomtatásról.

Tegnap készítettem egy nyákot, de mivel újratelepítettem laptopot, nem volt rajta PhotoShop és így Paintból ellenőriztem és nyomtattam.
Az eredmény érdekes, cakkos lett mint itt sok embernek.
Felraktam PS-t és újranyomtattam ahogy szoktam, látszik a különbség.
Minden egyéb paraméter azonos (gép/nyomtató/terv)
(#) gulasoft válasza pici hozzászólására (») Máj 20, 2010 /
 
Ha jobban megnézed, akkor látszik, hogy ott ahol cakkos, a másiknál halványabban ott van egy csík. Azt hiszem ezt hívják elmosásnak, és hát a mikrofos terméke nem a szolgáltatások sokrétegűségéről ismert.
Következő: »»   456 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem