Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   535 / 1385
(#) Zoli_bácsi válasza krisztianAMG hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Ez a kérdés már nagyon sokszor elhangzott. Használd a keresőt, vagy böngészd át a topikot, esetleg keress rá a video tárban.
(#) zozz12 hozzászólása Jan 8, 2011 /
 
Sziasztok!
Szeretnék én is átállni a vasalásos (azaz laminálásos ) technikára és úgy tudom laminálással sokkal jobb és gyorsabb eredmény érhető el. De sajnos magáról a laminátorról gőzöm nincs. Hogy és miből lehet/érdemes megépíteni, hogy olcsó legyen, de azért jól használható?
Ti mire nyomtatjátok a NYÁK -ot? (pl. műnyomó) Melyik a legjobb?
Mennyire érzékeny ez a technika a lézernyomtatóra? Hány DPI -s felbontás kell min.?
Ezzel a technikával hogy lehet megoldani az ónozás? (NYÁK védelem; nem pákával)

(#) kaqkk válasza zozz12 hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Minden kérdésedre itt a válasz a témában ,csak olvass vissza .
(#) zozz12 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Oké, bocsi a felesleges kérdésért.
(#) janikukac válasza nagy_david1 hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
És a filcel ha rárajzoltam , akkor hogyan kell maratni? Mivel?
(#) Doncso válasza janikukac hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Vaskloriddal. Vagy HQ-video-nyák marató szerek.
(#) janikukac válasza Doncso hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Akkor , ezt már butaságnak tartom, mert a vasalós technikával nem ronthatom el a "rajzolást" , mivel kész rajzot nyomtatok. Tetejében, ugyanannyi pénz megy el rá. Vaskloridot csak el. üzletbe lehet venni, vagy lehet gyógyszertárban is ?!
(#) nagy_david1 válasza janikukac hozzászólására (») Jan 8, 2011 / 1
 
Ugyan úgy tovább is maratószerrel maratod (vas klorid és társai). De szerintem nézz szét ezek a témák között.
Én csak azt mondtam, hogy vasalásnál több komplikáció léphet fel mint filc esetén. Na meg egyszerűbb és gyorsabb szerintem kis panelek esetén. Szépség és pontosság most más kategória. Én még a mai napig is levilágításos technika mellett alkalmazom a filcet is gyors, kicsi panelek készítésénél.
(#) janikukac válasza nagy_david1 hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Aha, rendben. Köszi ! Mindenféleképp az alkatrészeket hétfőn beszerzem. Vaslorid megéri az 515 FT-árat.?Legalább is , ahol venném, ott annyi.
(#) Doncso válasza janikukac hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Én nem mondtam neked, hogy rajzolj, sőt linkeltem is, hogy lehet vinyettával vasalózni, ha nem tudsz szerezni műnyomót. Vaskloridért meg nem sok 500Ft, többször lehet használni. Ennél olcsóbban nem úszod meg, mondjuk nem is pénz 500Ft. Ha ettől olcsóbb hobbi kell, akkor origami.
(#) blackdog válasza janikukac hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Ha már ennyire hajthatatlan vagy akkor inkább én a Nátrium-perszulfátot javaslom.
Kevésbé veszélyes! És ahogy látom magad se tudod, hogy pontosan mit hogyan csinálj.
(#) fezsolt73 hozzászólása Jan 8, 2011 /
 
Hello!
Debrecenben hol tudnék venni nátrium-perszulfátot és van-e cég ahol nyákot gyárt itt a városban.
(#) Ricsi89 válasza fezsolt73 hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Nátrium-perszulfátot nem tudom hol tudsz venni, de nyákkal foglalkozó céget találtam egyet. Bővebben: Link
(#) blackdog válasza fezsolt73 hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Hestore, itt tudsz rendelni. Nem a legolcsóbb, de eddig én mást nem találtam. Igaz vettem már fele ennyiért is, de ott már nem árulják. Remélem olcsóbb lesz. Csak többen kell, hogy használják.
(#) fezsolt73 válasza blackdog hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Igazából azért kérdeztem, hogy ne keljen rendelnem.
(#) blackdog válasza fezsolt73 hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Az tény, hogy 100g-t nem éri meg rendelni, de ha belegondolsz 100g semmire sem elég. 1-2 marás.
én 5600 forintért vettem 2kg-t szállítással. Internetes hirdetéseket érdemes nézni.
(#) emmzolee válasza blackdog hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
A 100g-ossal is el lehet karistolni 1 évig, ha nem maratsz minden nap.
(#) elektromos hozzászólása Jan 9, 2011 /
 
Elfogyott a régebben vásárolt matt fotópapírom, melyet már nem lehet kapni még a Phantom-nál sem. Ezt találtam helyette:Bővebben: Link
Szerintetek ez jó lehet, mert olcsónak találom. Sajna az OKI B2200-as nagyon igényes a papír fajtákra, de mivel ez volt a legolcsóbb nyomtató, ez mellett döntöttem.
(#) BarnaPili válasza elektromos hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
A műnyomót nem csipázza a nyomtató?Az van a Pantonnál.műnyomó panton
István
(#) elektromos válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Rendeltem matt műnyomót tőlük, de sajna nem jó. Itt marad a nyakamon 3200ft-ért vásárolt papír. A régi fajta már nincs egyik üzletükben sem.
(#) shield válasza elektromos hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
A leírásokban a fényes műnyomót ajánlják nem a mattot. Én még a szokottnál is fényesebbel fogok majd próbálkozni.
(#) Rumcájsz válasza shield hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Kipolízozod a papírt?
Milyen tipusút használsz?
(#) blackdog hozzászólása Jan 9, 2011 /
 
Ma ismét készítettem két panelt.
Nekem eddig teljesen bevált a vasaló és nátrium perszulfát.
A vágást és fúrást viszont nagyon gyakorolnom kell. Nagyon nehéz 0,8 és 0,6 mm furatot készíteni.
(#) blackdog válasza blackdog hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Egyébként ti hogyan készítitek a furatokat?
Nekem van egy skil magas fordulatú gépem. 0,3-3,2mm között tudok bele szárat tenni. Csináltam neki egy állványt is. Még is sikerül néha mellé fúrni. A 0,6mm furatokat képtelen vagyok szépen csinálni.
Fúrás közben hogyan kellene pozicionálni a panelt? Csak szemmérték?
(#) ODU hozzászólása Jan 9, 2011 /
 
hol lehet beszerezni 1mm alatti hegyeket? Sehol sem árulnak.. (mondjuk postával meg megint csak drága lenne
(#) blackdog válasza ODU hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Én egy helyi csavarboltban vettem 0,6-0,8-1mm. Tudom ez téged nem vigasztal, de próbálkozz jobb forgalmú csavar és szerszám boltban.
(#) emmzolee válasza blackdog hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Én is ilyen kicsi nagy fordulatú állványos gépet használok.
Amikor meg tervezed a nyákot, a forrpöttyök közepén lévő lukakat be lehet állítani, hogy mekkorák legyenek. Én 0.4mm körül szoktam állítani. Aztán amikor ki maratod ott lesz a rézen a luk, és az majd meg vezeti a fúró száradat. Akkor szép lesz.

Én sima HSS fúrókat használok, mert a kemény fém fúrók túl könnyen törnek. Én szerszámboltban veszem, meg az Elektro Konthában.
(#) gulasoft válasza ODU hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Keress rá linkeltem valamikor hegyeket ebay-ről, a másik lehetőség fairtools, és a HQ.
(#) blackdog válasza emmzolee hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Mint láthatod én is csináltam helyet a furatoknak. 0,8mm.
Én is HSS fúrót használok, de még is sikerül mellé fúrnom. Azt észrevettem, hogy ha kicsit jól találom el a furat helyét akkor bevezeti a szárat. De valahogy nem az igazi :no:
(#) Ricsi89 válasza blackdog hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Nem kell akkora helyet hagyni, mert a fúró hegye, akkor tud mozogni. Ha kisebbet csinálsz, épp csak egy apró pont, akkor a fúró hegye nem tud megmozdulni semerre.
Következő: »»   535 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem