Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   536 / 1385
(#) mps válasza ODU hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Hali! Ha jársz Miskolcra az Augusztus 20 strand mellett van egy szerszámbolt, nekik szokott lenni, rendes keményfém, vastag szárral, 800pénz/db volt ősszel.
(#) blackdog válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Érdekes. Tehát, ha én általában 0,8mm furatokat készítek akkor jobb, ha a panelen 0,4mm helyet hagyok?
(#) Ricsi89 válasza blackdog hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Igen, mert a fúró hegyes általában és ha nagyobb hely van hagyva, akkor tud mozogni. Ha csak kicsit hagysz, akkor nem tud elmozdulni, csak megvezeti, a fúró majd megcsinálja a kellő lyukat a rézen.
(#) emmzolee válasza blackdog hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Én meg 0.4-es lukat írtam.
"Mint láthatod"
(#) blackdog válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Mindenképpen kipróbálom. Van igazság abban amit mondasz.
Most viszont itt van 2db panel 0,8mm furat hellyel. Holnap megküdzök velük.
(#) BarnaPili válasza blackdog hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Ha óvatosan megpontozod,akkor az segíthet. Én szoktam ilyet is elkövetni.De inkább kis lukat rajzolok a paneltervezéskor.
István
(#) blackdog válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Inkább a kis lyuk. Ha belegondolok, hogy van 100+ furat.. Akkor még 100+ pontozás is...
Én úgy látom, hogy 2x0,4 vagy 2,2x0,4 forrszemekkel már jól lehet dolgozni. Korábban próbálkoztam az 1,4x0,6 és 1,6x0,8 szemekkel,de ehhez meg nem lehet rendesen forrasztani.
(#) BarnaPili válasza blackdog hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
A pontozást csak a mostani dologra értettem.Szerdán eltörtem 2 keményfém fúrót,mivel kicsit bekóvájgott,meg nem fogtam a panelt rendesen.és fölkapta..Szerencsére itt vásárolt élezett fúrók voltak.Azért lehet érezni a vadonat új és az egyszer élezett között a különbséget.Az előbbi javára. Szóval csak óvatosan.
István
Ui: Jók lettek a paneljaid.
(#) blackdog válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Köszönöm!
A felsőt már elkezdtem kifúrni, de 8 körül jöttek a szomszédok hangos vagyok fejezzem be.
Nem számít. Holnap úgy is szabin vagyok. Főleg mert a 33.-ba lépek. Születésnapomon sosem dolgom. Holnap viszont sokat fúrok
(#) agressiv válasza blackdog hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Tervezéskor valóban hasznos ha a furatok aprók. Én olyan kis lyukat szoktam hagyni amikor tervezem a programmal, hogy éppencsak bevezesse a fúrót a luk közepébe és akkor nincs baj.
(#) blackdog válasza agressiv hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Ez mind abban erősít, hogy áttervezem az alkatrész könyvtáram és mostantól általánosan 2,2x0,4 forrszemeket készítek a 2,2x0,8 helyett.
[off]
Mivel kezdő vagy a könyvtáram is kezdő. Nem lesz nagy meló
(#) gulasoft válasza agressiv hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Ezért csináltam egy cnc-t. A fa szépen dolgozik, gyártja a fémgép alkatrészeit. Utána azzal fogok fúrni.
(#) ODU válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
De bolond vagyok a HQ-ba nem is néztem, pedig mindig onnan hozatom a dolgokat. Van minden féle méretű hegy, nagyon szuper, és kösz a segítséget
(#) agressiv válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Ebben most nem látok semmi értelmet.
(#) gulasoft válasza agressiv hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
CNC-vel fogom a paneleket fúrni.
Építettem egyet fából, de kéne egy nagyon nagyon pontosat építeni, és az fém lesz. Ennek a fémgépnek az alkatrészeit marom ezzel a fából készült géppel.
A lényeg, hogy több 100 lukat kézzel pontosan kifúrni nem lehet. Kifúrni ki lehet, de hogy nem lesz mind pontos, az tuti.
Ugyan csak nem lehet 0.4-es fúrót használni kézzel. Oda olyan stabilitás és motorfordulat kell, amit csak egy nagyon masszív nagyon pontos cnc tud adni.
(#) agressiv válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Az nem semmi. Gondolom sok nyákot szoktál gyártani

Kicsit furcsa volt, hogy fa CNC maró gyárt fém CNC marót
(#) gulasoft válasza agressiv hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Nekem is furcsa, ismerős em hitte hogy menni fog, de megy. Lassú ugyan, de egész pontos.
(#) blackdog válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Láthatnánk róla képeket? Meg engem érdekelne az elvi működése. Nekem is megfordult a fejemben, hogy valami automata kellene a fúráshoz.
(#) gulasoft válasza blackdog hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
A kép készítése óta a maró rendesen fémlappal meg fémpánttal rögzítve lett, és a fába nyomott 12-es anya lecserélődött egy danamid anyára.

Az eagle-hez van egy makró ami a drill állományokból csinál mach3 számára ehető g kódot. Mondjuk a danamid anyák óta nem próbáltam még fúrni vele, de ha alut pontosan mar, akkor gondolom a fúrás is pontosabb lett.
Az x tengelyem üt egy kicsit ahelyett ha minden igaz a héten kapok egy nagyon egyenes darabot, ha az beválik, akkor az kerül át a fémgépbe is.
A fa nem volt drága, de a motorok 12.000*2+egy bontott a z-n, a vezérlő 12.000 az csapágyak, sinek tengelyek cirka 5000Ft.
A fémgépbe eddig csak anyag 20.000 felett van + az x-nek egy brutális lineáris tengely 14.000 két rúd két kocsival (25-ös), és a motorok majd átkerülnek erre.

cnc1.jpg
    
(#) blackdog válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Brutális. Nem sajnáltál sem pénzt sem idő. A legjobb a fúrógép stabil rögzítése.
(#) blackdog hozzászólása Jan 10, 2011 /
 
A szomszédok nagy örömére végeztem a fúrásokkal és a beültetési oldal feliratozásával.
Nekem ez utóbbi nem akar rendesen sikerül. Erre van ötletetek?

DSCF4099.JPG
    
(#) gulasoft válasza blackdog hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Ideiglenes megoldásnak jó volt, de mondom most már rendesen fel van rakva, igaz le fogom cserélni valami nagyobbra.
(#) gulasoft válasza blackdog hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Mi ebben a nem jó?
(#) blackdog válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Nem tudom rendesen leszedni a papír maradványokat mert akkor már jön a festék is. Majd veszek lakkot és lefújom. Akkor talán szebb lesz.
(#) agressiv válasza blackdog hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
iért olyan fontos a feliratozás? Én nem szórakoznék vele ennyit.
(#) BarnaPili válasza blackdog hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Ha csak ujjbeggyel dörgölöd,óvatosan,akkor marad a toner a helyén.Utána áttörlöd WD40-el és olyan lesz mint a korom...mehet rá a lakk.
István
Ui: Isten éltessen a 33.on.!
(#) blackdog válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Köszönöm!
Nos leforrasztottam. Izgultam kicsit, de végül minden ok. Működik!
Már csak dobozolni kell.

Érdemes valamivel kezelni a forr. oldalt?
(#) Zoli_bácsi válasza blackdog hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Szépen sikerült a nyák. Leszámítva a széleit, az kissé görbe. No de majd alakul szépen az is.

Nátrium perszulfátot honnan vetted? Én közepes tételben szeretnék venni, 2-5kg-ot.
(#) blackdog válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Őszintén mondva a széleivel már nem volt kedvem vacakolni. Úgy is dobozba kerül.

Az első adagot a hestore.hu-n majd a neten találtam egy hirdető és tőle. Sajna már neki sincs.
(#) Zoli_bácsi válasza blackdog hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
A nátrium perszulfát, ha jól tudom, és jól olvastam, értelmeztem, akkor többször is felhasználható maratásra. Gondolom ahogy telítődik egyre kékebb lesz. Jól értelmeztem?
Következő: »»   536 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem