Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   738 / 1385
(#) tikitiki válasza hotib hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Na jó , ha ennyire hitetlenek vagytok mint mindig este lesz teljes videó ,akkor , de nem szex ?))
(#) hotib válasza tikitiki hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Nem hitetlen vagyok, próbáltam. Celofán néven nem azt kaptam. Pedig a tapintása is nagyon hasonló volt.
De kipróbáltam "igazi" celofánnal is, szerintem az a nyomtató, amin átengedtem túl meleg volt neki.
Én is úgy próbáltam, ahogy írod: normál fénymásoló papírra ragasztottam, és megnyúlt a celofán. Így többet nem foglalkoztam vele.
(#) tikitiki válasza hotib hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Hát nekem nem bántja , hogy megnyúljon ilyet nem tapasztaltam nyomtatások során .De majd be lesz mutatva , hogy milyen is működés közben.
(#) iimi válasza tikitiki hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Nagyon ötletes dolog a celofán, csak én nem fogom egyik itthoni nyomtatóba sem beletenni, tettem már lézernyomtatóba olyan öntapadós fóliát amit csak szitázással lehet feliratozni de az importőr a "fordításban" azt irta laser-el nyomtatható, nem olvadt meg viszont a toner por nem tapadt meg rajta, és a kemencébe megolvadt és összetapadt toner göböcskék lettek és ebbe megszorult folia, annyira hogy elszakadt a "fixing film".
Amiket használunk nyomtatók általában nem a kategória alja, nem szívesen kísérletezgetnék vele.
(#) gulasoft válasza iimi hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Támogatom. Erre vannak a lézer filmek.
Nekem Xerox Premium transparencies van, soha nem volt vele gond, de ettől még duplát kellet csinálni ezzel is, hogy valamennyire takarjon.
(#) tikitiki hozzászólása Feb 20, 2012 /
 
Na akkor lézerfólia helyett celofán így , és nem másképp.És egy ilyen tasakban van 50DB 17x17cm es , és tudom nem lehet árakat írni , csak azért , hogy az összehasonlítás végett egy ilyen tasak 59 FT ba kerül , és tudja ugyan azt mint bármelyik több ezer forintos lézerfólia , megjegyzem nagy biznisz az , és semmivel se tudd többet.

http://www.youtube.com/watch?v=_9v8-aKarzs&feature=youtu.be
(#) tikitiki válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Csak azért mutattam ezt be , hogy egy celofánra is lehet , és ha neki nem jó a lézerfólián , akkor valami bibi ott van.
(#) waterbear válasza tikitiki hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Na, már megint szédíted a társaságot??

Az mikor jön, amikor királylány voltál?
(#) tikitiki válasza waterbear hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Az amikor álmodik a királylány?
Sosem szédítettem senkit, és semmivel, de ami tény az tény ez van.És a videó az tény vagy nem?
Legalább lesz egy kis élet itt megint.
(#) waterbear válasza tikitiki hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Sztárnyomtató kolléga, sztár ötletekkel, és ott kukul el, ha megvalósítást, az anyagokat kezdik firtatni....

Szinte bármire, akár rizspapírra is tudok nyomtatni lézerrel, ami nem ég bele a nyomtatóba, ez nem kunszt, hol a videó a celofán használati értékéről? Nekem gyanús, hogy a ragasztótól is igen csak meggyűrődött, hullámos lett a széle, hogy lehet ezt használni???
Vagy megint csak egy kis öntömjénezés, mint a múltkor tikitiki?
(#) tikitiki válasza waterbear hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Várj csinálok képet , mert azt nem kérte senki , hogy milyenértékű a celofán , csak , hogy lehet e rá nyomtatni, Mindenre persze én sem , de ezeket kipróbáltam azért vagyok benne 100% osan biztos.
(#) tikitiki válasza (») Feb 20, 2012 /
 
Á dehogy beszélgetünk csak némi prezentálással
(#) tikitiki hozzászólása Feb 20, 2012 /
 
Csináltam a hátuljáról képeket , de hogy ezen semmi érték , vagy mire gondoltál nincs, ennyi volt rajta csak meg a cég , de azt nem akartam , hogy rajta legyen.
(#) waterbear válasza tikitiki hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Halló, Földlakó... a celofánnak legfeljebb csak használati értéke van, ezért kár teleszemetelned a fórumot....

Hja, és én nem kértelek erre (sem)!
(#) iimi válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Köszi a választ simpi! és köszönöm mindenkinek aki leirta hogy mit használ.
gulasoft köszi neked is hogy leírtad hogy2 rétegben használod, ez is fontos, én is szoktam 2 rétegben használni.
waterbear-nek is igaza van, igen lehet egy csomó dologra nyomtatni köztük zsirpapirra is de sok újabb kérdés vetődik fel.
tikitiki-nek is igaza van biztosan lehet olyan celofánt találni ami akár jobb és olcsóbb is mint a laser-fólia de mi van ha holnaptól a gyártó úgy dönt, hogy az eddig töbszáz celsius-ig rezisztens fóliát egy másik fóliára cseréli ami befőzni ugyanolyan jó vagy jobb mint az előző de beleolvad a nyomtatóba, stb...

Továbbra is várom a mindenki hozzászólását, remélem egy moderátor sem haragszik érte, nem akartam új topikot nyitni, remélem senki nem érzi úgy hogy ezzel off-olnám a topikot.
(#) waterbear válasza iimi hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Azt gondolom erről, hogy vannak bevált módszerek, hozzájuk tartozó anyagokkal, amiből jelenleg is van rendesen, megfizethető a választék akár profi, akár amatőr, hobbi szinten is.

A próbálgatás szép dolog, de el kell dönteni, hogy új anyagokat akarunk felfedezni a nyák készítéshez, mert az egy másik topic, az életrevaló és a vad ötletekkel együtt, vagy konkrét, mindenki számára használható dolgokat írunk le, arról, amiről egyébként szólna a topic.

Szerintem ez a téma off, különös tekintettel arra, hogy ha feldobsz tikitikinek valami ilyesmit, akkor oldalakon keresztül képes teleszemetelni a topicot, pl celofán fényképekkel, és azok számára, akik a tartalmat, információt keresik a nyák készítéssel kapcsolatban, azok számára elveszik az információ...
(#) waterbear válasza iimi hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Lapvetően azt javaslom Imi. hogy ha jól emlékszem HP-val nyomtatsz, akkor vegyél bele HP fóliát. Én is azt használok a HP6L-be. Ha lézerrel nyomtatsz, nem tud szétfutni a festék rajta, mert ez a hibajelenség csak a tintasugarasok sajátja.
Ha nem égeti be a tonerport a nyomtatód, akkor ott valami hőmérsékleti balhé lehet, tehát a nyomtatódban van a hiba.
Azért ezeknek a fóliáknak eléggé sajátságosan két oldala van, ha nem tudod megkülönböztetni szemre, akkor egy alkoholos filccel a nem nyomtatandó területen húzz egy centis vonalat. Ha "összefut" akkor ez nem a nyomtatható oldal! Azt hiszem a tintasugarasoknál is így működik...
A nyomtatható oldala kicsit mattabb, lehet hogy itt a hiba Nálad?
(#) emmzolee válasza tikitiki hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Szerintem az a celofánszerű cucc amire nyomtattál az összevissza nyúlik, vagy deformálódik. Ez nem megoldás.
(#) sastas01 hozzászólása Feb 20, 2012 /
 
Hali!

Szeretném kérdezni: A nyák feliratozást lehet-e ugy csinálni, hogy felvasalom a rajzolatot(mint a vasalós nyákkészítésnél)? Egyébként, még milyen módszerek vannak erre(ha ez esetleg nem jó)?

Tiki: Érdekes módon mindenki azt mondja, hogy Veled van a "baj". Megkérnélek Tisztelettel, hogy hsz.-eidet először gondold át, nem szeretné(n)k azt, hogy a témát zárolják!

sas
(#) BarnaPili hozzászólása Feb 20, 2012 /
 
Ehhez a nyomtatásos témához kérdeznék.Vettem laser fóliát,az egyik oldalára egy papírlap van ragasztva.Ezt rajta kell hagyni a kézi lapadagolásnál?
(#) tikitiki válasza BarnaPili hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Papírlap van ragasztva ?
Hát az milyen ?
Én amikor lézerfóliát vettem azon ilyen ragasztás nem volt.
(#) emmzolee válasza BarnaPili hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Gondolom azért van a fólián papír, hogy a nyomtató laptovábbítójában meg ne csússzon. Nekem az volt a bajom, de össze szoktam celluxolni a fóliát egy papír lappal, és minden ok.
Én mondjuk nem ilyen fóliát használok, hanem a Niceday -tól a Copie Film -et.
(#) iimi válasza BarnaPili hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Az amit vettél lehet valami más mint amit venni akartál.
Nem lehet hogy öntapadós fóliát adtak, vagy hőtranszfer fóliát textilhez?
(#) kaqkk válasza sastas01 hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Igen lehet , házilag ha jól tudsz vasalni (és jó hordozót találsz)
Én amikor lézernyomatot használtam öntapadós tapéta hordozópapírra nyomtattam ,azt vasalás után egyszerűen lehúztam és már készen volt a nyomat a nyákon (próbáltam a nyák mindkét oldalán ,és még 1,5mm alu lemezen is minden estben tökéletesen működött a dolog .
(#) tikitiki válasza iimi hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Egyébként még mindig kíváncsi lennék milyen nyomtató beállítást használsz , hogy nem sikerül nos ?
(#) gulasoft válasza BarnaPili hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Nézd meg erősen, szerintem az nem lézer, hanem tintasugaras.
(#) gulasoft válasza waterbear hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Szerintem kevered. A lézernek mindegy melyik oldalát nyomtatod. A tintasugarasnál van az egyik oldalon egy vékony érdes réteg amibe beragad a tinta. A lézernek mind a két oldala ugyan olyan (vagy csak én nem láttam még két különböző oldalú laser fóliát).
(#) tikitiki válasza gulasoft hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Az is lehet , de én anno vettem mind a kettő félét , és ilyen nem volt rajta.És tényleg csak a tintasugaras egyik fele érdesebb is az viszont érezhetően , és látszatra is.
(#) iimi válasza tikitiki hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Na mit állítsak be rajta minden beállitással nagyából ugyanaz, leirtam neked privátban is hogy nem a nyomtató beálítása a gond hanem az hogy itt nálunk ahol én élek van egy csomó hamisított dolog, ezek a fóliák is valószínü azok.
Nem azt kértem hogy valaki elmagyarázza hogy mit állítsak a nyomtatón hanem azt hogy legyen szíves írja le mindenki akinek persze van kedve hogy milyen laser-fóliát használ.
Leirtam neked privátban hogy több nyomtatási tapasztalatom van és tudom hogy nem a nyomtató és nem a nyomtató beállitás a gond hanem a fólia,
de te azon lovagolsz hogy én nem tudom beállitani a nyomtatóimat.
(#) gulasoft válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Na olyat sem láttam még ahol mind a két oldala érdesített volt. Az is egy érdekes fólia lehet.
Következő: »»   738 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem