Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2347 / 3571
(#) elektroncso válasza pjg hozzászólására (») Szept 1, 2014 /
 
Bocs, felvidéki nyelvjárás:konyhabútor.
U.i.: főleg a második képen lévő.
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2014
(#) gernerakos válasza pjg hozzászólására (») Szept 1, 2014 /
 
Én sem tudom. Gondolom az az a szekrény, ami a falra van rögzítve, olyan fejmagasság körül.
(#) pjg válasza elektroncso hozzászólására (») Szept 1, 2014 /
 
Értem. Még nem hallottam.
(#) elektroncso válasza pjg hozzászólására (») Szept 1, 2014 /
 
Néha elfelejtkezek magamról, meg arról hogy magyar fórumon vagyok és nyugodtan használom azokat a kifejezéseket amik itt Felvidéken teljesen általánosak. Általában figyelek arra hogy jól írjam, illetve itthon is így használom őket, de az üzletben hiába kérek ónt, csak pislognak.
Idézet:
„Mi kő gyerek?”

Itt érdekes egy nyelvkeveredés van, szlovák, német és magyar van benne összekeveredve. Meg vannak szavak amiket semelyik másik nyelv nem ismer csak az itteni emberek. Volt olyan ismerősöm aki Pesten a plázában párkit kért horcsicával, mert a spekacskit otthon hagyta. Gondolhatjátok hogy néztek rá.
(#) nedudgi válasza elektroncso hozzászólására (») Szept 1, 2014 /
 
A párki, meg a horcsica tiszta (virsli, mustár), de mi az a spekacski?
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2014
(#) elektroncso válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 1, 2014 /
 
Szafaládé ha jól tudom, az a vastag virsli amit a tábortűznél szoknak sütni.
Mustár, ez az, előbb nem jutott az eszembe.
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2014
(#) depi52 hozzászólása Szept 1, 2014 /
 
Részemről a láncfűrész visz mindent, márkától függetlenül stihlka az össze itt Felvidéken.
(#) elektroncso válasza depi52 hozzászólására (») Szept 1, 2014 /
 
Érdekes, ezt meg még én nem hallottam sehol sem Gútán. Nálunk motorfűrésznek hívják (ilyen kiejtéssel-fírísz).
(#) depi52 hozzászólása Szept 1, 2014 /
 
Itt keleten elég nagy divat pedig.
(#) gernerakos válasza elektroncso hozzászólására (») Szept 1, 2014 /
 
Szeged, talicska = furik
komárom-esztergom megye, Ács(kicsi város komárom mellet):
Ómáruim: szekrény
tik: tyúk
gütyül: szántóföld
szoszposz: puding szerű szósz
valagad polca: szék
pikhercs: süti

Vagy csak az én nagymamám használja ezeket a kifejezéseket?
(#) nagym6 válasza Norberto hozzászólására (») Szept 1, 2014 /
 
Nem nagytudású szaki ötlete: szerintem egyszerűbb jelenség, csak annyi, hogy nem tud levegő menni közéjük, mert a víz elzárja a levegő útját. Széthúzáskor vákum keletkezne a két üveglap között, külső levegő nyomása tart ellent. Nagyobb erőre a víz elsodródik, levegő eltolja. De ez nem biztos, csak eszmefuttatásom.
Ha párhuzamos irányba húzzuk egyik lapot, akkor egészen könnyebben jön, csak a súrlódás "fogja". Ebből gondolom, más erő itt nem jelentős.
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2014
(#) elektroncso válasza gernerakos hozzászólására (») Szept 1, 2014 /
 
Apám dolgozott együtt magyarországi szakikkal.
Szaki:Hol van a lábtó?
Apám :Micsoda?
Na kitudja mi az a lábtó?
(#) nagym6 válasza elektroncso hozzászólására (») Szept 1, 2014 /
 
Lavór?
(#) elektroncso válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 1, 2014 /
 
Nem talált.
Eláruljam?
(#) Norberto válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 1, 2014 /
 
Én egyelőre azért nem válaszolok a felvetésekre, mert a saját elgondolásommal nem szeretnék senkit befolyásolni.

Megvárnám még néhány ember véleményét és elgondolását.
(#) mikrokapcsolo válasza elektroncso hozzászólására (») Szept 1, 2014 /
 
Ezt én is hallottam régebben egy szomszédunktól! Azt hiszem, a létrára mondta.
(#) elektroncso válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Szept 1, 2014 /
 
Megvan a győztes. Pontosabban a szétnyitható ketteslétra megnevezése.
(#) mikrokapcsolo válasza elektroncso hozzászólására (») Szept 1, 2014 /
 
Akkor az. Végülis, nekem a 2fokos, meg a 42fokos is létra.
(#) pjg válasza gernerakos hozzászólására (») Szept 1, 2014 /
 
Kantik = kakas.
(#) 20sz Jófiú válasza Norberto hozzászólására (») Szept 1, 2014 /
 
A felületi feszültség javára tennék egy voksot.
(#) Ricsi89 válasza elektroncso hozzászólására (») Szept 1, 2014 /
 
Ezek nálunk is megvannak, inkább az idősebb korosztály használja. Néha nagymamám tud ilyen érdekes régi kifejezéseket mondani, de általában kitalálom már, hogy mit is jelent.
(#) jani1987 hozzászólása Szept 1, 2014 /
 
Ha valamire szükségem lenne azt itt hogyan tegyem közzé? Nem elektromos cuccról lenne szó.
(#) Norberto válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 1, 2014 /
 
Hát ha nem elektro és nem törvénybe ütköző, akkor szerintem szimplán csak felteszed itt a kérdést... ha nincs igazam, akkor meg a modik kitörlik még a nyomát is...
(#) jani1987 hozzászólása Szept 1, 2014 /
 
Akkor próba cseresznye: a kályha tetejére kellene egy 125mm-es (ha jól emlékszek de majd még egyszer megmérem) átmérőjű kör alakú tető. Itthon nem találtam és az ismerőseimnek sincs. Tud valaki segíteni?
(#) granpa válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 2, 2014 /
 
Ez bizony; MÉH-telep. Viszel mérőeszközt, lelsz közelítő darabot (öntvényt, de kazánlemez is jó), és méretre munkálod otthon.
(#) bundibacsi hozzászólása Szept 2, 2014 /
 
Sziasztok!
Valaki volt már PLC programozó tanfolyamon?Nekem igen jól jönne egy ilyen tanfolyam a munkámhoz,de érettségim nincsen.Mindenhol azt olvasom,hogy azt írják,hogy érettségi kell hozzá,de nekem sajnos nincs.(bár 1 helyen azt írták,hogy érettségi vagy villamos végzettség)Mennyire ragaszkodnak hozzá,hogy legyen érettségim?
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2014
(#) zolika60 válasza bundibacsi hozzászólására (») Szept 2, 2014 /
 
Ha írják, akkor sajnos nagyon. Én ugyan nem voltam és azt sem gondolnám, hogy neked nem menne, de a szabály az szabály mint tudjuk.
(#) Gabi válasza bundibacsi hozzászólására (») Szept 2, 2014 /
 
Szia,
sajnos, ha kérik, akkor be is kell mutatni, ezt tapasztalatból mondom. Nekem az éppen költözés miatt nem talált bizonyítványomról másolatot kellett vinni a régi iskolámból.
(Nem nagyon értettem, hogy egy fizetős tanfolyam esetén ennek mi a jelentősége, és ráadásul a végén záróvizsga is volt, tehát a "kvalifikáltságom" amúgy is ellenőrizve volt.)

Egyébként szerintem kérdezz rá náluk, hogy mennyire ragaszkodnak hozzá.
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Szept 2, 2014 /
 
Sziasztok. Sok sok év telt el, most viszont újra visszatértem a HE berkeibe, a határokon túlról Italiánóból.

Mivel még csak tört olasszal és egy fokkal jobb angol tudásommal próbálom magam megértetni, illetve megérteni az éterben terjedő nyelvezetet, így az első kérdésem lenne, hogy milyen olyan nyelvi szótárat / példatárat tud valaki ajánlani, ami az internet berkein belül hétköznapi halandónak beszerezhető?
..ha már kövér, akkor legyen kövérebb, ugyan ez a verzió érdekelne Szlovák verzióra, viszont az Olasz az fontosabb most.

Üdv néktek.
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2014
(#) cupika97 válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Szept 3, 2014 /
 
Minek már neked a szlovák szótár? Ha valamit le kell fordítani írhatsz nyugotta, ne szótárat nemtudok.
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2014
Következő: »»   2347 / 3571
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem