Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » PIC égető kapcsolás. Szerintetek működni fog?
Témaindító: (Felhasználó 449), idő: Jan 18, 2006
Témakörök:
Deguss oldalán találtam egy turbó JDM programozót és azt modósítottam egy kicsit.
Szerintetek életképes a dolog. - Nincs benne stabtok. - A +5V-s tápfeszt a cél áramkörből veszi. - Csak egy +15V vagy nagyobb tápfesz kell neki. - Nem a bemenő feszt hanem a kész +13.5V-s programozó feszt kapcsolgatja. - A D3 talán megvédi a sorosportot ha mind két tranyó rövidzárban elpatkol...
Milyen Basices fejlesztőfelületek vannak még?
Tomee! Milyen programmal lehet ilyen szép kapcsolási rajzot készíteni? Nagyon érdekelne
![]()
azt szeretném megtudni hogy én megépítettem az egyik programozót ami sub-d 25pines(nyomtató port) on dolgozik.Nem tudom velel tönkre ba***ni a gépet? AKárhogy kötögetem össze a dolgokat.netán zárlatos vagy valami.szerintem nem de nem akarok kockáztatni.na akkor merjem vagy ne merjem?
Én Proteus nyáktervezőt és szimulátort használok.
Ezt azzal csináltam. Régebben még itt a fórumon volt egy link ahhonan le lehetett szedni, de ma már ez se mükődik. kb 5 éve csak proteussal dolgozok. ![]()
Építettem egy Deguss féle JDM programozót azzal a külőnbséggel, hogy ICSP csatis és van benne egy DC-DC konverter ami az 5V-ból 13V-t csinál.
Az a baj, hogy nem mükődik. ![]() A kimeneteken megvan a jelszint. Ha terminál rogival kapcsolgatom a soros port bitjeit akkor szépen változnak az égető kimenetén is. Szóval elvileg jó. De gyakorlatilag nem. Próbáltam vele 24LC16-s eepromot is met ahhoz nem kell Vpp, de az se megy. Azt mondja, hogy nincs ACK. De a cucc tuti, jó mert hol megjőn és hol elmegy a fesz ha a terminál progival buzerálom... Majd elfelejtettem: Icproggal próbálkoztam Xp proff alól egy 16F84A-t megégetni, de nem jó. Esetleg van valakinekk valami ötlete, hogy mi a baj?
Kipróbáltam PonyProg2000 progival és az 24lc16-t simán irta olvasta, de a pic16f84A-t nem. Gondoltam biztos rossz a pic és megpróbáltam ICD1 beleirni és kiolvasni. Természetesen irta, olvasta, törölte. Szóval a pic jó.
A programozó fesz 13.5V - ennek is jónak kell lennie. De akkor ezek után miért nem ir a picbe? ![]() Esetleg valami ötlet?
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem.Van egy pic égető.Azt szertném megtudni hogy müködhete vagy kell-e benne valami változtatni.Ja és an 500pF?mert én még nem hallotttam olyanró. ![]() Bence
Én ezt csinálnám...
![]()
Ezt megcsináltam de nekem nem müködött.Most ezt megpróbálom aztán nem tom mi lesz.Akkor majd deguss féle jön.
Biztos, hogy az 500 pF helyett jó a 470 is.
Nekem egyébként ProPic2 programozóm van, tökéletesen működik az IC-Prog-gal. Szerintem az is elég egyszerű, bár lehet hogy valakit visszariaszt a 3 ic, 5 tranzisztor meg a 18 ellenállás, stb. Érdeklődnék, hogy az Oshon féle soros PIC18-as (két változat is van) programozót megépítette-e valaki és milyenek a tapasztalatai (hw és sw)?
Hello!
Kezdő vagyok még a témában, de és énis szeretnék majd vmikor/1szer majd 1 PIC programozót építeni...(egyébként mi a különbség a programozó és az égető között???:crazy ![]() Vmi olyan kéne ami MINDENFÉLE PIC-et tud programozni, van olyan??? Mert pl a programozó honnan tudja hogy mien a pic, ha pl mind2nek teszem azt 18 lába van??? A programtól függ??? Lehetőleg olyan kéne ami a 8-14-18-28-40 lábúakat is kezeli... Ja és találtam az urbanelektronika.hu -n 1 olyat, hogy univerzális pic fejlesztő??? Azis mindenféle jelzésű pic-et tud??? Mégértéseteket kérném, és a segítségeteket előre is köszönöm! Üdv: Peti
Szia!
Na, akkor: 1. A programozó és az égető PIC-eknél ugyanaz. 2. A progamozóÁRAMKÖR nem tudja, milyen a PIC, de a programban, amivel programozod, abban kell beállítanod. 3. Ez a programozó nagyon sok minden tud, nekem nagyon jól bevált: LINK Ez egy végtelenül egyszerű passzív áramkör, semmi extra, de egy kezdőnek nem is nagyon kellenek extra dolgok... 4. Az Urbán-féle is elég jó.
hello!
nagyon szépen köszönöm!!! nagyon sokat segítettél, már értem és szerintem majd 1szer meg fogom csinálni, de amúgy nem most max 1 hónap múlva, mert most éppen más projektek vannak előrébb... ![]() üdv: Peti
Nincs mit, ha elkészültél, számolj be az eredményekről! Egy-két jótanács, ha megépíted:
1. Először érdemes dugaszolós próbapanelen összerakni (ha van), hogy működik-e. Ha esetleg valami gáz lenne, akkor nem fogsz kétségbe esni, hogy elpazaroltál egy csomó drága nyákot... 2. Ha megy a dolog, és megépíted, akkor érdemes bele TexTool foglalatot venni. (Ez egy olyan foglalat, amin van egy kis kar, és csak akkor szorítja be az IC-t, ha ezt a kart lenyomod.) Elég drága egy ilyen, a 20 lábú 2500Ft körül van. De nagyon sokat könnyít a dolgunkon, mert egyrészt kényelmesebb, másfelől nem törik le az IC lába, ha sokat veszed ki/teszed be. 3. Érdemes csinálni a NYÁK valamelyik szélére egy kis csatlakozót, amin ki vannak vezetve a felhasznált lábak (GND, CLK, DATA, Vdd, Vpp). Ugyanis, ha egy olyan IC-t fogsz használni, ami a foglalatba nem illik bele, ahhoz könnyen tudsz adaptert csinálni. 4. Amivel én is nagyot szívtam: Ha nem akar működni, és minden beállítás látszólag helyes, akkor meg kell nézni, hogy a BIOS-ban is úgy van-e beállítva a soros port, mint a Windows-ban. (Nálam COM1)... Sok sikert az építéshez! ![]()
hello!
köszön szépen a segítséged, így már értem, nagyon korrektül leírtad!!! megnéztem, nagyon szuper, de 1 dolgot nem értek: hogy ott lent a fekete háttérben ahova a beültetési rajzok vannak, ott az adaptereknél (jobb felső, bal alsó és jobb alsó), ahova be tudjuk rakni a pic-et, 2 sorba miért van 2 forrasztási pont, és miért nincs pár db összekötve??? (pl.:a jobb felsőnél [40lábú] és ott a bal felső, bal 11., jobb felső, jobb 2. jobb 9.) mi célt szolgál a 2X2 sor, nem értem... úgyis csak a belső 2 sorba forrasztom be a pic-et, akkor minek oda a külső 2 sor???
A PIC-ek egyik tulajdonsága, hogy a kész áramkörben is tudod programozni, könnyítve a fejlesztést. Ezek az "adapterek" jók erre is.
Az adapteren az egyik oldalon azt a foglalatot helyezed el, amelyikbe majd a PIC-et teszed - ( a PIC-et nem kell beforrasztani!) - ez az egyik dupla sor, a másik oldalra "távtartókkal" - pl ellenállás levágott kivezetéseivel - egy másik foglalatot forrasztasz a másik duplasorba (az előző lábai közt eltolva), ez csatlakozik majd a cél árramkörbe elhelyezett IC foglalatba programzáskor. A beültetési rajz csalóka! Az IC foglalatokat a középső két sorra helyezték, de ha megnézed a dupla tüskesort láthatod a hibát. A foglalatot vagy jobbra vagy balra eltolva kellett volna felrajzolni! A programozóban lévő kapcsolónak az a célja, hogy a két foglalat - felső és alsó - között válasszon, aszerint, hogy "szólóban" vagy áramkörben programozol. Remélem érthető volt? Az adptereken a felső foglalatokat egyformán helyezd el, vagy a külső vagy a belső sorra, hogy a kapcsoló állása azonos funkciót jelentsen. A foglalatok forrasztásának sorrendjét tervezd meg, nehogy a felső foglalat egyik sorát "dróterdőbe" zárd! ![]()
Újra megnéztem a hivatkozott oldat. Bocs! Amit irtam majdnem jó
![]()
köszi, asszem értem már!!!
![]() tehát a belső 2 sorba rakjam a programozni kívánt pic-et, a külső 2-be meg az ellenálláslábakat, amikkal a kész panelon ki tudom próbálni a frissen égetett pic-et, anélkül, hogy az égetőből ki kéne vennem, és ezt 1db 2 állású morse kapcsoló váltogatja!!! ugye??? szerintem így lenne logikus... milyen hibát vettél észre??? "A beültetési rajz csalóka! Az IC foglalatokat a középső két sorra helyezték, de ha megnézed a dupla tüskesort láthatod a hibát. A foglalatot vagy jobbra vagy balra eltolva kellett volna felrajzolni!" ?????? én csak vmi olyasmi hibát vettem észre a forrasztásban, hogy a 18-as összeforrasztott adapternél a kapcsi rajzban a jobb oldali oszlopban felülről az 5. külön van, vagyis abból van belső és külső, de semmiképpen sem ér össze, ehhezképest a forraztási képet megnézve, tükrözve és elforgatva nem ezt tapasztaltam, mert ott meg össze volt forrasztva... ![]() ![]() ![]() szal remélem érthető voltam... ![]()
Igen, így van, a kapcsolóval tudsz váltogatni a két mód közt. A hiba, amit MPi-c észrevett, teljesen jogos, a foglalatot nem oda kell (nem is lehet) forrasztani, ahova a nyákrajzon berajzolták. (A bal felső kivételével mindenhol rossz helyre rajzolták.) Ez ugye abból is látszik, hogy egy ilyen IC lábsorai közt a távolság 3*2,54mm, ahogy berajzolták, úgy csak 2*2,54. Tehát nem középre kell rakni, de ha kimarod a NYÁK-ot, ezt majd úgyis észreveszed. Remélem érthető...
tudnál küldeni akkor 1 átjavított beültetési és fólia felöli rajzot??? léci!!! elég ha print screen---> és paintban 1 jól látható színnel bejelölöd és feliratozod, hogy mi nem jó, mit hova, stb...
előre is köszi!!! ![]()
Csatoltam egy képet. A piros jelzi a foglalat helyét, a másik két sor pedig az ellenálláslábaké.
a 18 és a 28 lábai hibásak...
de a 40 lábúé is hibás???, ott is ugyanez a hiba és ugyanígy kell beforrasztani?, a 2 baloldaliba, nem? gondolom... ![]()
Hali!
Nem akartam új témát nyitni, az a gondom, hogy nekem is az a kapcsolás van amit itt boncolgatnak, csak szeretném trafo helyett adapterről működtetni a cuccost, milyen elemeket kell kiműteni az áramkörből? Mert gondolom egy-két kondi a pufferelésért küzd! Ezt szeretném elkerülni! (azért mellékelem az én verziómat) Előre is köszönöm!
Ez sok mindentől főgg.
Milyen a tápegységed? Váltó vagy egyen áram? Hány volt? ezeket ha meg tudod mondani akkor már egyszerűbb lesz!
12volt, egynáram, 5W, 300mA egy normál adapter, pl.: scannerek adaptere.
Itt egy kép, hogy milxen adapterem is van:
|
Bejelentkezés
Hirdetés |