Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Lapozás: OK   560 / 1318
(#) kissi válasza kissi hozzászólására (») Aug 30, 2009 /
 
Sajnos ez a beillesztés nem sikerült elegánsan, remélem nem haragszanak meg ránk a többiek!

Steve
(#) frecsko válasza kissi hozzászólására (») Aug 30, 2009 /
 
Fogd rám nyugodtan

MOVWF ADCON1 ; 7 bit: az AD átalakítás 10 bites eredményét balra rendezi ( ADRESH-ba jut a felső 8 bit!)
; 6 bit: az AD átalakítás konverziós sebessége Fosc/32

az adatlapon a 6 bit az Unimplemented
(#) kissi válasza frecsko hozzászólására (») Aug 30, 2009 /
 
Igazad van, most nézem, hogy miért írtam, mert emlékeim szerint is két helyen kellett állítani a sebességet! Mindenesetre működik, az LCD-s rész meg nem érdekes jelenleg!

Steve
(#) frecsko válasza kissi hozzászólására (») Aug 30, 2009 /
 
A másik kérdésem :
BANKSEL TRISD
MOVLW 00010100B ; az LCD-hez PORTE lábai digitálisak, PORTA is digitális, kivéve RA0-t!
Banksel Trisd --> ez az lenne nem hogy bankváltás TRISD és a D port bitjeit állítod 0 v. 1. Miért van itt az E meg A??
Lehet, hogy hülye kérdés.
(#) kissi válasza kissi hozzászólására (») Aug 30, 2009 /
 
Megtaláltam: egy korábbi adatlap alapján volt megírva és ott még állítani kellett ! Azért is zavart, mert emlékeztem rá, hogy 2 helyen KELLETT állítani! Nekem az az adatlap még 16F873-as néven volt elmentve (ua. a család!) ezelőtt kb. 6 évvel!

A program egyébként tutira megy, mert tanárként ezt írtam a tanítványaimnak, de ezek szerint frissítenem kell a mostani adatlap alapján ( gondolom az ERRATA-kba benne van, de mivel működött nem néztem utána!) )

Steve
(#) kissi válasza frecsko hozzászólására (») Aug 30, 2009 /
 
A BANKSEL TRISD a TRISD-t tartalmazó BANK-ra váltás, azaz az 1-es BANK-ra ( ettől kezdve az összes, 1-es BANK-ban lévő regisztert eléred, pl. az ADCON1-et is!) !

Nézd meg, hogy mit jelent, ha az ADCON1-et a megadott bitekkel töltöm fel ( akkor a mostani verzió szerint nem aktuális bitekkel ne foglalkozz!) !

Steve
(#) elektroláma hozzászólása Aug 30, 2009 /
 
18F4550-nél 5.1V bemenetre tönkre mehet?
PWSupply az 5.5V-ig mehet, azt látom.
A zéner miatt kérdem, mert van 4V7, meg 5V1-es. És itthon csak 5V1-es van most
(#) kissi válasza elektroláma hozzászólására (») Aug 30, 2009 / 1
 
Nyugodtan ráteheted...

Steve
(#) frecsko válasza kissi hozzászólására (») Aug 30, 2009 /
 
most neked a B-től kezdődik a nulla ha jól látom.
Ha így nézem az RA0 az analóg.
(#) frecsko válasza kissi hozzászólására (») Aug 30, 2009 /
 
El tudnád küldeni a teljes progit meg a kapcsolást is hozzá, este át szeretném tanulmányozni alaposan.
(#) kissi válasza frecsko hozzászólására (») Aug 30, 2009 /
 
Nincs meg hirtelen a teljes doksi, de a lényeget látod: az RA0-n van a poti, amit digitalizáltunk és a kapott értéket egy SZTE rutinnal feldolgozva kiírtuk a kijelzőre!

A bináris számok megadását jól látod, alapértelmezésben mi a decimális számrendszert szoktuk beállítani!

Most mennem kell, majd délután leszek!

Steve
(#) Blint válasza frecsko hozzászólására (») Aug 30, 2009 /
 
Kiírhattam volna teljesen, csak lusta voltam, semmi extra jelentése nincs, a software-hardware szoros összefonódására akartam utalni.

Blint
(#) histu1985 válasza histu1985 hozzászólására (») Aug 30, 2009 /
 
Sziasztok

A soros probléma megoldódott, köszönöm mindenkinek aki segített. Érintkezési probléma okozta a hibát.
(#) icserny válasza frecsko hozzászólására (») Aug 30, 2009 /
 
Referencia kézikönyv:
Ha beírom egy pic típusszámát (pl. PIC16F877, dsPICF4011) a Google keresőbe, akkor elvezet a Microchip oldalára, ahol az adott PIC-re vonatkozóan összegyűjtve megtalálható az adatlap, az Errata, a vonatkozó alkalmazási mintapéldák és a Refrencia Kézikönyv megfelelő fejezeteit.

Ha a Referencia Kézikönyv fejezetei nincsenek belinkelve (pl. PIC16F887), akkor erre érdemes keresni:
Refrencia kézikönyvek
(#) icserny válasza gulasoft hozzászólására (») Aug 30, 2009 /
 
A rajzodon szereplő C1 és C2 fordítva van bekötve! V- negatívabb GND-nél, V+ pedig pozitívabb +5V-nál.

Az adatlap szerint MAX232 esetén 1.0uF, MAX232A esetén 0.1 µF (100 nF) kell.
(#) watt válasza gulasoft hozzászólására (») Aug 30, 2009 /
 
A kondikon kívül még nem kell a három ellenállás sem...
(#) vicsys hozzászólása Aug 30, 2009 /
 
Sziasztok!
Készítettem egy kapcsolást, amiben van egy save gomb. A gomb lenyomásakor a PIC az aktuális értéket az eepromba menti (majd induláskor visszaolvassa).
A kapcsolóval párhuzamosan szerelt tranzisztor pedig egy amolyan automatikus mentés lenne áramszünetkor. Sajnos nem egyértelmű a tranzisztor kapcsolása, amikor a tápfesz megvan. Próbáltam fettel is, de sajna azzal sem megy. Akkut nem akarok használni az áramkör kis mérete miatt.
Ötleteket várok azügyben, hogy mit kellene átvariálnom?

schematic.GIF
    
(#) gulasoft válasza icserny hozzászólására (») Aug 30, 2009 /
 
Igen de írtam, hogy a rajzhoz képest azokat fordítva is kötöttem be.
Max232N-em van és 1µF-es kondik.
Ezért nm értem miért nem megy.
(#) gulasoft válasza watt hozzászólására (») Aug 30, 2009 /
 
Kondikon kívül akkor semmi ellenállás nem kell? Kicsit félreérthető a hozzászólásod. (Az explorer board rajzán rajta volt a két ellenállás)
(#) Peti.Janka válasza vicsys hozzászólására (») Aug 30, 2009 /
 
Hali! valahol láttam egy olyan megoldást, hogy egyik lábára a pic-nek tettek tápot majd egy dióda meg egy kondi utánn kapta meg a rendes tápot, mikor elment a táp az adott lábon megszünt,de a pic-táplábán még a kondi megtartotta egy ideig. És onnan tudta, hogy menteni kell. Esetleg ez neked is jó lehetne. Remélem érthetően írtam le.
(#) trudnai válasza frecsko hozzászólására (») Aug 30, 2009 /
 
Idézet:
„Elsősorban azt kérdezném meg, hogy mi az a HW-SW?”


gyakori rovidites:
HW: Hard Ware
SW: Soft Ware

PIC (ill mikrocontrolleres es mas beagyazott rendszerek eseteben) amugy a software-t firmware-nek hivjak (FW) utalva, hogy az a resze az eszkoznek (ellentetben mondjuk egy szamitogeppel ahol a szamitogep fel van arra keszitve, hogy egy altalanos hardware-es kornyezetet biztositva sok fajta software-t lehessen rajta futtatni. A FW tehat szerves resze a HW design-nak, azt elvalasztani nem lehet vagy inkabb csak oktalansag lenne.
(#) Stefan válasza vicsys hozzászólására (») Aug 31, 2009 /
 
Vagy esetleg egy jól belőtt komparátort is el tudnék képzelni, de ez az előző javaslathoz képest ágyúval verébre kategória.
(#) watt válasza gulasoft hozzászólására (») Aug 31, 2009 /
 
Igen, nem kell ellenállás, kondi kell.
(#) watt válasza vicsys hozzászólására (») Aug 31, 2009 /
 
Nem tudod használni a PIC belső komparátorát? Az eeprom mentéshez idő kell, legalább 4700µF kéne az 5V-os táphoz, bár lehet, hogy 1000-is elég lenne, ha nincs sok adat.
(#) icserny válasza trudnai hozzászólására (») Aug 31, 2009 /
 

Kis kiegészítés a HW/SW témához (hogy egyértelműbb legyen): a szoftver az, amibe nem lehet belerúgni...
(#) icserny válasza gulasoft hozzászólására (») Aug 31, 2009 /
 
Idézet:
„Igen de írtam, hogy a rajzhoz képest azokat fordítva is kötöttem be.”

1. Félreérthető volt a dolog, mert több rajzról beszéltél, s az utólag berakotthoz pedig az írtad, hogy "ezt a kapcsolást építettem meg". Mindegy, lényeg, hogy jó a polaritás!

2. Az RS232 szintkonvertert mellőzve, az UART kimenetet PICkit2-vel közvetlenül tesztelheted. (Az UART kimeneten a PIC Tx lábát értem, ahol logikai szint van...). Logikai anlizátorként is, és UART eszközként is használhatod, Így ellenőrizhető, hogy billeg-e a Tx kimenet (alaphelyzetben magas a szintje...), stimmel-e a bitráta ésatöbbi...

Egy hasonló vizsgálat (Az USB-UART átalakító tesztelése PICkit2-vel) itt olvasható.
(#) kissi válasza icserny hozzászólására (») Aug 31, 2009 /
 
Ez nagyon szemléletes, fogom használni...

Steve
(#) trudnai válasza icserny hozzászólására (») Aug 31, 2009 /
 
[OFF]
Idézet:
„Kis kiegészítés a HW/SW témához (hogy egyértelműbb legyen): a szoftver az, amibe nem lehet belerúgni...”


Dehogynem, beteszed a Street Fighter IV-et es barmelyik emberkevel szet lehet rugdalni
(#) frecsko hozzászólása Aug 31, 2009 /
 
Hali,
ha egy 10K-s potit kötök a pic RA0 lábára kell neki valami ellenállás áramkorlátozónak?
(#) potyo válasza frecsko hozzászólására (») Aug 31, 2009 /
 
Ha nem kapcsolod kimenetté a lábat úgy, hogy a potméter a szélső helyzetében van, akkor nem kell.
Következő: »»   560 / 1318
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem