Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Lapozás: OK   563 / 1318
(#) watt válasza frecsko hozzászólására (») Szept 1, 2009 /
 
Ez rendben, de mit nem értesz, hogy nem a megfelelő biteket pirosítottad ki legutóbbi hozzászólásodban, és nem a megfelelő csatornát vélted kiválasztásra jelöltnek?
Írj fel nekem egy bájtot binárisan, és jelöld pirossal az 5-ös bitjét!
(#) gulasoft válasza watt hozzászólására (») Szept 1, 2009 /
 
Kipróbáltam 5V-al simán visszamegy a jel, 3.3-al szegény meg sem mozdul. Nem baj ez jó lesz egy 5V-os pichez, holnap meg építek egy másaikat a 3232-vel.
(#) trudnai válasza frecsko hozzászólására (») Szept 1, 2009 /
 
Idézet:
„Az adatlapot bámulom, olvasgatom, fordítgatom ( próbálok valami értelmeset összerakni magyarul), olvasom állva, olvasom fekve....”


szerintem ott vagy elkavarodva, hoogy a bitek szamozasa hogyan tortenik -- amire watt kollega mar probalt ravezetni...

Nem valahogy igy szeretned beallitani?
  1. :7:6:5:4:3:2:1:0:
  2. :x:x:0:1:0:×:×:x:

(felso sor a bit sorszama, alatta a beallitando ertek, ahol x amivel most epp nem foglalkozunk...)
(#) watt válasza gulasoft hozzászólására (») Szept 1, 2009 /
 
Ez jó a 3,3V-os PIC-hez is, csak nem 3,3V-ról kell járatni, hanem 5-ről(mármint a max-ot!)
(#) patexati válasza watt hozzászólására (») Szept 1, 2009 /
 
Szia Watt! Megépítem a te PIC klónodat és így feleslegesé válik egy PIC18F2550-es DIP kontroller a régiből! Mivel elég borsos az ára gondoltam fel kéne valamire használni! Na most az a baj,hogy nem tudom mit építsek belőle Van egyáltalán valami mi ezzel megy a klónon kívül?Aki tud vele valami kapcsolást legyen szíves ossza meg velem!
(#) potyo válasza patexati hozzászólására (») Szept 2, 2009 /
 
Kicsit nézz szét a neten, ez volt az első Full Speed-es USB-s kontrollere a microchipnek, elég sokminden készült vele (vagy a 18F4550-el). Namost hogy neked mire lenne szükséged, az már más kérdés, de csak úgy építeni valamit, hogy ne álljon ott a PIC, én nem építenék. Nekem is van itthon vagy 10-15 darab ilyen-olyan PIC, ha egyszer jön valami ötletem, akkor majd előveszem a legmegfelelőbbet
(#) patexati válasza potyo hozzászólására (») Szept 2, 2009 /
 
Hát nem tudom Csak építenék valamit ha unatkozom csak kéne akkor hozzá rendelnem cuccot is esetleg valami műszer vagy valami érdekes dolog lenne jó
(#) trudnai válasza patexati hozzászólására (») Szept 2, 2009 /
 
Idézet:
„Hát nem tudom Csak építenék valamit ha unatkozom csak kéne akkor hozzá rendelnem cuccot is esetleg valami műszer vagy valami érdekes dolog lenne jó”


Epits egy num pad usb billentyut -- sajat kutfobol, nem meglevo project alapjan! Legelebb megtanulod az usb-t, a hid-et es a matrix billentyu kezeleset, raadasul par hetig biztosan jol lefoglal
(#) watt válasza patexati hozzászólására (») Szept 2, 2009 /
 
Szerintem is építs egy próbapanelt egy USB-s csatival, és próbáld végig a Demokat! Közben biztosan jön majd egy saját ötlet...
(#) patexati válasza watt hozzászólására (») Szept 2, 2009 /
 
Kösz próbálok valamit!
(#) frecsko válasza watt hozzászólására (») Szept 2, 2009 /
 
B' 10101010
(#) frecsko válasza trudnai hozzászólására (») Szept 2, 2009 /
 
Annyi csak a hibám, hogy most kezdtem el komolyabban foglalkozni ezzel, alapokról kezdem teljesen, az zavart be, hogy az "unimplementedet" nem vettem figyelembe és így elcsúsztam egy bittel
(#) watt válasza frecsko hozzászólására (») Szept 2, 2009 /
 
Idézet:
„az zavart be, hogy az "unimplementedet" nem vettem figyelembe és így elcsúsztam egy bittel”

Az általad idézett adatlapi részlet:
Idézet:
„bit 5-3 CHS2:CHS0: Analog Channel Select bits”

Gondolom látod, hogy "bit 5-3"...

Az nem baj, hogy az alapoktól kell kezd, csak azt nem egy fórumon keresztül kell megtenni, hanem könyveket kell olvasni, mert nem várhatod el, hogy itt könyvet írjunk neked(Nem PIC könyvre gondolok itt természetesen, hanem a bináris alapokról szólóról!)!
(#) watt válasza watt hozzászólására (») Szept 2, 2009 /
 
Például ez egy jó könyvnek néz ki, bár én nem olvastam, csak a tartalom jegyzékét, ami az oldalon megtekinthető és a könyvbe is bele lehet olvasni...
- A link -
(#) trudnai válasza frecsko hozzászólására (») Szept 2, 2009 /
 
Idézet:
„Annyi csak a hibám, hogy most kezdtem el komolyabban foglalkozni ezzel, alapokról kezdem teljesen, az zavart be, hogy az "unimplementedet" nem vettem figyelembe és így elcsúsztam egy bittel”


Az nem hiba, ha valaki kezdo -- mindenki volt az... Viszont az alapok tenyleg nagyon fontosak, anelkul minden extra sok idobe fog telni mire megerted mi miert hogyan.
(#) gulasoft válasza watt hozzászólására (») Szept 2, 2009 /
 
Igen de akkor szintilleszteni kéne, mert a 3.3V-os pic meg az 5V-ot nem viselné el. Egyszerűbb most összerakni egy 3.3V-os max3232-est mint a szintillesztéssel bíbelődni. Egyébként sem árt egy 18-os sorozathoz való soros port.
Ma megyek az alkatrészekért délután kész a nyák, beültetem és mindenki
(#) watt válasza gulasoft hozzászólására (») Szept 2, 2009 /
 
Idézet:
„Igen de akkor szintilleszteni kéne, mert a 3.3V-os pic meg az 5V-ot nem viselné el.”

Ezt mire alapozod?
(#) gulasoft válasza watt hozzászólására (») Szept 2, 2009 /
 
Mármint melyiket? Az 5V-ot vagy a szintillesztést?
Hogy oldod meg, hogy a földhöz képest a pic 3.3-at kapjon a max232 meg 5V-ot és a pic tudja birizgálni a max 232 megfelelő lábát (most nem tudom melyiket, d e a feladat szempontjából ez most mindegy)
(#) watt válasza gulasoft hozzászólására (») Szept 2, 2009 /
 
Idézet:
„mert a 3.3V-os pic meg az 5V-ot nem viselné el.”

Ez az egy állítás volt a mondatodban, én erre reagáltam, de a szintillesztés szükségességére is érthettem akár!
A megoldás egyszerű, a MAX232 5V-ot kap, a PIC 3,3V-ot. De ezt már több alkalommal jeleztem, de nem reagáltál rá...
(#) gulasoft válasza watt hozzászólására (») Szept 2, 2009 /
 
És hogy oldod ezt meg? A földjük közös, mert ugye ahhoz képest rángatja a lábát a pic az rs232-nek, és ahhoz képest rángatja az rs232 a pic lábát.
(#) Hp41C válasza watt hozzászólására (») Szept 2, 2009 / 1
 
Szia!

Az RS232 és rokonaiban a TTL/CMOS oldalon belső felhúzóellenállás (400K) van az ic tápjára. Egy 600k ellenállás a föld felé 3V-nál korlátozza a pic kivezetésén a feszültséget. Az ellenállás értéke gyártófüggő lehet.

Sziasztok.
(#) gulasoft válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 2, 2009 /
 
Nem vagyok vizuális típus. Valami kis sematikus ábrát tudtok adni?
(#) watt válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 2, 2009 /
 
Nem igazán értem mi a probléma ezzel.
(#) watt válasza gulasoft hozzászólására (») Szept 2, 2009 /
 
Kicsit már kezdek türelmetlen lenni! Azért van az adatlap, hogy használd!
1. Nézd meg a 24FJxxxGAxx digitális bemenetei milyen feszültséget viselnek el(azok, amelyek nem vegyesen AD bemenetek, azaz az RX is ilyen.).
2. Nézd meg a MAX adatlapját, hogy mekkora feszültség jelenti számára a magas szintet.
Vond le a következtetéseket...

(#) watt válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 2, 2009 /
 
Ja közben rájöttem, hogy azt ajánlod, hogy egy osztóval állítsuk be a feszt! Ez nem is lenne rossz megoldás, feltéve, hogy szükséges lenne, de nem az!
(#) BlackStar válasza potyo hozzászólására (») Szept 2, 2009 /
 
Köszönöm...
16F627 simán tudok égetni de 16F628A 16F648A mind a kettő ugyanazzal a hibával nem megy. Amit én találtam a soros és az usb égető között hogy az előbbi vpp feszültsége 13.25v az usb-s pedig 12.14v. Érdemes megemelni a vpp feszültséget?
(#) potyo válasza gulasoft hozzászólására (») Szept 2, 2009 /
 
Most neharagudj, de megint úgytűnik, hogy nem olvasod el, amit írunk. Én már leírtam arra a választ, amit most kérdeztél, pontosan neked címezve!
(#) watt válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 2, 2009 /
 
Megnéztem a MAX232 adatlapját, az említett ellenállás a bemeneten van, ami ebben az esetben nem sokat számít(A PIC kimenete ezt simán meghajtja, és nincs szükség arra, hogy feszültséget osszunk a PIC kimenetére). Pedig már kezdtem örülni, hogy OPC-s a MAX kimenete, csak belső felhúzóval látták el, de sajna nem...
(#) potyo válasza BlackStar hozzászólására (») Szept 2, 2009 /
 
Egy próbát megér. A leírás alapján nem egyértelmű, mert van ahol azt írja, hogy 12-14V, van ahol meg 10-13,5V kell.
(#) watt válasza potyo hozzászólására (») Szept 2, 2009 /
 
Én 12V-ról simán égetem a 16F628A-t, sőt 10V-ról is(LPT-s égetővel), valamint a PICKit2 is 12V-ot állít be, ha jól emlékszem, de ez nem tuti!...
Következő: »»   563 / 1318
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem