Fórum témák
» Több friss téma |
Fontos: PICKit2 klón építése tanácsok
Helló mindenki!
Lenne egy kérdésem. Ebben a kapcsolásban: http://www.hobbielektronika.hu/kapcsolasok/files/148/pickit2_w_klon_sch.gif az aux kimenet mire szolgál? Előre is köszi a választ!
Szia!
A PICkit2 kezelő programja az AUX vonalat az alábbi célokra használja: - Programozó: Az alacsony feszültségű programozáshoz a PGM jel vezérlésére, - Logic tool: Digitális jel kiadása / fogadása, - Logic Analizer: A három mintavételezett csatorna egyike. Ezen a csatornán nincs lehúzó ellenállás, nagyobb impedanciás (nyitott kollektoros / nyelőelektródás) jelek vizsgálatára is alkalmas.
Szóval ,ha jól értem a programozáshoz nem kell? Vagy egyáltalán ezt hova kössem a fogadó áramkörön?
Jól érted, a normál programozáshoz nem kell. De javaslom nézd meg a PICKit2 doksiját, még rajz is van benne, vagy nézz fel az oldalamra, ott is van leírás az ICSP-ről!
De ezzel nincs semmi gondom ,tudom ,h azzal az ICSP kimenettel lehet programozni a cél áramkört ,de a hatodik AUX nevü kábel mi a csuda?
De hiszen Hp41C tökéletesen leírta mi az és mire való. Az ICSP megnézését azért ajánlottam, mert igazság szerint abban nem is nagyon van AUX láb, legalább is én nem teszem rá a nyákjaimra, miután LVP módban nem programozok szinte soha.
Egy-két dolog lemaradt:
-LVP: A PICKit2 Readme.txt állományából: Idézet: „----------------------------------------------------------------- Release notes V2.60.00 ----------------------------------------------------------------- New Features: ------------- > Low Voltage Programming mode support Low voltage programming mode (LVP) is now supported for all PICkit 2 supported devices which feature this option. Refer to the device datasheet and programming specification for information on the LVP programming mode. LVP programming mode is enabled by the menu "Tools > User LVP Program Entry" This can only be enabled in Manual Device Select mode. When enabled, the text "LVP" in red will appear above the Device select combo-box. For devices using the PGM pin in LVP mode, PICkit 2 ICSP connector pin 6 AUX must be connected to the device PGM pin. NOTE: LVP mode may only be used with devices that *already* have the LVP configuration bit enabled. Blank devices always have the LVP bit enabled. NOTE: For PIC24F--KA-- devices, this option becomes "Tools > Use High Voltage Program Entry" This mode MUST be used with PIC24F--KA-- devices that have the MCLR pin disabled (used as IO) or PICkit 2 will not be able to detect or program the device.” - A PICKit2 -vel nem csak pic kontrollerek programozhatók, hanem EEPromok is. A I2C, SPI, 1-wire, Microwire felületű eszközök is. Ezek kezelésénél is szükség van az AUX kimenetre. Bővebben a PICKit2 Readme.txt állományában... - AVR és más SPI felületű eszköz is programozhatók a PICKit2 felhasználásával. Valahogy megint azt érzem, hogy 2 ellenállás és egy tranzisztor elhagyásával tovább csökkenni készül az eszköz képessége... Nem éri meg, egy későbbi időpontban az a funkció fog hiányozni, amit lehagytunk a panel tervezésénél...
Arra gondolsz, hogy megint készül egy klón? Kicsit már feleslegesnek érzem, de hát mindegy is, belefér az univerzumba...
Szia! Igen!! AVR is programozható vele állítólag! Van is két doplerem ami kész van de szerintem a programozásával van baj na majd a PICKIT2 megoldja ezt is! Soha nem programoztam AVR-t de egyenlőre nem is hiányzik
Viszont én nagyon örülök ennek a (számomra) friss információnak, körül is járom a tudományt!
Mondjuk örülök, ha egyszer normálisan tudok majd PIC-et programozni, nem mélyednék bele komolyabban az AVR -ekbe is. Sok kapcsolás van viszont ami érdekelne, és AVR a lelke...
Ha már belemélyedtél a Pic progizásba nem lesz túl nehéz avr-t hozzátanulni, de akár párhuzamosan is tanulhatod!
A másik hogy avrt páhuzamos porton keresztül, 4db párszáz ohmos ellenállás beiktatásával is lehet programozni. (legalább is az én avr dopperembe lévő mega8at úgy programoztam fel)
A PIC-et pedig kettőről...
Sziasztok!
Teljesen kezdő vagyok a PIC témában. Annyira kezdő, hogy most fogom majd megépíteni az első PIC kütyümet, ami egy égető lesz. Kezdésnek végig olvastam az egész topikot, mind a 96 oldalt. Begyűjtöttem rajzokat, leírásokat, adatlapokat stb... Szilva és Vatt mester oldalait is tanulmányoztam, ami igen tetszett. Persze Hp41C nagymesterről sem felejtkeztem el. A pl. a "Furatszerelt PICKit2 Klón" cikke nagyon csábító. :yes: A cikkel kapcsolatban csak annyit jegyeznék meg, hogy több képpel szemléletesebbé lehetne tenni. Szerintem még egy oldalon lehetne jó minőségű képekkel illusztrálni. Remélem nem bántó a megjegyzésem. Azért én gyűjtöttem be képeket azoktól akik ezt a kapcsolást építették meg. Tapasztaltam, hogy nagyon segítő kész a közösség, örülök hogy közétek tartozhatok.
Szia!
Érdemes még olvasgatni, nézelődni, pl. - Itt - . A PK2 jó választás, legyen az bármelyik klón, amire a választásod esik. Azt gondolom, már tudod, hogy a megépítéséhez egy már működő égető kell, vagy meg kell kérj valakit, aki beégeti neked. Jó tanulást, sok sikert!
Csak egy kis érdekesség. 4 különböző tekerccsel mértem a Vpp hullámosságát.
DSCF2250.JPG => 220 uH, ellenállás kivitel Kép: Hivatkozás DSCF2274.JPG => 220 uH, SMD kivitel Kép: Hivatkozás DSCF2262.JPG => 680 uH, ellenállás kivitel DSCF2271.JPG => 470 uH, ellenállás kivitel
Köszi, hasznos infók! 470uH-től már jónak tűnik! Ha nincs 680uH, jó lehet a kettő közötti bármelyik. Érdekes, hogy a freki is megváltozik a túllövések nagysága miatt!
Sziasztok!
Megérkeztek a ChipC@d -hoz a 18F2550 I/SP kontrollerek - sajnos az I/SO még nem kapható.
Sziasztok ,még uj vagyok és szeretnék épiteni egy pk2-t csak nem tudom ki tudná felprogramozni az ict nekem ? Tud valaki segiteni e téren?
Én éppen tudnék segíteni, csak hát Szentesi vagyok. Nem éppen a legközelebb lakok hozzád.
Vagy építesz egy LPT-s égetőt. párszáz pénzből megvan, aztán azzal felprogramozod az pk2-t. Én is így csináltam. Melyik klónt szeretnéd megépíteni?
A szilva féle PicKit2 clon-t szeretném megépiteni adapterrel. Csináltam egy lpt-s égetőt csak még a 16f628a-ba sem tudok égetni hex-e teszek majd fel róla képet hátha találsz rajta valami hibát. Amugy az ic teszt lement fel is ismerte de vissza olvasáskor csak az üres ic volt , ja és winpic800-al csináltam a plc.mechatronik oldalról az lptset
A winPIC800 meg a társaik sajnos már a mai alaplapokba integrált LPT vezérlővel nem működnek megfelelően. Időzítési problémák miatt.
Próbáld meg ezzel a programmal. Esetleg ezzel az égetővel. Mindkettőt Watt fórumtárs tervezte/készítette. A programban kijavítva a időzítési problémákat. Nekem ezekkel elsőre sikeres volt a PK2 felprogramozása. Nem tudom azzal az égetővel amit építettél kompatibilis-e Watt programja. De ha LPT-s akkor nagy valószínűséggel igen. Linkeld be és majd meglátjuk. Ha meg minden kötél szakad, és nem találsz közelebbi delikvenst, akkor postán megoldhatjuk a felprogramozást.
Felteszem a képet az én égetömröl.
Én is most fogom megépíteni az első égetőmet és ezzel a kütyüvel fogom felprogramozni a 2550-et.Bővebben: Link
Azt hiszem ez igen egyszerű, ott van a program is. És ez tényleg pár száz forintba kerül. Fox Delta-s adaptert csinálod meg?
Igen azt szeretném, de még az elején vagyok a pic-eknek és sok segitségre lessz szükségem azt hiszem ezzel kapcsolatban
Az adaptereknek semmi értelme sincs. De kinek a pap kinek a papné.
Ha egy programot elkezdesz fejleszteni, számtalanszor újra kell programozni a PIC-et, és mindannyiszor kivenni a foglalatból és átrakni az adapter foglalatába, majd vissza, hááát nem éppen kényelmes dolog. Nem beszélve arról hogy előbb, utóbb le fogod törni valamelyik lábat. Erre találták ki az ICSP-t: Bővebben: Link Ez csak 5 darab tüske, amit a panelen el kell helyezni, és erre mehet a PK2. De olvasd el a linkelt oldalt, érdemes.
Hogy tetszik ez a kezdő programozó a 18F2550-hez?
Most csináltam meg az egyoldalas paneljét. Hááát...segítségre nekem is szükségem lesz. NYÁK-t melyik módszerrel csinálod?
Megleszek elégedve ha a kész programokat betudom égetni azokba a cuccokba amit megakarok csinálni.
Vannak nálam jóval okosabbak akik megírják a programokat én pedig igyekszem felhasználni. Legalább 20 éve már IC kiszedővel szedem ki az IC-ket sértetlenül. 50 kiszedésnél sem lenne gond. Nemrég hallottam a fiamtól, hogy a fősulin csavarhúzóval szedik ki. Ez szomorú.
Én nyákot vagy münyomoval vagy prees peel foliával de az utobbi kicsit huzós . Jó ez a programozo csak nyák tervet nem tudok leszedni róla csinálni meg még kezdő vagyok és biztosra akarok menni hamár ennyit bajlodok vele
|
Bejelentkezés
Hirdetés |