Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   131 / 489
(#) patexati válasza janocsi hozzászólására (») Nov 6, 2009 /
 
Mindenki saját maga dönti el nem lesz a panelen csak tüske kivezetések! Ha a rotort vezérli viszont akkor kéne a led hátul mégiscsak mert úgy lenne stabil az adatátvitel de hogy vegye a rotor elöl és hátul is a jelet Vagy csak hátul venné és az egészet a bázis irányítaná ez lehetséges? Sokkal stabilabb lenne az egész és messzebbről is működne tökéletesen mert a bázis ogye nem mozog a rotor meg közelről kapná a jelet De túl közel sem lehet mert úgy sem működik bár nem próbáltam mi lenne ha fél centiről vezérelni az infraled a vevőt forgás közben A 12F629 rosszul volt bekötve javítottam .Elég neki a negatív a 8-as lábon máshová nem kell a GND?
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Nov 6, 2009 /
 
Szia!

Kisérleteztem azzal is, hogy nem a propellerre irányítottam a távirányítót és így küldtem parancsokat. Ha elég nagy az infra led árama, a vétel tökéletes volt, a vevő a falakról stb. visszavert jeleket is vette. Nem kell közvetlen rálátás. (Egy infra led van, ha azt beteszed a propeller alá, még rosszabb lesz a helyzet, mert a forgás közben a vevő elfordul, takarásba kerül.) Olyan helyről kell majd a parancsokat küldeni, ahonnan a visszavert jeleket tudja a propelleren felülről elhelyezett TSOP venni.

Az elképzelésem szerint a propeller indítása után (esetleg a forgó propellernek időnként) a bázis valahogy elküldené a pontos időt. (A bázison kialakítottuk a DCF77 szinkronozási lehetőséget.)
A kijelzési módot is jó lenne a számítógépről beállíthatóvá tenni...

Szia
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 6, 2009 /
 
Akkor marad az infra a panelen de szerintem lehetne sorba tenni többet is így megnövelni a teljesítményét és lehetne rakni a tetejére oldalára így biztos lenne infra jel rendesen az egész helyiségben!
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 6, 2009 /
 
Felteszem átnézésre ha minden jónak tűnik holnap elkészítem a nyákot és jöhet a jövő hét elején az élesztés is. 12F629 nincs csak de lehet,hogy lesz az is ha kapható Kaposváron mert hoznak akkor egyet!

másolat.lay
    
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Nov 6, 2009 /
 
Szia!

Este megnézem... A 12F269 programja még csak távlati terv... Értettem, a hétvégén adaptálom a bázist 16F886-ra... (Az USB ennyi idő alatt nem fog menni...)

Szia
(#) robing16 válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 6, 2009 /
 
Szia!

Érdekes, hisz a Youtube videón gondolok a CSAK SMD alkatrészekből épített Propeller Clock panelon is használta az építő, HDD motorral! Elképzelhető lenne az, hogy ha te az Optocsatolót közel teszed a tengelyhez, halkabb lesz?!

És igen, én pont azon gondolkodtam, hogy a ventillátor házat megfúrom egy ponton, és behelyezem a LED-et! Az a baj, hogy a jelenlegi helyen, a fototranzisztor beleütközne a házba, úgyhogy valami maszek megoldást kell kitalálni!

A BP103-nak nincs valami fény-hullámhossz kikötése?!

Köszi!
Szia!
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 6, 2009 /
 
Rendben köszönöm! Féltem,hogy nem fér rá a nyákra de pont méret lett fél centivel szélesebb nem fért volna rá 6.5cm.es a nyák
(#) Hp41C válasza robing16 hozzászólására (») Nov 6, 2009 /
 
Szia
:google: kiadta ezt is csak azt kellett beírni, hogy "BP103 datasheet"...

Szia
(#) janocsi válasza robing16 hozzászólására (») Nov 6, 2009 /
 
Szia Robing16!
Ezzel az optikai indexel már igen sokféle elképzelés megoldását találnád itt a topikban is, ha visszaolvasnál egy darabig. Nem csak az a lényeges hogy milyen frekvencia-tartományban működik, hanem inkább a stabil működése a fontos. Ne legyen olyan érzékeny külső fényhatásokra, és lehetőleg kis helyen elférjen. Első órámban így lett elhelyezve a ventillátor házban egy optikai kapu, kettévágva a vezérlés megvalósítására. Íme:
Szia.
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Nov 6, 2009 /
 
Szia!

Nagyon jó lett a terv, tetszik. Most kezdtem el nézegetni.
Elsőre van néhány észrevételem:
- C1 -nél kellene még néhány forrszem az álló vagy más lábtávú kondenzátornak.
- Greatz: Még egy forrszem sorral külön diódák is alkalhazhatók lennének.
- Fet-ek: itt van egy kis hiba, a mindkettőnél a Source megy a földre. (Külön leellenőriztem még egyszer.)
- HIH páraérzékelő - egy három lábú tokban van (sajnos) középen van a kimenete (ahogy a propelleren).
- Felerősítés: legalább a nyomógombohoz a két első sarokba kellene egy - egy csavarhely, a hátát a hűtőbordák megfogják. Ha elfér a C1 lábainál is lehetne egy.
- Kontrollerek: a táp és a föld lábukhoz kellene egy-egy 100nF, akár smd, alulról.
- USB csatlakozó: kicsik lesznek a forszemek.

Még ne vasald le, később még nézegetem..

Szia
(#) mrbini hozzászólása Nov 6, 2009 /
 
Helló mindenkinek!

Egy pici segítségre lenne szükségem.
Megcsináltam az órát csak sajnos nem tudom beégetni a programot ebben még kezdő vagyok .
Pár lehetőséget már kipróbáltam de kifogytam az ötletekből.

Köszi a segítséget
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 6, 2009 /
 
Szia! Holnap dél elött átnézem én is! Nem baj ha találtok hibát nyugodtan írjátok javítom! Gondoltam olyat is ,hogy az előlap külön kis panel lenne mi felfelé áll mit gondoltok róla? A forrszemeket módosítom és tervezem több fajtához! 4700-as kondit most hozattam 25V-os álló elég kicsi és olcsó is,PIC12F629-is van, írjatok ha van még valami amúgy nem lóverseny de szeretek haladni ha olyan a kedven Gondolom a szoftveres része is bonyolult de mint többször is említettem nekem az magas de abba is bele fogok menni ha már lesz egy kis tapasztalatom a gyakorlatban!
(#) patexati válasza mrbini hozzászólására (») Nov 6, 2009 /
 
Mi a baj milyen égetőt hasznélsz,más PIC-et éget vagy más hexet,milyen programmal akarod égetni! Ebben watt a mester!Bővebben: Link
(#) mrbini válasza patexati hozzászólására (») Nov 6, 2009 /
 
Icprog,több verzió Winpc800 és próbáltam még poniproggal is.
Az égetőt tőle lestem, először egy jdm de arról csak rosszat olvastam az kuka.
Nincs másik programom meg pic sem csak ezeket tudom tesztelni.
Mindegyik hibát ír ki égetéskor
(#) janocsi válasza mrbini hozzászólására (») Nov 6, 2009 /
 
Szia!
Egy könyvtárban vannak az összetartozó programok? (CharGen.asm, Keys.asm, propeller.asm). Lehetőleg a gyökérkönytárban helyezd el őket elsőre, onnan forditsd le. Aztán meglátjuk milyen hibákat generál így.
Szia.
(#) patexati válasza mrbini hozzászólására (») Nov 6, 2009 /
 
Sajnos ez az égető nem kapcsolja automatikusan a tápokat de működik csak olvass el mindent többször és figyelmesen! A PIC helytelen bekötése itt főleg végzetes mert a táp adíg van rajt még le nem kapcsolod Klónokkal nem igen megy tönkre ha fordítva van belerakva ez meg saját tapasztalat mert fel sem ismeri. Melyik hexet akarod égetni és mibe az sem mindegy tedd fel megnézzük nem e hibás!
(#) janocsi válasza mrbini hozzászólására (») Nov 6, 2009 /
 
Szia!
Ilyen égetővel még nem próbálkoztam beégetni, inkább egy (JDM)-el is próbáld majd meg ha nem megy.
Szia.
(#) mrbini válasza janocsi hozzászólására (») Nov 6, 2009 /
 
Nem sajnos fordítani nem tudok csak kész hex-et akarok égetni, jdm égetővel abszolút nem megy
(#) vicsys válasza janocsi hozzászólására (») Nov 6, 2009 /
 
Speciel, én egy PICKIT2-t javasolnék. Ha túl drága, akkor egy jóbarátot/kollégát aki tud segíteni.
(#) mrbini válasza patexati hozzászólására (») Nov 6, 2009 /
 
nem a bekötéssel nincsenek gondok arra figyeltem de azért lehet hogy egyiket már kivégeztem a hex-eket innen töltöttem le:Óra
minden variációban próbáltam már
(#) mrbini válasza vicsys hozzászólására (») Nov 6, 2009 /
 
sajnos tényleg drága ehez az egy órához és sajnos ilyen ismerősöm nincs
(#) vicsys válasza mrbini hozzászólására (») Nov 6, 2009 /
 
Ha elküldöd válaszborítékkal, szivesen beégetem. De talán a lakhelyedhez közeli fórumtársak is szivesen megcsinálják. (Pesten? Az tuti!)
(#) janocsi válasza mrbini hozzászólására (») Nov 6, 2009 /
 
Szia!
Akkore talán marad a Vicsys által is javasolt megoldás lehetősége, a PicKit2 kölcsönzése, vagy esetleg a megépítése(?)
Szia.
(#) mrbini válasza vicsys hozzászólására (») Nov 6, 2009 /
 
Rendes vagy köszönöm de nem tudom elküldeni mert túlbuzgó voltam és megcsináltam az egészet smd-vel.
Már kezdem érezni hogy nem így kellet volna kezdedi
(#) janocsi válasza mrbini hozzászólására (») Nov 6, 2009 /
 
Szia!
Hp41C leírta itt néhány oldallal ezelőtt, hogy ez esetben jumperekkel célszerű leválsztani a PIC-ket, (azt a néhány lábat), az áramkörröl. Ezt ha megcsinálod, még lehet hogy menni fog az égetés.
Szia.
(#) mrbini válasza janocsi hozzászólására (») Nov 6, 2009 /
 
Szia!

Igen juper nincs de kiszedtem a megfelelő alkatrészeket leválasztás megoldva. azért köszi az ötletet
(#) patexati válasza mrbini hozzászólására (») Nov 6, 2009 /
 
Smd kivitelben kell icsp csatit is kialakítani de sokszor kellenek plussz diódák jumperek is az áramkörtől függ mert mem minden alkatrész szereti főleg az 78l05 ha visszafeé táplálják mert folyik rajt elég szép áramocska! amúgy az smd nem biztos,hogy praktikus a kiegyensúlyozás végett én ezért terveztem vegyes kapcslát,hogy a kereszt irányú egyensúly is maradjon meg és smd-ben sem miben olyan kicsi pl a fet az enyémben ugyanakkora mint a sima csak a hűtőzászló van lecsonkítva.A panel méretét lehetne csökkenteni a kétoldalas smd-vel de azt frankón megépíteni elég nehéz és szerintem nem is szép én mindig lefestem a panelt matt feketére ha a rotort kezdem el beültetni és az alkatrészeknél is törekszem a feketére ez nagyon jó vizuális hatást ad nappal is! Nem látni mást csak az órát egy fekete háttéren mintha a levegőben lenne a led és semmi nem forgtná olyan az optikai csalódás!
(#) mrbini válasza patexati hozzászólására (») Nov 6, 2009 /
 
Első órám itt tanulnék a hibákból ha sikerülne végre beégetni a programot, de a leválasztást már megoldottam frankón többször is leellenőrizve.
A panelt eleve úgy terveztem hogy csatival amin lehet tölteni a programot, csak a próba a macerás mert most vissza kell forrasztani egy pár alkatrészt de ha csinálok még egy órát ott már tudom mire kell figyelni.
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 6, 2009 /
 
Szia amiket írtál javítottam. A PIC-nek van hidegítése csak kicsit messze van lehet a 12F629-re raktam egyet az valahogy lemaradt A feteket nem is tudom hogy a fenébe kötöttem el pedig néztem az adatlapot csak mikor odaértem már szerintem fáradt voltam vagy az egyiket elhúztam véletlen a másikat meg róla másoltam természetesen azért volt mindkettő rossz! Kicsit hosszabb lesz így a furatok kényelmesen ráférnek ezt gondoltam már én is. Egy diódás lehetőség is lesz a tápon meg még egy kondi mi álló,de nagyon frankót lehet kapni és olcsó is az eredeti tervben annak a mérete van beletervezve!
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 7, 2009 /
 
Sziasztok! A délelöttöm a módosításokra ment el mert találtam két hibát egyik a pic és az alatta lévő rész nem kapta meg a +5V-ot a másik R16,R17 kimaradt szorítottam neki helyet meg egy csomót finomítottam mindene mindennek a lehető legnagyobb forrszemet raktam és próbáltam a távolságokat is betertani mind az alkatrészek mind az áramkörök között! Lehet délután csinálok egy próbavasalást,hogy milyen lesz! Szerintem a HP41C által feltárt és amit most írtam azon kívül nincs más hiba ellenőriztem a tranzisztorok és fetek szenzorok beültetését és annak meg is felel a terv most! Egy kérdésem azért lenne a 12F629 3,4 lába akkor szabadon maradhat ugye? A hidegítők is átkerültek mind a két pic lábai mellé szorosan smd alkatrészt továbbra sem tettem bele inkább átterveztem miatta az egész pic alatti középső részt!
Következő: »»   131 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem