Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   272 / 489
(#) KKobra válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
Szia Hp41C
Ha lesz közreadható változat akkor én jelentkezem érte.
Elviekben alkalmas az általam után épített 886-os bázis a 18F2550 fogadására és van is egy ilyen PIC a fiókomba
Írtad hogy be kell forrasztani egy ellenállást az is meglesz
ha mondod hová kell
(#) Hp41C válasza KKobra hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
Szia!

Még mindig találok hibákat....

100k ellenállás kell közvetlenül a pic RC0 lába és az USB táp vezeték közé - most ellenállás nélkül kapja az USB tápot. Sajnos, ha nincs meg asaját tápja, az egész áramkörre ráadja a belső védődióda az USB tápot...
32 bites oprendszeren tesztelem...
(#) Szammer hozzászólása Jún 27, 2012 /
 
Sziasztok!
Csak gondolkodom, de:
Lehetséges az, hogy kicsi a propeller fordulat (826),
és a PIC míg számol, nem tud foglalkozni a távszival?
Így, ha éppen elkapom az alkalmas pillanatot veszi, ha nem, nem.
Már készül a másik meghajtás.
Üdv:
Zsolt
(#) Hp41C válasza Szammer hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
Szia!
Valóban alacsony egy kicsit a fordulatszám, de ez nem okozhatja a vételi zavart. Az RC5 vétel a megszakítási rutinban történik. Inkább jót tesz neki az alacson fordulatszám.
Milyen vevőt használsz? TSOP1736, TSOP1136? A vevő kimenetére a felhúzó elenállás be van építve? A tápszűrése rendben? Nincs a környéken üzemelő kompakt fénycső? Sajnos ezek a frekvenciatertományba eső zajt termelnek...
(#) Szammer hozzászólása Jún 27, 2012 /
 
Szia!
TSOP1738-at használok (ezt kaptam).
A tápszűrésben 100 OHM + 100MF helyett, csak 100 OHM + 22MF van bent, de szerintem ennek nem kellene zavart okoznia.
Az out táprahúzása is ok.
Megpróbálom a 22MF-ot nagyobbra cserélni.
Üdv:
Zsolt
(#) Szammer válasza Szammer hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
Szia!
Na azt hiszem megvan.
A 22MF kevés volt, +100MF-ot rátettem, és egész jó lett.
Üdv:
Zsolt
(#) Hp41C válasza Szammer hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
Szia!
Az adatlapon 100µF szerepel, mindenütt azt használtunk.
Írd 100 u F -nak (betüközök nélkül), a fórum motor µF -ot csinál belőle...
(#) Szammer hozzászólása Jún 27, 2012 /
 
Egyébként érdekes, mert először +47MF-ot tetem rá, aztán +100-ast, és úgy tűnik, hogy a +47-el jobb volt.
Ezt megint nem értem, de volt már elko hibám korábban, így minden lehet.
Összegezve: Valószinüleg szűrés gond volt.
Köszönöm a tippet.
(#) Szammer hozzászólása Jún 27, 2012 /
 
Szia!
Aztán, még egy dolog eszembe jutott:
Én 30KHZ körüli PWM-el hajtom a forgótrafót (nincs bázisom), így a freki, majdnem összemérhető az infra frekijével (bár a 30 és a 38, mégcsak nem is egész többszörös), de ez is okozhat zavart.
Most mennem kell, de az infra lábára, még beteszek egy 100nF-ot, aztán meglátom.
Üdv:
Zsolt
(#) KKobra válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 27, 2012 /
 
szia
Még nem voltak gondjaim a 64bites oprendszer miatt a 32bites programokkal
De a sok (windowsnak semmi sem sok ) 8giga ram miatt kell a 64bites rendszer és ha már win akkor legalább win 7
Elvben mennie kell gond nélkül minden programnak De van az elvi dolog és van Windows
(#) Hp41C válasza KKobra hozzászólására (») Jún 28, 2012 /
 
Szia!

Egy 9600 Baud -os soros és egy USB HID kapcsolat ugyanarra a bázisra probléma nélkül megy...
(#) Szammer válasza KKobra hozzászólására (») Jún 29, 2012 /
 
Szia!
Bocs, hogy csak most kérdezek, de sikerült a video-fejmtor saját trafójának az élesztése?
Csak azért kérdezem, mert most szedtem szét egy ilyen fejet, és elég vékony huzalból, kevés menetszámmal vannak benne a tekercsek. Tudnak ezek, folyamatos üzemben elég áramot adni a prop-nak, leégés nélkül?
Tudom, sorba kell kötni a tekercseket, de szkeptikus vagyok.
(primer:2*1,5 OHM, szekunder: 2*0,5 OHM)
Üdv:
Zsolt
(#) KKobra válasza Szammer hozzászólására (») Jún 30, 2012 /
 
Szia
A folyamatos üzemről nem tudok semmit mondani. A tekercsek ellenállása igen kicsi Hp41C tanácsára a tekercsel soba kötöttem 4,7ohm-os ellenállást Komolyabb terhelésen még nem próbáltam de a próbák során elégségesnek tűnik de ez csak az éles üzemben derül majd ki Közben dobozba került a 886-os is Ha lesz kedvem akkor a hétvégén megpróbálom indítani a rotort is a bázissal.
az első órámat (Vicsys ) 0,2mm es huzallal tekertem 100/150 menet tökéletesen megy és alig meleg Az ellenállást az állórész két tekercse közé kötöttem
(#) Szammer válasza KKobra hozzászólására (») Júl 1, 2012 /
 
Szia!
Köszönöm, akkor ki kell próbálnom a saját fejtrafót.
Egyébként kell 10W-os ellenállás, vagy csak az volt kéznél?
Üdv:
Zsolt
(#) KKobra válasza Szammer hozzászólására (») Júl 1, 2012 /
 
Szia
4-5W mindenképpen kell nekem a 10W-os volt 4,7ohm-os
kéznél ez az ellenállás is ige-igen meleg (kézzel nem lehet megfogni)
(#) patexati válasza KKobra hozzászólására (») Júl 1, 2012 /
 
A kitöltésen próbáltál lefelé állítani? Nekem sikerült beállítani úgy,hogy volt megfelelő átvitel és nem melegedett nagyon..Milyen fetet használsz egyébként?
(#) KKobra válasza patexati hozzászólására (») Júl 1, 2012 /
 
Szia
Nem csináltam semmit vele. Kisebb kitöltéssel próbálkozzak ? Hogyan is kell a beállításokon változtatni a programban ? ehhez zöld vagyok
(#) Hp41C válasza KKobra hozzászólására (») Júl 1, 2012 /
 
Melyik bázist használod?
(#) Szammer válasza patexati hozzászólására (») Júl 1, 2012 /
 
Szia!
Akkor neked is videofejtrafóval megy?
Te is tettél bele ellenálllást sorba?
Nem próbáltad a PWM frekit feljebb venni (kis menetszám, kis OHM-os ellenállás, de ha növeljük a frekit, nő az impedancia)?
Persze a dologba egy határon túl, bejön a skin hatás.
Mint már korábban írtam, nekem még nincs bázisom.
A meghajtó konfig: 555+FET, szabályozható kitöltéssel, 30KHz-en, kb. 40% kitöltéssel, 12V stabil labortápról hajtva (most még venti motorral, ami gyenge az én prop-omhoz, ezért kérdezgetek).
Egyébként a bázis mekkora PWM frekivel hajt?
Üdv:
Zsolt
(#) Hp41C válasza Szammer hozzászólására (») Júl 1, 2012 /
 
Szia!

A bázisok frevenciája 25kHz. Nélam egy soros 10 ohm, 5W az ellenállás.
(#) KKobra válasza patexati hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
Szia patexati
Kérdezted milyen fetet Használok. Az álltalad tervezett panelra építettem fel és nyákterven IRL530 van vagyis akkor azt tettem bele. Minden panelon szerepel a "patexlab" felirat amire én építkezek Én nem tudok ilyen összetett nyákot tervezni Csak a TINA 8 at használom valamennyire egyszerűbb paneleket már terveztem vele
(#) patexati válasza Szammer hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
Szia! Nekem nem megy vele de végeztem teszteket és a kitöltést ha visszavettem a kezelőprogramban akkor nem melegedett a fet. Szekunder oldalra meg egy kis kondit kell tenni a jobb hatásfok elérése végett. Persze sok fajta motor is van.
(#) patexati válasza KKobra hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
Szia! Ha összekötöd a géppel soros porton akkor lehet a kezelőprogramban állítani a kitöltésen akár menet közben is.
(#) Szammer válasza patexati hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Szia!
Most nincs időm próbálgatni, ezért is nem írtam.
A PC ventis megoldásnál, az első teszteknél, nekem a primerkörrel párhuzamosan kötött kondi tűnt jónak, aztán, mikor rátetem a prop-ot, ki kellett vennem, és a szkunderkörben, párhuzamosan betett 82nF (ez persze tekercs és freki függő) hozta a legjobb hatásfokot. Becsült érték, de legalább 30-40%-al jobb lett a fesz. átvitel.
Holnap-holnapután (idő függvénye), megnézem a fejtrafót, és megpróbálkozom, magasabb PWM frekivel is.
Mindenképpen jelzek, hogy mi az eredmény.
Üdv:
Zsolt
(#) KKobra válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Szia Hp41C
Ezt a kapcsolási rajzot és ezt a nyáktervet amit mellékeltem tettem már fotót is fel róla
miért kérdezted ?
(#) Hp41C válasza KKobra hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Szia!

Mert felehős vagyok...
Ha összekötöd a PC -vel, elindítod a kezelő programot, a kapcsolatot megnyitod, a PWM fülön tudod állítani a kitöltést. A beállítást megjegyzi az RTC -ben, de állományba is mentheted, arra az esetre, ha lemerülne az elem / akkumulátor.
(#) KKobra válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 4, 2012 /
 
Szia
Köszi hogy ilyen a hozzáállásod Ezért jó ide jönni a fórumra mert vannak ilyen emberek. Ehhez a bázishoz kell majd a másik PIC (18F2550) Ha sikerül az USB-t megvalósítanod
(#) Hp41C válasza KKobra hozzászólására (») Júl 4, 2012 /
 
Szia!
Igen, és a 100k -s ellenállás... A kapcsolat már működik...
(#) Szammer hozzászólása Júl 5, 2012 /
 
Sziasztok!
Na megnéztem a videofejtrafót.
Az alap 30KHz-hez képest a 60KHz valamit, de nem sokat javít a hatásfokon (talán megnézem feljebb is).
Rátéve a fejre a propot, nálam elég az indukált fesz, megy vele.
Érdekesség, hogy 60KHz-nél kevesebb áramfelvételt vártam, ugyanakkor elhanyagolható a különbség.
Megpróbáltam rövidrezárni a szekunder soros ellenállását, ez közel +80mA áramfelvételt jelentett, mindkét frekin (alapáram, fejtrafóval nálam, 460mA, a saját tekerésű PC ventis trafóval ez 320mA).
Folyamatos üzemben nem teszteltem, de ellenállással is langyul a fejtrafó (5 OHM), kb. 10 perc üzem után.
Na egyenlőre ennyi.
Üdv:
Zsolt
(#) Szammer válasza Szammer hozzászólására (») Júl 5, 2012 /
 
Ja és mindez full kijelzéssel.
Következő: »»   272 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem