Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   158 / 399
(#) Doncso válasza ekkold hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Akkor hülyeséget írtam, nem Vpp, hanem effektív? A 200w-os műterhelésem eléggé izzás határán volt, a trafó is kissé melegedni kezdett.
(#) ekkold válasza Doncso hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Azt csak Te tudod, hogy mivel és hogyan mértél.
Vpp esetén én kapásból oszcilloszkópos mérésre gondolok.
Szóval:
- mi volt a jel forrása (zene, szinusz, négyszőg, háromszög, impulzusd, v. más) ?
- mivel mérted (multiméter, True RMS műszer: valódi effektív érték mérő, HF voltmérő, oszcilloszkóp, v. más...)?

A Vp csúcsértéket jelent, a Vpp csúcstól-csúcsig mért érték, Veff effekív érték...
(#) Doncso válasza ekkold hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Írtam, hogy nem görbült a szinusz teteje, tehát szkóp, De azt is írtam, hogy a hangkártya nem bírta rendesen meghajtani, tehát van még ott kakaó, az tény hogy a műterhelés rosszul volt, és a trafó is langyosodott, a szkóp írta ki hogy 69,valamennyi V p-p. Akkor ez 100w se volt? De szinusz teljesítmény ez biztos. Olvastam, hogy a zene kb negyed ennyire terheli, mert szakaszos. 200Hz-el mértem.
(#) ekkold válasza Doncso hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Idézet:
„Akkor ez 100w se volt?”

76,5W

Idézet:
„..a zene kb negyed ennyire terheli,”

Kb. igen, és akár zenével meghajtva is mérheted (szkóppal) a csúcsértéket. Gondolom nem fogsz túl sok szinuszt hallgatni az erősítőn

Használd a hangkártya fejhallgató kimenetét, azon kicsit nagyobb a jelszint!
(#) Doncso válasza ekkold hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Hát ez elég gyenge na nem baj, majd megzavarom zenével. Pár képet felteszek a szörnyről. Már elég rég óta csinálom, sok munka van benne. Nehéz mint a sár. De a hangja nagyon jó. Jó lett volna bele valami egyszerű csúcsérték jelző, hogy tudja a leendő gazdája mennyi a plafon. Remélem bírni fogja maj a kiképzést. Két mélyládát fog hajtani egy kis klubban.
(#) compaqamplifier válasza borvendeg hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Igen az is baj...
(#) Hp41C válasza compaqamplifier hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Köszönjük compaqamplifier!

Borvendég már rég megcsinálta réz vezetékkel 2006 október 30 óta...
(#) Doncso válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Jobb később mint soha.
(#) reloop válasza Doncso hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Szia! Gratulálok
Ide teszem a rajzot a könnyebbség végett. Amikor a kimenő jel csúcsa és a táp között 8V-nál kisebb a különbség a led jelez

Clip 08.JPG
    
(#) Doncso válasza reloop hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Nagyon szépen köszönöm, ezt még megérdemli, holnap gyorsan összedobom egy próba nyákon. Ez ugye mindkét oldalt figyeli? Olvastam az írásodat, én 2N4003-as diódát tennék bele, szerintem ez jó lesz.
Köszönöm a méretezést.
(#) reloop válasza Doncso hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Szívesen! A '4003 tökéletesen megfelel. Azért van két dióda, hogy a két csatornát egyszerre figyelje, duplán megépíteni sem luxus
(#) Doncso válasza reloop hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Akkor jól gondoltam. Hát a mai árak mellett, nem is tudom...
(#) Bobika79 válasza ekkold hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Szia

most értem haza ,most állok neki majd jelentkezem
(#) Bobika79 válasza ekkold hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Szia

Kicseréltem a kondikat és nagyon úgy néz ki hogy megoldódott a probléma !!

Köszönöm szépen a segítséget
(#) ekkold válasza Bobika79 hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Szivesen, akkor katt EBBEN a "zöld stopposjelre"
(#) ekkold válasza Doncso hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Jó néz ki, és klassz doboza is van.
(#) djhans válasza Doncso hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Szép nagy gépezet. Hátuljáról is tennél fel képeket?
(#) Doncso válasza ekkold hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Köszönöm szépen
(#) Doncso válasza djhans hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Persze, csak ilyen hitvány képem van. Nem túl könnyűre sikerült.

DSCF3228.JPG
    
(#) djhans válasza Doncso hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Szép lett. Elég lesz ez a hűtés 2x200W-ra?
(#) Doncso válasza djhans hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Persze. Az APT borda nagyon eltörpül mellette, ha az elég 2*100-ra akkor ennek is elégnek kell lenni, lehet a képen nem látszik, de nagyon brulális borda, vastag. Emlékszel ami neked volt a 100-on? Na ez kétszer olyan vastag, és nehéz. Elégnek kell lenni.
(#) bajtaig válasza Doncso hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Jól emlékszem,kluberősítő lesz? Akkor jó lett volna szimmetrikus bemenet is.
A lemezes hangfalcsati a leggyengébb láncszem!
(#) nagy hoho válasza Doncso hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Jól sikerült a Quad-od Mutatós darab. A súlya is meg van ez nem fog pattogni az asztalon ha kihajtod maxra.
(#) Doncso válasza nagy hoho hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Hát ez most nem az a fajta lett.
(#) Doncso válasza bajtaig hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Minek szimmetrikus bemenet? Miért nem jó a szorítós csati?
(#) appme hozzászólása Feb 2, 2012 /
 
Kedves Fórumtársak!
Remélve, hogy hihetően adom elő jószándékomat, megismételném itt egy, a fórumra szánt témámat.
Amennyiben ez a dolog működik - erősítők mért specifikációk kiterjesztése a "tápfesz-terhelő impedancia - teljesítmény"-en kívülre, akkor elnézést, nyitott kapukon kaparászom...
Ime a dolog: Bővebben: Link

Ha fenti dolgok nem lennének kívánatosak, egy "gyári" erősítő leírásában csupán az 1kHz-n mért és a "zenei" teljesítményt tüntetnék fel.
Pedig a - 3dB és a négyszögjeles, műterhelésen megfigyelt átvitel nem lehet probléma az építők 80%-ánál. Lásd fent.
Nagyon örülnék, ha közmegegyezés lehetne, milyen adatokat tarthatnánk kívánatosnak, elérhetőnek és viszonylag pontosnak egy SK (saját kezű ) erősítő
publikálásánál.
Tisztelettel: Én
(#) Doncso válasza appme hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
Engem érdekelt ez a téma régebben is , készítettem is egy mérő adaptert, amivel számítógépes méréseket lehet produkálni, jel zaj viszony, torzítás, átvitel, stb, igaz a használata már nehezebben ment a tudatlanságom miatt.
(#) appme válasza Doncso hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
Nem akarok vihart kavarni csak lázas keresésem nem eredményezett semmit e tekintetben - bemérés...
Valamiért azt gondoltam a fejlődés szükségszerűen hozza, hogy ne csak meghallgassuk - Somogyi hangszórók-Orion HS hangfalszéria- JBL és egyéb monitorok, hanem mérjük is meg, amit tudunk. Ez úgysem lesz teljes minőségi tanúsítvány, de joggal lehet egy jó hangú végfok alkotója büszke, ha a mérések is igazolják a jó véleményét.
Linearitás, átviteli jelszélesség, néhány féle torzítás, amit amatőr eszközökkel mérni lehet.
Pl. az Alexander végfoknál mért 50W 80 kHz-es négyszögjel nekem ugyanúgy nézett ki, mint amit publikáltak róla - szemernyi esést nem produkált és a meredeksége is megegyezett.
Ezzel szemben egy olcsó japán rádióerősítő gyönyörű háromszögjelet transzformált már 10 kHz körül is a négyszögjelből. Csak példa, nem leszólás, valamit valamiért, olcsó húsból nehéz várat építeni.
(#) Doncso válasza appme hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
Ezt értem, de erre nekem ellenpéldám volt, amikor megmértem a Fisher Studio Standard H-osztályos erősítőmet, mérve tökéletes volt, de a hanga egyszerűen undorító volt számomra. Mondom ez stúdió norma? Aztán rájöttem, hogy a sok mérés meg tesztelés amit babráltam vele semmit nem ért, mert mindvégig el voltam tőle ájulva, hogy ez milyen jó erősítő, majd gyorsan be is hoztam a műhelyből, hogy meghallgassam a minőségi dobozaimon, és úgy vágtam ki innen ahogy illik. Nos itt rájöttem, hogy az általános méréseken túl egy jó műszer van, és ez a fülem. Hiába jó mérve valami, ha nem szól szépen. Teret, és hangzást nem lehet mérni, ezt hallani kell. Még ha lehetne is, akkor sem tudjuk mi a viszonyítási alap. Tehát nem tudok felállítani egy görbét a fülemről. Innentől fogva én a magam részéről itt hagytam abba az ezzel való foglalkozást. Persze ez kizárólag az én véleményem. Értem amit mondasz, ezek érdekes dolgok nagyon, de mi hasznunk származik belőle ha tudom, hogy melyik erősítőnek milyen az átvitele vagy a torzítása? Jobban nem fog tetszeni a hangja ha jó a görbéje ha nem. Kérdés az is hogy mi a jó? A tökéletesen lineáris? Miért? A fülünk az? Ugye hogy nem. Hi-Fi szempontból a lineáris átvitel a jó, de ha egyszer nekem nem tetszik? Én szeretem a kissé LOUD-os hangzást, persze ez is hangulatomtól függ, van hogy azt szeretem amikor gyengéd mélyek vannak, lehelletnyi magassal és inkább az érzelmesebb középhangok dominálnak. Tehát mindig változik az igényem, így nincs állandó etalon amihez hasonlítanom lehetne, azaz nem tudom mi a jó a mérés során. Alap dolgokat meg lehet mérni, de ha tudom a tulajdonságait, attól még ugyanaz az erősítő marad.
(#) Doncso válasza appme hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
Az ominózus eset : Bővebben: Link Érdemes szami kommentjét is olvasni utánna.
Ezért nem méricskélek már igazából.
Következő: »»   158 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem