Fórum témák
» Több friss téma |
Köszi. Valahol olvastam én is, de nálam nem működik. Biztos nem jó kiolvasási algoritmusom. Nem tudom 3,3V esetében mi a megfelelő képlet.
A "képlet" benne van az adatlapban de az nem a tápfeszültségtől, hanem a beállított FSR (Full-Scale Range)-től függ.
Köszönöm, nem igazán értem. "Megszakértem""
Az IC-ben van egy erősítő. Az erősítés mértékét be lehet állítani a konfigurációs regiszter segítségével. A fenti táblázat azt mutaja, mekkora erősítés mellett mekkora értéket jelent egy bit. Ez az érték független a tápfeszültségtől. Ugyanakkor azt is figyelembe kell venni, hogy az IC bementére nem szabad nagyobb feszültséget kapcsolni, mint a tápfeszültség.
Nem, nem tapasztalok hang akadozást. Viszont nekem közvetlenül van egy 2TB- is HDD rácsatlakozta5va. De mint írtam, én Raspberry OS alatt használom a Kodit.
A távirányítós dolgot sem tudom, hogy mi lehet nálad. Nekem a kezdetek óta működik a dolog (Pi 1-től kezdve minden generációval) anélkül, hogy bármit is állítgatnék a TV-n (bár nekem mindig is LG-m volt). A HDMI CEC-vel lesz valami probléma nálad szerintem. A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2022
Nekem is Pi1 óta megy OSMC-vel, sose volt gondom. De mostanság egyre több a h265-ös tartalom, gondoltam berakom a pi4-et, ha már megvettem havertól vagy 1,5 éve
A TV-vel is minden megy jól OOTB, csak alul a TV/DVD lejátszógombokat nem érzékelte alapban a kodi, aztán találtam erre valami mókát (Link 1, Link 2), és kicsit fura, hogy elfelejti. Mondjuk legutóbb pont nem felejtette el. Na mindegy.
Korábban h264-et írtál, azzal nincs probléma.
Viszont emlékeim szerint bár a Pi4 képes hardveres h265 dekódolásra, a Kodi mégsem képes azt használni, csak szoftveresen képes dekódolni. Ott pedig vannak megoldatlan problémák... Én is próbálkoztam 4K h265 tartalmakkal, de sajnos el kellett engednem a témát A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2022
Igen, h264-et írtam, mert azzal csinálta, de a Pi3->Pi4 váltás oka a h265 volt, ha már a Pi3 SD kártyája megkotlott. De csinálja h265-tel is, azt is megnéztem. A hang a h264-nél AAC 5.1, a h265-nél DD5.1, HDMI-n megy a TV-re, és onnan füles kimeneten hallgatom. A kép FHD mindkét esetben, és az hibátlan.
Jó reggelt!
Használtan vásároltam egy PI3B+. Hálózati audio lejátszó a cél,egyenlőre minden jó (Volumio). Kérdésem az lenne, hogy ha bedobozolom a wifi antenna kivetését hogy lehet megoldani? (van bontott router antennám). Illetve normális DC táp megoldásra van tippetek? Én amit most láttam/kerestem az egy USB C átalakító DC csatira. Van ettől jobb megoldás? Az energia forrás toroid lesz majd valamikor. Segítséget válaszokat előre is köszönöm.
Indokolt vajon foglalkozni ezekkel? Nekem NAS-ként dolgozik egy hasonló kütyü, egyszerűen egy műanyag csokis dobozba tettem bele. Nincs gondom a wifivel. A tápellátást egy gyári kapcsolóüzemű töltő végzi, szintén usbC-vel. Nyilván ellenőrízni kell hogy az alkalmazás helyén mennyire stabil a router jele. Ha elég erős, én nem foglalkoznék külön vele.
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2022
Rakjál rá USB wifi sticket és nem kell szétfaragnod a nyákot. Persze kinek a pap, kinek a papné.
Jó ötlet, köszönöm. volumio vajon támogatja?
A rendszernek kell támogatnia. Ha igen, akkor a hálózatot minden program tudja használni.
Üdv. Tudtok segíteni? Újraindítás után eltünt a tálca irányító pultjából a málna ikon. Hogyan lehet visszavarázsolni?.Köszi.
Jobb klikk a tálcára -> prefernces.
Már ha jól emlékszem, mert most nem tudom kipróbálni.
Köszi, de nem működik. Jobb klikre nem történik semmi.
Sziasztok!
Egy "fekete öves" Pi mestert keresek! Szeretnék Raspberry kamera modullal egy fényképezőt csinálni nézegettem az új 64 megapixeles, folyamatos autofokuszos és a 108 megapixeles modult. Valójában a lehető legegyszerűbb verzió lenne aktuális nekem.. még talán oprendszer sem kellene a Pi re ( de ha jól tudom az arducam csak úgy fut) Elég lenne ha a képeket lementi SD-kártyára és azt cserélve tudnám kinyerni a képeket.... Milyen Pi vel érdemes... mik a megvalósítási korlátok? Stb Stb Stb Köszönöm A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2023
Mit értesz a "milyen Pi" alatt? Rendszer mindenképpen kell rá, anélkül nem sok dologra képes. Meg kell nézni a kamera adatlapját, mik a rendszerkövetelmények, elég-e a Zero vagy a 4-es kell.
Ha hálózatba kötöd, másik számítógép segítségével ki lehet nyerni a fájlokat, pl. SSH segítségével.
Mit értesz fényképező alatt?
GPIO lábra nyomógomb és annak megnyomása készítsen pillanatképeket a kamerával? Ha csak SD kártyára akarsz fényképeket, ahhoz minek RPi? Miért nem veszel egy egyszerű akciókamerát? A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2023
Én úgy tudom, hogy az RPI rengeteget fogyaszt akkumulátoros üzemhez mérten. Elvileg lehetséges hogy alvó üzemmódokkal meg lehetne oldani, hogy ne fogyasszon sokat (ha egyébként a board úgy van felépítve, hogy nincsen benne beépített pazarlás), de ehhez tényleg fekete-őves valaki kell. Szerintem nagyon zsákutca sajnos pedig jópofa ötlet.
Igen. pont ez lenne a cél, annyi hogy nem egy gomb.. de igen ha az egyik GPIO láb állapotváltozást kap a akkor csináljon egy képet!
Az akkuhasználat, annyira nem probléma mert egy 20-25 perces üzemidőetapot kell alkalmanként teljesítenie. Az az akció kamera aminek van legalább huszonx vagy negyvenx megapixeles kamerája annak az ára kicsit csillagászati: Nagyon le egyszerűsítve egy DSLR kamerát kellene kiváltani egy UAS-on.... Ami a probléma hogy a DSLR kamera elég nehéz és a mozgatás nagymértékben befolyásolja a gép súlypontját ebből elég lenne csak a kamera modult mozgatni, a Pi és az akku fixen rögzülne... Illetve mivel multikártya van ezekhez a kamerákhoz, akár 4-et is fell lehet fűzni egy PI re... és igazság szerint az lenne a végcél! a gép aljára 30 fokban kibillentva a függőleges lefele iránytól, vízszintesen 90 fokos egymástól való elforgatással feltenni 3 kamerát. Jelen pillanatban egy DSLR van fent egy gimballon, ez az egyik modulunk.. a másiknál pedig 3 kis compact gép van befaragva egy dobozba.. majdnem ugy mint itt a linken Csak azért a kompakt gépek max 12 Mp sek
Sziasztok
Tudna valaki segíteni egy Pi4 ffmpeg encoder tesztelésében? Küldenék egy linket néhány jpg vel és le kéne futtani linux alatt egy ffmpeg paracsot hogy timelapse videot csináljon belőlük. Érdekel a hardware és software h264 kódolási képessége. Szeretném kiváltani a jelenlegi PC-t ha jónak bizunyul. Ha lenne rá jelentkező keressen priv. (csak olyan aki látott már command line linuxot és boldogul a feladattal) persze segítek messangeren majd,de az alap linux tudás az legyen meg. nagyon szépen köszönöm előre is
Nekem ugyan OSMC van rajta, nem tudom egy külön telepített ffmpeg mennyire borítja meg őnagyságát. De ha nincs jobb jelentkeződ, akkor szólj és segítek.
Köszi
De szerintem fordítani is kell az ffmpeg-et hogy HW tudjon kódolni, jobb lenne egy ubuntu. Ne csesszük szét a rendszered. Próbálok kölcsönkérni egy PI4 et. Ha nem sikerül írok.
Konzolon add ki az ffmpeg parancsot, ha válaszol és kiírja hogyan kellene használni, akkor nem kell piszkálni, futtathatod a kérdéses tesztet. Viszont elvileg az OSMC talán avlib-et használ, nem ffmpeg-et, s fórumon olvastam, hogy az apt-get install ffmpeg után keresztbeállt többeknek is a rendszer, ezért azzal nem kísérleteznék, inkább egy friss SD kártyára raknék tesztrendszert ehhez.
OpenMAX még lehet hogy így sem lesz benne alapból. Egyébként teljesen egyetértek
Bővebben: Link maga a paracs ez lenne : SW vel: time ffmpeg -framerate 30 -start_number 0 -i Base%6d.jpg -vf scale=1920:1080 -c:v libx264 -pix_fmt yuv420p probanative.mp4 -y HW vel: time ffmpeg -framerate 30 -start_number 0 -i Base%6d.jpg -vf scale=1920:1080 -c:v h264_omx -pix_fmt yuv420p probahw.mp4 -y |
Bejelentkezés
Hirdetés |