Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Riasztószerelés tapasztalatok, ötletek (kizárólag haladóknak)
Témaindító: Syn7h37ic, idő: Márc 15, 2010
Nézd meg a G-Max gsm modult.
Gmax is jo,de mi sefa pagert hasznalunk evek ota árban verhetetlen, kiváloan mukodik
Köszönöm, ezek jobbak árban vannak mint a paradox sajátja. Kérdés alkalmas-e sms küldésre riasztáskor, vagy csak hív. Arra gondolok, hogy talán a paradox sajátja sms-ben elküldi mi a riasztás tárgya. Illetve érdekes kérdés az is amiről itt a fórumban korábban olvastam, hogy a sim kártya műveletekről érkezik visszajelzés ( pl egyenleg info, feltöltés)
Vagy másképp kérdezem, ezek tudják helyettesíteni a paradoxét, netán a kedvezőbb ár mellett stabilabb a működésük, könnyebb programozhatóság??
A G-Max tud hívni és SMS-t is küld, de csak a bemenet állapotáról. Azt, hogy melyik zóna van riasztásban arról nem. Az IP150 viszont küld mindent. Egyenleg értesítőt illetve ami érkezik a kártyára beállítható, hogy továbbítsa az első telefonszámra. Jó lehet még a TELL Compact GSM-je is, de az is csak kb. azokat tudja mint a G-Max. A Sefa-t nem ismerem, de a KIT lehetőség elég fura egy biztonságtechnikai termék esetében.
A hozzászólás módosítva: Aug 21, 2014
A gyári Paradox-ot nem tudja egyik sem. A Sefa csak hívást indít akár 15 számra egymás után. Sms továbbítás már mindegyiknél alap.
Lehet hogy fura a KIT, de gondolj bele ha Tell vagy paradox lenne ilyen KIT-ben megvennéd? Meg hát, főleg hogy sokkal olcsóbb, és a tudása semmivel sem kevesebb mint egy összerakott. Azt meg ezen az oldalon nem is kell ecsetelni hogy egy amatőr által összeforrasztott készülék sokkal jobb tud lenni mint a gyári forrasztás, stb.
.
A válaszokból úgy érzem (lehet rosszul) , hogy többnyire nem a paradox pagert telepítitek. Talán mert a magasabb árért végül nem ad sokkal több szolgáltatást? Egyébként én is meglepődtem a szereld magad csomagon, de ettől még feltételezem ugyan olyan jó..Az ember fia elveszik a kínálatban, sokszor nehéz dönteni, hogy mikor adjon több pénz valamiért és mikor felel meg az ami kevesebbe kerül. Szándékosan használom a több kevesebb kifejezést, mert az olcsó vagy drága mindig relatív....
A korábbi kérdésemben tudnál állástfoglalani? "Ha jól értem és jól számolok, akkor a jelenleg tervezett 19 zónához (a sziréna is egy zóna ugye? ) az sp7000 a legalkalmasabb, minden más csak bővítővel. Igaz felmerült az is, hogy a melléképületben lenne elhelyezve a bővítő, a főépületben a központ (pl sp6000) és akkor a vezetékelés kevesebb talán...kérdés egyformán jól működő e a két megoldás? Kell e ilyenkor táp is a bővítőnek külön vagy megkapja a központból? Milyen vezetékkel kell összekötni a bővítőt a központtal? ( a riasztós mindenhová 6+2 eset javasolt, de olvasom hogy többnyire 4-6x0,22 használjátok) A gsm modulról szeretném még a véleményed olvasni, paradox vagy valami más? A paradox 280x280 dobozában elfér minden eszköz: központ, táp, akku, rtx3, gsm modul, ip100?" Köszi
Sziasztok,.
Szeretnék vásárolni egy Paradox PMC5 USB-t központ konfiguráció mentéshez valamint központ programozáshoz. Utánaolvasva láttam, hogy ennek használatához szükséges a Paradox Winload szoftver. Ez a szoftver ingyenes? Honnan tudom letölteni? (sehol sem találok élő linket) Köszönöm szépen előre is!
Szia!
Én a helyedben inkább egy 307USB programozót vennék, mert azzal online tudsz központot programozni, eszközökön firmware-t frissíteni, stb. (többen rendeltek már ebay-ről párszáz forintért USB>UART átalakítót, a programozás azzal is lehetséges Bővebben: ebay) Bővebben: WinLoad A hozzászólás módosítva: Aug 23, 2014
Szia,
Nagyon szépen köszönöm a választ és linkeket, nagyon hasznos volt!
A SP7000-esen lévő soros csatlakozó lábkiosztását honnan lehet tudni? Nem találom sem a panelen sem pedig a telepítési útmutatóban.
A Winloaddal való csatlakozás tényleg annyira bonyolult, mint ahogy azt a telepítési útmutató írja (15. rész: WinLoad szoftver beállítások), vagy van ennél egyszerűbb mód is?
A csatlakzás szerintem pofon egyszerű. Csinálsz egy új ügyfelet (elég kitölteni a piros csillaggal jelzett rublikákat), majd jobb oldalon felül kiválasztod a közvetlen kábelkapcsolatot és a csatlakozásra kattintasz.
Szia
soros csati
Az USB-s átalakítóból csak az RX, TX és GND lábakat kell, illetve szabad csak összekötni.
(A tápot nem, mert az az USB felől 5V a központ felő pedig 12V.) A hozzászólás módosítva: Aug 24, 2014
Sziasztok,
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat. Akkor még egyszer összefoglalva, csak hogy biztosan ne csináljak hülyeséget. Első körben szeretném lementeni a jelenlegi konfigurációt a központból a winload-ra: 1. Ebay --> USB>UART átalakító 2. Központ soros portjára rádugom az RX, TX és GND lábakat a csatolt ábra szerint 3. Winload elindít --> Közvetlen kábelkapcsolat --> Csatlakozás És ezután? Hogyan tudom letölteni a központ konfigot?
Mi a legegyszerűbb módja a hívással történő riasztás jelzésének?
Tehát van egy nagyon kicsi, nagyon egyszerű riasztó rendszer. A feladat az, hogy HÍVJON fel egy számot a cucc ha betörnek. Ennyi. Lehet hangüzenet is, tehát rámondom én, hogy gáz van, ez lenne a leg ésszerűbb, de ha már megcsörgeti hosszasan a tulajt az is jó. Épp az időtartam miatt vetettem el az sms-t. Távjelzés nincs más, tehát távfelügyelet sem lesz, csupán ennyi, meg persze a sziréna. Ja még annyi, hogy gsm kommunikáció kell. Nézegetem a tell cuccait, nem is lenne rossz ha távolról tudnám programozni, de ez nem feltétel. A hozzászólás módosítva: Aug 26, 2014
http://www.riasztobolt.info/vv2811.tell-compact-gsm-modul-ii.reszletes.html
Ha jól sejtem ez az én igényeimet tökéletesen kielégíti. Ugye?
Ami még kimaradt, az a Beállítás/Csatlakozás...
Itt be kell állítani a megellő portot a közvetlen kábelkapcsolathoz (eszközkezelőben meg tudod nézni, hogy az USB-s átalakító hanyas COM port) Miután csatlakoztál a központhoz: 1. duplaklikk (a képen az MG5000-re) ekkor előjön egy új ablak 2. átállítod "Minden oldal"-ra 3. megváltozttod az irányt "központról PC-re" 4. start gomb Ha ezt a procedúrát megcsinálod, akkor minden adat átkerül a közpntról a PC-r, akár offline állapotban is meg tudod nézni a beállításokat, illetve szükség esetén a "PC-ről a központra" vissza lehet tölteni a beállításokat. Lehetőség van az ügyfél komplett adatait titkosított *.zip fájlkét elmenteni.
Igen, szerintem az egyik legjobb választás.
Szia,
Köszönöm szépen...amint megjött a kábel kipróbálom!
És ha jól sejtem ezt PGM-re kell kötni, ugye? Nem a tip-ring használandó hozzá. Ezt nem nagyon vesézi ki a kézikönyve...
1.)Valaki magyarázza már el nekem, hogy mi a fene van a segédtápokkal, mert minél többet foglalkozok vele, annál nagyobb a zavar.
Kezdjük ott, hogy a rendszer (Paradox) elérte az áramfelvétele határát és bővíteni kell. Tehát be kell lőni egy bővítőt, meg lehet egy GSM kommunikátort is. Ezek külön dobozba mennek. A központ trafója bírja még bőven, szóval onnan induljunk, hogy van 16,5VAC durván másfél amperig. Gondolom jöhet a segédtáp, meg az újabb 7-es aksi. Jól értem-e a feladatot: Keresek egy olyan segédtápot, ami veszi a 16,5VAC-t és van neki +/-12VDC-je(illetve 13,8V) a perifériáknak és külön egy aksi töltő kimenete, tehát a piros és fekete kábel (már ha van a csomagban) Ezzel gyakorlatilag meg is van oldva. Csakhogy találtam például ezt: Bővebben: Link Egyrészt kapcsoló üzemű, tehát elméletileg zavarkeltő, másrészt hogy fog ez szólni, ha nincs áram, vagy merül az aksi, vagy mittomén? Azt olvastam, hogy a TST-t le kell testelni és akkor self-testben lesz, de ettől a központ még nem fog tudni semmit! Vagy hogy szokták ezt megoldani? 2.) Olyat is mondtak, hogy egy bővítőnek elég egy újabb 7-es akku. Namármost. Ezt gondolom rákötöm a központ akkujára párhuzamosan. Így a 350mA-es töltőáram kétfelé oszlik. Vegyük azt, hogy 175mA jut egy aksira. Ez pont 2,5%-os töltőáram, ami szinte már csepptöltésnek is kevés, ha jól számolok. Én úgy tudom, hogy már 10%-os töltőáram is csepptöltés, bár valószínüleg nem minden akku típus esetében. Nagyon köszönöm, előre is!
Üdv.
A terhelhetőség maximális határát több helyen is elérheted a rendszerben: -AUX: általában 1 vagy 1,5A az érzékelők, kezelők, stb számára. -Trafó: A 16,5VAC-ra kötöd a központot és esetleg külső Paradox segédtápot. -BELL kimenet: Sziréna túlterhelés Minden tápellátási esetben igaz, hogy a kíméletesség jegyében nem közelítjük meg az adott tápellátó egység maximális terhelhetőségét. Az egyik megoldás: -Központ saját trafóval, saját akkuval. -Aux kimeneten a szükséges eszközök (elsősorban kezelők, majd az érzékelők) -Segédtáp önálló trafóval vagy kapcsolóüzemű megoldással. Mint például a Satel APS15BO eszköze. Akkut tölt, védi mélykisülés ellen és van OC kimenet. A kimenetet pedig rávezetheted a központra. A két táp negatívját célszerű összekötni. A központ zónáját beállíthatod tetszés szerint: * Lehet normál zóna: Ekkor a zóna jelzőfény mutatja, ha bibi van *Lehet jelzőzóna is: csak távfelügyeletre jelez A fenti megoldás nem piszkál bele a központ saját táp és töltő körébe. A segédtápról van visszajelzés. A további akku egyszerű behelyezése valóban nem jó megoldás a töltés korlátozottság miatt. Nem is minden központ viseli jól hosszútávon.
"-Trafó: A 16,5VAC-ra kötöd a központot és esetleg külső Paradox segédtápot."
Ez tiszta, de ez a segédtáp nem jelez vissza a központnak, ugye? Vagy honnan látja a központ, hogy esetleg gáz van vele. "Mint például a Satel APS15BO eszköze. Akkut tölt, védi mélykisülés ellen és van OC kimenet. A kimenetet pedig rávezetheted a központra." Akkor az OC kimeneteket mire kell kötni? Sima zónára? Esetleg ezek mezei NC vagy NO kimenetek lennének? COM-al együtt, párban használandóak? "A két táp negatívját célszerű összekötni. " Na, ezt nem értem. Milyen két táp? Mert ha a trafó utánról veszek áramot, tehát szekunder kimenetről, akkor mindkét szál össze van kötve, pozitív és negatív is. Bocsánat, de tényleg egyre jobban bekavarodok. Mostmár a riasztózás megy, csak a bővítéssel állok hadilábon. Az egésznek az iróniája, hogy ilyen iskolát végeztem, de bővítésről annyi szó esett, hogy ha elfogynak a zónák, akkor bővítőt kell beszerelni. Ezzel vége is. ![]()
Sziasztok!
Nem akarok nagyon beleokoskodni, de azért van pár dolog amit nem árt figyelembe venni. 1.: A táp méretezésnél szerintem fontos figyelembe venni az akku áthidalási idejét, sőt ezt is illik méretezni. Hiába bír a központ 1A áramot, nem szoktuk a közelébe sem kiterhelni. Ennek az az oka, hogy nagy terhelésnél, áramszünet esetén a leggyakrabban alkalmazott 7Ah-s akku néhány óra alatt lemerül és leáll a rendszer. 2.: A mellékelt ábrán (paradox telepítői kézikönyv) két fontos dolog van. az egyik a segédtáp bekötési módja, a másik pedig a megjegyzés, miszerint NE járassuk ugyanarról a trafóról a segédtápot és a központot. Nem csak a túlterhelés miatt kell külön trafó, hanem azért is, mert a központ saját tápja kapcsolóüzemű és működési zavarokat okozhat ha az AC oldalon van más fogyasztó is. (Egyébként egy plusz trafó cca. 2000 Ft.) A két táp pozitívját csak úgy nem szabad összekötni mert egymást terhelik. 3.: A Paradox saját buszos tápja intelligens és elkommunikálja az AC és akkuhibát, ami a kezelőn meg is jelenik illetve ha van távfelügyelet akkor oda is elküldi. 4.: Ha csak egy sima tápot használsz akkor normál esetben nincs infód a segédtáp és a rajta lifegő akku állapotáról. Üdv. A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2014
Szia!
Köszi, pont holnap kell egy sp4000-re.
Sziasztok, kérdésem lenne 728 ultra ügyben. A picből szeretném kiszedni ha valamelyik zóna mozgást észlel, meg lehet ezt valósítani? a pic ből idáig a be és ki riasztást, illetve a sértett zónát tudtam kiszedni valós időben, de más adatot nem közöl inaktív állapotban. Ötlet esetleg??
|
Bejelentkezés
Hirdetés |