Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Sprint-Layout NYÁK-tervező
Alkotó fórumtárs Sprint Layout 6 leírása: sp6_alkoto.pdf
Szia!
Nagyon szépen köszönöm a gyors reagálásodat és a segítségedet!Erre az egyszerű megoldásra nem is gondoltam én balga pedig 1-2nyákot már terveztem vele csak még nem kellett beültetésit csinálnom! UI:Most próbálom és valóban ha beírom ahogy mondtad akkor ha ráviszem a kurzort akkor kiírja az alkatrész nevét!De nyomtatásnál miért nem látom?Lehet csak bénázok megint A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2013
Ezt nem nyomtatja.
Ha azt szeretnéd, akkor válaszd ki az S1, vagy S2 réteget és a Text funkcióval írd az alkatrészre.
Ha beleszólhatok, akkor ezt a "name" dolgot felejtsd el. Egészen másra való.
Javaslom, a programverziódnak megfelelő leírásomat elolvasni, mert abban meg fogod találni a választ, sőt még vélhetően egyéb dolgokra is rábukkanhatsz. Egyébként valóban az "S" jelű rétegek vannak a felirati oldal rajzolatának elkészítésére fenntartva, aminek szerves részei a pozíciószámok és/vagy alkatrészértékek is.
Köszönöm szépen a segítséget mindkettőtöknek tökéletesen üzemel a dolog!
Valóban hasznos a leírás alaposabb áttanulmányozása!
Sziasztok! Tudna nekem abban segíteni valaki, hogy meg tervezi ezt a nyákot, nekem sehogy sem sikerül. Béna vagyok tudom Köszi!
Sziasztok! Nagyon tetszik a 6-os verzió. Elolvastam Alkotó leírását hasznos volt, mert egy-két dologra fény derült, de valamit én is észrevettem, ami a leírásban nem szerepel. A 6-ban van egy új opció, a selector-panel ez a kedvencem, bár igaz hogy rózsaszín, de annál hasznosabb. Itt kijelölve a padet, ami ilyenkor a panelen ráközelít így könnyen beazonosítható, bármit lehet vele csinálni akár group, akár nem. Értds ezalatt azt, hogy egy groupon belüli pad méretét, helyzetét, thermal pad beállításait szétbontás nélkül lehet állítgatni!
Every rengeteg átkötéssel, vagy kétoldalas panelre meg lehet oldani, amit rajzoltál, de egyszerűbb 3 pici panellal! Én ezt használom, ahova nem kell vezeték, azt kihagyod, ahová nem kell dióda, oda 0R-es ellenállás.
"...de valamit én is észrevettem, ami a leírásban nem szerepel."
Ehhez kapcsolódóan szeretnék védekezni, a mellékletre hivatkozva. Nem tudom melyik verziót olvastad, de a mostaniban biztosan benne van, sőt úgy rémlik már a legelső változattól ez a szöveg (nem tudom visszanézni, csak az újat tárolom).
Igazad van, tényleg benne van az én verziómban is, valahogy átsiklottam felette, pedig végigolvastam. Lehet az maradhatott meg bennem, hogy 7.2.3 alatt azt írtad, a szétválasztást nem lehet kikerülni és ez megragadt bennem, mert ugye ezzel a módszerrel mégis csak elkerülhető a szétválasztás. Amúgy szép kis iromány nekem biztos nem lenne türelmem így megírni, megfogalmazni, az oda-vissza utalásokba így olvasva is belekavarodtam néha, képzelem akkor milyen lehetett megírni. Szerintem mindenki nevében mondhatom, hogy köszönjük szépen!
Légy szíves, használd a "Válasz"gombot (hozzászólás fejléc jobb oldal), hogy követhető legyen, mikek is írtál!
Köszönöm.
Tulajdonképpen igazad van, de mégis van itt egy fontos apróság. Én is töprengtem azon, hogyan lehetne jól megközelíteni az egész kijelölés kérdését, beleértve ebbe a "Selector"-t is. Talán rossz koncepciót találtam, de látok logikát a saját okfejtésemben.
A selector-panelt használva, valóban lehetőség van akár egyetlen pont, egyetlen vonal, szöveg vagy más kijelölésére, függetlenül azok zártságától. De ez a kijelölés, nagyjából a lehetetlen határát súrolja, mikor egy nem túl bonyolult panel esetében is már akár több száz sorból kell kitalálni melyik a kérdéses objektum. Ugyanis csak úgy találhatod meg, ha egyesével végig mész a listában, ami nem túl hatékony módszer. Feltételezésem szerint, nem is ez volta programozó szándéka, hanem a csoportos kijelölhetőség. Egyfajta társa lehet ez a DRC-nek. Pl. a Selectorral rá lehet keresni azokra a vonalvastagságokra, amik már nem gyárthatóak biztonságosan, majd azokat kijelölve egyben lehet a vastagságukat megnövelni. Hasonló eljárással megtalálhatóak a túl kicsi méretű szövegek, amik nagysága szintén korrigálható. Ezeken kívül jól használható a fúrat-átmérők rendezésére, mert néha igen fura méretek is előfordulnak, mondjuk 0,8 és 1 között még 5-6 féle méret. A "furcsa" méretek (pl 0,82) könnyen kijelölhetőek és átírhatóak "normális"-ra. Idézet: „De ez a kijelölés, nagyjából a lehetetlen határát súrolja,” Abszolut nem lehetetlen, zoom leveszed kicsire a lefele nyillal meg mész és ahol kell a módositás ott megteszed. Alkatrész szétbontása macerás és több baj lehet mint haszon. De ez felesleges szócséplés hiszen mindenki azt a megoldást választja ami neki szimpatikus A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2013
Igazad van, láttam már olyan paneleket , ahol nem használnak csak egyfajta furatméretet. Egy ilyen panelen 100 feletti furatnál nem egyszerű megkeresni, nálam sokkal egyszerűbb, mert különböző méreteket használok nem szeretem, ha lötyök az alkatrész, nehezebb egyenesen beforrasztani, meg több ón is kell. Mostanában inkább smd alkatrészeket használok, ott ellenben sok pad mérete azonos, ott nehezebb megtalálni a selectorban, amit keresel, de ha tudod milyen sorrendben raktad le őket, esetleg számozva is vannak, akkor hamar megtalálod. (lerakási sorrendben vannak) Bontani azért macerásabb. Bár a legjobb az lenne, ha az alkatrészt kijelölöm, akkor a selectorban az első padjére állna. Talán a véglegesben, ha valaki ezt megemlíti a fejlesztőknek!
Sziasztok
Másnál is nem működik megfelelően az Auto-gnd funkció? Csináltam egy eléggé szellős nyákot ahol szemre sem érnek össze az Auto-gnd olvasztott forrpontok és mégis a teszt funkcióval folyamatosan több vezetősávra is kapcsolódást ad nekem a program. Remélem érthetően fogalmaztam meg a problémámat.
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Terveztem egy egyenirányító hidat,aminek egyediek a forrasztási pontjai és az a bajom vele,hogy mikor egy vezetősávot húzok rá,a középen lévő fekete rész is eltűnik. Pedig annak olyannak kellene lennie,mint a forr pontoknál a kör középen. A kérdésem az lenne,hogy miként tudnák rendes forrpontot csinálni belőle. Néztem Alkotó leírását is,de nem találtam erre leírást. Csatoltam képet is az érthetőség végett. Segítségeteket előre is köszönöm.
Az "egyedi forrasztási pont"-ot értelmezed rosszul.
A kép alapján simán rajzoltál valamilyen objektumot, aminek egy téglalap formában hiányzik a belső része. De ez nem forr-pont! A forrasztási pontban lévő lyuk, az valójában is egy furat, tehát csak kör keresztmetszetű lehet (ez a fúrás elidegeníthetetlen tulajdonsága). Az alkatrészek lábai nagyon ritkán térnek el ettől, mint ahogy esetedben is a késes csúszósarut akarod kiváltani. Erre csak trükkös megoldások vannak, de jól működnek. Én egymás mellé szoktam forrszemeket tenni, olyan távolságra, hogy a furatok még kifúrhatóak legyenek, tehát ne érjenek össze. Ezeket kifúrom, majd a köztük lévő vékony hídmaradékokat eltávolítom. Így gyorsan lehet lapított lábakat befogadó panelt készíteni. A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2013
Idézet: „...csak kör keresztmetszetű lehet (ez a fúrás elidegeníthetetlen tulajdonsága)...” Ez nagyon jó!
Szia!
Köszönöm válaszod. Úgy csinálom ahogy javasoltad,az lesz a jó megoldás. Még egyszer köszi. Üdv.
Akkor a kinaiak elidegenítették a kört ?
Ki másnak is juthatna eszébe ilyet kitalálni, mint nekik?
Annyira nem is jó, mert téglalapot nem tud!
Hali. Én eagles vagyok, és csak ennyiért nem teszem be a gépbe a sprint layoutot. Van egy terv, amit szeretnék képbe importálni. A nyomtatás vasaláshoz nem itthon történik, hanem havernál, ahova el szoktam küldeni a képet, amit kiexportálok az eagleből. Most is ezt szeretném kérni, hogy valaki ki-e tudná exportálni a nyáktervet egy képfájlba ebből a tervből? (melléklet)
Inkább pdf-be, mert az méretarányos.
Szia!
Látom az alap kérdés megoldódott. Én is EAGLE-t használok, de van egy pici prg. ami ingyenes és használható a .lay fileokat megjeleníteni, nyomtatni. Az egész 2M. viewlayout50.exe névre hallgat. Én is ezt használom, ha ilyen filet kapok. Üdv: Gábor
Sziasztok!
Sprint Layout 5.0 Hun van a gépemen. Megtudná mondani nekem valaki, hogy tudom megcsinálni, hogy a Beállítások menüt meg tudjam nyitni?
[off] Vedd meg és használd legálisan. 11000 Ft azért nem olyan nagy pénz érte.
Sehogy, vagy elfogadod a magyar eme hiányosságát, vagy használd az eredeti verziót.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |