Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   1026 / 1138
(#) antiktelefon válasza cupika97 hozzászólására (») Szept 29, 2022 /
 
BACKUP!!
Különben elfelejtheted a windows kulcsot és nem lesz boldog a tulaj.
Chip biztos jó, sosem rossz. Vagy 1V8 chipet írsz adapter nélkül, vagy rossz a csipesz (szeret megtörni), vagy a tápbusz be van terhelve és lehúzza nagyon.
Max kiforrasztva írjad akkor, de remélem backupoltad.
A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2022
(#) cupika97 válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 29, 2022 /
 
Backup az SSD ről, vagy a BIOS-ról? Mivel a chip már volt irva, nincs értelme. Az originál lenovo oldaláról inditott BIOS update rontotta el a chipet.
edit: a chip winbond 25Q64JWSIQ 2032. 1,8V chip, programban az van kiválasztva. Régebben is sikerult ezzel megirnom 1,8V chipet. Természetesen ki van forrasztva.
A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2022
(#) antiktelefon válasza cupika97 hozzászólására (») Szept 29, 2022 /
 
De van értelme!
95% nem bootoló biosból a kulcs menthető. Meg amúgyis. Alap. Nagyon nem örülne a tulaj, ha tudná, fölöslegesen bukik egy teljesen jogtiszta kulcsot
(#) antiktelefon válasza cupika97 hozzászólására (») Szept 29, 2022 /
 
1v8 chip 1V8 adapterrel írható! 3V tapot küldtél a laptop 1v8 buszába mellesleg!
Meg ha nem modoltad az írót, akkor az adatlábak 5V-on mennek, mert gyárihibás az író.
Hogy lehet ezt ennyire benézni, amikor látod 1V8 a táp. Sokat kibírnak a laptopok, de reméld az usbről a 1117 ic nem volt elég erős, hogy kinyírjon dolgokat az 1V8 buszon.
A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2022
(#) antiktelefon válasza cupika97 hozzászólására (») Szept 29, 2022 /
 
Backupold azért majd 1V8 adapterrel, hátha megmaradt még a kulcs, ha abszolút nem tudta írni a chipet a minden miatt is, de ezt szerintem buktad.
Eddig egyszer volt, hogy rossz biosból nem lett meg a kulcs és kétszer kerestem amire kiderült linuxszal adták gyárilag. Minden más alkalommal amikor a chip nem fizikailag rossz, akkor megmaradt.
(#) cupika97 válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 29, 2022 /
 
Nem küldtem semmit a 1,8V buszába, mivel mindig kiforrasztom a chipet. Jelenleg a laptopot próbálnám életre kelteni, a kulcs annyira nem számit.
edit:
Siker. Nemtudom kinek, mikor, hogyan, miféleképpen, milyen átalakitót kell használnia, de nekem egy CH341A PRO van, persze kinábol. Sikeresen lemet a programozás, és a verify is. Beforrasztottam a chipet, a csiptetős adapterrel nem ment.
A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2022
(#) antiktelefon válasza cupika97 hozzászólására (») Szept 29, 2022 /
 
Kiforrasztva csak a chipet gyilkolod, legalább a gépet nem. De attól függetlenül, hogy mi az: a javítás első szabálya, hogy akármi van, backupolni kell, ha nem jó, akkor is.
Itt a mod:
Bővebben: Link
Enélkül az író 5V-ot küld az adatlábakra, ami az érzékenyebb 3V chipeket is gyilkolja, nemhogy az 1V8-at...
Bővebben: Link
Ez meg az 1V8 adapter.
Csipesszel írni amúgy nagyon nem szerencsés és ha nem jó a verify, nem szabad ráindítani.
Volt már, hogy bios félrement, ráindítottak és valamit az EC fwben összebarmolt, amihez már sokkal drágább programozó kell és nehezebb dumpot szerezni hozzá.
Illetve csipesz kábele szeret a zsugorcső alatt tőben elszakadni és a tű fluxban fennakadva rosszul érintkezik sokszor. Csipesszel csak videókártyákat írok, mert ott nincs ami beterhelje a tápot nagyon és ha félremegy, nincs következménye.
A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2022
(#) cupika97 válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 29, 2022 /
 
Szóval akkor vagy megcsinalálom rajta a modot, vagy rendelek adaptert.
(#) antiktelefon válasza cupika97 hozzászólására (») Szept 29, 2022 / 1
 
Is.
3V3 eepromhoz kell a mod, 1V8 eepromhoz kell az adapter. Mindkettőre szükség van.
(#) img válasza cupika97 hozzászólására (») Szept 29, 2022 / 1
 
A CH341A bizonyos chipeknek csak a felét érzékeli: érdemes lenne ellenőrizned.

Szerk.: Azt nem is feltételeztem, hogy voltmod és adapter nélkül használod, mindenképpen át kell alakítanod, hogy ne sütőként üzemeljen.
A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2022
(#) pittti válasza cupika97 hozzászólására (») Szept 29, 2022 / 1
 
A 3,3V Eepromok általában probléma nélkül írhatók vele, az 1,8V-hoz viszont kötelező az adapter! (egyébként biztos a chiphalál)

A nagyobbik gond, hogy az újabb chipekhez a CH341A már egyáltalán nem alkalmas - vagy fel sem ismeri, vagy hibásan írja meg. Ezekhez minimum ajánlott egy EZP 2019-2020, vagy még inkább az RT809 sorozatból valamelyik. (ha monitor javítással is foglalkozol, az RT809 kötelező!)

Az oldal amit linkeltem nagyon jó - a neten talán a legnagyobb firmware adatbázissal rendelkező weblap, ráadásul minden feltöltés tesztelt, tehát garantáltan működik. Nem minden feltöltés fizetős, van amihez elég a síma regisztráció. Az meg, hogy egyes feltöltők ebből pénzt szeretnének csinálni - hát a mai világban ez van...
Gondolom, te sem ingyen vállalod el a laptop javítását.
(#) lelkes amatőr válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Szept 29, 2022 /
 
A korábbi hozzászólásomban felvetett gond (Ubuntu telepítés) továbbra sem oldódott meg.
Sok helyen utánaolvastam ennek a tipusnak (DV7-6153NR), mindenhol a BIOS-ban levő UEFI kapcsolását írják, de ebben a BIOS-ban NINCS ilyen lehetőség.
Létezik, hogy egy relatív jó laptopon ne lehessen telepíteni egy Ubuntu/Elementary/Mint OS-t?
(#) antiktelefon válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Szept 29, 2022 /
 
Ez még legacy bios, így nem fog UEFI-ban menni, az egészen biztos. Ha szerencséd van, akkor a gyártó kiadott hozzá új biost és akkor biosfrissítéssel menni fog (érdemes backupolni a régit azért előtte, hogyha brickeled, vissza tudd írni).
De talán valaki még írt olyat is, hogy ez az adott proci nem lenne támogatott akkor sem, ha menne? Mondjuk akkor még nem mintről volt szó.

Bővebben: Link
Egy ilyet találtam, ésszel egy próbát megérhet, külsős oldalon volt, de hps link. Ha nem kompatibilis, ezek nem szoktak lefutni. Mondjuk jó lenne a leírás hozzá, hogy előtte a legacy biost le kell-e frissíteni a legújabbra.
A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2022
(#) lelkes amatőr válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 29, 2022 /
 
A BIOS *frissítve* volt (2011), azóta semmi újat nem adtak ki.
Ubuntu/Elementary/Mint, ezek közül bármelyik jó lenne.
Ezek szerint egy AMD 4magos gép eldobandó ha windowson kivül mást szeretnék használni? (egyre többször csalódok a modern technikákban)
(#) antiktelefon válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Szept 29, 2022 /
 
Nézd meg, amit küldtem, adtak hozzá ki uefi biost elvben. A képen az nagyon nem uefinak néz ki már csak a témája miatt sem. A CPU supportnak én nem néztem utána, de emlékszem valaki felvetette, azt elég könynen tudod te is elelnőrizni.
(#) lelkes amatőr válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 29, 2022 /
 
Ezek nem BIOS frissítések, csinálnak egy 2GB-os particiót, aztán annyi.
Érdekes, hogy ennek van 1MB-os és 2MB-os verziója is a neten, de ugyanaz mindkettő.
(#) antiktelefon válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Szept 29, 2022 1 /
 
Nem tudom, hogy milyen OS alól, vagy milyen módon próbltad. De most olvasás alapján 100% létezik hozzá hivatalos UEFI bios. Ha máshogy nem megy, keress egy uefi biosos bios dumpot és backup után írd direktben az eepromba, de létezik rá mód, csak maximum nem olyan egyszerű.
(#) lelkes amatőr válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 29, 2022 /
 
Találtam egy ilyet:
Idézet:
„I have well over 10 years of experience with various Linux distros and installation and I would disagree STRONGLY with the opinion that Linux will run on "any HP laptop" -- as my experience is the total opposite.”


Idézet:
„Több mint 10 éves tapasztalatom van a különböző Linux disztribúciókkal és telepítéssel kapcsolatban, és határozottan nem értek egyet azzal a véleménnyel, hogy a Linux fut "bármelyik HP laptopon" - mivel az én tapasztalataim ennek az ellenkezőjét mutatják.”
(#) lelkes amatőr válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 29, 2022 /
 
Valahol olvastam közben, hogy csak a DV7 7xxx-től van UEFI, ez meg szerencsétlen csak 6153.
(#) antiktelefon válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Szept 29, 2022 /
 
Ez semmit nem jelent, csak azt, hogy valaki utálja a HP-t.
2 dolog van itt: van olyan Linux, ami nem igazán szereti a legacy bootot és van olyan, ami nem támogatja ezt a procit. Még Nvidia kártyád sincs, szóval az sem lesz gond.
(#) veroka válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Szept 29, 2022 /
 
Miért nem próbálsz feltenni egy régebbi disztrot? Ubuntu 20 (Focal Fossa) letölthető, csinálsz belőle egy live USB sticket, kipróbálod, aztán a Linuxból feltelepíted. De ugyanezt simán megteheted a 22-essel is, hogy live USBről kipróbálod.
(#) lelkes amatőr válasza veroka hozzászólására (») Szept 29, 2022 /
 
Ezeket a LIVE dolgokat is próbáltam, mindegyik eljut odáig, hogy töltöget mindent, majd amikor indulni kellene akkor kiakad.
(#) lelkes amatőr hozzászólása Szept 29, 2022 /
 
Valahol egy kicsit az is zavar, hogy a BIOS-ba miért van fixen beleégetve, hogy "Factory Installed OS WIN7"
Ilyennel még sehol se találkoztam eddig.
A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2022
(#) antiktelefon válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Szept 29, 2022 /
 
Baromira nem számít semmit. Max ha van benne egy win kulcs, érdemes backupolni, de legacy bios és win7 esetén esélyes nincs benne.
Elég egyszerű a problémamegoldási fa.
1. Van UEFI bios?->igen, update
.........................->nem, keresel legacy bootolható linuxot
2. Támogatott a proci? ->igen, telepíted
.................................->nem, keresel hw támogatott linuxot
A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2022
(#) lelkes amatőr válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 29, 2022 / 2
 
Még szerencse, hogy nyugdíjas vagyok (ráérek). Még ezt a hétvégét rászánom, aztán ha nem megy akkor előveszem a régi Spectrum+ gépemet, abban még nem csalódtam.
(#) Doky586 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Szept 29, 2022 /
 
Egy hét alatt nem tudtál egy DVD-t megírni..?
(#) lelkes amatőr válasza Doky586 hozzászólására (») Szept 29, 2022 /
 
Tudom, vicces de itthon nem volt lemezem, és még nem jutottam el boltba, hogy vegyek.
A másik gond, hogy nem is működik a laptop dvd-je.
Bár van egy külső meghajtóm de azzal megint ugyanott lennék --> USB.
(#) lelkes amatőr hozzászólása Szept 29, 2022 /
 
Egy kissé butának tűnő kérdés: Működhet, hogy kiveszem a SSD-t a laptopból, a nagy gépembe berakom, ott installálok egy Ubuntut és azt rakom vissza a laptopba?
Tudom, egész más a két hardver, de annak idején amit most használok nagy gépet, abba a régi Acerből egy az egyben raktam át a "C" hdd-t, majd az első bekapcsolás után kezdte frissíteni az összes drivert az új környezetnek megfelelően.
Működhet ez Linux rendszernél is?
(#) pcsoma válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Szept 29, 2022 /
 
Igen, Linux alapú rendszereknél működik ez. Általában gond és problémák nélkül.
(#) antiktelefon válasza pcsoma hozzászólására (») Szept 29, 2022 /
 
Kivéve, ha UEFI biosos gépben nem forced legacy módban telepíti, márpedig nem abban fogja...
Következő: »»   1026 / 1138
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem