Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szélgenerátor építési problémák
Lapozás: OK   384 / 507
(#) sziriusz válasza generátor24 hozzászólására (») Dec 21, 2011 /
 
Nálam szélesség, nálad hossz az állórész tengely irányú mérete. Ezért jó, ha mások is átnézik. Most nem javítom még ki, megvárom, hogy van-e benne más hiba. Köszönöm, hogy szóltál.
De jó, én az állórész belső és külső átmérő közötti részét vastagságnak mondanám. Gondoltam én arra, hogy a megnevezéseket egy rajzban pontosítom, de valahogy elmaradt.
(#) btoti hozzászólása Dec 22, 2011 /
 
Akár jól használható is lehetne ez a motor-generátor excel. Kár, hogy a képletek elrejtése miatt (gondolom nem a fizika alapjait megrengető új összefüggésekről van szó) a végeredményt hiszem - nem hiszem. A sugár irányú armatúra vastagságot még bele kellene venni. Teljesen ez sem elhanyagolható, mivel része a mágneses körnek.
(#) sziriusz válasza generátor24 hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
A villanymotor és autógenerátor állandó mágnesessé átalakításához készült táblázatot kijavítottam, és melléklem.
Ez az én generátorom méreteit tartalmazza, ahhoz készült. Természetesen számolható a menetszám, huzal átmérő adata stb.
(#) borvendeg hozzászólása Dec 24, 2011 /
 
Hello!
Arra gondoltam, hogy a szélgenerátornak lehetne e használni léptetőmotort?
Az ötlet onnan jön, hogy a léptetőmotor tulajdonképpen egy sokpólusú motor.
Kinek mi a véleménye róla? Nagy hülyeség?
(#) btoti hozzászólása Dec 24, 2011 /
 
Áldott, Boldog Karácsonyt!
(#) Barret válasza borvendeg hozzászólására (») Dec 24, 2011 /
 
Hali ! Az ötlet remek,tökéletes generátornak! Csak eléggé ragadnak.Sajnos nekem nagyon kis teljesítményűek vannak...De jó konstrukció,nincs szénkefe,több fázisú,és golyóscsapágyas.Már csak a megfelelő méret kellene...
(#) borvendeg válasza Barret hozzászólására (») Dec 24, 2011 /
 
Nézegettem komolyabb méretűeket, de lehetséges, hogy egy ilyen motor:
Típus: 42SM146-065-4W-SB18-20
Nyomaték: 20 Nm
Névleges áram: 6.5 A
Tekercs ellenállás: 3.2 Ohm
Alap feszültség: 10.4 V
Induktivitás: 30 mH
Kivezetések száma: ipari csatlakozó (4 pólusú)
Hossz: 146 mm
Tengelyvégek: SB18
Súly: 8.5 kg
De ez a motor akkor csak 10.4V-ot lenne képes termelni? Milyen fordulaton?
Mekkora teljesítménnyel? (10.4x6.5=630W?)
Köszi!
(#) Barret válasza borvendeg hozzászólására (») Dec 24, 2011 /
 
10,4V-ot kb a névleges fordulata másfélszeresén tud leadni generátor üzemmódban.Ezek kis fordulatú "motorok" Túlpörgetve sokkal több feszültséget is le tudnak adni.

10,4x6,5 az csak 67,6W
(#) borvendeg válasza Barret hozzászólására (») Dec 25, 2011 /
 
Kérdés, hogy mennyire kell túlpörgetni? Ezt lehet számolni vagy csak próbálgatással lehet megállapítani?
(#) Barret válasza borvendeg hozzászólására (») Dec 25, 2011 /
 
Attól függ mennyi feszre van szükséged.
Dupla fordulatot lazán elbírja.
Abból a 10,4V ból 20 voltot lazán lehet nyerni nagyobb fordulatszámmal.
(#) sziriusz hozzászólása Dec 25, 2011 /
 
Akkumulátor töltése a szélgép generátoráról közvetlenül. Ehhez készítettem egy táblázatot, mert nem tudtam elképzelni, hogy ez hogyan megy. A táblázat adatainak beírása és az eredmények kiértékelése némi fizikai és szélgépes ismereteket igényel. Sajnos egyszerűbb formára nem tudtam hozni a táblázatot.
A teszteléshez a saját akkumulátor töltőm bemért adatait használtam, ezt is melléklem.
Remélem goromba melléfogások elkerüléséhez jó lesz ez a táblázat. Na meg látható a töltés rossz hatásfoka.
(#) erbe válasza borvendeg hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Ezeknél a motoroknál nem a fordulattal vagy a feszültséggel van gond, hanem a szerkezeti felépítésből adódó tekercsellenállással.
Megadtál 3 adatot:
10,4 V, 6,5 A, 3,2 Ohm.
Ebből kettő bármikor igaz lehet, csak a harmadik sántít. 3,2 Ohm-on 10,4 volton 3,25 A folyik át, 6,5 A-nél pedig éppen a duplája, azaz 20,8 V esik. Értelmes hatásfokhoz legfeljebb tizede árammal lehet terhelni, különben a megtermelt feszültség nagy része a saját tekercsén esik. Vagy éppen az összes.
(#) sziriusz hozzászólása Dec 26, 2011 /
 
Fűtés vagy vízmelegítés szélgéppel témában is használható a táblázatom. A szélkerék, generátor és fogyasztó összeillesztésének szükségessége (előzetes megtervezése) egyértelműen bizonyítható. A táblázattal játszadozva kiderül, hogy a számtalan rossz megoldás mellett csak kevés jó összeépítés van.
Észre kell venni azt is, hogy a generátor belső ellenállása milyen hatással van a hatásfokra (ez kiolvasható a számolt adatokból). Nekem egyértelmű, hogy a kevés rezet és mágnest tartalmazó, nagy fordulatú vasmagos generátorok fele kell haladni.
(#) joco21 válasza sziriusz hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Nekem ez van fent. Vizet melegít, már amikor van szél. A generátor direktbe rá van kötve egy bojler betétre. Ennél jobban nem kell bonyolítani. Ha olyan helyen laknék ahol állandó 8-10m/sec szél volna, nem volna gondom a vízmelegítésre. Persze ettől még lehet keresni a jobb és olcsóbb megoldást.
(#) Iszkakof István válasza joco21 hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Kedves joco21
A generátorodban, saccolásom szerint 120 db korong alakú neodímium mágnes van. Egyik oldalt három, a másik oldalt kettő egymáson. Az lenne a kérdésem, hogy ha mindegyik oldalra csak egy mágnest tettél volna, akkor 40 százalékkal kevesebb mágnesre lett volna szükséged. A teljesítménye a generátorodnak 40 százalék körülire süllyedt volna?
(#) zolika60 válasza Iszkakof István hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Egy kicsit elszámoltad magad a tükröződés miatt. Mindkét oldalon két-két mágnes van. Bár az sem kevés.
(#) Iszkakof István válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Ne haragudj, de én még mindig állítom, a kép alapján, hogy a szélkerék felőli oldalon három korong van egymáson. Hátha jocó21 igazságot tesz közöttünk.
(#) zolika60 válasza Iszkakof István hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Már miért is haragudnék? joco21 élőben láthatja, biztosan ő jobban tudja mindkettőnknél.
(#) weend hozzászólása Dec 26, 2011 /
 
Sziasztok!
Ez bizony két-két mágnes, a tükröződés játszik a képen.
(#) Iszkakof István válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Érdekes ez a szélgenerátor építés. Olyan dolgokkal találkozik az ember, ami igazán meglepi. Lásd az én épülő szélgépemet. Tenni fogok rá egy 220 voltos egyenáramú dinamót. A neve: Stabil Kabé Elég érdekesen működik. 500 ford/perc-nél kigyújtja a 12 V, 5 W-os égőt és normálisan táplálja. 700 fordulatnál már elindítja a PC tápból készült akkutöltőt. 800 fordulatnál már teljes fényével világit egy 220 V, 100 W-os égő. Ezt produkálta a próbán. Kíváncsi leszek, mit fog termelni az oszlopon.
(#) joco21 válasza Iszkakof István hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Szia István.
zolika60-nak és weend-nek van igaza, két-két mágnes van mindkét oldalon. A tükröződés miatt látszik 3-nak. 32-32db a van két oldalon. Átmérő40x5mm, N35 neodimium. Ezek + a rotor (na meg a szél) produkálja az excel-ben feltett értékeket.
Amíg mindkét oldalon csak egy sor mágnes volt, addig a felénél egy picit több feszültség jött le a generátorról.
A második sor nem duplázta meg a feszültséget, kb. 80%-al növelte meg.
(#) zolika60 válasza Iszkakof István hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Nem kis fordulatszám kell neki. mindenképp számolhatsz 15-20% áttételezési veszteséggel.
(#) Iszkakof István válasza joco21 hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Köszönöm, hogy tisztáztad ezt a dolgot. A leírtak szerint megépítetted egy sor mágnessel is. Így már tudhatod a végeredményt. Szerintem soknak hasznos az általad közzétett információ. 80% feszültségnövekedés a mágnestérfogat megkétszerezésével, ez már konkrét eredmény. Szerintem erre már lehet alapozni.
(#) Iszkakof István válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Ebben teljesen igazad van. Nem kicsi a fordulat, amit igényel. Mihelyt megoldom a generátor esővédelmét, azonnal felszerelem az egészet a helyére. A jelenlegi áttétel 1:4,5 vagy 1:6, amit ha felmászok majd, tudom változtatni. A szélkerék, amit kap, 2 m átmérőjű és 6 lapátú. Az érdekesség kedvéért és a szélkerék fordulatának követése végett felszerelek egy kerékpár sebességmérő érzékelőjét, ami a szobámba küldi majd az információt.
(#) zolika60 válasza Iszkakof István hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Még az 1:6-nál is közel 100-at kéne fordulnia percenként. Ami a méréseid alapján 12V 5W. Nem tudom milyen teljesítményt szeretnél, de ez nem lesz egy nagy teljesítményű masina.
(#) karesz01 hozzászólása Dec 26, 2011 /
 
Sziasztok!
Kedvet kaptam én is építeni egy szélgenerátort!A mellékelt képen látható szivattyúim vannak.Ebből egyet feláldoznék ennek a megvalósítására.
Kefés 12V-on 15A vesz fel.
Kédésem a következő tudnám ezzel működtetni az akkum töltését?
(#) Iszkakof István válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Milyen teljesítményű lesz a masina? legalább tízszer gyengébb, mint szeretném. Mégis felteszem, mert betegje vagyok, hogy nincs semmi feltéve, bosszantani a szelet. Komolyabbra fordítva a szót, meglátom élesben mit bír el a gépem. Ha nagyobb szélkereket igényel, akkor az egészet át kell építeni, de ha nagyobb áttételt is elbírna (akkor is át kell építeni, de az lenne a jó), annak nagyon örülnék.
(#) zolika60 válasza karesz01 hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Lényeges kérdés az is ilyenkor mekkora a motor fordulata.
(#) karesz01 válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Szia nem tudom csak a liter/perces teljesítményét az tuti hogy 12liter.
De amúgy a feladatát ellátná?

UP9-PN.pdf
    
(#) karesz01 válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Azt hiszem megtaláltam 1400 fordulat/perc
Következő: »»   384 / 507
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem