Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7293 végerősítő
 
Témaindító: m.joco, idő: Szept 12, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   52 / 75
(#) krisz69 hozzászólása Jan 24, 2015 /
 
bocs hogy ide írok tudom digit vég. de ez vajon elindul hagyományos tápon?Bővebben: Link
(#) lukacsp válasza krisz69 hozzászólására (») Jan 25, 2015 /
 
Aha, miért ne indulna el hagyományos tápon? Az erősítő nem nézi, hogy milyen a táp belső felépítése. A lényeg, max. 100W sinus teljesítményt várj tőle, mert többre nem képes. A torzítási adataira sem vennék mérget, de ez manapság nem annyira számít, csak tuccogjon jó hangosan.
(#) reloop válasza lukacsp hozzászólására (») Jan 25, 2015 / 1
 
Mi van, ha fél attól a csúnya nagy trafótól és nem mer megszólalni? Ki lát be ezeknek a lelkivilágába?
(#) Justo hozzászólása Jan 30, 2015 / 2
 
Sziasztok!

Elkészült életem első erősítője (TDA7293 stereo)!
Először is szeretném megköszönni: reloopnak, alkotónak, lukacspnak a segítséget.
Külön köszönet Ollikának a segítségért és tesztelésért.
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2015
(#) reloop válasza Justo hozzászólására (») Jan 30, 2015 /
 
Szia! Igényes szép munka.
(#) Justo válasza reloop hozzászólására (») Jan 30, 2015 /
 
Köszönöm
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2015
(#) Justo válasza reloop hozzászólására (») Jan 30, 2015 /
 
Még annyit szeretnék kérdezni, hogy az alábbi hangszínszabályzó kit van az erősítőben és a hangerőt emelve csak az első "fél" tartomány után kezdi emelni a hangerőt (addig egyenletes nagyon halk a zene) és a kivezérlésjelző is ekkor kezd el jelezni. Ez így normális?
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2015
(#) reloop válasza Justo hozzászólására (») Jan 30, 2015 /
 
A hangerőhöz berajzoltam két diódát Bővebben: Link - az a megoldás.
(#) Justo válasza reloop hozzászólására (») Jan 30, 2015 /
 
Rendben, Köszönöm! Jövőhéten megcsinálom.
(#) krisz69 válasza Justo hozzászólására (») Feb 1, 2015 /
 
szép munka nagyon le a kalappal.
(#) Justo válasza reloop hozzászólására (») Feb 1, 2015 /
 
Hello! Beforrasztottam a 2db diódát de sajnos semmi változás.
(#) Justo válasza krisz69 hozzászólására (») Feb 1, 2015 /
 
Köszönöm
(#) reloop válasza Justo hozzászólására (») Feb 1, 2015 /
 
Ennek már csak egy magyarázata lehet, logaritmikus potenciométert használsz. Mérd meg a potenciométer középállásában a csúszka feszültségét testhez képest, 3V körüli értéket várunk.
Ha ennyiből sem sikerült a hibát elhárítani az LM1036 témában járjunk a végére!
(#) Justo válasza reloop hozzászólására (») Feb 1, 2015 /
 
Rendben, mindjárt írok az LM1036-os fórumra.
(#) Justo válasza reloop hozzászólására (») Feb 14, 2015 /
 
Hello!
Először is jó lett a hangerőszabályzás, ki lett próbálva hangfallal, végül 3 db diódát tettem bele. Köszönöm!
A pc-ben egy ilyen hangkártya van aminek a kimeneti feszültsége 2V. Ezzel nagyon szépen ki tudom "hajtani" az erősítőt. De ha a laptop-ot vagy a telefont kötöm rá azzal elég siralmas a teljesítmény. Tudnál ajánlani valami jó, egyszerű előerősítőt, vagy valami megoldást. A pc szállítás macera miatt. Köszönöm!
(#) Keresztes Vitéz válasza Justo hozzászólására (») Feb 14, 2015 /
 
Hello!
Az NE5532 visszacsatolásában szereplő 47k-s ellenállás értékének növelésével növekszik az erősítés. Sokszor ki is szokták ezt vezetni az erősítő előlapjára, mint "gain". Hasznos lehet, amikor az ember különböző bemeneti jelszintre is használja az erősítőt. Akár egy kapcsolóval is megoldhatod a magas / alacsony jelszint problémáját. Ez esetben a 47k ellenállással sorba kötsz pl egy 22k-s ellenállást, azzal pedig párhuzamosan egy kétállású kapcsolót. Ezzel rövidre zárhatod a 22k-s ellenállást, így az erősítésed a jelenlegi lesz. Nyitott állapotban pedig nagyobb erősítést kapsz. A képen láthatod a nem invertáló műveleti erősítő feszültségerősítésére vonatkozó képletét is. Természetesen vonatkozik az R7, R6 párosra is.
Másik megoldás, hogy az LM1036 után beiktatsz még egy erősítő fokozatot. Az első megoldást egyszerűbbnek látom. Potméter alkalmazásával pedig elkerülheted a túlvezérlést is (amire elég érzékeny az LM1036). De nyugodtan várd meg reloop-ot lehet van más javaslata is.
(#) reloop válasza Justo hozzászólására (») Feb 14, 2015 /
 
Műveleti erősítő 3x erősítéssel pont jó szokott lenni. Kapcsolót nem tennék a rendszerbe, inkább a magasabb szintű bemenet kapjon egy osztót.

Bemenet.gif
    
(#) Justo válasza reloop hozzászólására (») Feb 15, 2015 /
 
Keresztes Vitéz: Köszönöm! De nekem nincs benne NE5532. A bemenő jel a d-audio által forgalmazott kitre csatlakozik közvetlen és innen a végfokra és a kivezérlésjelzőre.
Reloop: nem igazán értem hirtelen amit írtál. Ha megkérlek, részleteznéd egy kicsit. 1 RCA bemenetem van. Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2015
(#) reloop válasza Justo hozzászólására (») Feb 15, 2015 /
 
Az előerősítőt külön is elkészítheted Bővebben: Link, R1 legyen 6k8, vagy kisebbel-nagyobbal be tudod állítani a halkabb hangkártyádhoz.
Az előbbi rajz azt jelzi, hogy készíts két RCA bemenetet és az éppen aktuálisat használd.
Igaz, hogy a nagyobb jelű hangkártya jelét leosztod, majd ugyan arra a szintre visszaerősíted, viszont nagyon stabil működésű áramköröd lesz.
(#) Justo válasza reloop hozzászólására (») Feb 15, 2015 /
 
Így már értem. Rendben, köszönöm!
(#) Justo válasza reloop hozzászólására (») Feb 17, 2015 /
 
Hello!
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
C2, C3, C4 az elektrolit kondenzátor, ugye jól gondolom?
C5 fólia vagy kerámia kondenzátor legyen?
R5 értéke az 100ohm?
(#) reloop válasza Justo hozzászólására (») Feb 17, 2015 /
 
Szia! A témájában is kérdezhetted volna, ezért csak röviden: a C5 kerámia, fólia egyaránt lehet, a többi elektrolit kondenzátor értelem szerinti polaritással. C4, R7-re nem lesz szükséged ha közvetlenül az LM1036 csataló kondenzátorára kötöd az előerősítőt.
(#) Justo válasza reloop hozzászólására (») Feb 17, 2015 /
 
Köszönöm! Írtam az előerősítős topicba.
(#) S21L1 hozzászólása Feb 18, 2015 /
 
Helló!
Megépítettem Reloop által közzétett egy ic-s erősítőt, és már a legkisebb hangerőn is erősen torzít, leginkább a méllyebb frekvenciáktól. +-40V-ot kap, 10.000µF puffer van a tápban, és 300W-os toroidról megy, ezt használtam a tda7294-hez is. Valami ötlet, hogy mitől lehet ez?
Még annyit, hogy bontott alkatrészeket használtam, de amikből kiszedtem, azok tökéletesen működtek, nem hinném, hogy ez lehet a probléma.
(#) reloop válasza S21L1 hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Szia! Szokatlan jelenség. Nézd át a forrasztásokat!
(#) neocska hozzászólása Feb 18, 2015 /
 
Sziasztok!
Reelop nyákrajzát picit átrajzoltam, hogy az ic mögött minél kevesebb vezetösáv menjen.
Remélem nem lesz brumm forrás.

tda7293.JPG
    
(#) S21L1 válasza reloop hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Szerintem ezt majd szétszedem, és majd ha megjönnek az új alkatrészek, akkor megcsinálom mindkét panelt. Ha akkor is gond van, akkor írok megint.

neocska, .LAY fálj esetleg megosztanád, könnyebb abból nyomtatni, méretarány miatt.
(#) neocska válasza S21L1 hozzászólására (») Feb 19, 2015 /
 
Lay-t csak akkor mikor valaki leellenörzi.
(#) S21L1 válasza reloop hozzászólására (») Feb 19, 2015 /
 
Most még inkább figyeltem a forrasztásokra, utánna is átnéztem, nincs-e zárlat, és továbbra is torzít, ráadásul valamiért az egyik panelen eldurrant a 10µF-os kondi is.
(#) reloop válasza S21L1 hozzászólására (») Feb 19, 2015 /
 
A kondi a fordított polaritástól ment tönkre. Fotózd le!
Következő: »»   52 / 75
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem