Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Termosztát PIC-kel
Úgy néz ki igen... visszafejtem azt a csoda rajzot és a hibák korrigálásával tervezek egy új nyákot hozzá.
Lenne még egy kérdésem a szakavatott fórumtársakhoz; ehhez ugye 2X16-os kijelzőt írtak, amivel működik is, de ott van az alsó sor tök üresen, ha ráteszek egy 1X16-ost, azzal fog menni? Potyára nem szeretnék venni egyet, de jobban nézne ki vele... Köszi. E.
A "figure 9" nem jó?
Nos végül is hová is kell felhúzó ellenállás?
Ezzel én is megjártam
Ugyanezzel a kapcsolással jártál pórul? Én a pic hármas lábát fölhúztam egy 10K-s ellenállással tápra, és jól működik.
Hogy az érték jó e, illetve kell e még valahova, hogy stabilabb legyen, azt nem tudom, de így látszólag jól működik. Ha valaki még valami építő jellegű tanáccsal el tud látni, azt megköszönöm.
10K az nem árthat... esetleg a többi kommunikációs lábra is rá lehetne tenni.
Jé! Tényleg működik! Bár nekem valamiért le van lassulva.Későn reagál a gombokra is mintha nem lenne megfelelő az oszcillátor frekije
Nekem is lassú egy picit... de működik
Milyen kijelzővel használod?
Az jutott még eszembe, hogy nem lehetséges, hogy szoftveresen nincsenek pergésmentesítve a gombok és ezért viselkedik picit furán?
Sima 2x16-os Kék fehér LCD-vel olcsó Vaterás
Nem hiszem hogy a pergéssel lenne gond,mert akkor pörgetné eszetlenül. Szerintem oszcillátor gondja van.Akkor csinálnak ilyet a PICek ..
Szia. Nem hinném, mert ugye a PIC-en külön van az adat ki és bemenet, ha így közösíteném akkor amit küldök azt venném is nem?
Idézet: „Nem hinném, mert ugye a PIC-en külön van az adat ki és bemenet, ha így közösíteném akkor amit küldök azt venném is nem?” De igen. De ez nem baj. Az elso 16 orajelnyi adat csak az LM71 felol erdekes, a kovetkezo 16 biten meg kuldod a Shutdown parancsot, ha akarod.
Szia Killbill!
Ez milyen programnyelv? Csak assambly-ül tudok Szöveges formában le tudnád ezt nekem írni esetleg? Kérdeznék még akkor: LM71nél egy adatcsomag 32 bit, az első 16 bit alatt az LM71 küldi a hőfokot, a második 16 biten pedig én tudok az LM71nek utasítást adni? Bekapcsolásnál alapból küldi a hőfokot ha a CS-et lehúzom, vagy kell neki valami parancs hogy küldje?
Hello!
Ez 'C'. Es meg hibas is, mert az elojel bitet rosszul kezelte, de akkor javitom is a hibas reszt: int temp; temp = spi(0xff) << 8; temp |= spi(0xff); temp >>= 2; Szoval: lehuzod a CS-t low-ba beolvasol 8 bitet spi-n egy 16 bites valtozo felso 8 bitjebe beolvasol 8 bitet spi-n a fenti valtozo also 8 bitjebe az egeszet aritmetikai shifttel leshifteled jobbra ket bittel aztan kikuldesz az spi-n ket byte 0-t vagy ket byte ff-et: a ket 00 parancs: folyamatos konverzio mod a ket ff parancs: shutdown mode felhuzod az CS-t high-ba. A 16 bites valtozoban lesz a 13 bit + elojel homerseklet ertek. Ha minden igaz, a 16 bit kiolvasasa utan nem kotelezo barmit kikuldeni a chip-nek, felhuzhatod a CS-t high-ba a 16 bit kiolvasasa utan, es akkor marad folyamatos konverzio modban, es barmikor lekerdezheted tole a hofokot ujbol. Bekapcsolas utan kuldeni fogja a hofokot, de az elso konverzioig 'hibas' adatot kuld. Az elso konverzio bekapcsolas utan 270ms-on belul tortenik meg.
Neked működik normálisan azon kívül, hogy lassú? Most nekem elkezdte teleírni az LCD-t mindenféle hülyeséggel... nem értem.
Nálam is volt úgy, hogy két sorosra váltott
Egyszerűen csak egy 10K-al tápra húztam az MCLR. Minden mást levettem a PIC 4. lábáról. De akkor is. Legalább tárolná a be állított kapcsolási értéket. Ez így használhatatlan..
Hogy tudom rávenni az SPI-t, hogy én most fogadni akarok jelet?
Mert ugye a PIC adná az órajelet...
Az SPI-n mindig ket eszkoz beszel egymassal (egy master es egy slave) es mindig ketiranyu az adatforgalom. A master adja az orajelet, es mindketto eszkoz kuld adatot a masiknak. Tehat, amikor az SPI-n kikuldesz egy byte-ot, akkor egyben veszel is egyet. Ez az alapallas. Jelen esetben az LM71 1 labon ad es vesz. Mivel ezt egyszerre nem teheti meg, ezert az elso 16 orajel alatt meghajtja az I/O labat az adattal (MISO), a tovabbi orajelekben pedig bemenetkent funkcional az I/O laba, es vesz rajta (MOSI). Neked a PIC a master. Nem tudom, hogy milyen PIC-et hasznalsz, de szerintem, amikor felprogramoztad az SPI-t masternek, akkor ha rairsz az adatregiszterre, akkor kinyomja a nyolc orajel kisereteben az adatot, es egyben veszi is a bejovo 8 bitet, amit feltehetoleg ugyanabbol az adatregiszterbol tudsz kiolvasni, ahova az elobb irtal. Tehat az adatatvitel:
1.rairsz az adatregiszterre (mondjuk FF-et) 2. megvarod, amig kimegy 3. kiolvasod az adatregiszterbol a vett byte-ot Milyen PIC-et hasznalsz?
16F767!
De ezaz, hogy alapesetben lenne kétirányú. De ilyenkor szerintem ha kiküldök neki FF-et, akkor utána már nem is adja az órajelet (legalábbis mikor utoljára vizsgáltam ilyet akkor nem adott tovább órajelet).
Ahogy volt róla szó, a kommunikáció mindig kétirányú, tehát akkor is jön értelmetlen adat, amíg a címet küldöd ki pl. egy EEPROM-nak, s akkor is kell küldeni (értelmetlen) adatokat )pl. nullát), ha csak olvasni akarsz a slave-ről. Ez kell hozzá, hogy küldje az órajeleket...
Bővebben: Link
Rendben, azt hiszem fejben összeállt. Amint van eredmény vagy kérdés jelzek! Köszönöm mindkettőtöknek!
Üdv!
Na sikerült kiimádkozni a jelet belőle, innen már egyszerű lesz a történet. Mellékelem a jelet! Legfelső sáv CS, alatta PIC SDI lába, alatta SCK. Ez így 21,25 °C ami reálisnak tűnik. Mellékelem a PIC és a szenzor összekötését is, ami igencsak megegyezik azzal a bizonyos Figure 9.-el (köszönöm szépen a tippet ). Hátha másnak is hasznára válik a dolog. Még egyszer köszönöm a segítségeket!
Szia!
Ha kész lesz közzéteszed az egészet?
Háááát, kész még nem most lesz mert még meg kell oldani pár dolgot. Nem egyszerű még nekem 16 bites számokkal dolgozni egy 8bites mikrovezérlőn. A másik meg, hogy nem nagyon lehet itthon kapni ilyen szenzort.
De közzéteszem természetesen
Idézet: Hat azert en megprobalnam a Chpcadnal a MCHP TC77 erzekelot.van 3.3-5 voltos valtozatban. Nagyon hasonlo a kezelese. Esetleg meg a nem soros vonaliak (analog kimenetuek), amik szinte fillerekbe kerulnek. Pl a TC1047A, MCP9700A. Igaz AD atalakito kell hozza, de azert mar szinte minde PIC tartalmaz egy par 10 bites analog bemenetet. 2.56 volt Vref-nel 1/4 C felbontassal tudsz merni. A masik elonye a linearisnak, hogy a jelet akar 100 meterrre is el lehet vinni veszteseg nelkul. Ezt a soros vonalas erzekelokkel nem tudod megcsinalni. „hogy nem nagyon lehet itthon kapni ilyen szenzort” Idézet: Esetleg nezz szet a PIClisttajekan. Talalsz mindenfele matematikai es egyeb rutinokat a nagyobb szamok feldolgozasahoz. „Nem egyszerű még nekem 16 bites számokkal dolgozni egy 8bites mikrovezérlőn.”
Szia! Nekem van ilyen szenzorom, életre is keltettem. Csak az utánépítők lennének vele bajban.
Köszönöm a linket, úgy látom lesz miből csemegézni ! Ui.:Egy kis vidi a szenzorról: Bővebben: Link
I2C hőmérők: Microchip TCN75 (9), TCN75A (12), MCP9800 (12), National LM75 (9), NXP LM75A (11), MAXIM DS1621 (9), DS1631 (12)
Záróljelben a maximális felbontáshoz tartozó bitszám. A 9 bites 0.5 °C, a 12 bites 0.0625 °C felbontást jelent. SPI/3wire hőmérők: Maxim DS1722 (12), National LM74 (12) A Microchip termékeket a ChipCad forgalmazza, néhány más típus a HEstore-ban kapható. Azért a pontosságot, a felbontást és az árat(!) érdemes vásárlás előtt jól megnézni!
Erről beszéltem, itthon nem is lehet kapni ilyen felbontású eszközt! Az LM71 0.03125°C felbontással mér.
Nekem már tuti, hogy ez lesz, már fel is van élesztve. Már csak a többi részt kell megírni, de azt majd idővel.
Sziasztok,
Tud-e valaki abban segíteni , hogy egyszerű 10K-s NTC érzékelővel és egy pl. 12F59A PIC-el vízmelegítő termosztátot összehozni? Egy lenne a lényeg, hogy csak akkor kapcsolja be a fűtőszálat ha van víz az edényben és adott hőfoknál kapcsolja ki , egy LED ezt jelezze. Ha tudtok ilyen kapcsolást és persze programmal együtt, osszátok meg velem! Igyexem meghálálni. Köszi!
Hali Mindenkinek!
Ford fiestába szeretnék csinálni egy elektromos termosztátot. Sajnos már a negyedik van benne (gyári, új) de mind 55-60 fokon nyit. Mivel zárt rendszer így 92-95 fokon kellene nyitni. Nyáron ez nem gond, de télen 30 percig kell járatni a motort hogy langyos legyen a motor blokk. Arról nem is beszélve hogy az utastérbe jéghideg levegő jön 10 km után is. Amikor már üzemi hőmérsékleten van a motor akkor is csak 45-50 fokos a beáramló levegő (belső keringéssel). Ami nagyon kevés. Valami egyszerű megoldást keresnék a víz radiátor felé áramlásának korai indulása ellen. Gondolkoztam már hőgombán, ntc-n stb. De nem jutok zöld ágra. Valakinek van használható ötlete? A termosztát tál most sikerült annyit elérnem egy kis barkácsolással hogy 82 fokon nyit. De télen az még mindig nagyon kevés. Ja és a fűtő radiátor tökéletesen tiszta. Áramlás van benne megfelelő. Mikor a kezembe került az autó teljes tisztítást kapott a rendszer. Ahol lehetőség volt szétszedték te az meg is történt. Azelőtt a suzukim 5 perc elteltével ontotta a hőt. De annak kicsi motor teste volt. Köszönöm. A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2017
Kartonpapír a hűtőrács elé! Nekem a opel kadettben volt hasonló probléma, félig minden télen letakartam.
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2017
|
Bejelentkezés
Hirdetés |