Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LG Mini HiFi kijelző hiba
 
Témaindító: silenthill2, idő: Ápr 24, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 2
(#) silenthill2 hozzászólása Ápr 24, 2008 /
 
Helosztok.Óriási segítségre volna szükségem.A kijelzője eleinte lassan vibrálgatott,aztán az idő múlásával egyre gyorsabban vibrált a kijelző,aztán fogta magát és behalt.Egyeltalán nem mutat semmit,de minden tökéletesen müxik rajta.Annyit még elmondok,hogy sokszor volt hangosan hallgatva és a panelon található hűtőbordák forrasztásai igencsak megbarnultak.Viszont a hangzással semmi baj,nem zúg még halk hangerőn sem,így szerintem nem ott van a hiba.Nos annyit szeretnék,hogy mivel nincs kapcsolási rajzom,de készítettem képeket hogyan is néznek ki a hűtőbordák forrasztásai,és a készülék típusát is lefényképeztem,amit itt a képek között meg is találtok.Légyszives segítsen valaki,hogy hol méregessek analóg multiméterrel,hogy megtaláljam a hiba forrását.Köszi mindenkinek.
(#) silenthill2 hozzászólása Ápr 24, 2008 /
 
LG GYÁRTÁSI SZÁM/MODEL

P1030874.JPG
    
(#) titi válasza silenthill2 hozzászólására (») Ápr 24, 2008 /
 
Hali!

Ha a kijelzővel van gondod, akkor miért a hűtőbordáról raksz fel képet?
(#) Moderátor hozzászólása titi hozzászólására (») Ápr 24, 2008
 
Jogos, töröltem
(#) titi válasza silenthill2 hozzászólására (») Ápr 24, 2008 /
 
Valószínű, a cső fűtésével van a gond.
Jobb esetben az azt meghajtó elektronika, de valószínűbb maga a fűtőszál.
Többet esetleg kép után.
(#) szabinyo válasza silenthill2 hozzászólására (») Ápr 24, 2008 /
 
Hali! Kapd le a burkolatát a készüléknek, keresd meg a táprészt és bekapcsolt állapotban melegítsd hajszárítóval
a kondikat. Ha ettől megjön a kijelzés akkor próbáld megkeresni a bűnös kondit. Más HiFi-nél már jártam így és ez segített. Ha ez esetleg nem jön be akkor a kijelző panelján keresss forrasztási hibát, leginkább a kijelző cső lábait nézd át alaposan. Ezek csak tippek. Sok sikert!
Üdv!
(#) silenthill2 válasza szabinyo hozzászólására (») Ápr 25, 2008 /
 
Köszi a segítséget.Mihelyt lessz időm meg is nézem.Megírom,hogy sikerült-e.
A hűtőbordáról meg azért raktam fel képeket,mert meg akartam mutatni.hogy mennyire megvan barnulva a felforrósodástól a cin,és hogy esetleg van-e köze a kijelzőhöz....Mégegyszer Köszi
(#) proba válasza silenthill2 hozzászólására (») Ápr 25, 2008 /
 
Lehet inkább a nagyító a te leghasznossabb segítőd.A tápegység részt ,és a kijelző részt biztosan átnézném forrasztási hiba után kutatva (láb környékén apró törésnyom).Ha ez nem jön be akkor a kijelző fűtésére csatlakozó kondikat nézném meg LSR re (bár ez inkább halványulásban nyilvánul meg.)
(#) villkisz válasza proba hozzászólására (») Ápr 25, 2008 /
 
helló!!
nekem is lg mini hifim van,edig 2szer ment el a világitás,de mindig viszajött egy idő után,de előtte süritett levegővel kifuvattam!!!!!
(#) silenthill2 válasza proba hozzászólására (») Ápr 29, 2008 /
 
hellosztok.szeretnék segítséget kérni,úgy hogy a feltett képekhez,amit ebben a hozzászólásban találtok,bekarikáznátok azt a részt,ahol keresnem kéne a hibát.Pontosan hogyan keressem,mérjem ki a hibát?Sajna kapcsolási rajzot nem találtam a hifihez...Bocs,de kezdő vagyok,és ezért kérném ezt a módszerű segítséget.
(#) silenthill2 válasza silenthill2 hozzászólására (») Ápr 29, 2008 /
 
A hajszárítós dolgot is hol próbáljam ki pontosan?Melyik panelen?A nagyon,vagy a kijelző paneljén?Segítsetek.Köszi
(#) titi válasza silenthill2 hozzászólására (») Ápr 29, 2008 /
 
Hali!

A 2. képen lévő panelon van egy LCD301 felirat, na a mellett az a sor az LCD lábai.
Első körben azt forraszd át, hátha ott van hiba.
Esetleg dobhatnál egy képet a másik oldaláról is, ahol látszanak az LCD lábai, hogy lássuk, melyik a fűtés.
Esetleg vissza kellene keresni, hogy honnan kapja a fűtés a feszt, és ott is szétnézni, amint már más is írta, ellenőrizni a kondikat.
Hirtelen ennyi.
(#) silenthill2 válasza titi hozzászólására (») Ápr 30, 2008 /
 
Hello!Valamint még nem jöttem rá,hogy hogyan is tudnám kiszedni az lcd paneljét a burkolatból,mert hiába csavartam ki a 4db csavart,valószínű hogy a potméterszabályzó gomb nem engedi,de nem mertem feszegetni,hátha fölösleges leszedni azt.Ezért sajna nemtok pillanatnyilag képet küldeni a másik oldaláról.Ha átforrasztgattam őket,és semmi sem változik,akkor mit tegyek még?
(#) titi válasza silenthill2 hozzászólására (») Ápr 30, 2008 /
 
Idézet:
„Ha átforrasztgattam őket,és semmi sem változik,akkor mit tegyek még?”


Idézet:
„Esetleg vissza kellene keresni, hogy honnan kapja a fűtés a feszt, és ott is szétnézni, amint már más is írta, ellenőrizni a kondikat.
(#) silenthill2 válasza titi hozzászólására (») Ápr 30, 2008 /
 
Okés,ha esetleg nem működne az átforrasztgatás,és átkéne néznem a kondikat,hogy honnan kapja a feszt,akkor mit is nézzek át rajta pontosan?Mekkora feszültéget kap,vagy mi?Vagy hogy mekora feszt ad át?Köszi
(#) titi válasza silenthill2 hozzászólására (») Ápr 30, 2008 /
 
Kezd azzal, hogy nem púpos-e valamelyik kondi.
Esetleg előtte még érdemes lenne megnézni, hogy a fűtőszálnál a fesz. megvan-e.
(persze ehez látni kellene a kijelzőt, hogy meglehessen álapítani, mely lábak azok)
Esetleg a panelon, ahol a szalagkábeles csati van, nincsennek feliratok, hogy mi micsoda?
(#) silenthill2 válasza titi hozzászólására (») Máj 1, 2008 /
 
Hello!Amikor b.nőmnél leszek,szétkapom rendesen a kijelző paneljét is,és készítek róla képet a másik oldaláról is.Ez valószínű pár nap múlva lessz,addíg viszont én sem tok megnézni semmitsem,és átforrasztgatni sem tom az lcd kijelző LCD301-es lábakat.Mivel a szalagkábelre nincsen ráírva mi micsoda,szerintem a panelra van írva,és ez az a kép,amit ide feltettem...
(#) silenthill2 válasza silenthill2 hozzászólására (») Máj 1, 2008 /
 
Hello Titi!Tudol ezzel a képpel kezdeni valamit,vagy tegyek fel róla nagyobbat,hogy jobban lásd,hogy mik is azok a szövegek,amik a szalagkábelhoz tartoznak?
(#) titi válasza silenthill2 hozzászólására (») Máj 1, 2008 /
 
A GND-hez képest mérd ki, hogy megvannak-e a feszültségek. (12V; 5,6V)
(#) _ampervadasz_ válasza silenthill2 hozzászólására (») Máj 2, 2008 /
 
Fölösleges nagyon, képet rólla felraknod, a fűttéssel az égvilágon nincsen semmi baj!
Az írtad: "A kijelzője eleinte lassan vibrálgatott,aztán az idő múlásával egyre gyorsabban vibrált a kijelző,aztán fogta magát és behalt."Tehát semmi köze nincsen a fűtéshez, ez biztos, a hajszárítóval meg nemérdemes semmit csinálni, mert még jobban törevágod a hőmérsékletre érzékeny eszközöket!
Az a helyzet hogy az VFD -d HIBÁTLAN!!!
A tápellátása HIBÁTLAN! (sötétben kapcsol be, látni fogsz 3-5 viszintes izzó csíkot! őlenne afűtés)
AZ VFD meghajó vezérlő IC-t cserélni!
Az úgy nevezett vibreálás, majd villogás asztán semmi, sem történik, az sajnos arra utal hogy a rács "frissítésed" halt meg az áramkörben!
Ez a leggyakoribb meghibásodási ok, sajnos!
A képen látható a helyes működés! (mellette a rossz is)
Ezt azért tartom fontosnak leírni, mert legaább teljesen tisztban leszel, ezekkel az üzemmódokkal, és nem a tápot ku*od szét értelmetlenül!
Amúgy ennek is van egy keresési metódusa!
-Megmérni a tápot, minden DC fesz lejön e!
-A fűtés 3-3,3V környékén van!
-Katód-anódfesz 24-45V között!
-IC melegedik e (nem mindenhol mmelegszik)
-adat bemenet, clk, Vss, Vdd, megléte, -és stabil e!
-ha mind jó akkor tuti az IC a bűnös, mert ha minden megvan, táp, adat, clk akkor már csak az IC marad, és ez is lessz a hiba!
-közben ellenőrizni, a forrasztáokat!
(#) _ampervadasz_ válasza silenthill2 hozzászólására (») Máj 2, 2008 / 4
 
Illetve mégiscsak rakjál fel képet, magáról a kijelzőről, kibontva! Legyen a kép éles, letiszult, érthető!
Néztem a képet, ajjjjjajjjjj.jpg.
Azt az SMD IC-t kell cserélned!
Vidd olyannak el aki tud felületszerelt alkatrészeket, cserélni!
Forrasztási hiba egyáltalán nem látszik!
A kijelződnek az a része a vezérlője amit berajzoltam)
Akkor folyamodj ehhez a a lépshez, ha tényleg minden rendben van a tápfesszel!!!

Sajnálom nem, ez az első hogy hasonló hibával találkozom, sajnos a fo*, sz*r, kina vs. korea gyártmányoknál nagyon sokat ez fordult, nagyon kicsi része volt az hogy a táppal volt gond!
Elnézést kérek a moderálatlan viselkedésemmel!
(#) silenthill2 válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Máj 2, 2008 /
 
Köszi szépen,de akkor 100%,hogy kikell cserélni azt az IC301-es felirat alatt található SMD IC-t??? Csak az oldhatja meg a hibát?És mégis hogyan tudott az bedögleni?
(#) _ampervadasz_ válasza silenthill2 hozzászólására (») Máj 2, 2008 /
 
Üdv!
ha a #218416 hozzá szólásomban, végigolvastad a hibakeresesési módszert, és az alapján, hibára nem derítettél fényt, miközben minden érték helyes volt, akkor kell az IC-t cserélni!
De akkor már 101%!
Ja nemtudom, korábban azt írtad, hogy a négy csavar kiszedése után sem ,sikerült kibontani, magát a panelt!
hát a kétoldalon lévő forrasztás, árulkodik erről, illetve lentebb a (gondolom a hangerőszabályzó, menetes csavaranyás felfogatása a burkolathoz) .

panel.jpg
    
(#) silenthill2 válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Máj 4, 2008 /
 
Köszönöm mindenkinek a segítségét!Amikor megyek b.nőmhöz,megmérem a feszeket.Majd megírom az eredményt,és teszek fel képet is a kijelző paneljának az elejéről is.
(#) _ampervadasz_ válasza silenthill2 hozzászólására (») Máj 4, 2008 /
 
Sok sikert hozzá!
(#) rx7tomy hozzászólása Szept 9, 2010 /
 
Adott egy MP3-as LG LM-M540 Minihifi, aminek a kiejlzője halvány, mindent látni, de halvány.
Mit nézzek meg, mi lehet a gondja, és kb. mennyi lehet a javítása, vagy csak forrsaztási elöregedés.
Minden hozzászólást szivesen veszek.
Előre is köszi.
(#) kissi válasza rx7tomy hozzászólására (») Szept 9, 2010 /
 
Szia!

Tipikusan elkó kiszáradás szokott lenni a kijelző ( VFD ) fűtését adó áramkörben!

Steve
(#) rx7tomy válasza kissi hozzászólására (») Szept 9, 2010 /
 
Ezt tudom én könnyen cserélni itthon is, nem bonyolult igaz?
(#) rx7tomy válasza kissi hozzászólására (») Szept 11, 2010 /
 
Ha küldenék egy PDF-et amiben benne van a kapcsolási rajza a hifinek, akkor tudnál abban segíteni, hogy mit nézzek meg, illetve cseréljek ki?
Ide nem tudom feltölteni, mert túl nagy.
Előre is köszönöm.
(#) petyaka válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Nov 4, 2013 /
 
Sziasztok!
A témákat böngészve találtam én is erre a topikra.
Nekem van egy hasonló hibával küszködő sony hifim.
Elolvasván a hibákat,végignéztem őket én is rajta.
A fűtés működik 5 vízszintes csík látszik.
Ránézésre a kondik sem púposak.
Áramtalanítás után viszont haloványan de pillanatra látszik a kijelző fénye balról jobbra haladva halványabban talán egy másodpercre.
Lehet ez is az SMD ic hiba?
Azt viszont hol lehetne beszerezni,mert én sehol nem találtam.
Típusa: NEC SGP D780232 508
Vagy pedig esetleg maga a kijelző lenne a ludas?
Mert a bal felső sarkán van egy kb 5mm átmérőjű kőr alakú elszíneződés.
Azt nem tudom,hogy az lehet a gond vagy pedig netán az gyárilag ott van.
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem