Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gitár torzító / Effekt / Erősítő / Pickup
Lapozás: OK   167 / 316
(#) bodnar00 válasza ZSozsóó hozzászólására (») Máj 27, 2011 /
 
Szia Zsolti! Ezzel a ledes kapcsolással szenvedek már egy órája , az istennek nem akar működni. Halványan világít ha kivan kapcsolva, cserélgettem már mindent de semmi.. Van valami ötleted?
(#) ZSozsóó válasza bodnar00 hozzászólására (») Máj 27, 2011 /
 
Hello!

Milyen a kapcsolásod jelenleg?
(#) lacake274 hozzászólása Máj 27, 2011 /
 
Sziasztok! megcsinálta már valaki ezt Easy Vibe
Második kérdés, hogy ez az LDR jó lenne e hozzá ?
(#) bodnar00 válasza ZSozsóó hozzászólására (») Máj 27, 2011 /
 
Ez lenne az , azt a tranzisztorosat hagytam is, találtam egy FETeset az már jobb volt. A 4,7k-s ellenállást kicseréltem 1k-ra és teljesen jó lett.

milckt2.gif
    
(#) ZSozsóó válasza lacake274 hozzászólására (») Máj 28, 2011 / 1
 
Szia!

Ez az LDR tökéletes, én is hasonlót használok, a sötét ellenállása kimérhetetlen multiméterrel olyan nagy, meg ráadásul jó "gyors" is (azért van egy természetes éledési ideje, de a VTL vactrolokhoz képest gyorsabb). Szerintem tökéletes lesz a vibe-ba.

Zsolti
(#) lacake274 válasza ZSozsóó hozzászólására (») Máj 28, 2011 /
 
Köszi! Akkor már rendelem is
(#) deadlyroberta hozzászólása Máj 30, 2011 /
 
Gaint hogyan tudok építeni? tranzisztor vagy ic érdekel.
(#) csoka69 hozzászólása Máj 30, 2011 /
 
Sziasztok!
Nagy segítség lenne, ha megoldást kapnék a problémámra. Delay, reverb pedálokban szokott lenni 2db IC, ami a lelkét képezi. Ezek az: MN3207 és az MN3102 páros. A problémám az, nem kapok ilyeneket, csak méregdrágán. Bármiféle megoldás érdekelne. Gondolok arra, helyettesítő IC, helyettesítő kapcsolás, vagy valami ötlet, milyen készülékekben lehet még ilyen IC?
Előre is, nagyon köszönöm!

Zoli
(#) Bassmester válasza deadlyroberta hozzászólására (») Máj 30, 2011 /
 
Gaint akarsz építeni?
Milyen gainra gondoltál? Linkelj róla valamit!
A "gain" alatt egyébként erősítést, nyereséget értünk. A hangszer erősítőkőn az előfok erősítését szabályozó potméterre kerül ilyen felirat
(#) deadlyroberta válasza Bassmester hozzászólására (») Máj 30, 2011 /
 
Persze akkor te is arra gondolsz amire én.Dj pult gain +-20db
(#) bourbonstreet válasza csoka69 hozzászólására (») Jún 1, 2011 /
 
Keresd EWR kollégát...
Bővebben: Link
Ahogy elnézem, semmi elérhetősége, de keresd a hangmester.hu fórum Barkács topicban.
(#) csoka69 válasza bourbonstreet hozzászólására (») Jún 1, 2011 /
 
Üdv! Köszönöm!
Pont ma reggel láttam meg az oldalán a kiszemelt IC-ket, de ugyancsak egy vagyon. Rafael kolléga szerencsére tegnap írt egy üzenetet, amiben megmutatta az e-bay oldalt. Azóta folyamatosan böngészem, rengetek olyan alkatrész található itt, amit sajnos MO-on nehezen, vagy egyáltalán nem lehet kapni. És emellett barátságos, olykor nagyon jó áron. Ráadásként ingyen szállítják. Persze valamit valamiért, tehát a határidő az kissé távolira sikeredett, de szerintem megéri! Ha ráér a cucc, akkor viszont pláne.
Köszönöm mégegyszer mindkettőtöknek!

Zoli
(#) Massawa válasza csoka69 hozzászólására (») Jún 1, 2011 /
 
Idézet:
„Ráadásként ingyen szállítják”


Azért erre ne vegy mérget, mert általában csak a kontinentális USA-ra vonatkozik, és nagyon ritkán tengerentulra.....
(#) csoka69 válasza Massawa hozzászólására (») Jún 1, 2011 /
 
Félve írtam le azt a mondatot, még nem láttam ezt az oldalt. Köszönöm a felvilágosítást. Kár azért... Mert jó lenne.

Zoli
(#) fantom45 hozzászólása Jún 1, 2011 /
 
Hali. Ezt a kapcsolást szeretném megépíteni de a tekerccsel gondba vagyok. Milyen vasmag kell hozzá? Hány menetet kell rá tekerni? Nem nagyon készítettem még ilyen tekerccset, ezért kérném a segítségeteket.
(#) ZSozsóó válasza fantom45 hozzászólására (») Jún 1, 2011 /
 
Szia!

2 oldallal ezelőtt beszéltünk erről a témáról, leírtam a méretezését is a tekercsnek, olvass vissza! Remélem segít, ha esetleg ezután is lenne kérdésed, akkor szívesen állok/állunk rendelkezésedre

Zsolti
(#) fantom45 válasza ZSozsóó hozzászólására (») Jún 1, 2011 /
 
Köszönöm szépen!! Minden kérdésemre megvan a választ!
(#) ZSozsóó válasza fantom45 hozzászólására (») Jún 1, 2011 /
 
Szívesen! Ha lesz kész műved, mutass majd róla képet, hangot, tapasztalatot!
(#) fantom45 válasza ZSozsóó hozzászólására (») Jún 1, 2011 /
 
Mégiscsak eszembe jutott még egy kérdés.Ezt a vasmagot választottam, elég nagy az AL értéke csak nemtudom hogy mekkora átmérőjűnek kell lennie a huzalnak (mert azt is vennem kell).
(#) ZSozsóó válasza fantom45 hozzászólására (») Jún 1, 2011 /
 
Szerintem először számolj egy szükséges menetszámot, majd a rendelkezésre álló helyből saccolj, mérj, számolj egy huzal átmérőt, amivel kb ki tudod tölteni a csévét. Nagy áram nem fog ott folyni...Én régi roncs trafókból, relékből, tekercsekről szerzem a huzalt
(#) fantom45 válasza ZSozsóó hozzászólására (») Jún 1, 2011 /
 
Értem. Akkor kb 0,3-4mm.. Köszönöm!!
(#) Something válasza fantom45 hozzászólására (») Jún 2, 2011 /
 
Én is majdnem ugyanezt a kapcsolást csináltam meg, én 5900al értékű fazék vasmagra tekertem 340 menetet, a kapcsolás amúgy rossz, a poti elött és mögött lévő 1nF-os kondit le kell cserélni 220nF-ra és működik. Ha visszamész pár lapot megtalálod a tekercs induktivitásának a kiszámítását(mert én kérdeztem meg nemrég) remélem segítettem, sok sikert
(#) fantom45 válasza Something hozzászólására (») Jún 2, 2011 /
 
Köszönöm szépen! Minden hozzászólás hasznos nekem!
(#) Something válasza fantom45 hozzászólására (») Jún 3, 2011 /
 
Nincsmit. Amúgy vicces volt föci érettségi elötti napon este 11kor még tekercseltem
(#) deadlyroberta válasza Something hozzászólására (») Jún 3, 2011 /
 
Nyugi ilyeneket én is csináltam "streszoldásból"
(#) teddysnow hozzászólása Jún 8, 2011 /
 
Sziasztok

Véleményekre lennék kíváncsi, mert miután összeraktam nagyjából a cuccost egy kicsit elkeserített a hangja. Szerintem nem az igazi.
A felvételt PC mikrofonnal csináltam, közvetlenül a hangkártyába dugva. Semmi EQ, csak a bénázások vágva. Visszahallgatva a valóságban egy kicsit több a magas. A képen látszik a csíptetős mikrofon és az erősítő bele beépítés előtt. Az eleje tiszta a közepétől rá van tekerve a gain.
Na milyen a hangja?
(#) lacake274 válasza csoka69 hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
Mikor beszélté az Ebayról fel is néztem egybő és vettem is 1$ ért egy pt2399 et, ami ma meg is érkezett Thaiföldről... Úgy hogy Rebote Delay 2.5 be is fog játszani Az Easy Vibe pedig szépen muzsikál
(#) Something válasza lacake274 hozzászólására (») Jún 9, 2011 /
 
Mindennel együtt volt 1$? Mikor rendelted?
Én is már vadászok rá egy ideje.
(#) lacake274 válasza Something hozzászólására (») Jún 9, 2011 /
 
Juni 1 rendeltem és juni 8.-án itt volt. Nem is számítottam rá, nem volt tudatos rendelés csak bele ugrottam. Féltem a postaköltségtől, de mikor megérkezett a cucc utána néztem és a free shipping ingyenes házhoz szálítást jelent. Először cselekedtem és utána gondolkodtam.
(#) Something válasza lacake274 hozzászólására (») Jún 9, 2011 /
 
Akkor mázlid volt, mert nem mindig jön meg a csomag tudtom szerint, lehet hogy rendelek majd én is, ugye a viszhang effektek lelke az az ic
Következő: »»   167 / 316
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem