Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   599 / 1385
(#) Balaa16 válasza janikukac hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Üdv!
Az is lehetséges, hogy nagyon vastag a NYÁK-on a lakk. Egyszer én is így jártam.
(#) janikukac válasza Balaa16 hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Gyárit használok, mármint lemezt...
(#) Balaa16 válasza janikukac hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
A védőfóliát gondolom lehúztad. Levilágítás előtt nem kapott napfényt a fényérzékeny NYÁK? Mert van UV sugárzás
(#) janikukac válasza Balaa16 hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Persze hogy.

Nem, max csak a fólián keresztül, de nem raktam ki a napra sose fólianélkül ( vele se, csak 1 utcát utazik mindig ha méretre vágom, mert egy cirkulával vágja le a nagybácsim. )
(#) Balaa16 válasza janikukac hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Akkor nem tudom. Az előhívás biztosan jó, mivel 40 perc levilágítás után tökéletes. Majd a nálam okosabbak biztosan tudnak segíteni.
Üdv: Balázs
(#) janikukac válasza Balaa16 hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Az előhívást néha elrontom, de nem ott van a gond, mert 10 perc után semmi változás nem látható a lakkon, ám 40 perc után, IGEN.
(#) kaqkk válasza janikukac hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Szerintem , mint már egyszer írtam is , a fénycsöved lehet a bűnös ! Átvertek vele ! Az nem uv . Vegyél Szegeden
a rigó utcában 1-2db 8w os uv blb fénycsövet és élvezd a szép nyák készítésének örömét 10 pec alatt !
(#) janikukac válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Nem vertek át, biztos UV. Ha fehérre világít, akkor az foszforeszkál. Amúgy meg biztos nagyon drága, és nem akarok pénzt még rá szánni, meg biztos át kéne az egészet alakítani, amibe megint nem megyek bele..
(#) kaqkk válasza janikukac hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
1300ft/db De egy is elég ! Ha nem hiszel nekünk akkor miért kérdezősködsz ? Vagy még előfordulhat hogy uv cső de agyonhasznált ! Amikor elkezdtem a fotózást kaptam egy Philips arc szolit 4db fénycső volt benne időzítővel ,
és egyetlen egy nyákot nem sikerült csinálnom vele !
odaadtam egy haveromnak ő kicserélte benne a csöveket
és azóta is azt használja tökéletes erdeménnyel !
(#) janikukac válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Vatta új , üzletből van.
(#) kaqkk válasza janikukac hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Akkor tényleg átvertek !! Csinálj már légy szives egy képet a cső nyakáról ahol a felirat van , nézzük már meg
mi a tipusa , Már tényleg nagyon kiváncsivá tettél
(#) janikukac válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
De nem értem mivel vertek volna át. Amúgy mondd már, ha nem UV lenne, akkor miért sikerül lassan a cucc, meg miért foszforeszkál a fehér alatta.
(#) janikukac válasza janikukac hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Oké, lesz kép, csak később !!!
(#) kaqkk válasza janikukac hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Ha normál fénycső alá teszed szerintem 40 perc alatt ott is előjön a rajzolat , a legtöbb fénycső kibocsát valamennyi uv fényt . A te csöved is csinál uv -t de nem eleget , erről van itt szó !
(#) janikukac válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Na, kaqkk barátom, itt a kép!

DSCF3434.JPG
    
(#) storm válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Kíváncsivá tett, ez az UV fény, és olvasgattam. Tehát van ez a fényérzékeny lakk ami az UV fényre 'érzékeny'. De milyen UV fényre? A maximális hullámhossz a legrövidebb hullámhossz 4x-ese. Ezeket találtam:
ˇ Vákuum UV: 100-200 nm (nanométer)
ˇ UV-C területe: 200-280 nm --
ˇ UV-B területe: 280-315 nm --
ˇ UV-A területe: 315-400 nm --
Ha jól olvastam janikukac fórumtárs írta, hogy drága volt. Lehet valami speciális UV cső ami pont erre a célra nem jó.
(#) janikukac válasza storm hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
UV A-ra érzékeny!!
(#) karaszbandi válasza janikukac hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Ezt a csövet szetintem úgy vágd a kukába, hogy nyoma se maradjon!
Már én is leírtam neked, hogy hol és mit vegyél!
De ha nem hallgatsz ránk, akkor kínlódjál!
(#) janikukac válasza karaszbandi hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Jó, de áruld el , mi a baj van vele!
(#) janikukac válasza janikukac hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Ha vennék ilyeneket Bővebben: Link vagy ilyeneket: Bővebben: Link ???
(#) storm válasza janikukac hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Múltkor a hírdetések között 25Ft/db áron láttam ilyeneket. Tedd ki, hogy keresel UV led-et, valaki tuti írni fog.
(#) janikukac válasza storm hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Kössz az ötletet....
(#) kaqkk válasza janikukac hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Janika ! éppen 5 hsz el ezelőtt írtam le mi a baj a csöveiddel , még mindig nem olvasod el mit írok ? Vagy valami oknál fogva csak nekem nem hiszel ?
Mekkora nyákokat szeretnél maximum készíteni ?
egy 20x30 cm es hez minimum 50-70db kell ezekből a ledekből
(#) janikukac válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
De elolvastam!!! Csak annyit nem értek, hogy mi alapján állapítod meg, hogy sz** a cső? Az hogy kínai, oké...
(#) kaqkk válasza janikukac hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
egyszerű : az idő 40 perc Ja és talán egy csipetnyi tapasztalat (amit most építek az a 6. levilágítóm lesz )
(#) janikukac válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Lehet az a baj, hogy az üveg picit zöld, meg nagy a táv. Majd megpróbálom. De az ugye nem gond, hogy ha a lemez védőfóliájára fény kerül?
(#) kaqkk válasza janikukac hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
A védőfólia amíg rajta van megvédi a lakkot a fénytől
Jó nem ajánlatos napoztatni Az üveget is cseréld ki (eddig nem írtad hogy zöld ez is baj lehet ) ez is növelheti a levilágítási időt . A táv : ha jó a cső akkor két ilyen teljesítményű 15cm ről biztos eredményt ígér .
(#) storm válasza janikukac hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Mi lenne, ha lefotóznád az egész levilágítód?
(#) janikukac válasza storm hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
CSoda!! Mingyárt rakom a képeket !
(#) janikukac válasza janikukac hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Azért van az uccsó képen a toll, hogy érzékeltethető legyen a nagyság. A másik csövet nem raktam bele, de...
Következő: »»   599 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem