Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Lapozás: OK   978 / 1319
(#) marek hozzászólása Jún 7, 2011 /
 
Sziasztok!
A wlpt_vpp_mini_v4-et szeretném megépíteni. De nem értem hogy a kapcsolási rajzon (http://www.hobbielektronika.hu/kapcsolasok/egyszeru_lpt_egtoaramkor_2_wlpt_vpp_mini_v4_oldal2.html) miért van GND-re kötve az LPT port 11-13. lába? Azért kérdezem, mert máshol azt olvastam hogy nagyon vigyázzunk hogy még véletlenül se zárjuk rövidre a portot, mert nagyon könnyen túl lehet terhelni. Nem nagyon értek hozzá, de itt nem pont ez történik? Nem kellenének oda ellenállások? A másik kérdésem hogy a 100n kondenzátor a PIC lábára, vagy a 7407 IC lábára menjen majd?

Marci
(#) tomat5 hozzászólása Jún 7, 2011 /
 
Sziasztok
Én is egy serial porttal kapcsolatos dolgon ügyködöm. Nekem megy az írás olvasás de nem volt tökéletes a dolog, ezért elkezdtem hibát keresni. Addig jutottam, hogy a pic újraindul időnként.
Lehet, hogy én nézek el valamit, de nagyon érdekes jelenségbe botlottam. Teljesen szétszedtem az áramkört. Csak a PIC (16f628a), a tápban a kondi, a kristály, és az mclr felhúzó 10k van benne. Van még egy led a porta2-n. A kódot is lebutítottam minimumra:
  1. #include <16F628A.h>
  2. #include <string.h>
  3. #include <stdlib.h>
  4. #ZERO_RAM
  5. #FUSES XT,NOWDT,NOPROTECT,NOBROWNOUT
  6.  
  7. void main()
  8. {
  9.         set_tris_a(0x00);
  10.         output_high(PIN_A2);
  11. }

A jelenség a következő:
- A led bármelyik porta lábon kb 1mp-ig világít majd ugyanennyi ideig sötét
-Ha menet közben a kristályt kiveszem nem áll meg a pic, a led villog tovább.
-Ha külső tápról kristály nélkül indítom nem villog, de ha egyszer berakom a kristályt akkor elindul.
-picit2 ről programozás után kristály nélkül is elindul a pic.(??)
Táp rendben,mclr rendben,picet cseréltem. Nem vagyok profi de nem ez az első pic-es projektem és ezt sajna nem értem. Valószínű, hogy valami triviális dolog lesz mert általában az ember téved nem a technika. Ötlet?
Köszi.
(#) trudnai válasza tomat5 hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Mielott tovabb keresnenk a problemat: Van olyan LED amiben benne van egy astabil multivibrator mar eleve... magyaran villog ha raadod az egyen feszultseget... ugye ez nem ilyen?
(#) tomat5 válasza trudnai hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Nem
Közben megoldódott. Új projectet nyitottam a fordítóban, bekopiztam ugyanazt a kódot, feltoltam a picre és jó. Ez vajon mi lehetett? CCS C-t használok MPLAB-al.
Köszi
(#) Hp41C válasza marek hozzászólására (») Jún 7, 2011 / 1
 
Szia!

- Az LPT11. - Busy és 13. - SEL kivezetése a PC bemenete, ezen keresztül érzékeli a program, hogy a programozó csatlakoztatva van.
- Mindekét IC táp és föld lábára kell kötnil egy-egy 100nF kerámia kondenzátort.
(#) trudnai válasza tomat5 hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Nem tudom, csak talalgatni tudok: Lehet a konfig szoval tortent valami, vagy egy vagy tobb object file nem fordult ujra... tenyleg nem tudom.
(#) watt válasza tomat5 hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
LVP bittel mi a helyzet, le van(volt) tiltva?
(#) watt válasza csabeszos0 hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Jutottál valamire közben? Hazaértél?
Addig is itt egy példa, ami szerintem neked is működni fog.
(#) marek válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Köszönöm a segítséget!
Marci
(#) enree hozzászólása Jún 8, 2011 /
 
Sziasztok!
12F508-at próbálok olvasni PICKIT2-vel és ez az üzenet:
No device detected. 12F675-öt és 12F629-et szó nélkül írja, olvassa, ezt nem.
Maga a pic biztos, hogy jó, mert ha visszarakom a helyére, működik (egy érintős lámpakapcsolóban van).
Valakinek van valami ötlete, hogy mi okozhatja ezt.
Köszi:
E.
(#) janikukac válasza enree hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
Szia. Nekem is hasonló a gondom, csak én PIC12F629-el bajlódom. Másik ugyanolyat felismerte, de ezt nem akarja.
(#) csabeszos0 válasza watt hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
Szia Watt,
Tegnap nem volt idom foglalkozni a dologgal barmennyire is akartam, most neztem a kodot amit kuldtel, nagyon jo pelda. koszonom, ez nekem is egy támpont lesz majd hogy hogyan irjam a kodom.
Ma kiprobalom remelhetoleg, utatnna irok.

Koszi a segitseget

udv
cs
(#) watt válasza enree hozzászólására (») Jún 8, 2011 / 1
 
Lehet, hogy szándékosan elrontották a programozói lábakat, hogy ne leessen hozzáférni a kódokhoz, bár erre nem sok szükség lenne, miután van kódvédelem is, vagy egyszerűen megsérültek ezek a lábak, azaz a PIC hibás, de használható.
Azt még próbáld ki, hogy a Fast Programming pipát kiveszed, ha bent lenne...
(#) enree válasza watt hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
Szia!
Köszönöm a gyors választ! Valami védelemre gyanakodtam én is. Azt nem tudtam, hogy szándékosan tönkre lehet így tenni, hogy ne lássa a programozó készülék. Kipróbálom, amit írtál, de mivel egyáltalán nem látja, hogy van rá dugva valami mikrovezérlő, így nem hiszem, hogy ez segít, de hátha
Köszi mégegyszer
(#) Hp41C válasza enree hozzászólására (») Jún 8, 2011 / 1
 
Esetleg a "Use Vpp first programming entry" segíthet, de ekkor a kontroller tápját a PICKit2 -nek kell adnia.
(#) adamhollos hozzászólása Jún 8, 2011 /
 
Sziasztok!

Valaki meg tudná mondani, hogy mit csinál az Internal External Switchover mode és a Fail-Safe Clock Monitor mode.
(#) enree válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
Szia!
Most is a kontroller adja. Ez is egy pipás beállítás? (most nem tudom megnézni, dolgozom)
Köszi Neked is!
(#) enree válasza enree hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
Illetve a PICkit, csak elírtam
(#) Hp41C válasza enree hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
Igen, a tools menüben...
(#) enree válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
OK, kipróbálom, köszi
(#) zenetom hozzászólása Jún 8, 2011 /
 
Sziasztok!
A képen látható bekarikázott rész ugye 2 byte (az 1000-es címen), mert a következő adat már az 1002-es címen van.
A kérdés: melyik byte szerepel az 1001-es címen? A 0x07 vagy a 0x08?
Szerk.: szerintem a 0x07, de nem vagyok benne biztos.
(#) Zsora válasza zenetom hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
Szerintem is.
Mivel a PIC mikrovezérlők little-endian típusúak, az alacsonyabb címen az alacsonyabb helyiértékű byte található:
$1000: $08
$1001: $07
$1002: $00
(#) zenetom válasza Zsora hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
Köszi!
(#) adamhollos hozzászólása Jún 8, 2011 /
 
Sziasztok!

Valaki meg tudná mondani, hogy mit csinál az Internal External Switchover mode és a Fail-Safe Clock Monitor mode.
(#) zenetom válasza adamhollos hozzászólására (») Jún 8, 2011 / 1
 
Hali!
Elég egyszer megkérdezni!
Az Internal/External Switchover bit (IESO) bekapcsolása esetén ha a külső oszcillátor nem indul el, akkor a belsőt elindítja.
A Fail-Safe Clock Monitor bit (FSCM,FCMEN) bekapcsolása esetén pedig szerintem nem szakad meg a program futása, ha átvált a PIC külsőről belsi oszcira.
(#) adamhollos hozzászólása Jún 8, 2011 /
 
Miért van 2 Vss lába a 18f2321-nek. Mind a kettőt le kell földelni vagy elég csak az egyiket?
(#) watt válasza adamhollos hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
Rákerestél a kérdésre? Kb. 200x beszéltünk róla!
(#) adamhollos válasza watt hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
Hogyan tudok rákeresni egy kérdésre? Azt hittem csak fórum címekre lehet rákeresni?
(#) trudnai válasza adamhollos hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
Raboksz a [k] beture es ott a legordulo menukben mondod meg mire szeretnel rakeresni -- tema cimekre vagy tartalomra, felhasznalokra stb.

Amugy masik lehetoseg a googli, pl ily modon...
(#) adamhollos hozzászólása Jún 8, 2011 /
 
Idézet:
„A PIC18F4550-nek két tápfeszbemenete (VDD) és két földvezetéke (VSS) van. MINDEGYIKET be kell kötni, s a Vdd-k és a legközelebbi Vss közé 100 nF-os kerámiakondenzátort (ún. low ESR) kell kötni. Van ezenkívül egy Vusb láb is, amire alaphelyzetben 470nF-os szűrőkondenzátort kell kötni (másik vége Vss-re menjen). Ezek nélkül ne is reménykedj értelmes működésben.”


Miért van szükség a kondikra?
Melyik a legközelebbi láb?
Következő: »»   978 / 1319
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem