Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1217 / 2208
(#) oibacsi válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 19, 2011
A legelterjedtebb porcelánt vettem, aranyozott forfülekkel.
(#) frecsko válasza klemo86 hozzászólására (») Jún 19, 2011
Igen. Már be is raktam
(#) Imi65 válasza frecsko hozzászólására (») Jún 19, 2011
Azért ez az oldal sem szentírás. A mellékelt ábra máris rossz!

6P45S-1.jpg
    
(#) Imi65 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 19, 2011
Én ez szerint kötném be.
Kár belefolyni.....
(#) frecsko válasza Imi65 hozzászólására (») Jún 19, 2011
Erre rá jöttem hamar,mert találtam egy oldalt ahhol azt írta, hogy a 6n45c = EL 519-el. Az EL 519 bekötése meg nem smakkolt a linken lévővel.
(#) bbazs válasza istvan3 hozzászólására (») Jún 19, 2011
Működik ezekkel a tranyokkal is, viszont csak kb 10mp késleltet, amit azért szerintem nem ártana növelni.
Tudomn kezdő kérdeés de mit növeljek, csökkentsek rajta? Bővebben: Link
(#) klemo86 válasza Imi65 hozzászólására (») Jún 19, 2011
Ez de durva Mondjuk ha a cirill betűs adatlapot kerülni akarja, akkor valószínűleg a gyáriját már megtalálta, az viszont "szent írás"
(#) szac64 válasza bbazs hozzászólására (») Jún 19, 2011
Én a 150K-s ellenállást növelném.
(#) varttina hozzászólása Jún 19, 2011
Végre működik a 6sz19p PP erősítőm. Természetesen nincs még kész. A legfontosabb a trafótakarók lennének, ugyanis a jelenleg még levegőben lógó kapcsolópanelen közel 600V van mindenféle szigetelés nélkül. A végleges kimenőtrafók sincsenek még megtekerve, ideiglenesen EL84PP kimenőtrafók kerültek rá. Az eredeti rajz annyival módosult, hogy sehol sincs katódkondi.
A magashang átvitelével nem vagyok megelégedve, remélem az új kimenőtrafókkal jobb lesz majd.
(#) sturbi válasza bbazs hozzászólására (») Jún 19, 2011
Az áramkör a BC212 emitterében lévő 5,6 K-s ellenálláson keresztül tölti a 2200µF-os kondit (gyakorlatnak kielégítő számolással, Tau=5600 (ohm)*0,0022 (F)=12 (sec) időállandóval), tehát vagy a kondi értékét, vagy az 5,6 K-s ellenállás értékét, vagy mindkettőt kell növelni, ha nagyobb időt szeretnél.
(#) Imi65 válasza sturbi hozzászólására (») Jún 19, 2011
Nem tudom, mit néztél, de a BC212 bázisában, és kollektorában valóban van egy-egy 5,6k, de az emitterében nincs.
Bekapcsoláskor a BC182 zárva van (mert a bázisát a 2200 µF az emitterhez rögzíti időlegesen), ezért a relé, és a soros ellenállás + tápfeszültségen van. Ezért a BC212 sincs nyitva. A feltöltődés a 150k-n keresztül történik. (Lehet, persze elkötés okán nem így van a valóságban, de elviekben így kéne lennie. Így már elégséges lenne a késleltetés.
(#) sturbi válasza Imi65 hozzászólására (») Jún 19, 2011
Szia Imi!
Örülök, hogy megint látlak itt.
BC 212 kollektorára gondoltam, mikor emittert írtam.
Ha a BC182 kollektora pozitív, akkor a BC 212 bázisa is pozitív. Tekintve hogy ez PNP tranyó, akkor az nem nyitva lesz? Hogy jön ki a 10 mp körüli idő 150 K-val (és ott a 10 K is a kondival párhuzamosan). Mi a szerepe a BC212-nek, ha nem a töltés (olyan nagyon nem mélyedtem bele a kapcsolásba, lehet hogy butaságot írok).
(#) Imi65 válasza sturbi hozzászólására (») Jún 19, 2011
Így van, + tápfeszültségen van a BC182 kollektora (mivel a bekapcsolás pillanatában zárva vagyon), vele együtt a 212 bázisa, és ugyanezen potenciálon van a BC212 emittere is. Mivel nem kap nyitófeszt, ezért zárva van. A 0,6V nyitófeszt a 2200 µF -es kondiba a 150k tölti be a BC182-esnek. A 212-es szerepe az, hogy a bebillenést határozottá tegye. ( A 182-es lezuhanó kollektorfeszültsége a 212 bázisát is a - felé húzva azt kinyitja, ami a kollektorában lévő 5,6k által korlátozott áramot is "rázúdítja" a 182 bázisára.) Én ezért gyanakszom elkötésre, mert a 212 elviekben nem szükséges ahhoz, hogy a 182 nyitásba vezérlődjön.
A mai nap kivétel, a továbbiakban sem fogok ide írni.
(#) sturbi válasza Imi65 hozzászólására (») Jún 19, 2011
Teljesen igazad van, ezt benéztem. Látod azért csak jó, hogy itt vagy. :yes:
(#) klemo86 válasza varttina hozzászólására (») Jún 19, 2011
Ritkaszép belseje van
(#) djhans válasza Imi65 hozzászólására (») Jún 19, 2011
Igen Imikém! Nálad a pont. Én is így terveztem. A fesz kétszerező rész meg azért van az elején mert akkor éppen nem volt 9V-os relém csak 12V-os. Én ezt a kapcsolást használom már egy pár erősítőmben. Az az 1 plussz tranyó meg 2 ellenállás nem nagy költség de határozottabban húz miatta a relé.
(#) FordPrefect válasza varttina hozzászólására (») Jún 19, 2011
Végre egy olyan kapcsolás, ami az elérendő célhoz készült. Hány K-ra tervezed a kimenőket? Szerintem 3K már bőven jó, a magas is több lesz.
(#) varttina válasza FordPrefect hozzászólására (») Jún 19, 2011
Igazából még nem merültem bele a pp kimenőtrafók méretezésébe. Jelenleg 5-6kohm körülire gondolok, de még lehet, hogy áttervezem. A mostani trafók 8 kohmosak, a kimenő teljesítménnyel így is meg vagyok elégedve.
(#) varttina válasza klemo86 hozzászólására (») Jún 20, 2011
Köszi! Igazából hely szűke miatt lett ilyen az elrendezés. A trafók alatt szándékosan hagytam helyet kondenzátoroknak, ha esetleg kevés lenne a tápszűrés.
(#) FordPrefect válasza varttina hozzászólására (») Jún 20, 2011
A legnagyobb kimenőteljesítmény 1,5 K körül van, a legkisebb torzítás (ésszerű határok között) valóban 5K körül lehet, ezér írtam 3K-t. Annakidején sturbi is 3-4K-t javasolt.
(#) CIROKL válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 21, 2011
Sziasztok !
Majdnem kész is a kis csöves.
Bővebben: Link
(#) szac64 hozzászólása Jún 21, 2011
Sokan érdeklődtek a Nyák rajz véget, így közzé teszem, használjátok egészséggel.

Eagle 5.11.0

Üdv.
(#) Jackass hozzászólása Jún 21, 2011
Üdv!

Épp egy szép kis erősítőn dolgozok. Egy 2-3W os PCL86SE-t építek. Az erősítő próbára összerakott verziója csodásan szól a labortápról. Nekiálltam összerakni a saját tápját. Tekertem egy trafót ami szolgáltatja a fűtőfeszültségeket és még egy kimenő feszt ami egy másik trafóra megy rá és az alakítja nagyfeszültséggé. Össze raktam meghallgatásra de csalódtam. Szólni szól csak elég brummos pedig jól meg van szűrve. Összeraktam áteresztőcsöves megoldással és LC szűrővel is de így is úgy is brummos bár az áteresztőcsöves verzióval csökkent a brumm. Gondolom a 2 trafóból összerakott táp a hiba okozója. Ki mit javasol? Álljak neki újra a trafótekercselésnek de 2. trafó nélkül vagy van még valami megoldás?
(#) szac64 válasza Jackass hozzászólására (») Jún 21, 2011
Csillagpontos földeléssel próbálkoztál?
(#) Jackass válasza szac64 hozzászólására (») Jún 21, 2011
Az összerakott erősítőnél maximálisan figyeltem rá de a próbára összerakott tápnál nem teljesen. Összerakom és meghallgatom
(#) CIROKL válasza Jackass hozzászólására (») Jún 21, 2011
Nem kell semmi hókuszpókusz a szűréshez sima CRC és annyi bőven elég amennyiben a huzalozás is megfelelő a két szembe fordított trafó is lehet jó az nem okoz brummot .
(#) Jackass válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 21, 2011
Figyelmetlen voltam és a CRC részen kihagytam egy kondit. A trióda anódjánál. Lényeg hogy most kevésbé brummos de nem szól olyan szépen nagyobb hangerőnél. Lehet hogy nem az igaziak a kondik? Elég régiek...
(#) CIROKL válasza Jackass hozzászólására (») Jún 21, 2011
A feszültség értékek megvannak rendesen ? A szembe fordított trafónál nagyon észen kell lenni mert könnyen becsap .
Mértél áramfelvételt és feszültségesést üzem közben , ha elfogy az áram akkor szólhat rosszul .
(#) Jackass válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 21, 2011
Méregettem igen...Úgy fest hogy valami nem az igazi. Egyrészt azért mert a táp 250V ról 200körülire esik. A másik az hogy ahányszor áram alá helyeztem a rendszert annyiszor lefagyott a gép is. Labortápról csodásan szól még 150V ról is.
(#) Jackass válasza Jackass hozzászólására (») Jún 21, 2011
Úgy fest hogy azért fagyott le a gép mert a gépház tetején lévő hosszabbítóba dugtam be a vezetéket és ahogy beugrott a helyére(kicsit szorul) emiatt lefagyott a gép. Most újra átvizsgálom a tápot...
Következő: »»   1217 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem