Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   511 / 1272
(#) kadarist válasza kowi hozzászólására (») Júl 2, 2011 /
 
Szia!
A C613-at cseréld. Ennek kapacitásvesztése okozza a sorvégtranzisztor tönkremenetelét, mert nem tudja megfelelő bázisárammal kiszolgálni a Darlington végtranyót. 11AK30 sorvég
(#) ferko55 hozzászólása Júl 2, 2011 /
 
Sziasztok! Hol kapok PTC -t típusa: EPCOS T 709 azt
hiszem 14 ohm.
(#) kadarist válasza ferko55 hozzászólására (») Júl 2, 2011 /
 
Szia!
Válassz innen egy szimpatikusat, amelynek a lábtávolságai megegyeznek az eredetiével. Bővebben: Link
(#) ferko55 válasza soos csaba hozzászólására (») Júl 2, 2011 /
 
Szia Csabi! Kiszedtem a PTC -t és hidegen 1,8 kohm -t mértem az egyik láb és a középső kimenet között
a másik láb és a középső között pedig 9,8 ohm az
érték, ezek megfelelő értékek?
(#) ferko55 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 2, 2011 /
 
Köszi kadarist! Ellenállás érték nem számít?
(#) kadarist válasza ferko55 hozzászólására (») Júl 2, 2011 /
 
Nem életveszélyes, ha nem pontosan annyi az ohm, de válassz 14 ohm körüli értékűt. Még több: Alul válthatsz oldalt.
(#) ferko55 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 2, 2011 /
 
Max köszönet! Remélem tudok választani.
(#) kowi válasza kadarist hozzászólására (») Júl 2, 2011 /
 
Szia! Pontosítok azt is cseréltem csak elfelejtettem leírni.
(#) kadarist válasza kowi hozzászólására (») Júl 2, 2011 /
 
Most akkor az van, hogy egy pillanatra megjön a nagyfeszültség, aztán meg semmi?
(#) kowi válasza kadarist hozzászólására (») Júl 2, 2011 /
 
Nem tudok mérni se mert egyből letilt.
(#) samu81 hozzászólása Júl 2, 2011 /
 
Sziasztok,

Egy CUC1935ös 100Hzes grundiggal van bajom. Némi ismeretem van, de TVt nem szoktam javítani.
A hibajelenség, hogy kb 3-5 perc után kikapcsol a TV, aztán hol bekapcsol, hol ki megint. Teljesen véletlenszerűen. Közben amikor épp nincs kép akkor a bekapcsolást jelző led piros-sárga-piros jelzést ad.

Kapcsolási rajz van, megmértem az A pontot és amikor megy, akkor a normális 142V van rajta. De amikor nem, akkor szinte véletlenszerű feszültségek 30 és 120 volt között, majd amikor ismét 140 akkor bekapcsol.

Ellenőrzésképpen megmértem még egy pontot a táp végén, az is elmegy, amikor az A pont feszültsége nem stalbil.

A tápban TDA16846-2 van ... az pl. elromolhat így? Az egész tápban alig van elkó ... így annak cseréjével nem kezdtem azonnal ... bár tudom, hogy ez szokott az első lépés lenni. De a TV még nem túl öreg (max 8 éves körüli) és az elkókon nem látszik semmi póposodás, és melegedés is csak egy 19Wos ellenálláson van, de nem tűnik extrémnek az se (önálló hűtőbordája van.

Amikor elmegy a 140V akkor persze a sorkimenő tr. se kap feszt.

Hol kéne hozzákezdenem a cseréhez/javításhoz.

Köszönök előre is bármi ötletet.
(#) kadarist válasza kowi hozzászólására (») Júl 2, 2011 /
 
Még egyszer: egy pillanatra megjön a nagyfeszültség? Ezt lehet értékelni a képcső feltöltődéséből. Amikor indul, akkor a képeltérítés kerregését lehet hallani? Vagy totál semmi sincs bekapcsoláskor.
(#) kadarist válasza samu81 hozzászólására (») Júl 2, 2011 /
 
Szia!
Az átforrasztgatáson már túl vagy?
(#) samu81 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 2, 2011 /
 
Szia,

Még csak vizsgálódom szemre meg voltmérővel. Nem látszik rossz forrasztás, rendellenesen kinéző alkatrász.
Csak úgy izomból nem állnék neki átforrasztani meg elkókat cserélni, amíg semmi tipp, hogy mi lehet hobás ... bár lehet, hogy nem marad más ...

Előbb olvastam egy bravúrt egy másik kapcs.táp környékén két sorbakötött 680ks ellenállásból az egyik szakadozott ... el nem tudom képzelni hogy szúrta ki. (arra nem merek gondolni se, hogy mindet kiszedte és kimérte...)

MInden esetre egyelőre nem látom, hogy valamelyik alkatrész melegedne rendellenesen.
(#) soos csaba válasza samu81 hozzászólására (») Júl 2, 2011 /
 
Szevasz, én először a táp szűrőkondiját cserélném ki, a többi kondenzátorral együtt ami a sor trafód előtt van az egyenirányítód után , de meg nézheted hogy mikor be kapcsolod a tévét a táp szűrő kondiján meg van e az a bizonyos 310V-körüli fesz ha ott meg van akkor az a kondi jó, akkor viszont valamelyik másik kondi rakoncátlankodik ,elég 8 év is hogy ki száradjon egy kondi és el veszítse a kapacitását. Az icé TDA 16846 14-es lábán van egy 47 mikrós kondi 40 voltra azt cserél ki, valamint én cserélném a 2 SK2699d körüli kondikat is.
(#) kadarist válasza samu81 hozzászólására (») Júl 2, 2011 /
 
A sorba kötött és nagyohmos indító ellenállások gyakori hibaokok, de ezek csak az indításkor játszanak szerepet, utána már nem. Milyen képcső van benne? Philips?
(#) samu81 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 3, 2011 /
 
Igen philips.
(#) samu81 válasza soos csaba hozzászólására (») Júl 3, 2011 /
 
Azóta átforrasztgattam ami furán nézett ki, de nem igazán voltak azok se rosszak ... kipróbáltam, nem javult.
Viszont kipróbáltam, hogy sűrített levegővel hűtve a panelt, van olyan rész, ahol hat.
Konkrétan a FET és közvetlen környékének hűtése hatásos.
A fet hűtőbordája egyébként nem meleg, de úgy 40 fokos lesz a fet hátlapjánál, amikor kikapcsol. Van ott két ellenállás is ami a gate -re csatlakozik ... úgy tűnik, mintha ennek a résznek hűtése segítene. Amikor ezt jól lehűtöm, akkor ismét visszakapcsol, és megy úgy 3-4 percet megint. Épp mint "friss" bekapcsolás után.

kondicserét meg mérést holnap megejtem.
(#) AndrisBp hozzászólása Júl 3, 2011 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Van egy Orion T2136 MTX tv-m. Az a gondom vele, hogy a színek sávosan foltokban jelennek meg. Merre keressem a hibát?

Üdv: András
(#) BarnaPili válasza AndrisBp hozzászólására (») Júl 3, 2011 /
 
Első körben húzd ki a konnektorból egy fél órára.Ha bedugás után sem jó,akkor cseréld ki a PTK-t.Ez egy három lábú alkatrész a hálózati oldalon.A képcső hátulján körbefutó tekercsre van kötve.
Ilyesmit keressél
István
(#) AndrisBp válasza soos csaba hozzászólására (») Júl 3, 2011 /
 
Sziasztok!

Köszönöm a segítséget. Az alkatrész MZ72AL 9RM. Még beszerelt állapotban megmérve az ellenállását 300 ohm körüli értéket mértem. Két lábú fajta van benne.
(#) Orion90 válasza AndrisBp hozzászólására (») Júl 3, 2011 /
 
Igen, az sok, kb. 9 ohm-nak kell lenni.
(#) samu81 válasza soos csaba hozzászólására (») Júl 3, 2011 /
 
Szia,

A szűrőkondin 250V körüli fesz van.
A TDA 14es táp-lábán stabil 10V, amikor működik, de amikor nem, akkor meg 7 és 10V között ugrál.

47u kondit most nem tudtam cserélni, mert nincs 40Vos itthon.

Ez az ingadozó felsz az A mérési ponton, meg most a TDA lábán is, ez nagyon úgy tűnik, mintha próbálna elindulni a táp, de nem megy neki.
(#) kadarist válasza samu81 hozzászólására (») Júl 3, 2011 /
 
És ha "Made in France" van ráírva, akkor nagy valószínűséggel képcsőzárlat miatt áll le a készülék. Mielőtt leáll nem villog a kép?
(#) samu81 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 3, 2011 /
 
nem, nem villog. Egyébként meg amíg megy, addig teljesen jó a kép.
(#) cantorlacus hozzászólása Júl 3, 2011 /
 
Sziasztok!
Mazsola vagyok. A kérdésem: Van egy Samsung cw-29m204v tévém. Kb 7 éves. Dongára kezdett beesni a kép, idővel egyre jobban. egy ideig tisztításra, mozgatásra javult, majd újra előjőtt. Próbáltam átforrasztani, ami gyanús volt. Kicsit szagos már, de nem látok égettnek semmit. Segítsetek!
Tisztelettel:
Jakab László
(#) Attis 79 hozzászólása Júl 3, 2011 /
 
Üdv mindenkinek.
Van egy kis problémám egy ORION (8éves)72 cm TV-m és mostanában azt a jelenséget csinálja hogy bekapcsolás után KB4-5 mp re össze kapja a képet.Rá koppantók a tetejére,megjelenik egy fehér csík a közepén viszintesen és utána működik.Ezt KB 3x csinálja bekapcsolás után 10 perc alatt.utána működik hibátlanul.Kérdés hogy mi lehet a baja és hol keressem?Átnéztem minden csatit de mindent OK.Mit nézzek még át?
(#) BarnaPili válasza Attis 79 hozzászólására (») Júl 3, 2011 /
 
Szia!
A forrasztásokat a sorkimenő és a melegedő alkatrészek körül.
István
(#) Attis 79 válasza BarnaPili hozzászólására (») Júl 3, 2011 /
 
Forrasztásokat néztem és nem találtam semmit. Nagyítóval át nézem még.Köszi a tippeket.
(#) emmzolee hozzászólása Júl 3, 2011 /
 
Hello

Nekem van egy daewoo 10Hz-es 70centis tv-m ami ezt a képet produkálja. (csatolom alul)

Gondolom találkoztatok ilyennel, mert tv ügyben tapasztaltabbak vagytok mint én. A TV pontos típusát nem tudom ma meg mondani, mert a gyerek már alszik a szobájában, de legközelebb meg nézem.

Ha esetleg valakinek be ugrik valami légyszi írja le nekem.

Kössz.
Következő: »»   511 / 1272
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem