Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Toroid transzformátor
 
Témaindító: amex, idő: Jan 3, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   40 / 94
(#) Max78 hozzászólása Máj 9, 2011 /
 
Sziasztok!
Kérdésem lenne!
A primer és a szekonder tekercs közé milyen szigetelőanyagot kell tenni. olvastam, hogy prespánt, de ezt hol és milyen néven lehet kapni? Segítségeteket előre is köszönöm!
(#) electricnusi válasza Max78 hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
Hostaphan vagy Mylar néven keresheted, de nem tudom, hogy kapsz-e kis mennyiségben.
(#) Max78 válasza electricnusi hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
Válaszodat köszönöm, esetleg egyéb helyetesítő anyag?
(#) weend hozzászólása Máj 30, 2011 /
 
Sziasztok!
Van egy toroid magom, ami a következő méretekkel rendelkezik, 62mm×35mm×20mm. Ezzel a vasmaggal, mekkora teljesítményt lehet átvinni?
(#) bobz válasza weend hozzászólására (») Máj 30, 2011 /
 
Szia. Eleg kicsike a vasmag.
Max 50VA-t lehet belole kihozni. 1.6Teslaval szamoltam.
(#) weend válasza bobz hozzászólására (») Máj 30, 2011 /
 
Szia!
Én is valami hasonló értékre gondoltam. De az megtéveszt egy kicsit, hogy egy 72mm×40mm×22mm-es magot 100wattosnak emlegetnek itt a fórumon, egy másik témában.
(#) electricnusi válasza weend hozzászólására (») Máj 30, 2011 /
 
62x35x20 = 50VA Szerintem is.
(#) csikben hozzászólása Jún 19, 2011 /
 
Üdv!

Pontosan mit is takar az, hogy 100VA-es egy trafó?
VA=V*A ???

A másik talány, hogy kell-e egy 100VA-es toroid trafóhoz lágyindító kapcsolás.

Köszi!
(#) neocska hozzászólása Jún 24, 2011 /
 
Hello!
Az lenne a kérésem, hogy valakinek nincs egy táblázata toroid trafokhoz? Milyen huzal mennyi ampert ad le?
(#) erbe válasza neocska hozzászólására (») Jún 24, 2011 /
 
Pontosan azok a képletek érvényesek rá, mint bármely más trafóra. Valamivel nagyobb áramterhelést lehet megengedni a huzalra, mert nagyobb a hűlő felület. +25-30%-ot.
(#) _JANI_ válasza neocska hozzászólására (») Jún 24, 2011 /
 
Kis segítség a megfelelő huzal kiválasztásához... Bővebben: Link
(#) neocska válasza _JANI_ hozzászólására (») Jún 24, 2011 /
 
Köszönom a gyors választ!
Már neki is kezdtem a tekercselésnek, kicsit nehéz, de az idömböl kitelik. amugy 14,4V ot és 2A (2,88A) fog tudni a kicsike ez böven elég nekem+ 12V 0,2A (ventilátor) +5V 0,2A(hangszinszabályzo)
(#) liderces hozzászólása Jún 26, 2011 /
 
sziasztok!
Bocs a zavarásért olyan jellegü kérdésem lenne, hogy vannak a toroidok és azok közt azok például aminek a felső részén van egy nagy tekerő gomb, egy 220-as villásdugó meg egy konektor, vagy csak sorkapcsok. A felső nagy tekerővel lehet a kimeneti feszt 0-24V-ig szabályozni fokozatmentesen. Ezek hogy vannak tekerve, lehet e ilyent házilag tekerni? Mit lehet ezekről tudni vagy a többihez képest mi a pontos nevük megfogalmazásuk? Köszönettel üdv
(#) hammer14 hozzászólása Júl 6, 2011 /
 
Sziasztok!

Valaki aki toroidot tekercselt megtudná mondani hogy epokitt két komponensű műgyantával le lehet-e ragasztani a meneteket? Házilag tekerem a trafót és nem vagyok benne biztos hogy eléggé meg tudom feszíteni a huzalt. Viszont ha így összeragasztanám akkor nem brummogna a táp. Még nem tekercseltem toroidot, de átolvastam a fórum javát menetek száma is ki lett számolva. Brummogás zúgás alatt azt értem mikor az 50hz hatására a tekercsek elkezdenek zizegni egymás mellet.

A gyors válasz jól jönne mert most kezdek bele csináltam hozzá egy szétszedhető dobot is.
Segítségeteket előre is köszönöm!
(#) laszlokunstar válasza hammer14 hozzászólására (») Júl 6, 2011 / 1
 
Epokittot nem! Utólag öntsd ki, és égesd be a tekercset pl. konyhai sütőben. A hőfokra figyelj, és ha lehet mérjed.
Transzformátor lakkok
(#) hammer14 válasza laszlokunstar hozzászólására (») Júl 6, 2011 /
 
akkor magyarán az összes menet befejezte után kell kiöntenem és az általad linkelt gyanta valamelyikével?
(#) laszlokunstar válasza hammer14 hozzászólására (») Júl 6, 2011 /
 
Jól gondolod.
(#) zozi22 hozzászólása Júl 9, 2011 /
 
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem.
Van két GPA 300 -as végfokom:

http://www.giantsound.hu/files/gpa_300-m_muszaki_leirasa.pdf

A kérdésem az lenne, hogy mekkora teljesítményű toroid
kell tápnak. A kettőt egy trafóról szeretném használni, mivel így olcsóbb...
És 2 db 8 ohmos hangszórót hajtana.

Köszi: Zotya
(#) steelbird válasza zozi22 hozzászólására (») Júl 9, 2011 /
 
Mivel a tápot csúcsteljesítményre illik méretezni, az két végfoknál kb 0,8-1kW.
(Ha +/-75 V -ot adsz a végfoknak, mert akkor kb 250W lesz egy végfok teljesítménye 8 Ohm -ra)
(#) zozi22 válasza steelbird hozzászólására (») Júl 9, 2011 /
 
Köszi a választ!
Egy kicsit még bonyolítanám a dolgot ha nem baj.

Van egy gitár kombóm, Marshall 8240
Ez elméletileg 2 X 40W -os.
http://elektrotanya.com/marshall_valvestate-8240_sch.pdf/download.html
Én ehhez szeretnék egy aktív kéthangszórós ládát, és ebbe szereztem ezt a végfokot.
Nekem csak akkora teljesítmény kéne, ami alig szólja túl a kombót, mert inkább a mélyebb, testesebb és egyúttal kevésbé irányított hangzásért szeretném megcsinálni.
Nemrég vettem egy Stage Line 100 -ast, ami elméletileg 100W -os, de nem lehet hallani abszolút a félig feltekert kombó mellett. Szóval használhatatlan. De gondolom csak papíron 100W -os ez a csuda gép, amúgy sokkal gyengébb lehet.
Szóval összefoglalva, szerinted mekkora teljesítményt kéne kivennem ebből a két végfokból, hogy normálisan tudjam használni. Már csak azért is, mert elég sokat tudnék spórolni a trafón így. Meg nem nagyon tudom eldönteni ezeket a teljesítmény viszonyokat. Nekem úgy tűnik, hogy a kb 80W -os cumóm simán túlszólja a 250W -os keverőercsit.
(#) reloop válasza zozi22 hozzászólására (») Júl 9, 2011 /
 
Helló! A Stageline-t azért hallod halknak, mert kicsi a hangszóród érzékenysége/hatásfoka. Itt többen hozzászólnának a kérdésedhez.
(#) zozi22 válasza reloop hozzászólására (») Júl 9, 2011 /
 
Ok, átnézek oda.
Köszi!
(#) Kicsa hozzászólása Aug 10, 2011 /
 
Szaisztok!
Vettem egy trafót,ami papírja szerint 230/110 V-os. A sec. és prim. kivezetés is kb egyforma átmérőjű,ellenállásra pedig 3.4 Ohm illetve 3 Ohm. Nem 1:2 körüli aránynak kellene lenni a két tekercs ellenállása között is?Torroid magról van szó.Pedig olyan egyszerű,de nem megy.
Már az azonosítás is nehéz volt,de gondolom a nagyobb ellenállás a primeré,mivel lefele transzformál.
Ha bekötöm kis ac trafóval próbára,13.37 V megy be,13.03 jön ki. Akkor mi lehet itt a gond?
Köszönöm szépen!
(#) proli007 válasza Kicsa hozzászólására (») Aug 10, 2011 /
 
Hello!
Ha a vezetékek átmérője közel egyforma, és ellenállásuk is közel azonos, akkor vélhetően ez egy "autó" vagy is egy takarék transzformátor lesz. Tehát a két soros tekercsre kell a 230V-ot adni, és a nagyobb ellenállásúról levenni a 110V feszültséget. Mert a primer és szekunder oldal között, kb. 10% veszteség van, amit az ellenállások is mutatnak. Ja, és itt nincs galvanikus elválasztás.
üdv! proli007
(#) Kicsa válasza proli007 hozzászólására (») Aug 10, 2011 /
 
Szia!
Összesen 4 db tekercskivezetésem van. Ránézésre én azt hittem,ez egy sima 2 primer,2 secunderes trafó.

Akkor egyszerűen kössem sorba a kék és piros kivezetéseket...a két szélére kössem rá a primert,és a két kisebb tekercsnél pedig 110 V jön majd le?
Köszönöm szépen!
(#) karaszbandi válasza Kicsa hozzászólására (») Aug 10, 2011 /
 
Ez egy védő elválasztó trafó, tehát nem autotrafó mint az előző hozzászóló találgatta!

Ha nincs jelölve, akkor a nagyobb ellenállásúra akaszd rá a villanyt egy kismegszakítón (4A) keresztül, a másik végén meg mérd meg a feszt. Egyből adja magát.

A trafó áttételéhez a tekercs ellenállásoknak egyébként semmi köze. A menetszám áttétel határozza meg egyedül az áttételt!


Villanyt neki és mérni.
(#) Kicsa válasza karaszbandi hozzászólására (») Aug 10, 2011 /
 
222 V váltófeszültség jön le a secunderen (3 Ohm) ha a 3.4 Ohmos tekercset a hálózatra kötöm. (228 V).
Nem értem,miért is van ez így,mikor a papír szerint egy sima trafó volna. Vagy a jobb alsó sarokban az a szimbólum jelent valamit esetleg? (trafo1.jpg)
(#) karaszbandi válasza Kicsa hozzászólására (») Aug 10, 2011 /
 
Az a szimbólum a védőelválasztó trafónak a jele. Ez érdekes, mert akkor ez a trafó nem azt csinálja, mint ami rá van írva. A két tekercs közt remélem nem tudsz mérni semmi ohmot!

Egyébként vissza a feladónak.
(#) Kicsa válasza karaszbandi hozzászólására (») Aug 10, 2011 /
 
A két tekercs között nem tudok mérni ellenállást,tehát nincs 'összeégve'. Egyébként kinézetre nagyon jó állapotú trafóról van szó.
Elvileg akkor ez' sima' primerre 230-secunderen 110 V ' trafó lenne? Semmi trükk sem kell a bekötéssel?
(#) karaszbandi válasza Kicsa hozzászólására (») Aug 10, 2011 /
 
Ráírva az van.
Viszont a méréseid nem azt igazolják. Ha ez nem új trafó akkor símán lehet rajta egy primer menetzárlat, és azért nem jó az áttételed.
Következő: »»   40 / 94
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem