Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   513 / 1272
(#) skarlik hozzászólása Júl 8, 2011 /
 
Üdvözletem,mindenkinek.Lenne egy kérdésem,egy:LG 32LC52 :LCD 82cm tévé iránt.Ez tökéletesen üzemel,de nagyon meleg a procija.Engem zavar.Ha sokáig nincs bekapcsolva,később indul,voltmár olyanis,mikor csak villogott a készenlét.És most tudnék venni egy lg LG37LC51 94 cm-es tévét de törött.És azt nemtudom,hogy ennek ugyan olyan-e a főpanelja.amin a dugaljak vannak,mert azon van a proci is.Hogy mivel nagyobb,olyan-e a panel,mint kivezetései.Kicserélém.előre is köszönöm.
(#) mofesa hozzászólása Júl 9, 2011 /
 
Sziasztok!

Van egy Grundig ST 70-155 IDTV tv-m,aminek a képernyőjén függőleges színes csíkok vannak egymástól kb.5cm-re,melyek 2másodpercenként behullámosodnak,majd vissza állnak egyenesre.Szerintetek mit lehet vele kezdeni?A segítséget előre is köszönöm.
(#) Orion90 válasza mofesa hozzászólására (») Júl 9, 2011 /
 
Szia!

Első körben talán ki kéne cserélni a sortápfeszültség szűrőkondenzátorát (általába 100 µF 160 V, vagy 47 UF 160 V). És érdemes lenne a képcsőpanel tápfeszültségénél (180-200) lévő elektrolit kondenzátort is cserélni.
(#) mofesa válasza Orion90 hozzászólására (») Júl 9, 2011 /
 
Köszi szépen.Megnézem van-e ithon,és kicserélem.Utánna írok mi az eredmény.
(#) zsel55 hozzászólása Júl 9, 2011 /
 
Sziasztok.Egy beko tv vel kapcsolatba szeretnék tanácsot kérni.A hibája ugy indult hogy bekapcsoláskor kiverte a bisztositékot. Kicseréltem ugyan ojanra de a dolog meg ismétlödöt.Ezekután lehuztam apanelrol azt a cstlakozot amelyik a képcsö köré visz egy kéteres vezetéket.Ezután az ismételten kicserélt bisztivel a készülék rendessen müködik,csak a szinek ösze visza uszkálnak.Eben szeretném a segiségeteket kérni.
(#) steelbird válasza zsel55 hozzászólására (») Júl 9, 2011 / 1
 
Valószínűleg hibás a PTK.
A demagnetizáló tekercset húztad le.
Azon a csatlakozón keresztül csatlakozik a tekercs a PTK -ra, amit lehúztál.
Le kell mágnesezni a képcsövet, majd ki kell cserélni a PTK -t és jó lesz.
Lehet, hogy elég lesz a csere, nem kellesz külön lemágnesezni a csövet. Ha viszont színhibás, foltos marad a kép, akkor demagnetizálni kell a képcsövet.
(#) mofesa válasza Orion90 hozzászólására (») Júl 9, 2011 /
 
Kicseréltem a kondikat,amit írtál,de most meg átlósak lettek a csíkok.
(#) zsel55 válasza steelbird hozzászólására (») Júl 9, 2011 /
 
Köszönöm szépen.A ptk az a 3rom lábu müanyag alkatrész? Neharagudj de a tv nem az erösségem.
(#) dragon0 hozzászólása Júl 9, 2011 /
 
Helló ! szeretnék kérni kis segítséget van egy s5707 regulator ic abba kérném a segítségeteket ,hogyan lehet meg mérni ,hogy működő képes e ?
http://www.hqelektronik.hu/pr?srch=s5707&ls=20&sm=2
(#) karaszbandi válasza dragon0 hozzászólására (») Júl 9, 2011 /
 
Először is szerezd meg az adatlapját és mérd ki a tranzisztort , hogy nem e zárlatos. Ha tiszta, akkor van esély arra, hogy jó. Meg a táp lábat is testhez, mert az is szokott kapni.
(#) dragon0 válasza karaszbandi hozzászólására (») Júl 9, 2011 /
 
helló nem zárlatos az tuti csak erősen gyanúm ,hogy rossz azért szeretném meg mérni !
(#) Orion90 válasza mofesa hozzászólására (») Júl 10, 2011 /
 
Találtam egy rajzot, nem biztos hogy megegyezik de ha igen, akkor a sormeghajtásnál, van egy 4.7 µF 63 V-os elko, ez rajz szerint ott van a sormeghajtó tranzisztor bázisán. Meg van ott még egy 470 µF 25 V a sormeghajtó trafónál. Valószínű, ezek is kiszáradtak már. De ha ezek cseréje után se változik, passz.
(#) emmzolee hozzászólása Júl 10, 2011 /
 
Keresek kapcsolási rajzot egy Daewoo Tv-hez. A típusa: DTH-29G2K-100D

Ha tudtok segítsetek. Kössz.

Nem tudom hol keressem a függőleges eltérítést rajta, ahol a hiba lehet.

P1000827.JPG
    
(#) mofesa válasza Orion90 hozzászólására (») Júl 10, 2011 /
 
Holnap reggel első dolgom lesz,hogy kicseréljem.Remélem ettől már helyre jön.Mindenképp megírom,hogy sikerült-e megcsinálni.Köszönöm a segítséget.Most megyek aludni,hosszú volt a nap.Jóéjt!
(#) kadarist válasza emmzolee hozzászólására (») Júl 10, 2011 /
 
Az I301-es számú hűtőfüles IC a függő végfok. Rajz: kattints a Get Manualra lent
(#) mofesa válasza Orion90 hozzászólására (») Júl 10, 2011 /
 
Megoldódott,eltüntek a csíkok.Már csak a hang van hátra.Kicsit torz.Nagyon köszönöm a segitséget.
(#) karaszbandi válasza emmzolee hozzászólására (») Júl 10, 2011 /
 
Ha nem találod benne, vagyis inkább nem ismered fel a függőleges részt, akkor inkább ne is nyúlj bele, mert csak baj lesz!
(#) emmzolee válasza karaszbandi hozzászólására (») Júl 10, 2011 /
 
Azért a tv nem egy atom reaktor. Úgyhogy ezt most meg se hallottam.
(#) kadarist válasza emmzolee hozzászólására (») Júl 10, 2011 /
 
Jó lesz a rajz? Hasonlít a te készülékedhez?
(#) emmzolee válasza kadarist hozzászólására (») Júl 10, 2011 /
 
Hello

Igen jó lesz köszönöm. Nagyjából föl lehet benne lelni a hasonlóságot. Valamennyire biztos használható lesz.

Tudsz majd ötletet adni, hogy hol kezdjek körül nézi?
Kössz
(#) kadarist válasza emmzolee hozzászólására (») Júl 10, 2011 /
 
Mi is a hibajelenség?
(#) emmzolee válasza kadarist hozzászólására (») Júl 10, 2011 /
 
(#) kadarist válasza emmzolee hozzászólására (») Júl 10, 2011 /
 
Az alapgyógymód: elkócserék az IC környezetében. Ha ettől nem javul meg, akkor szervíz.
(#) gabor sarlos 75 hozzászólása Júl 10, 2011 /
 
Sziasztok!loewe tv.hez(concept 700as)szeretnék segitséget kérni:hang,kép van csak fűggőlegesen fut a kép : ergabi@gmail.hu
(#) dragon0 hozzászólása Júl 10, 2011 / 1
 
Helló ! valaki tud segíteni? s5707 regulator ic-t szeretném meg mérni ,hogy működő képes-e annyit tudok, hogy nem zárlatos
(#) kadarist válasza dragon0 hozzászólására (») Júl 10, 2011 /
 
Szia!
Ezt nem lehet megmérni, az áramkörbe építve kell vizsgálni.
(#) dragon0 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 10, 2011 /
 
Köszönöm gyors válaszod !
(#) karaszbandi válasza emmzolee hozzászólására (») Júl 10, 2011 /
 
Lehet, hogy nem egy atomreaktor, de az általad feltett képeket elnézve, meg azt, hogy nem találod a függőlegest, lehet, hogy mégiscsak az. Azokból a képekből egy szakavatott szem el tudja dönteni a hiba milyenségét. Pár kondi csere és kész. Ha nem segítene akkor esetleg lehet rossz a vert IC.
(#) mario1 hozzászólása Júl 11, 2011 /
 
Sziasztok!

Volna egy olyan problémám, hogy van egy PHILIPS 28PT530A televízióm. Eddig tökéletesen működött, de tegnap dvd nézés közben elment a kép, de a hang az volt. Átkapcsoltam TV adásra ott se kép, se hang. Viszont a csatornaszámot kijelzi, a menüt is kijelzi, tehát nem képcsöves szerintem.
Hogy tudnám visszanyerni a normális működési állapotát?

Aki tud kérem segítsen. Előre is köszönöm!
(#) karaszbandi válasza mario1 hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
A legegyszerűbb módja, ha fogod a készüléket és elkíséred egy szervízbe!
Következő: »»   513 / 1272
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem