Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Napelem alkalmazása a lakás energia ellátásában
Témaindító: Router, idő: Júl 15, 2006
Témakörök:
Szoktat adni a vinyok és más elektronika mellé olyan kicsi szilikon golyócskákat amik csökkentik a páratartalmat, elméletileg azt is lehetne belerakni szerelés közben.
Köszi az infót, már én is gondolkodtam hasonlón csak hát van 3 fagyasztó és az asszony sem könnyű meggyőzni róla
Igen, én is hasonló elven csináltam csak kompresszor nélkül. Így kb. 70%-a elpárolgott. Szereztem be szilikagélt (golyók formájában) , de azt nagyon körülményes utólag a két üveglap közé bele gyömöszölni. Szinte lehetetlen, mert beszorulnak, szanaszét gurulnak benne. Így hát hagytam ezt a részét a dolgonak. Ha teljesen kész lesz a panel, linkelek be képet róla. Addig is gyűjtöm a cash-t töltésvez-re meg step up konverterre! Ha valaki tudna segíteni beszerezni step up-ot annak örülnék! Stev.
Sziasztok
Egy baratom kuldte ezt az emailt,sajnos en eddig csak halozatra taplalo rendszerekkel foglalkoztam,es fogalmam sincs a sziget uzem teljesitmeny aranyairol' Ha tud valaki segitsen elore is kosz 1 db kb 180 W - os napelem / a nagyobb méretű / 1 db kb 160 W - os napelem / a középső méretű / 1 db kb 130 w - os napelem / a kis méretű / 3 db töltés szabályzó 2 db 250 - 260 Ah akkumlátor A házban van egy 2 ajtós fridzsider , felső ajtó a mélyhűtő. 2 éve vettük, takarékos vagyis keveset fogyaszt. Nem tudom hogy hány wattos. Talán 230 -260 watattos ? Ez menne éjjel nappal. Este pedig kevés világítás, TV + beltéri digibox. Ha 2 -3 napig egy kicsit borult az idő, már több a fogyasztás, mint amennyit tőlt a napelem. A kora tavasz, és a nyárvég - ősz már problémás. szoval a teljesitmenyre panaszkodik
Szia!
Hát igen , a napelemek kb250-300 Ah- nyi energiát adnak le várhatóan (max.6 óra naponta, szerintem) az akkuból kitudod venni a 80%-t 200-240Ah vagyis 2,0-2,4kWh -t.ebből a hűtő akár 2,0kWh is elpazarolhat! A hűtő mennyit fogyaszt egy nyári napon? mert a saccolás azért +/-150% -s is lehet ! Főleg a NO FROSt-os ,amin a ventillátor zabál! tehát elég alul méretezett lehet az egész . Főleg a "kinai mértékben hitelesitett" napelemek esetén( PL; a 40W-ra 65W-s cédula biggyesztve !)tehát mennyi is az a 180W? Először a hűtőtt bámulnám körbe; ,elhelyezés, ajtónyitogatások száma , belső világitás 5W-s izzóra cserélve.stb. kb ennyit elsőre.......De másnak más véleménye?
igen erdekes
nagyon koszonom ha sorba vannak kotve nem fordulhat elo,hogy a legkisebb teljesitmenyu panel erteket adja ki?
Hello
Csatoltam egy file-t, össze van benne hasonlítva az 500w-os rendszer fix(35°) és 2 tengelyes napkövetéssel hónapos lebontásban, ami 0,45-2,04kWh között mozog. Én is azt javaslom hogy először le kell mérni a fogyasztást wattméterrel és ahhoz igazítani a rendszert. Ha megvan az átlagos fogyasztás akkor egy 5-7 napos akkupakkal már el lehet indulni és figyelni hogy mennyi a termelés és a veszteség a rendszerben és ehhez igazítani a panelek teljesítményét. Az a hűtő nyáron szerintem is megeszi a napi 1,5-2kWh-t, mindenképpen le kell mérni mert ami rá van írva az laboratóriumi körülmények között van mérve.
A hutto AAA fokozatu tehat a legjobb megis ennyit zabal?
Az a fokozat az csak parasztvakítás!
Ha van megfelelően nagy űrtartalma, akkor oda villany kell, hogy megfelelően hűtsön. Viszont, ha jó a hőszigetelése akkor kevesebb energiát fogyaszt. Nem teljesítményben kisebb, hanem 24óra alatt eszik kevesebbet. Kicsivel.
mindenképpen le kell mérni, az ad reális értéket. A gyári adatok kb. 250-300kWh/év között mozognak, de ez messze nem a valóság
Szia!
Igen mérd le. Mert a hűtöt "szabványszerint " igy kellene használni; 16C fok külső hőmérséklet , üres belsőtér , és 1 év alatt 0 nyitás az ajtón. ekkor fogyassza a megadott értéket ! szerintem is ennek az 5-10X a reális.mifelénk legalábbis , bár Gröndland , Alaszka ,sarköri területek stb lehet akár még jobb is! A napelemek meg ; szintén vakitva! Mert a légkörön kivül 1300-1500W/m2 , magyarországon (papiron 1000W/m2 --évi 10-20 órában ) ezért az 1350 W/m2-re adják meg a teljesitményt --logikus nemde? szerintem elég 650W/m2-rel számolni a legjobb napokon , legalábbis a saját tapasztalataim, "méréseim"alapján. Ennek megfelelően a 180W akkor mennyi is ?
Helló fórumozók!
Minden solar töltésvezérlő tudja hogyha Uakku=max akkor a fogyasztó felé igaz a kimenet és ha Uakku=min akkor a fogyasztót lekapcsolja az akkuról?
Üdv.
Ha van egy 100W-os névleges teljesítményű napelemem akkor abból ki lehet többet is nyerni vagy ez a maximum? Ugye a 100W az 1KW/m2 -en értendő de nyáron akár 5-7KW/m2 -t is elérheti a földre eső energia értéke, lehet úgy számolni mint a napkollektoroknál vagy sem?
Üdv,
Jó estben éri nyáron 1000W/m2 a panelt. De akkor meg túl meleg van meg pára meg stb.... szóval a 100W-os panel szinte sose fog leadni 100W-ot.
Hello
100W-os panel 20°C és 1000W/m2 napsugárzás esetén termel 100W-ot . Nyáron soha nem lesz 5-7kW/m2 sugárzás, max. 1300-1400W/m2, de viszont a panel túlmelegszik és 20°C felett 0,5%/C° veszteséget ér el, ami 70°C-nál már 25%. Paradox de minél hidegebb van annál jobb a napelem hatásfoka, viszont télen kevesebb a napsugárzás.
Ehhez még annyit tennék hozzá, hogy ilyen időben sokkal magasabb a páratartalom és emiatt csökken az az a 1300-1400 is....
Egyik oldalon olvastam hogy ez a 1000W/m2 az éves átlagolt energiamennyiség, tehát ebbe benne van a téli~300W*m2 és a nyári ~5KW/m2-is, de akkor ezek szerint ez fals információ.
Egyébként a te napmelegjeid hogy-hogy ilyen szerényen teljesítenek mostanság?
Az atmoszféra felső határára átlagosan 1370 W/m2 energia érkezik, télen is, nyáron is. A földre mindig ennél kevesebb jut.
Idézet: „Egyébként a te napmelegjeid hogy-hogy ilyen szerényen teljesítenek mostanság?” Egy vihar miatt elszállt az inverterben egy biztosíték (tanultam belőle) , apró alkatrész, de amíg szabin vagyok nem tudom beszerezni. Addig a másik gagyibb inverter dolgozik.
Igen most már értem csak végig kellet volta gondolni ésszerűen.
greenpower: kíváncsi lettem volna hogy mit produkáltak volna a napokban.
Nem akarlak elkeseríteni, de ha a biztosíték elszállt, akkor valószínűleg ment vele néhány félvezető is.
Ellenőrizd le azokat is.
Üdv
Melyik fajtába?
Hali, ígértem, hogy be fogom linkelni a solar panelom ha kész lesz. Nos voila. Épp szárad a "kicsike"
Üdv
Hát szép nagydarab az a kicsike. Majd kétszerese mint az enyém. Ez milyen, 2 üveglap között vannak a cellék? Közelebbi részletes kép?
Hello végyé!
2db 6mm vastag üveg lap közt vannak a cellák cascade-ba kötve. A tegnap esti vihart kibírta. Hála a hőségnek, meg a porszívónak páramentes belülről. Jól gondolom, ha 12V / 24V-os töltésvezérlőre a napelemből jövő 25V-ot rákötöm, és a kimenetét a 12V-os akkura, akkor az automatikusan lekonvertálja a kellő töltőfesz szintre ~14V-ra? Üdv, Stev.
Idézet: „Jól gondolom, ha 12V / 24V-os töltésvezérlőre a napelemből jövő 25V-ot rákötöm, és a kimenetét a 12V-os akkura, akkor az automatikusan lekonvertálja a kellő töltőfesz szintre ~14V-ra” Ezt csak az MPPT töltésvezérlő tudja. A sima töltésvezérlő egyszerűen ráköti az aksira a napelemet, és figyeli hogy ne menjen 14V fölé az aksin a feszültség. Leegyszerűsítve, ha a paneled rövidre zárva 3A ad nem célszerű 30Ah-nál kisebb aksit tölteni róla sima töltésvezérlővel.
Üdv
Bezony csak az konvertál le vagy felfele. Mi van a grid inverterrel? |
Bejelentkezés
Hirdetés |