Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LM1036 sztereo hangszínszabályzó áramkör
Lapozás: OK   6 / 91
(#) Thom válasza cimopata hozzászólására (») Júl 13, 2007 /
 
Amúgy azt a sercegést szerintem az IC okozza!
Próbáld ki egy 9V-os elemmel táplálva, valószínü annál is jelentkezni fog!
(#) cimopata hozzászólása Júl 13, 2007 /
 
No!

Sikerült megoldanom a problémát!
Csupán annyit tettem hogy a 15V os tápfeszt lecsökkentettem 12 V ra és így már jól működik a kapcsitáppal.

Üdv...
(#) cimopata hozzászólása Júl 14, 2007 /
 
Guten tag !

Végeztem egykét próbát és azt tapasztaltam hogy a zaj csak akkor múlik el ha a bemenetre minél nagyobb jelet adok. Tehát pl a számítógépről.
De ha visszaveszem a bemenőjel szintjét kicsire és ugy adom rá az LM1036 on a hangerőt elkezd recsegni.
Ráadásul csak akkor ha a treble közel maxon van, egyébkéns soha. Szóval ha totál leveszem a magasat akkor teljesen elmúlik a recsegés akár nagy akár kicsi bemenő jelszintnél.

Hmm... érdekes nem?

Akinek esetleg van ötlete írjon

Aufviedersehen !
(#) blokkmetal hozzászólása Júl 14, 2007 /
 
Üdv Fórumtársak!

Megvan valakinek az Urbán-féle LM1036 + NE5532 nyák-rajza? A Hobby elektronika 2003/2-es számában is benne van. Ha valakinek megvan az az újság, beszkennelve is jó lenne a rajz (300dpi legalább). Ami nekem megvan pdf-ben, ott szinte semmi nem látszik.

A lényeg, hogy legyen benne az NE5532-es és a referenciafeszt adó rész is.
(#) cimopata válasza blokkmetal hozzászólására (») Júl 14, 2007 /
 
Üdv!
Aszthiszem erre gondolsz:
(#) blokkmetal válasza cimopata hozzászólására (») Júl 15, 2007 /
 
Igen, köszönöm, EAGLE a barátom, nekiülök...
(#) Villám hozzászólása Júl 28, 2007 /
 
Megépítettem a kapcsolást, sztem szuper lett, jól szól nagyon, mindene működik, a loudness is Még dobozolni kell, épp szárad rajta a festék.
(#) Gery válasza Villám hozzászólására (») Júl 28, 2007 /
 
Miaz hogy kis szintű vagy nagyszintű?? Mi a különbség?
(#) Kovidivi válasza Gery hozzászólására (») Júl 28, 2007 /
 
Kisszintű -például lemezjátszó jele előerősítés nélkül
nagyszintű pedig lehet akár cd-lejátszó kimenete (az inkább normál), de akár pl. egy autórádió hangszórókimenete is.
(#) Gery válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 28, 2007 /
 
Értelek. Akkor a PC végülis a nagyszintübe megy igaz?(ha a cd oda megy)
(#) Kovidivi válasza Gery hozzászólására (») Júl 28, 2007 /
 
nem biztos.az, hogy nagyszintű, az inkább tényleg egy erősítő kimenetére értendő....
A számítógép inkább normál nagyságú (1voltos) jelet ad...ez nem alacsonyszintű ,de nem is magas... hát...hogy melyikre lehetne kötni a számítógépet?sztem a magasra. de várj még vele egy kicsit, hátha mondanak mások is valamit. (én próbálkoznék vele, hogy melyik torzít (csak nehogy hülyeséget mondjak ) )
(#) Gery válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 28, 2007 /
 
oké! Csak lehet majd után építem mert megteccet benne hogy mono potméterrel lehet szabályozni ami pl ha távirányítósat akarok(ez a terv) jól jön
(#) titi válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 28, 2007 /
 
Tekintve, hogy ez egy előerősítő, nem hinném, hogy a nagyszintü pl egy autórádió hangszórókimenete lenne.
Ha jól emlékszem, autós hangszínszabályozókban, ahol a hangszórókimenetre kellett kötni, ott több 100 kohm-os ellenállás van, nem pedig 10k, mint ezen a rajzon.
Egy kicsit pontosabban is fogalmazhatott volna az illető, aki e rajzot csinálta.
Gery! Ha a pc-t akarod rákötni, én a nagyszintü bemenetet javaslom.
Ha kevésnek tünne a hangerő, akkor esetleg mehetne közvetlen a kondenzátorra a jel, kihagyva 10k-s ellenállást.
(#) Attila86 hozzászólása Júl 28, 2007 /
 
Az én LM1036-os előerősítőm a PC jelét erősíti, és nálam a KISszintű bemenetre van kötve! Nagyszintű bemenetre kötve szinte semmi hangja nincs.

(Az én verzióm az NE5532+LM1036-os...)
(#) Attila86 hozzászólása Júl 28, 2007 /
 
Én is azt hittem hogy a PC kimenete elég lesz az LM1036-nak, aztán megépítettem és hamar rájöttem hogy bizony kell elé az NE5532... :yes:
(#) Kovidivi válasza titi hozzászólására (») Júl 28, 2007 /
 
Itt egyébként az lenne a kérdés, hogy a kapcsolás tervezője mit tekint magas illetve kisszintű jelnek... Ezt ő eldöntötte tervezés közben, de dokumentálva nincs, így csak találgatni tudunk.
(#) zetef hozzászólása Júl 31, 2007 /
 
Szervusztok!

Ezt a hangszínt találtam ugyancsak LM1036-al a giant sound-nál, viszont az eredeti kapcsoláshoz képest láthatóan több ellenállás és kondi is csücsül rajta, lehet erről tudni valamit? Ez egy kicsit javított verzió talán?

40376_N.jpg
    
(#) Attila86 válasza zetef hozzászólására (») Júl 31, 2007 /
 
zetef!
Kapcsrajz van?
(#) zetef válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 31, 2007 /
 
Hát ha lenne... Itt van leírás róla a készítő honalpján: http://www.giantsound.hu/gtc4mr.htm
egy 7812-es feszstabbal van kiegészítve a bemeneten, de nekem másban nem tűnik többnek.
(#) Attila86 hozzászólása Júl 31, 2007 /
 
Sajnos ezt a kép alapján nehéz megmondani.
(#) cimopata hozzászólása Aug 13, 2007 /
 
Üdv.

Kérdésem: nem tapasztaltatok ennél a hangszínszabályzónál olyat hogy erőteljesen megmoszgatja a hngszóró membránját?

Ugyanis ez a probléma lépett fel az imént és az erősítő szerintem nem hibás. (LM3886)

Mindegyik hangszóró membránja rettentően kijár a helyéről. Nem szól torzul, szépen szól, de mégis rettentően mozog.

Aki látot már effélét legyenszíves írjon. allah allah allah
(#) Kovidivi hozzászólása Aug 22, 2007 /
 
sziasztok!
megépítettem már régen ezt az ic-s hangszínszabályzót,de most megadta magát. mp3 lejátszóról ment, kimenetére két db hangszóró ment csak simán (hogy szól-e,arra voltam kíváncsi) meg 3db an6884-es kiv.jelző ic. szólt, aztán pedig mintha a pufferkondi lemerült volna, szépen recsegve megszűnt a zene. minden más működik, csak ez purcant ki. lemértem a lábak és a föld közötti feszültségeket. Erre tudtok valamit mondani? esetleg meg lehet állapítani,hogy esetleg az ic, vagy vmelyik kondi szállt-e el?vagy esetleg hogy hol van más érték,mint egy működőn,mert akkor tudom, hogy hol kell keresni a hibát.
összes poti maximum állásban van.
1. 800mV aztán 700 ,majd 600...
2. 500mV
3. 1250mV
4. 300mV
5. föld
6. 1300mV
7. 5,65v és 5,85v loudness kapcsoló állásától függően
8. 95mV
9. föld

10. 11,7volt - tápfesz
11. 11,4volt
12. 92mV
13. 564mV
14. 1100mV
15. 5,64V
16. 1,05V
17. 320mv
18. föld
Köszönöm a segítséget!
(#) Attila86 válasza Kovidivi hozzászólására (») Aug 22, 2007 /
 
Milyen hangszórót kötötél rá? Hány Ohmosat?
(#) Attila86 válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 22, 2007 /
 
De jó, az O-h-m -ot (kötőjelek nélkül) átírja Ohm-ra a fórum.
(#) tatabike válasza Kovidivi hozzászólására (») Aug 22, 2007 /
 
Szia Kovidivi,

szerintem simán kipurcant az IC. Javítsatok ki, ha tévedek, de ennek az IC-nek a kimenete 100kohm nagyságrendű ellenállásra dolgozik alapesetben, nem pedig pár ohm-os hangszórókra.... Nekem is van ilyen előfokom az egyik erősítőmben, de eszembe sem jutott hangszórókkal tesztelni....

TaTa
(#) Attila86 válasza tatabike hozzászólására (») Aug 22, 2007 /
 
Szerintem is, céloztam is rá.
(#) Attila86 válasza Kovidivi hozzászólására (») Aug 22, 2007 /
 
Egyébként valamit félremértél, vagy rosszul mértél, mert azt írtad hogy a potik maxon vannak. Ez nem hiszem hogy igaz, mert akkor a 4, 9, 12 és 14-es lábakon (amikre az osztók jönnek) 5V körüli értéknek kellene lennie.
(#) Kovidivi válasza tatabike hozzászólására (») Aug 23, 2007 /
 
köszönöm a választ! sajnos ezt nem tudtam... de saját hibájából tanul az ember... Mégegyszer köszi!
(#) Kovidivi válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 23, 2007 /
 
kössz a tippet,csak nem voltam itt, így nem tudtam válaszolni. gondolom te is ezt akartad mondani.
hát pedig igaz volt,hogy a potik maxon voltak, de mivel kipurcant az ic sztem érthető, hogy más értékeket mértem.
(#) Attila86 válasza Kovidivi hozzászólására (») Aug 23, 2007 /
 
Igen, de szerintem csak a kimenetnek kellett volna elszállnia, a vezérlő bemeneteknek ettől még nem. De ezek szerint...
Következő: »»   6 / 91
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem