Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » LM1036 sztereo hangszínszabályzó áramkör
Témaindító: Krajcsooo, idő: Máj 29, 2006
Témakörök:
Amúgy azt a sercegést szerintem az IC okozza!
Próbáld ki egy 9V-os elemmel táplálva, valószínü annál is jelentkezni fog!
No!
Sikerült megoldanom a problémát! Csupán annyit tettem hogy a 15V os tápfeszt lecsökkentettem 12 V ra és így már jól működik a kapcsitáppal. Üdv...
Guten tag !
Végeztem egykét próbát és azt tapasztaltam hogy a zaj csak akkor múlik el ha a bemenetre minél nagyobb jelet adok. Tehát pl a számítógépről. De ha visszaveszem a bemenőjel szintjét kicsire és ugy adom rá az LM1036 on a hangerőt elkezd recsegni. Ráadásul csak akkor ha a treble közel maxon van, egyébkéns soha. Szóval ha totál leveszem a magasat akkor teljesen elmúlik a recsegés akár nagy akár kicsi bemenő jelszintnél. Hmm... érdekes nem? Akinek esetleg van ötlete írjon Aufviedersehen !
Üdv Fórumtársak!
Megvan valakinek az Urbán-féle LM1036 + NE5532 nyák-rajza? A Hobby elektronika 2003/2-es számában is benne van. Ha valakinek megvan az az újság, beszkennelve is jó lenne a rajz (300dpi legalább). Ami nekem megvan pdf-ben, ott szinte semmi nem látszik. A lényeg, hogy legyen benne az NE5532-es és a referenciafeszt adó rész is.
Üdv!
Aszthiszem erre gondolsz:
Igen, köszönöm, EAGLE a barátom, nekiülök...
Megépítettem a kapcsolást, sztem szuper lett, jól szól nagyon, mindene működik, a loudness is Még dobozolni kell, épp szárad rajta a festék.
Miaz hogy kis szintű vagy nagyszintű?? Mi a különbség?
Kisszintű -például lemezjátszó jele előerősítés nélkül
nagyszintű pedig lehet akár cd-lejátszó kimenete (az inkább normál), de akár pl. egy autórádió hangszórókimenete is.
Értelek. Akkor a PC végülis a nagyszintübe megy igaz?(ha a cd oda megy)
nem biztos.az, hogy nagyszintű, az inkább tényleg egy erősítő kimenetére értendő....
A számítógép inkább normál nagyságú (1voltos) jelet ad...ez nem alacsonyszintű ,de nem is magas... hát...hogy melyikre lehetne kötni a számítógépet?sztem a magasra. de várj még vele egy kicsit, hátha mondanak mások is valamit. (én próbálkoznék vele, hogy melyik torzít (csak nehogy hülyeséget mondjak ) )
oké! Csak lehet majd után építem mert megteccet benne hogy mono potméterrel lehet szabályozni ami pl ha távirányítósat akarok(ez a terv) jól jön
Tekintve, hogy ez egy előerősítő, nem hinném, hogy a nagyszintü pl egy autórádió hangszórókimenete lenne.
Ha jól emlékszem, autós hangszínszabályozókban, ahol a hangszórókimenetre kellett kötni, ott több 100 kohm-os ellenállás van, nem pedig 10k, mint ezen a rajzon. Egy kicsit pontosabban is fogalmazhatott volna az illető, aki e rajzot csinálta. Gery! Ha a pc-t akarod rákötni, én a nagyszintü bemenetet javaslom. Ha kevésnek tünne a hangerő, akkor esetleg mehetne közvetlen a kondenzátorra a jel, kihagyva 10k-s ellenállást.
Az én LM1036-os előerősítőm a PC jelét erősíti, és nálam a KISszintű bemenetre van kötve! Nagyszintű bemenetre kötve szinte semmi hangja nincs.
(Az én verzióm az NE5532+LM1036-os...)
Én is azt hittem hogy a PC kimenete elég lesz az LM1036-nak, aztán megépítettem és hamar rájöttem hogy bizony kell elé az NE5532... :yes:
Itt egyébként az lenne a kérdés, hogy a kapcsolás tervezője mit tekint magas illetve kisszintű jelnek... Ezt ő eldöntötte tervezés közben, de dokumentálva nincs, így csak találgatni tudunk.
Szervusztok!
Ezt a hangszínt találtam ugyancsak LM1036-al a giant sound-nál, viszont az eredeti kapcsoláshoz képest láthatóan több ellenállás és kondi is csücsül rajta, lehet erről tudni valamit? Ez egy kicsit javított verzió talán?
Hát ha lenne... Itt van leírás róla a készítő honalpján: http://www.giantsound.hu/gtc4mr.htm
egy 7812-es feszstabbal van kiegészítve a bemeneten, de nekem másban nem tűnik többnek.
Üdv.
Kérdésem: nem tapasztaltatok ennél a hangszínszabályzónál olyat hogy erőteljesen megmoszgatja a hngszóró membránját? Ugyanis ez a probléma lépett fel az imént és az erősítő szerintem nem hibás. (LM3886) Mindegyik hangszóró membránja rettentően kijár a helyéről. Nem szól torzul, szépen szól, de mégis rettentően mozog. Aki látot már effélét legyenszíves írjon. allah allah allah
sziasztok!
megépítettem már régen ezt az ic-s hangszínszabályzót,de most megadta magát. mp3 lejátszóról ment, kimenetére két db hangszóró ment csak simán (hogy szól-e,arra voltam kíváncsi) meg 3db an6884-es kiv.jelző ic. szólt, aztán pedig mintha a pufferkondi lemerült volna, szépen recsegve megszűnt a zene. minden más működik, csak ez purcant ki. lemértem a lábak és a föld közötti feszültségeket. Erre tudtok valamit mondani? esetleg meg lehet állapítani,hogy esetleg az ic, vagy vmelyik kondi szállt-e el?vagy esetleg hogy hol van más érték,mint egy működőn,mert akkor tudom, hogy hol kell keresni a hibát. összes poti maximum állásban van. 1. 800mV aztán 700 ,majd 600... 2. 500mV 3. 1250mV 4. 300mV 5. föld 6. 1300mV 7. 5,65v és 5,85v loudness kapcsoló állásától függően 8. 95mV 9. föld 10. 11,7volt - tápfesz 11. 11,4volt 12. 92mV 13. 564mV 14. 1100mV 15. 5,64V 16. 1,05V 17. 320mv 18. föld Köszönöm a segítséget!
Milyen hangszórót kötötél rá? Hány Ohmosat?
De jó, az O-h-m -ot (kötőjelek nélkül) átírja Ohm-ra a fórum.
Szia Kovidivi,
szerintem simán kipurcant az IC. Javítsatok ki, ha tévedek, de ennek az IC-nek a kimenete 100kohm nagyságrendű ellenállásra dolgozik alapesetben, nem pedig pár ohm-os hangszórókra.... Nekem is van ilyen előfokom az egyik erősítőmben, de eszembe sem jutott hangszórókkal tesztelni.... TaTa
Egyébként valamit félremértél, vagy rosszul mértél, mert azt írtad hogy a potik maxon vannak. Ez nem hiszem hogy igaz, mert akkor a 4, 9, 12 és 14-es lábakon (amikre az osztók jönnek) 5V körüli értéknek kellene lennie.
köszönöm a választ! sajnos ezt nem tudtam... de saját hibájából tanul az ember... Mégegyszer köszi!
kössz a tippet,csak nem voltam itt, így nem tudtam válaszolni. gondolom te is ezt akartad mondani.
hát pedig igaz volt,hogy a potik maxon voltak, de mivel kipurcant az ic sztem érthető, hogy más értékeket mértem.
Igen, de szerintem csak a kimenetnek kellett volna elszállnia, a vezérlő bemeneteknek ettől még nem. De ezek szerint...
|
Bejelentkezés
Hirdetés |