Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   332 / 1160
(#) lajcsi1975 válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 12, 2011 /
 
Igen , igen. Csak lehetnek kissebb is. Bevallom a gumilábat nem próbáltam.

Köszi szépen.
(#) granpa hozzászólása Júl 12, 2011 /
 
Helló Hozzáértők!
Leltem a kacatjaim között egy DM160 jelű kis csövecskét, megtaláltam az adatlapját, de nincs ötletem, hogy hol, mire tudnám használni. Nem értettem a felhasználási területét.(láma vagyok?)
Kösz: Kálmán
(#) kadarist válasza granpa hozzászólására (») Júl 12, 2011 /
 
Szia!
Ez egy feszültségszint-indikátor cső. Keress hozzá valamilyen leírást vagy rajzot.
(#) Perec81 válasza erdgab hozzászólására (») Júl 12, 2011 /
 
Köszönöm a gyors válaszokat!
Nem vagyok elektrotechnikus,de sikerült már megjavítanom dolgokat..
Ricsi89: tehát az RHR660 dióda-kösz.
A másik pedig kondi?
Erdab:Ettől féltem,hogy egyikből következik a másik hiba.
Szerinted próbálkozzak egy állítólag itt szegeden lévő barkácsgépszervizzel,vagy van esélyem olcsón megjavítani?
A legnagyobb baj,hogy a nyák is megégett.
(#) pucuka válasza granpa hozzászólására (») Júl 12, 2011 /
 
Telepes csöves rádiók hangolásjelzője volt. Lehet kivezérlésjelző, feszültség szint jelző, bár az a felkiáltó jel, nem valami nagy felbontást biztosít. Viszont alacsony tápfeszről is működik.
(#) granpa válasza kadarist hozzászólására (») Júl 12, 2011 /
 
Helló István!
Volt az adatlapon rajz is, de most elolvastam a válaszod(kétszer), és leesett a tantusz. Pucukának is: Kösz.
Üdv:Kálmán
(#) erdgab válasza Perec81 hozzászólására (») Júl 12, 2011 /
 
Sajnos,egyikből következik a másik.A gép javítása nem egyszerű dolog főleg annak nem aki nem jártas a kapcsolóüzemű nagy áramú gépek lelkivilágában.Nem elég csak a hibásnak vélt vagy mért alkatrészeket cserélni.Pontosan tudni kell a hiba kiváltó okát is és meg is kell szüntetni.Egy inverteres hegesztő gép egy különös "állatfaj".Külön tortúra az élesztés folyamata is sok méréssel és egyébbel fűszerezve,de nem lehetetlen.Ha van kedved látogass el közénk ide ,rengeteg okosságot találsz amit esetleg fel tudsz használni és segítséget is kapsz.Olcsón nem lehet megjavítani otthon sem,a szerviz tudtommal,csak panelcserével javít,az árát jobb ha nem tudod (állítólag a gép árának fele).Én építettem hasonló gépeket sikerrel (olvashatsz róla a linken) mely tevékenységet sok fórumtársam is követett.Én sem vagyok tanult elektronikai szakember,csak imádok építeni.
(#) neogeo2 hozzászólása Júl 13, 2011 /
 
Sziasztok!

Igazából tudjuk, hogy milyen alkatrészről van szó, de nem tudjuk hogy mivel helyettesíthető.

Az alkatrész egy Hitachi HN27C101AG-12 eprom. Az eredeti típus sajna nem kapható (legalábbis én nem találtam sehol). Mivel lehetne kiváltani? A hozzá való tartalom megvan, azzal nincs gond.

Köszönöm!
(#) Hp41C válasza neogeo2 hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
Szia!

Ez egy Hitachi Semiconductor 1M bites (128k * 8 bit) EProm. A -12 a 120ns elérési időt jelöli. Más gyártók által készített 128k * 8 bites 120ns elérési idejű EPrommal gond nélkül helyettesíthető. 27C1000-12 adatlap

Helyettesítő típusok
(#) neogeo2 válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
Köszönöm a segítséget! Már meg is rendeltem a cseredarabot...
(#) Fish hozzászólása Júl 14, 2011 /
 
Sziasztok!

Segítségeteket kérném a következőben: Az egerekben használatos SCROLL-gombban lévő eszköznek mi a neve? H a boltban venni akarok egyet, hogy hivatkozhatok rá? A mostani autórádiókban (pl Ford Fiesta) ugyanezt az eszközt alkalmazzák a hangerő-szabályozására. Köszi a segítséget előre is.
(#) Fish válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 14, 2011 /
 
Ez az! Köszönöm
(#) GAtesz hozzászólása Júl 15, 2011 /
 
Egy SMD ellenálláson feltüntetett "475" érték az 4,7MOhm ?
Van jelentősége, hogy nem fehérrel vannak írva a számok, hanem arannyal?
(#) vicsys válasza GAtesz hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
Az első 2 számjegy az érték, az utolsó számjegy meg az első kettő után írt nullák darabszáma. Azaz:
47 és utána 5db. nulla. 47 00000. Azaz 4700 000 ohm = 4700 kilo ohm = 4,7 mega ohm. Szerintem az arany szín valami tűrés lehet, mint a színkódosnál. Bár ebben nem vagyok biztos.
(#) Kokany82 hozzászólása Júl 15, 2011 /
 
Helló Erről az alkatrészről tudtok valamit, hol lehet kapni, vagy mivel lehetne helyettesíteni, mert a hestore-n sem találtam. Byv 72EW-200.
(#) saraha válasza Kokany82 hozzászólására (») Júl 16, 2011 /
 
Szia,hogyne:HQ
(#) 8szor8 hozzászólása Júl 16, 2011 /
 
Tudja valaki, hogy ez mi lehet? Egy 1969-ben gyártott Blaupunkt Essen autórádióból szedtem ki. Nem sikerült jobb képet gyártanom. A teteje lilára van feste és van egy csík is ráfestve körben, ami barna. Mintha egy cikkszám is lenne rajta, de az sajnos nem csak a képen, de a valóságban is kivehetetlen. Előre is köszi!

DSCN1225.JPG
    
(#) 8szor8 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 16, 2011 /
 
Köszi a választ! Nem tudod véletlenül, hogy mivel lehetne helyettesíteni?
(#) nedudgi válasza 8szor8 hozzászólására (») Júl 16, 2011 /
 
Másképpen: ez egy sima trimmerkondenzátor, pár pF kapacitással. A rátekert rézdrót mennyiségével állították be a kapacitást.
Mi lehet a probléma vele, hogy kiszedted?
(#) 8szor8 válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 16, 2011 /
 
kösszi a magyarázatot! azért szedtem ezt ki, mert van a rádióban még egy ugyanilyen, de annak hiányzik a feje. arra gyanakszom, de inkább ezt fényképeztem, hátha igy valaki jobban ráismer.
(#) Puklee hozzászólása Júl 16, 2011 /
 
Üdv! Lenne egy kis gondom van egy(illetve kettő) alkatrész amit nem tudok beazonosítani a gugli sem segít.
nos ezek szerintem valamilyen fetek. olyan a tokozásuk mint a to-66 csak picivel nyújtottabb és a következő feliratokat tartalmazza: 17120(a két 1 es csak egy egy vonal hogy az 1 es esetleg i vagy l azt nemtudom de szerintem a számsor az ésszerű) és a szám alatt középen egy RCA felirat van. Én valamilyen fetre tippelek. ötlet valakinek?
(#) vilmosd válasza 8szor8 hozzászólására (») Júl 16, 2011 /
 
Van rajta felirat? Valoszinu valami sima csokondi. Eleg gyenge a foto nehez kinezni.
(#) vilmosd válasza Puklee hozzászólására (») Júl 16, 2011 /
 
Erdekes. Nekem segitett gugli. Igaz adatlapot nem talaltam, de azt megsugta, hogy ez egy SCR, 700 V, 3 A, TO-66.
(#) Puklee válasza vilmosd hozzászólására (») Júl 16, 2011 /
 
Üdv!én semmit nem találtam persze lehet hogy én vagyok a figyelmetlen főleg 24 órás őrködés után.. na lényegtelen kösz az infót sokat segítettél így már boldogulok csak "sajnos" annyi alkatrész került hozzám 1 hét alatt hogy rengeteg idő mire kiválogatok mindent hogy jó e és ha nem azonosítható azonnal akkor mi az. kösz
(#) proli007 válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 16, 2011 /
 
Hello!
Szerintem is ez egy sima kondi, ahogy Vilmos is írja. A régi kerámia kondik egy kerámia csőre fémgőzöléssel felvitt elektróda volt. A fegyverzet egyik része a cső belső falán, míg a másik a külső falán volt. A külsőre rátekertek egy réz kivezető huzalt és ráforrasztották. A belső fegyverzetet meg kivezették a cső külső szélére, és ide is tekertek kivezető huzalt. De így a kondit csak fekve lehetett az áramkörbe forrasztani. Ha felállították, akkor egyik lába igen hosszú volt, ami nagyfrekire már nem felelt meg. Ez a típust úgy alakították ki, hogy állítva lehessen szerelni. Ezért a cső külső fegyverzet kivezetése maradt a régi, a belsőt meg beforrasztották a csőbe.
üdv! proli007
(#) davexx hozzászólása Júl 16, 2011 /
 
Üdv Mindenkinek!
QY-12864BG kijelzőmnek eldurrant az "M6" kódú SMD alkatrésze. Nem tudom behatárolni, hogy sima tranzisztor, vagy FET lehet-e, mert a web kidob rá jónéhány variációt. SOT-23-as tokozású. A 3-as lábára megy a VOUT, az 1-esre a V0 és a 3-as pedig az egyik chipre kapcsolódik.
Ha valaki tud, kérem segítsen!
P
(#) Tys23 hozzászólása Júl 17, 2011 /
 
Sziasztok megakadtam, és a tudásom hiányos...
nem tudok dűlőre jutni 1 ellenállással kapcsolatban.

valami "teljesítmény ellenállás",azt hiszem így hívják.

5 szín na ez oké is lenne,de itt jön a bibi.
citrom,lila,szürke,arany,fekete. a feketével van gondom.
most mi az értéke ennek.???
segítséget kérnék.
(#) ZOL94 válasza Tys23 hozzászólására (») Júl 18, 2011 /
 
Hali !
Segédprogramokban nézd meg,fejlécen
(#) granpa hozzászólása Júl 18, 2011 /
 
Helló Hozzáértők!
Találtam az órámban egy IC-t: PCA1585P, 8 lábú. Mi ez, mire tudom használni, az óra nyekk (mechanikusan). A gugli nem tud róla (alldatasheet + archiv sem). Kösz, ha valaki tud róla valamit.
Üdv: Kálmán
(#) Tys23 válasza ZOL94 hozzászólására (») Júl 18, 2011 /
 
Ohh Köszönöm ez nem ujj infó!!
Kalkulátor nélkül is tudom hogy az első három szín a számérték,azt követő a szorzó,majd a tűrés. A fekete értéke NULLA mit keres a tolerancia érték után???
még-egyszer:
CITROM,BÍBOR,SZÜRKE,ARANY,FEKETE
4 7 8 5% ???
Előre is köszönöm.
Következő: »»   332 / 1160
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem