Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   268 / 607
(#) imre8407 válasza David 3g hozzászólására (») Júl 10, 2011 /
 
OK köszi akkor megveszem
(#) Bassmester válasza imre8407 hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Ha elfér annyi akkor semmi akadálya.
2x30.000µF biztosan elég lesz. Anno én is csináltam 2x14 db 4700u/50V -ból pufferblokkot, de az erősen eltúlzott volt.
(#) imre8407 válasza Bassmester hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Akkor elég 2*20 db 1000Uf/63v-os. A többi megmarad későbbre. Feleslegesen nem rakok bele. A hely nem akadály, mert a ház igazodik majd hozzá. Az még nincs, de majd lesz.
(#) tandem hozzászólása Júl 11, 2011 /
 
Sziasztok!
Volna egy kérdésem a TDA7294-el kapcsolatban.
Nekem régen volt megépítve egy 7293-as vég de elég gyorsan el is füstölt jól szólt de annyi neki.
Az volna a kérdés hogy szeretném az oldalamon található kapcsrajzot megépíteni
http://tandemradio.fw.hu/down/tda7294_caraudio.rar
de nem tudom hogy nem e fog elfüstölni a vég.
Választ köszönöm előre is.
(#) kistotti01 válasza tandem hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Hello!
Ha egy erősítő elkészítésénél, beüzemelésekor nem követsz el hibát, és rendeltetésszerűen használod nem fog tönkremenni (elfüstölni). Elméletben ezeknek a félvezetőknek korlátlan az élettartama, gyakorlatban ez több 10évi üzemet jelent legalább. Szóval, ha az előző erősítő elfüstölt, akkor ott valami probléma lépett fel, ok nélkül nem mennek tönkre. Korán sem biztos, hogy javíthatatlan, de, ha van kedved építeni egy újat, akkor ajánlok egy jól bevált kapcsolást. A hozzá való nyáktervel, dokumentációval együtt. Nagyon-nagyon sokszor után lett már építve a hobbisták, és profi szakemberek által. Személy szerint én is építettem belőle már pár darabot. Szóval garantáltan működőképes és nem füstöl el.
Itt megtalálod az általam említett kapcsolást: Bővebben: Link De, ha nem akarsz a nyák elkélszítésével bajlódni, akár egységcsomagban (KIT-ben ) is megveheted.
(#) tandem válasza kistotti01 hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Köszi! Azért akarom az említett kapcsolást mert 12V-ról szeretném üzemeltetni.
(#) reloop válasza tandem hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Szia! Jó lesz a kapcsolás. Arra ügyelj, 8 ohm vagy nagyobb impedanciával szabad csak terhelni és a teljesítménynek megfelelő hűtőbordát kell használni.
(#) tandem válasza reloop hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Oké Köszi De hogy hogy 8 ohm?
(#) reloop válasza tandem hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
A minimum 8 ohm a +/-40V tápfeszültséghez tartozik. Az IC 50W hőt tud elvezetni, ajánlatos ez alá méretezni. Mellékelem az adatlap ide vonatkozó részét.
(#) tandem válasza reloop hozzászólására (») Júl 12, 2011 /
 
Köszönöm akkor a 7293 azért füstölt el.
Bár a kérdésem után erre gondoltam hogy nagy a fesz és azért kell 8 ohm.
A kapcsolás trafóját még keresem az igazit mert elvileg ATX tápból kell kiszedni van rossz ATX meg AT táp.
(#) reloop válasza tandem hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
A +/- 40V táphoz TDA7293 -t köss párhuzamosan, ha 4 ohm hangszórót szeretnél használni. Minimum kettőt, tartalékkal is bíró erősítőhöz hármat ajánlok. Bővebben: Link
(#) miklos csaby hozzászólása Júl 13, 2011 /
 
Hello mindenkinek! Ma elkeszitettem az alabbi kitt alapjan a TDA7294 hidkapcsolast! mikor bekapcsoltam nem mukodott kb fel percig es elfustolt egyszette mind a 2 ic! a tapfesz +-34.4V volt es 8ohmos hangszorot kottem ra.A nyakon a negativ vezeto folia szakadt meg mind a 2 ic nel!
Vajon miert tortent ez? Talan mert nem szigeteltem el a 2 ic-t egymastol a bordan ? Bővebben: Link
Ha valaki tud akk segitsen nagyon szepen megkerem!
(#) Bassmester válasza miklos csaby hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
Nem a két icét kell elszigetelni egymástól hanem mindkét ícét a bordától, vagy a bordát a GND-től.
Valószínű lehet a negatív-GND zárlat. Érdemes biztosítékokkal védeni a tápágakat, vagy legalább élesztéskor áramkorlátozó ellenállást használni.
(#) reloop válasza miklos csaby hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
Helló! Utólag nehéz lesz megállapítani mi történt. Az erősítő első bekapcsolásának (élesztésének) vannak szabályai, annak érdekében, hogy szakadás, zárlat, hibás alkatrész vagy hibás beültetés ne okozzon ekkora kárt.
Csak a legfontosabbak: 60W-os izzón keresztül csatlakozz a hálózati feszültségre, az egyenáramú táp és az erősítő közé tegyél be 10~100 ohm ellenállást, a hangszóró rákötése előtt mérd meg a kimeneti egyenfeszültséget.
(#) pityesz188 válasza KeserűCukor hozzászólására (») Júl 14, 2011 /
 
Tudnál nekem a tranzisztoros erősítőről egy linket? Az adatlapja kéne nekem,stb. Köszi
(#) poros válasza pityesz188 hozzászólására (») Júl 14, 2011 /
 
Szia! KeserűCukor az adatlapja szerint már 12 hónapja nem volt itt. Ha tranzisztoros erősítőt akarsz építeni. Írd be fent a keresőbe. Biztosan találsz.
(#) pityesz188 válasza poros hozzászólására (») Júl 14, 2011 /
 
okés köszi szépen
(#) tandem válasza reloop hozzászólására (») Júl 14, 2011 /
 
Köszi gitárerősítő lesz belőle de 8 ohmos hangszórót veszek hozzá úgy egyszerűbb. Köszi mindent.
Ja még valami segítenétek ebben a témában?
Sony előerősítő
(#) peter1995 hozzászólása Júl 15, 2011 /
 
Hello. VAn egy hidalt (2ic-s) TDA7294-es erősítőm. A trafója sajnos gyenge. A vas elég nagy de a tekercsek vékonyak. A kérdésem hogy milyen átmérőjű dróttal tekerjem meg a trafót? Én arra gondoltam hogy a primert 0,4es drótból 2-2,5 menet/V és a 2x30VAC-t 1mm-es drótból. Elég vastagok így a drótok?
(#) Gyusze hozzászólása Júl 16, 2011 /
 
Ha egyeniranyito panelnel 2 3300µF 35v-os kondit hasznalok pufernek az gond? Lehet az a gond,ha nem indul be az IC?
(#) Gyusze hozzászólása Júl 16, 2011 /
 
Hangot nem ad ki az elokodo, semmi zajt jelenleg. Feszultsegre kapcsoltam,de nem mindegyik kondiba volt aram, pedig az illesztesek jok. Erintkeznek az aramkorrel. Mi lehet a gond? 1 22µF-es kondi es a 470nf-os kondi nem kapott aramot. Mi lehet a gond?
(#) imre8407 válasza Gyusze hozzászólására (») Júl 16, 2011 /
 
Szia. A Stby (10-es láb) és a Mute (9-es láb) kap feszültséget?Ha igen akkor mennyit? Min 3,5 volt kell hogy rajta legyen. Ha nem kösd a pozitív tápágra.
(#) Gyusze válasza imre8407 hozzászólására (») Júl 16, 2011 /
 
a 10. lab azt hiszem megvan, de a 9 be nem vagyok tuti. Oda a mutehoz tettem kapcsolot is, anelkul is probaltam oszekotni, es szetszedni. DE meg mindig semmi

423141.jpg
    
(#) Gyusze válasza Gyusze hozzászólására (») Júl 16, 2011 /
 
aram van benne, 1mashoz merve
(#) imre8407 válasza Gyusze hozzászólására (») Júl 16, 2011 /
 
Úgy látom azt szabadon kell hagyni vagyis ne kösd össze.
(#) Gyusze válasza Gyusze hozzászólására (») Júl 16, 2011 /
 
4,5-.4,6 volt van benne. Es feszultseg alatt mindenbe fut az aram, kimenetbe is van 0,1-0,2 v es megis a difu nem is zorog
(#) Gyusze válasza imre8407 hozzászólására (») Júl 16, 2011 /
 
+/- 45 volt megvan. +22, es -22 meg ha lejjeb is esne a feszultseg 16 V meglenne. Regeben beindult picit de zorgot meg minden baja volt. Most nemtudom mi van vele. Gond lehet,hogy csak 3300µF 35v-os pufer kondik vannak az egyeniranyiton? Mast nemtudom mi lenne a gond.
(#) imre8407 válasza Gyusze hozzászólására (») Júl 16, 2011 /
 
Próbáld meg kimérni kikapcsolt állapotban a bemenet (3-as láb) és a test közötti ellenállást. A dióda mellett lévő kondiban 10µF-os-ban van fesz?
(#) imre8407 válasza Gyusze hozzászólására (») Júl 16, 2011 /
 
+-45 voltra 35 voltos kondi .
Az baj. Nem durrant még el?
(#) Gyusze válasza imre8407 hozzászólására (») Júl 16, 2011 /
 
Meg nem. Viszont mondom ha beindul leesik a feszultseg. 3. lab es GND kozt 20k ellenalas van. es van 3+v a 10uFes kondiba. Valami otlet?
Következő: »»   268 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem