Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   859 / 2501
(#) elektrorudi válasza elektrorudi hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
Egyébként meg abszolut úgy van, ahogy emersys írta, de nem csak elviekben, hanem gyakorlatilag is.
(#) radocroli válasza elektrorudi hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
Az érdekelne hogy az nem probléma hogy 1 db 4 Ωos és 1 db 8 Ωost kötök rá? Itt volt az utalás az erősítő épségére. Kösz a válaszokat
(#) drhati válasza szac64 hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
De pont hogy nagy hangerőnél működik. Kis hangerőn nem kapcsol a védelem. De ha nagy hangerőn egyszer elindul rendesen akkor utána már bátran le is halkíthatom, akkor is rendben lesz. Nem lehet hogy a DC figyelő kondenzátoraival van valami probléma?
(#) emersys válasza drhati hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
Helo.
Én annyit tudnék javasolni, hogy kösd le a végfok kimenetét a védelemről.
Majd bekapcsolás után nézd meg az az oldali relé behúz-e.
Ha igen akkor elképzelhető hogy pl: hogy a kimeneti egyenfeszültsége a végfoknak kezdetben magas, bár ezt kicsit irreálisnak tartom.
Az is jelentheti a gondot, hogy a feltöltő kondid már száradt valamelyest, és a végfok magas megvezérlése rásegít a szivárgó áramm-al, ezáltal a kondi feltölt, és a relé meghúzva marad.
Ha nem húz meg akkor, szinte majdnem biztos, hogy a védelem "játssza az agyát".
Jó lenne valóban ellenőrizni azt az elkot aminek a feltöltődési ideje késlelteti a relé meghúzását ( koppanás gátló) valamint az előtti ellenállást, is nem-e nyúlt meg.
A védelmet majd magad is tesztelheted, pl egyen feszt juttatsz a végfok bemeneti pontjára, ahova maga is a végfok modul kimenete csatlakozik (persze a végfok kimenete abban az esetben lekel ,hogy legyen kötve), ezzel ellenőrizni tudod a védelem helyes működését is az egyenfesz részére vonatkoztatva.
A kondi nem egy nagy összeg, érdemes kicserélni, ha nincs esr mérőd, akkor forraszd ki az áramkörből, mert a multi nem tudja olyan magas frekvenciával mérni a kapacitását mint az esr.
Jó munkát hozzá.

(#) drhati válasza emersys hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
Köszönöm az ötleteket! Talán hétvégén lesz is rá időm, hogy megnézzem. Jó lenne ha nem kéne felküldeni ágotáékhoz!
(#) Szabi1 hozzászólása Júl 16, 2011 /
 
Üdv.
Lenne egy kérdésem:
A neten barangolva találatm egy hidalt kapcsolást TDA2030-cal és azt írja a rajzon, hogy a kimenet 200w 4 ohm ez lehgetséges hogy annyi? Bővebben: Link
(#) smokeking hozzászólása Júl 16, 2011 /
 
Sziasztok valaki tudna segiteni?
Az lenne nagy kérdésem hogy ezt a erösitöt lehete hidba kötni Pioneer SA 420. ha igen hogy meg mennyit birna?
Aki tud kérem segitsen már köszönöm.
(#) Gery hozzászólása Júl 16, 2011 /
 
Hali!

Valaki tud megoldást a subfilteres problémámra?
Itt
(#) deadlyroberta hozzászólása Júl 16, 2011 /
 
http://sound.westhost.com/project27.htm Gain clone-t elkeztem utánna ez fog jönni, csak hogy nekem 200 wattra kellene egy mono erősítő.A kérdés hogy ha növelem az U-t akkor 8 ohmról hozni fogja a 200 wattot, nagy kivezérlésű zenék is mennek felém tehát azt is bírni fogja? Tudom hogy gitár erősítő ez, az elő fokot kell átalakítani.
(#) emersys válasza Gery hozzászólására (») Júl 16, 2011 /
 
Hali, próbáld meg mi a jelenség akkor, ha méretezel a tápjára egy kisütő ellenállást.
(#) emersys válasza deadlyroberta hozzászólására (») Júl 16, 2011 / 1
 
Szia.
Mivel a választott erősítőd A/B osztályban dolgozik, és feltételezhetőnek kell tekinteni az általad említett 200W-os P(ki) teljesítményt 8 Ohm-n ezért először szükséges meghatározni a feszültség csúcsértékét a kimeneten.
Ezt a te estedben 56V-ra számolom. A hozzá tartozó áram csúcsértéke ebből adódóan kerek 5A.
Ahhoz ,hogy kiszámolhassuk a szimmetrikus tápodat Pár ellenálláson ill tranzisztoron még a feszültségeséseket figyelembe kell vennünk (telj ellenállások , (Q11 Q9 Q7 Q3, R19 R18 R15)
Ezeken eső teljesítményt kiszámolva , illetve a táp körülbelüli 2.5-3V feszültségesését hozzáadva a csúcsértékfeszültségedhez megkapjuk, hogy kb: +-65V tápfeszültségre van szükséged.
A csúcsérték illetve Tápfeszültséged összegéből megkapod a minimum 121V feszültséget, ami segít a tranzisztor megválasztásában ( Uce tápfesz) ezt érdemes 30% -os ráhagyással méretezni.
Ezen túl ne feledkezz meg az 1 db tranyón eldiszcipált teljesítményen sem ( 100mA nyugalmi árammal számolva) ez 56W tranyónként, ezen a párhuzamos kapcsolás tud majd segíteni.
(#) Imi65 válasza emersys hozzászólására (») Júl 16, 2011 / 1
 
Idézet:
„Ezen túl ne feledkezz meg az 1 db tranyón eldiszcipált teljesítményen sem ( 100mA nyugalmi árammal számolva) ez 56W tranyónként, ezen a párhuzamos kapcsolás tud majd segíteni.”


Ez - kivezérlés nélkül, amikor-is a nyugalmi árammal számolsz - csak 5,6W, de ezt nyilván csak elírtad.
(#) emersys válasza Imi65 hozzászólására (») Júl 16, 2011 /
 
Igen az csak 3.6W, csak hozzáadtam a totális eldiszcipáláshoz.. (0.1x(65x65/8))+3.6=P
(#) kistehenke válasza drhati hozzászólására (») Júl 17, 2011 /
 
Helló!

A kimeneti relén van egy kis panel na azt kellene cserélni ez a legegyszerűbb. Nekem ez okozta a problémát. Igaz nekem ds2400 van de a végek ugyanazok.
(#) storm hozzászólása Júl 17, 2011 /
 
Sziasztok!
STK419-140A típusú erősítő IC-hez van valakinek kapcsi rajza? Adatlapot kerestem, de nem találtam.
(#) drhati válasza kistehenke hozzászólására (») Júl 17, 2011 /
 
Hali! Jelenleg nincs itthon az erősítőm, ezért nem tudom megnézni azt a panelt, de nem értem mire is gondolsz pontosan. Milyen panelről van szó? Ha egész panelt kell cserélnem, azt gondolom nem kapok minden alkatrész üzletben, szóval akkor is fel kéne küldjem ágotáékhoz.
(#) storm válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 17, 2011 /
 
Írtam a hozzászólásomba, hogy kerestem PDF-et de nem találtam. Amit kihoz annak tényleg aza neve, deha rákattintasz, teljesen mást hoz be. A leghasználhatóbb kapcsirajzol is 12-15-ös láb volt a kimenet, ezen pedig a 7-8-as láb a kimenet, mert most perpill be van ültetve.
(#) Gery válasza emersys hozzászólására (») Júl 18, 2011 /
 
Hali! Egy 2.2k/2Wattos ellenállsal már próbáltam, de nem volt jó
(#) T-Tboy válasza T-Tboy hozzászólására (») Júl 18, 2011 /
 
Végül úgy döntöttem, hogy valószínűleg a alábbi kombinációt lövöm össze aktív házimozi subnak:
- Reckhorn A-1000-es mono végfok:
http://www.diyhifisupply.com/node/800
Ez idehaza újonnan 69.990.Ft, de én tudok egy eladó pár hónaposat 45-ért, még garis.
És erre kötöm rá egyelőre egy Audiobahn 30cm-es autós subot (28-30-32literes, majd a héten elválik) zárt ládában. 4ohm, 92,9dB, 400W RMS.
Kevés lesz a nyomó a erősítőhöz, de egyelőre megteszi majd.
(#) reloop válasza storm hozzászólására (») Júl 18, 2011 /
 
Szia! Az STK 4-es család: Bővebben: Link
Találsz benne lábkompatibilitási ábrákat is. Olyan, hogy a két szomszédos láb a kimenet ebben sincs.
(#) storm válasza reloop hozzászólására (») Júl 18, 2011 /
 
Szia!
Köszi szépen, ez egy aiwa hifiben volt, egy 20 lábas IC. A kimenetet diódavizsgálóval mértem, egyik kimenet a 7-es másik kimenet a 8-as lábbal ért össze. Máshol nem sípolt, szóval szerintem azok a kimenetek. Már vagy fél napja keresem, de egy még egy lábkiosztást se találtam, nemhogy kapcsirajzot
(#) reloop válasza storm hozzászólására (») Júl 18, 2011 /
 
A 20 láb sem akar összejönni ezzel a sorozatszámmal
Készülék típus alapján próbáltál már rajzot keresni? A rajzkereső topikban egész reménytelennek tűnő dolgokat is megtalálnak a fórumtársak
(#) storm válasza reloop hozzászólására (») Júl 18, 2011 /
 
Az alapján is próbáltam, de mindenhol fizetni kéne érte. Máshoz pedig simán le lehet szedni pdf-be, itt csakis fizetőst találtam. A rajzkereső topikot viszont még nem néztem, de mingyárt megyek oda, köszi
(#) szamóca hozzászólása Júl 18, 2011 /
 
A 24 állású osztó.
(#) CIROKL válasza szamóca hozzászólására (») Júl 18, 2011 /
 
Köszöntem szépen !
(#) Bassmester hozzászólása Júl 18, 2011 /
 
Ismeri valaki ezt a végfokot?
Szerviz doksi kéne ha volna, de nem találtam semmit az "Analogic" elnevezése alapján.
(#) CIROKL válasza Bassmester hozzászólására (») Júl 18, 2011 /
 
Ez valami kisipari termék , a belvilágát kell tanulmányozni hátha fellelhető róla valamelyik kapcsolás ?
(#) Bassmester válasza CIROKL hozzászólására (») Júl 18, 2011 /
 
Nekem is gyanús volt hogy valami maszek cucc. Egyébként erősen táphiba gyanús, lehet hogy doksi nélkül is meg tudom bütykölni. Na majd szétszedem lefotózom és jövök a képekkel, hátha valaki ráismer. Köszi
(#) GyurikaBx válasza Bassmester hozzászólására (») Júl 18, 2011 /
 
Ezt a végfokot Sinus Live néven is gyártották, nekem is volt hozzá szerencsém egy Twin 600-as hoz, BD249D és 250D volt benne. Doksim az nekem sem volt, szerencsém volt vele mert csak az egyik oldal ment el és abból is csak a végtranyák meg egy meghajtó tranyó, csere és mehetett az útjára. A végeket én 2sc5200-ra és 2sa1943-ra cseréltem mind két oldalon a biztonság kedvéért meg azért mert nem lehetett kapni 249D-t meg 250D-t.
(#) bandyta009 hozzászólása Júl 18, 2011 /
 
Üdv.Azt szeretném kérdezni , ki milyen erősítőt ajánl.A kritériumok hogz szimpla legyen a kapcsolási rajza, csk kondikbol,ellenállásokbol,meg tekercsekből álljon.Szóval semmi ic meg bonyolult cucc.Ha valaki tud ilyesmit azt nagyon meg tudnam köszönni, mert sűrgősen szükségem lenne 1 erősítőre.Előre is köszönöm minden kedves segítőmnek
Következő: »»   859 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem