Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Lapozás: OK   1001 / 1319
(#) watt válasza matheattila hozzászólására (») Júl 18, 2011 /
 
A linker fájlban kell védetté tenni a bootloader területét.
(#) janikukac válasza kissi hozzászólására (») Júl 18, 2011 /
 
Igazad van, az, tehát 16F887 megtévedtem.
(#) vilmosd válasza janikukac hozzászólására (») Júl 18, 2011 /
 
A 16F887 idealis kezdonek, de... Eloszor is az elektronika alapjait kell megtanulni (nagyon). Utana kezdhetsz ismerkedni a PIC felepitesevel. Nagyon sok irodalom talalhato a neten, vagy nezz szet a konyvespolcomon. A programozast ASM-ben kell elkezdeni, majd ha mar jol megy (egy par ev utan), ra lehet terni magasabb szintu nyelvjarasokra. Azert fontos az ASM-ben valo programozas, mert igy konnyebben fogod megismerni a PIC felepiteset, es a periferiak helyes kezeleset. A Mikroe oldalan van egy dokument, a 16F887 leirasa. Nagyon jo, igaz angol nyelvu, de lehet hogy van szerb is. Gondolom beszelsz szerbul is.
(#) janikukac válasza vilmosd hozzászólására (») Júl 18, 2011 /
 
Köszönöm.A könyvespolcodat már láttam, az elektrót meg kezdem jobban megérteni. Szerbül nem értek túl sokat, csak dupla annyit , mint angolt.
(#) matheattila válasza watt hozzászólására (») Júl 18, 2011 /
 
Oké, köszönöm, megpróbálom
Ha nem sikerül majd még írok
(#) watt válasza janikukac hozzászólására (») Júl 18, 2011 /
 
Egyszer kértelek, hogy a kezdőknek szánt PIC topicba írj! Ott még érdemben is válaszolnék az elég bugyuta kérdésedre!
(#) janikukac válasza watt hozzászólására (») Júl 18, 2011 /
 
[OFF]Áttértem , bocsánat.
(#) gergelyaki hozzászólása Júl 19, 2011 /
 
Ez az égető milyen? http://www.hobbielektronika.hu/kapcsolasok/lpt-s_mini_pic_programoz...i.html Milyen gyors milyen pichez jó? Megbízható?
(#) watt válasza gergelyaki hozzászólására (») Júl 19, 2011 /
 
A cikkben le van írva, hogy ez egy alkalmi égető, ha működik, akkor fel lehet vele egyszer programozni egy PIC-et. Ezek után milyen megbízhatóságról lehet beszélni? Építs egy normális LPT-s, vagy COM-os égetőt, vagy ezzel égess be egy megépített PICKit2-t. (Egy kérdést csak egy helyen, mert baj lesz! )
(#) treshold válasza icserny hozzászólására (») Júl 19, 2011 /
 
Rájöttem az adatok kiolvasására.

Run-nal futtatom a progit. Beküldöm az impulzusokat az infraporton.
Megállítom. Ekkor még a file-regiszterben nem jelenik meg az adat. Ezután újra Run majd megállítom és megjelennek az adatok.

Kiscsit furán működik, de így ki lehet olvasni
(#) kissi válasza treshold hozzászólására (») Júl 19, 2011 /
 
Most nem tudom próbálni ( és ilyen PIC-et nem is használtam ), de én úgy emlékszem, hogy lehet a változókat frissíteni ( lehet, hogy jobb egérgombra jön elő? ) !

Steve
(#) gergelyaki válasza watt hozzászólására (») Júl 19, 2011 /
 
egy absz kezdő picesnek nem jó? Egy hónapban 1 picet égetek. XD
(#) Hp41C válasza gergelyaki hozzászólására (») Júl 19, 2011 /
 
Szia!

Ekkora programozási igényt bőven kielégít, ha van LPT portos géped, bár egy Oshonsoft programozó kényelmesebb, mert a Vpp -t és a Vdd -t is a program kapcsolgatja...
(#) gergelyaki válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 19, 2011 /
 
Ez már luxus nekem ez bőven jó.
(#) watt válasza gergelyaki hozzászólására (») Júl 19, 2011 /
 
Szerintem pont nem kezdőknek való, de erről nem nyitok vitát. Ha egy normális égetőt nem tudsz összerakni, ekkor nem hiszem, hogy a PIC-ek világában el fogsz igazodni...
(#) gergelyaki válasza watt hozzászólására (») Júl 19, 2011 /
 
Miért?
(#) treshold válasza kissi hozzászólására (») Júl 19, 2011 /
 
At az érdekes, hogy a változók és az adatmemóriában lévő regiszterek tartalma megjelenik egyből amikor megállítom de az adatmemória többi része (ahova gyűjti az adatokat az infraporton beadott jelből) csak egy újabb Run, majd megállításra
(#) bbalazs_ válasza gergelyaki hozzászólására (») Júl 19, 2011 /
 
Mert a PIC inkabb aramkori elem, mint programozhato eszkoz. Tehat a hasznalatakor erosen tamaszkodni kell elektronikai ismeretekre. Ennek hianyaban az elso sikeres ledvillogtatas utani heveny orommamor varatlanul a legmelyebb kronikus depresszioba zuhan, amikor pl. relet akasz meghajtatni a PIC labarol direktben es nem sikerul.

Az egeto pedig egy finoman szolva is faek-egyszerusegu aramkor...
(#) n_yálastrubadúr hozzászólása Júl 19, 2011 /
 
Jó napot mesterek!
Építenék egy párhuzamos programozó panelt. Jumperek segedelmével tologatnám az írás sorozatot. Mennyi jumper elégséges és szükséges ehhez a művelethez károk nélkül? Az én elgondolásom az hogy mind lehet vdd és gnd-n aztán a data clk és vpp lenne mindenhol megszakítva a jumperrel. Vagy elég a vpp vdd? vagy hogy lehetne a legkevesebb jumperrel?
Köszönöm.
Norbert
(#) bbalazs_ válasza n_yálastrubadúr hozzászólására (») Júl 19, 2011 /
 
Bocs, en meg ebed utani tunyasag allapotaban vagyok, nem lehetne ezt kicsit vilagosabban? Persze lehet, hogy csak en nem ertem.
Hogy mit szeretnel csinalni? Mi a celja?
Kulonos hangsulyt fektetve az iras sorozatra, amit meg tologatni is akarsz...
(#) n_yálastrubadúr válasza bbalazs_ hozzászólására (») Júl 19, 2011 /
 
Bocsánat, hogy nem vagyok egyértelmű csak magamnak.. Szóval a kis 10f200 úgy a szívemhez nőtt a gyufaméreg méretével, hogy minden porcikáját aknázgatom most ki. Tetszik a miniatürizálás, és a kicsike meg a saját lehetőségeimen belül játékokat találok ki rá. De most 50 darabot írnék meg. Eddig azt csináltam IPC-s vizsgám meglétén , hogy egy panelen pickit2-vel felírtam lekaptam, újat tettem fel és így tovább. De ugye ez smd és a 40-50. után már vannak bajok ezzel a módszerrel. Ezért párhuzamosítanám az egészet, azaz feltennék elsőre 25 aztán jöhet az írás. midegyik pic mellett lenne egy tüskesor és ha az adott pic következik őt zárom, még az előbbit nyitom a jumperekkel. így a pickitem nem megy tönkre. Csak az a kérdés hogy elég a vpp és vdd szál, megszakítása? hogy minnél kevesebb jumper kelljen?
(#) bbalazs_ válasza n_yálastrubadúr hozzászólására (») Júl 19, 2011 /
 
Miert nem adod ki teljesen egyszerre azokat a jeleket az osszesre?
Jo, ellenorizni nem fogod tudni oket...

En a helyedben kivezetnem az osszes szalat, nem tokmindegy, hogy egy jumpert kell radugni vagy egy tuskesort, 5 erintkezovel?
(#) n_yálastrubadúr hozzászólása Júl 19, 2011 /
 
Aztmondták hogy az eltérő órajelek minimális különbségek tökretehetik a pickit2 -met, és egyszerre ha lehet 1 et írjak. A jumperes gondolat megcsak egy dual jumper áthelyezgetése egyszerűbb kisebb olcsóbb és elégséges, ha elégséges? A kérdés még mindig a szálak amiket mindenképpen szakítani kell?
(#) bbalazs_ válasza n_yálastrubadúr hozzászólására (») Júl 19, 2011 /
 
Az orajelet te adod, az a PGC lab.

Ha az aramfelvetele meghaladja az eloirtat, max attol mehet tonkre. Akkor tegyel bele egy meghajtofokozatot.
A Vpp is kis aramu, szerintem, azt is tulterhelheted.
De elvileg akkor a PGC,PGD, Vpp labakat is meg kell szakitanod. Akkor mar a tapfeszt is szakitsd meg es kesz a tutti levalasztott. A foldek maradhatnak egyben.
(#) n_yálastrubadúr válasza bbalazs_ hozzászólására (») Júl 19, 2011 /
 
ezt csaptam össze a vpp és vdd megszakításokkal az ellenállások 0R-ek

multi.png
    
(#) watt válasza n_yálastrubadúr hozzászólására (») Júl 19, 2011 /
 
Akkor, ha az MCLR/Vpp lábakat lehúzod testre egy 10k-val fixen, akkor elég csak a hozzá vezető Vpp vezetékeket megszakítanod, azaz egy Jumper/PIC. Csak az a jumper legyen rádugva, amelyik PIC-et égeted(egy áthidalót használj...)!
(#) n_yálastrubadúr válasza watt hozzászólására (») Júl 19, 2011 /
 
Köszönöm, tehát ha minden pic vpp lábát a nyákon 10kval testre húzom akkor minden maradhat csak a vpp szál bontandó.? És így akkor nincsennek zavaró hatással egymásra.?
(#) watt válasza n_yálastrubadúr hozzászólására (») Júl 19, 2011 /
 
Így van. Minden PIC resetben lesz, lábai lebegnek, csak az az egy kap Vpp-t, aminek a jumperét beteszed. A programok nem fognak futni az égetés után egyikben sem(már ami ezt az égetőadaptert illeti természetesen...).
(#) n_yálastrubadúr válasza watt hozzászólására (») Júl 19, 2011 /
 
Akkor ez a vázlat így helytálló? Persze a vdd már zárva van csak a 10k-s ellenállás van beépítve.

multi.png
    
(#) watt válasza n_yálastrubadúr hozzászólására (») Júl 19, 2011 /
 
Én csak egy 10k-t látok. Minden egyes MCLR-t külön, külön le kell húzni!
Következő: »»   1001 / 1319
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem