Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es kivezérlésjelzők
 
Témaindító: KeserűCukor, idő: Márc 27, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   74 / 151
(#) janikukac hozzászólása Júl 20, 2011 /
 
Létezik PIC-es VU meter? Gugli nem adott nekem kapcsolást.
(#) janikukac hozzászólása Júl 20, 2011 /
 
Kokozo: Nekem is rettentően tetszik, csak az a kérdésem, hogy jó-e bele PIC16F873? Ha esetleg a memória/paraméterek jók,csak a progit picit változtatni kéne, akkor megtennéd, hogy változtatsz rajta, ha lesz időd?
(#) kokozo válasza janikukac hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
Hello!
Elvileg minden 28 lábas picbe belefér Az általad írt tipusba is (PIC16F873) Bár ilyen picem nincs így nem tudom kipróbálni, de remélem jó lesz a fordítás amit mellékelek 2 verzióban is PIC16F873 és PIC16F873A verzióban.
(#) janikukac válasza kokozo hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
Nagyon rendes vagy, meg fogom hamarosan építeni, csak van még mit befejeznem ! Köszönöm szépen !
(#) lajos1969 válasza kokozo hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
Én is köszönöm a hexet a 873-ra
Nekem csak annyi gondom van vele, ha felprogramozom és belerakom indul rendesen.
De ha leveszem a tápról és megint bekapcsolom akkor az istennek sem akar elindulni, csak akkor ha megint beprogramozom.
Ez mitől lehet?
(#) kokozo válasza lajos1969 hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
Hello! Konfig biteknél engedélyezd a power-up timert és úgy töltsd be a hexet. Elvileg akkor minden induláskor elindul.
(#) lajos1969 válasza kokozo hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
Azt meg, hogy kell? Sajnos ehhez a részéhez nem értek.
(#) kokozo válasza lajos1969 hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
mplab ide-vel csinálod?
(#) lajos1969 válasza kokozo hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
Pickit2 -vel programozom! Beégetem a hexet és ennyi:
A config 3B32 ezt kéne változtatni nem? de mire?
(#) kokozo válasza lajos1969 hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
oké hogy pickit 2-vel de melyik programmal? Mplabnál kiválasztod a chip típusát és a configure menü alatt a configuration bits nél pwrte (power-up timer enable bit) át kell állítani enabled-re de szerintem minden progiban van ilyen lehetőség.
(#) lajos1969 válasza lajos1969 hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
Te be tudnád állítani és felrakni a hex-et, mert ez nekem nem fog menni!
(#) janikukac válasza lajos1969 hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
Sziasztok ! Szerintem nekem se, úgyhogy én is megköszönném!
(#) kokozo válasza janikukac hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
Ezzel próbáljátok meg hátha..
(#) janikukac válasza kokozo hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
Köszi !
(#) lajos1969 válasza kokozo hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
Most próbáltam de be sem olvassa a programozó azaz beolvassa, de totál üres a program tiszta 3FFF.
(#) csabacsaba hozzászólása Júl 21, 2011 /
 
Udv.Minap csinaltam egy tranzisztoros kivezerlesjelzot.Lehet hogy valamit elszurtam de nem mukodik.. Mikor ra adom a 12V egyen feszt felgyul az egesz led.
Ami helyett mast tettem az a bc549 helyett bc547-et,68K helyett 66k-t,18k helyett 15k-t hja es a bat85 helyett 1n4148-at.Ha valakinek valami otlete akkor legyen szives segiteni
Koszonom elore is
(#) reloop válasza csabacsaba hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
A második tranzisztor kollektor- emitter, vagy kollektor- bázis összeér, esetleg hibásan ültetted be.
(#) reloop válasza reloop hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
A nyák nem lett véletlenül tükörkép?
(#) csabacsaba hozzászólása Júl 22, 2011 /
 
Uhh..hat nem tudom..lehetseges.
Am ez a rajz szerint csinaltam es tukroztem.
Akkor elrontottam?
(#) reloop válasza csabacsaba hozzászólására (») Júl 22, 2011 /
 
Ha vasaltad, akkor nem kellett volna tükrözni. Nincs semmi baj, csak a tranzisztorokat kell megfordítani. Az általad feltett fotón azt látom, hogy a ledek melletti tranzisztorok biztos fordítva vannak, a két elsőt nem látom tisztán. Ha bizonytalan vagy, nézd meg a lábkiosztását. Bővebben: Link Remélem a tranzisztorok túlélték a fordított bekötést.
Kiforrasztás után a bázishoz tartozó lábat áthajlítod az ellenkező irányba és mehet is vissza.
(#) csabacsaba hozzászólása Júl 22, 2011 /
 
Szoval ha kiveszem a tranyokat s csak meg kell forditsam?
(#) reloop válasza csabacsaba hozzászólására (») Júl 22, 2011 /
 
Szia! Ha írsz ne az "Új kérdés felvetése", hanem a "Válasz" fülre kattints
Tehát a fotó alapján azt látom, hogy az emitter-kollektor lábak fel lettek cserélve. Úgy is mondhatnám, hogy ebbe a nyákba a forrasztási oldalról kéne a tranzisztorokat beültetni. Az nem lenne valami szép (bár működne) ezért javasoltam azt, hogy kiforrasztás után a tranzisztor középső lábát (bázis) hajlítsd át a lapított oldal felé, és űgy forraszd vissza. Közben a tranzisztor 180 fok -ot fordul és a kollektor, emitter lábak a helyükre kerülnek.
Az eset tanulsága, nézz utána: a tranzisztor rajzjelének kivezetései a konkrét tranzisztor mely lábaihoz tartoznak. Hasonló kinézetű tranzisztorok lehetnek eltérő lábkiosztásúak is.
A két első, és a ledek mellettiekből legalább kettő tranyót meg kéne vizsgálni a visszaforrasztás előtt, zárlat, szakadás szempontjából.
(#) lajos1969 válasza kokozo hozzászólására (») Júl 22, 2011 /
 
Sajnos még nem jutottam semmire a 18F873-al.
Minden táp levétel után újra kell programozni csak úgy hajlandó működni.
(#) lajos1969 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Júl 22, 2011 /
 
Az melyik lába/hányas/
(#) lajos1969 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Júl 22, 2011 /
 
Bent van a fesz. 4.97V
(#) kokozo válasza lajos1969 hozzászólására (») Júl 22, 2011 /
 
Lehet hogy nem rezeg be a rezgőköröd valamiért. Milyen kvarcot tettél bele ? hány Megásat?
(#) lajos1969 válasza kokozo hozzászólására (») Júl 22, 2011 /
 
20 Mhz
(#) kokozo válasza lajos1969 hozzászólására (») Júl 23, 2011 /
 
Itt a jó hex amivel elvileg már működik nálad és janikukacnál is menni fog.
Örök hála Simpi közreműködéséért!
(#) janikukac válasza kokozo hozzászólására (») Júl 23, 2011 /
 
Köszönjük ! Én akkor építem meg, ha lesz nyákom, mert alaktrészem mind megvan, csak tudod, nálam mindig nyák hiány van...
(#) cinci válasza KeserűCukor hozzászólására (») Júl 23, 2011 /
 
Az áramfelvétel attól is függ, hogy mekkora áramot állítasz be a LED-eknek. Ha 10mA/LED akkor 130-140mA a 3915-nél, mely logaritmikus kijelzést ad mint a spec hang 3916. Az is kérdés hogy futópont, vagy fénycsík az üzemi állapot, vagy a rajz szerinti átkapcsolós az utolsó LED felvillanásakor.
A bemeneti ellenállás osztótól függ hogy a kimeneti nagy, vagy a bemeneti alacsony jelszintre tér ki a maximumig a kijelzés. Helyesen illesztett egység az erősítőnél teljesítménycsökkenést nem okoz.
A 180 as lineáris kijelzést ad alapból, hacsak nem teszel +logaritmizálót elé. Egyébként mindkét áramkör elé kell egy csúcsegyenírányítónak nevezett egység +egy kondi ami elnyújtja a gyors kijelzés okozta szemmel nem követhető változásokat. A 180 asnál van is egy ilyen, míg a 3915 nél nincs jelen esetben.
Következő: »»   74 / 151
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem