Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » LED-es kivezérlésjelzők
Témaindító: KeserűCukor, idő: Márc 27, 2006
Témakörök:
Létezik PIC-es VU meter? Gugli nem adott nekem kapcsolást.
Kokozo: Nekem is rettentően tetszik, csak az a kérdésem, hogy jó-e bele PIC16F873? Ha esetleg a memória/paraméterek jók,csak a progit picit változtatni kéne, akkor megtennéd, hogy változtatsz rajta, ha lesz időd?
Nagyon rendes vagy, meg fogom hamarosan építeni, csak van még mit befejeznem ! Köszönöm szépen !
Én is köszönöm a hexet a 873-ra
Nekem csak annyi gondom van vele, ha felprogramozom és belerakom indul rendesen. De ha leveszem a tápról és megint bekapcsolom akkor az istennek sem akar elindulni, csak akkor ha megint beprogramozom. Ez mitől lehet?
Hello! Konfig biteknél engedélyezd a power-up timert és úgy töltsd be a hexet. Elvileg akkor minden induláskor elindul.
Azt meg, hogy kell? Sajnos ehhez a részéhez nem értek.
Pickit2 -vel programozom! Beégetem a hexet és ennyi:
A config 3B32 ezt kéne változtatni nem? de mire?
oké hogy pickit 2-vel de melyik programmal? Mplabnál kiválasztod a chip típusát és a configure menü alatt a configuration bits nél pwrte (power-up timer enable bit) át kell állítani enabled-re de szerintem minden progiban van ilyen lehetőség.
Te be tudnád állítani és felrakni a hex-et, mert ez nekem nem fog menni!
Sziasztok ! Szerintem nekem se, úgyhogy én is megköszönném!
Ezzel próbáljátok meg hátha..
Most próbáltam de be sem olvassa a programozó azaz beolvassa, de totál üres a program tiszta 3FFF.
Udv.Minap csinaltam egy tranzisztoros kivezerlesjelzot.Lehet hogy valamit elszurtam de nem mukodik.. Mikor ra adom a 12V egyen feszt felgyul az egesz led.
Ami helyett mast tettem az a bc549 helyett bc547-et,68K helyett 66k-t,18k helyett 15k-t hja es a bat85 helyett 1n4148-at.Ha valakinek valami otlete akkor legyen szives segiteni Koszonom elore is
A második tranzisztor kollektor- emitter, vagy kollektor- bázis összeér, esetleg hibásan ültetted be.
Uhh..hat nem tudom..lehetseges.
Am ez a rajz szerint csinaltam es tukroztem. Akkor elrontottam?
Ha vasaltad, akkor nem kellett volna tükrözni. Nincs semmi baj, csak a tranzisztorokat kell megfordítani. Az általad feltett fotón azt látom, hogy a ledek melletti tranzisztorok biztos fordítva vannak, a két elsőt nem látom tisztán. Ha bizonytalan vagy, nézd meg a lábkiosztását. Bővebben: Link Remélem a tranzisztorok túlélték a fordított bekötést.
Kiforrasztás után a bázishoz tartozó lábat áthajlítod az ellenkező irányba és mehet is vissza.
Szoval ha kiveszem a tranyokat s csak meg kell forditsam?
Szia! Ha írsz ne az "Új kérdés felvetése", hanem a "Válasz" fülre kattints
Tehát a fotó alapján azt látom, hogy az emitter-kollektor lábak fel lettek cserélve. Úgy is mondhatnám, hogy ebbe a nyákba a forrasztási oldalról kéne a tranzisztorokat beültetni. Az nem lenne valami szép (bár működne) ezért javasoltam azt, hogy kiforrasztás után a tranzisztor középső lábát (bázis) hajlítsd át a lapított oldal felé, és űgy forraszd vissza. Közben a tranzisztor 180 fok -ot fordul és a kollektor, emitter lábak a helyükre kerülnek. Az eset tanulsága, nézz utána: a tranzisztor rajzjelének kivezetései a konkrét tranzisztor mely lábaihoz tartoznak. Hasonló kinézetű tranzisztorok lehetnek eltérő lábkiosztásúak is. A két első, és a ledek mellettiekből legalább kettő tranyót meg kéne vizsgálni a visszaforrasztás előtt, zárlat, szakadás szempontjából.
Sajnos még nem jutottam semmire a 18F873-al.
Minden táp levétel után újra kell programozni csak úgy hajlandó működni.
Lehet hogy nem rezeg be a rezgőköröd valamiért. Milyen kvarcot tettél bele ? hány Megásat?
Itt a jó hex amivel elvileg már működik nálad és janikukacnál is menni fog.
Örök hála Simpi közreműködéséért!
Köszönjük ! Én akkor építem meg, ha lesz nyákom, mert alaktrészem mind megvan, csak tudod, nálam mindig nyák hiány van...
Az áramfelvétel attól is függ, hogy mekkora áramot állítasz be a LED-eknek. Ha 10mA/LED akkor 130-140mA a 3915-nél, mely logaritmikus kijelzést ad mint a spec hang 3916. Az is kérdés hogy futópont, vagy fénycsík az üzemi állapot, vagy a rajz szerinti átkapcsolós az utolsó LED felvillanásakor.
A bemeneti ellenállás osztótól függ hogy a kimeneti nagy, vagy a bemeneti alacsony jelszintre tér ki a maximumig a kijelzés. Helyesen illesztett egység az erősítőnél teljesítménycsökkenést nem okoz. A 180 as lineáris kijelzést ad alapból, hacsak nem teszel +logaritmizálót elé. Egyébként mindkét áramkör elé kell egy csúcsegyenírányítónak nevezett egység +egy kondi ami elnyújtja a gyors kijelzés okozta szemmel nem követhető változásokat. A 180 asnál van is egy ilyen, míg a 3915 nél nincs jelen esetben. |
Bejelentkezés
Hirdetés |