Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DVB-T - Földfelszíni digitális problémák
Lapozás: OK   17 / 82
(#) Massawa válasza dara hozzászólására (») Jún 22, 2011 /
 
Elvileg bármelyik videokátya tud ilyent.....nem mindegyik élöben, de olyan is van
(#) Massawa válasza mesyboy hozzászólására (») Jún 22, 2011 /
 
30 euroért halomszámra dobálják utánnad a DVB-T vevöket (igaz általában MPEG-2esek).
Azt nem irja az elado, hogy az eladott 30 darabból hányat adtak vissza, mert sajnos a CAM slotok nagyon inkompatibilisek még egy márkán belül is - és nem erre lettek integrálva, hanem arra, hogy a kártyát olvassák.
(#) mesyboy válasza Massawa hozzászólására (») Jún 22, 2011 /
 
Én azért nem írnám le ezt a modult, egy neves cég terméke aki igen csak ott van a szeren az mpeg4 technikában. Bvebb anyag az mpeg2/mpeg4 converter modulról itt: NEOTION
(#) Massawa válasza mesyboy hozzászólására (») Jún 22, 2011 /
 
Kiprobáltad?

Tucatjaival sorolhatnám a TV készülékeket meg a CAM modulokat, amik nem türik meg egymást - pedig minden gyár az ellenkezöjét mondja. Itt nem a gyártot kétlem (ismerem), hanem a mai ajánlásokat - amit a hivatalos körök szabványnak hivnak. Arrol nem is beszélve, hogy az MPEG4 - MPEG2 átalakitás veszteséges, igy valoszinü, hogy a minöség is mérsékelt amire a gyárto hivatkozik is! (már MPEG4 sem fényes).
(#) Dr.God Man válasza mesyboy hozzászólására (») Jún 22, 2011 /
 
Sajnos nem nagyon értek ehez , ez pontosan mit is csinál és hogyan működik? A tvn van egy talán pcmca szerű csatlkozó , ezt gondolom oda kell csatlakoztatni. Ez után mi történil? Hogyan kell használni illetve kell valamit állítgatni a trvn vagy csak egyszerűen jönni fog a mpeg4es magyar adás? Ahogy nézegettem 10eFt körül vannak ilyenek.
(#) fabiandaniel hozzászólása Jún 23, 2011 /
 
de ez nem 100% hogy működik a a tévéddel 10-15 ezerért már kapsz egy set-top boxot és az már tuti jó lesz.
(#) dara válasza Massawa hozzászólására (») Jún 23, 2011 /
 
Szia.Hogy érted azt hogy bármelyik videó kártya tud ilyet?Ezt hogy lehetne meg oldani?A tévémen csak Mpeg2 es tuner van,sem analóg sem más,és valahogy használni szeretném analóg adás nézésére.
(#) Massawa válasza dara hozzászólására (») Jún 23, 2011 /
 
Azt nem irtad, hogy TV-n akarod nézni. Az egy kicsit bonyolitja a dolgot.
A tuner, szerintem - legalábbis a TV-k 99% analog adás vételére szolgál.
Ha a TV-den csakis digitális jelfeldogozás van (ami eléggé ritkasság és belefér abba az 1%-ba), még akkor sincs minden veszve, mert valoszinüleg van rajta scart vagy A/V csatlakozo amihez egy analog tunert köthetsz (pl. egy kiszuperált videomagnoból).
Eléggé felesleges egy ilyan analog jelet digitalizálni (MPEG-2 be alakitani) mert azt még modulálni is kell, és nem biztos, hogy minden fog menni a minöség meg eléggé kétséges. (Digitalizálni csak kifogástalan analog jelet lehet elfogadhato minöségben, minden más felejtendö vállalkozás).
(#) Ricsi89 válasza Massawa hozzászólására (») Jún 23, 2011 /
 
Idézet:
„A tuner, szerintem - legalábbis a TV-k 99% analog adás vételére szolgál.”

Szerinted a digitális jelet mi veszi? Csak nem ott is tunerrel kell ráhangolni a venni kívánt frekire? Ha a tunerrel ráhangoltál a venni kívánt frekire, utána jön, hogy akkor a kapott jel analóg, esetleg digitális.
(#) Massawa válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jún 23, 2011 /
 
A kolléga állitja, hogy az ö TV-je csak digitális jeleket tud venni, ö meg analog jeleket akar (olvasd vissza az elözményeket!)
(#) Ricsi89 válasza Massawa hozzászólására (») Jún 23, 2011 /
 
Attól tuner még van benne. A tunernek tök mindegy, hogy a vivőfrekvencián analóg, vagy épp digitális jel csücsül. A tuner feladata, hogy kiválassza az éterből a venni kívánt frekvenciát és azt a megfelelő módon erősítse. Szóval ugyanúgy megvan a digitális és analóg tv-ben is a tuner, max nem tudja az utána következő rész feldolgozni az analóg, vagy digitális jelet. De ez a tuner részéről lényegtelen.
Szóval attól, hogy az ő tv-je csak digitális jelet dolgoz fel, ugyanúgy van benne tuner, csak az utána következő rész nem tud analóg jelet feldolgozni.
(#) Massawa válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jún 23, 2011 /
 
Egy szoval sem állitottam, hogy nincs benne tuner.

Így ez nem is volt kérdés, igy nincs miröl nagyon vitatkozni.
Jo lenne, ha arra vinnéd a vitát ami az eredeti probléma volt - különben csak felesleges idö- meg helypazarlás.
(#) dara válasza Massawa hozzászólására (») Jún 24, 2011 /
 
Ez egy kicsi LCD Tv.Van rajta A/V,de azt irja hogy out.Szóval kimenet,vagy is akkor innentől felejtős a dolog?
(#) mesyboy válasza Massawa hozzászólására (») Jún 24, 2011 /
 
Nem próbáltam, ez csak egy felvetés volt...
(#) mesyboy válasza Dr.God Man hozzászólására (») Jún 24, 2011 /
 
Az ilyen CAM moduloknak van saját menüje. Abban biztosan lehet állítgatni dolgokat. Szerintem ennek automatikusan működbi kellene...legalább is feltételezem.
(#) Massawa válasza dara hozzászólására (») Jún 25, 2011 /
 
Ha nem tudod bemenetté kapcsolni akkor igen. (A DVD lejátszoval kombinált DVB-T vevöt át lehet kapcsol EXT bemenetre.)
(#) hoapo58 hozzászólása Jún 25, 2011 /
 
Sziasztok!
Van két DVB-szatelit beltérim mit lehet belőle csinálni? Természetesena Kuka,meg az eldobáson kívül

Az egyik humax kártyaolvasóval a másik egy columbia mindkettő kifogástalan
ha valakinek kell szivesen cserélek bármire
(#) fabiandaniel válasza hoapo58 hozzászólására (») Jún 29, 2011 /
 
hello

a humax érdekelne melyik típus pontosan és mi érdekelne érte?
(#) hoapo58 válasza fabiandaniel hozzászólására (») Jún 29, 2011 /
 
Szia !

Vilami kütyü...pl kutya riasztó,macskariasztó,ionizátor ,usb-s analóg tv tuner stb.... nyitott vegyok.
mail:hoapo58@citromail.hu
(#) hoapo58 válasza fabiandaniel hozzászólására (») Jún 29, 2011 /
 
HUMAX DIGI+ IV NAGRAVISION DVB MPEG2 DIGITAL
TÁVIR.:R-814 amia mellékelt fotókon nem látszik
(#) gubcsi hozzászólása Júl 5, 2011 /
 
Sziasztok!

Lenne egy problémám...
Van egy barátom, ...persze mindenkinek van...
Van neki egy laptopja meg usb-s dvb-t (Alcor DTV Conax DVB-T) vevője meg egy antennája (FUNKE DSC250).
Ha így összerakja nem megy, mert kellene az antennának táp, persze találtam rá megoldást "tápfeladó".
A probléma, hogy szeretné ezt hálózat nélkül használni.

Kérdés: Lehetséges-e házilag csinálni ilyen tápfeladót, ami usb meghajtású lenne?
A gondom a vásárolandó tápfeladóval, hogy F csatis, az eszközök meg nem, tehát kellene még 2 átalakító plusz szétvágni összekötni...
Ezért gondoltam, csinálnék egyet, ami szebb és remélhetőleg ugyanolyan jó működik. Remélhetőleg érthető amit szeretnék.

Előre is köszi a segítséget: gubcsi
(#) matyus janos hozzászólása Júl 5, 2011 /
 
sziasztok
csatlakoztathato dvb- t keszulek. egy muholdas belteri egyseghez??( ugy hogy egy mas tv mukodjon vele)??
(#) Steven84278 hozzászólása Júl 23, 2011 /
 
Üdv! Szeretném megoldani, hogy TV-t nézhessek laptopon. Milyen USB-s vevőt érdemes venni? Miként oldható meg a kódolt adások vétele? A segítséget előre is kösz!
(#) Action2K válasza Steven84278 hozzászólására (») Júl 25, 2011 /
 
Szia!
Ha erős a laptopod, akkor mindegy milyent veszel, a dekódolás szoftveres, s megbírkózik az MPEG4-el. Ha viszont régi, gyenge laptopod van, akkor a hardveres dekódolású kell. Persze itt is figyelni kell, hogy az MPEG4-et támogassa. Abban az esetben, ha magyar csatornák érdekelnek.
A kódolt (fizetős) csatornák pedig (Pre/Pos Pay) fizetéssel nézhetők.
(#) karaszbandi válasza Action2K hozzászólására (») Júl 25, 2011 /
 
Meg csak olyan helyen próbálkozz a vétellel, ahol látod az adótornyot szabad szemmel!
(#) habuci hozzászólása Szept 12, 2011 /
 
Sziasztok!

Édesanyámnál most szereltük be a Celldömölkön digitális vételre alkalmas antennát (Synaps AHD 343), s a dekódert (Synaps 2800), az antenna tetőn van, s rálát Kab hegyre, 10 méteres kábellel elvezetve.

A probléma az, hogy este 7-től 10-11-ig a Duna Tv (+Autonómia) kivételével az összes csatorna jele nagyon gyengévé válik, amúgy tökéletes a kép.

Egyre gyanakszom, hogy az antenna a tetőn elég sok kábel közelében van. Tudtok segíteni, hogy mi lehet a probléma?

Köszönöm

Attila
(#) Action2K válasza habuci hozzászólására (») Szept 12, 2011 /
 
Szia! Én inkább az adótoronyban keresném a hibát. Magyarán, ők kapcsolgatják az adóteljesítményt. Ha a két Duna eltérő MUX-on van a többitől, akkor erősen helytálló a feltevésem.
(#) MAGA VAN válasza habuci hozzászólására (») Szept 12, 2011 /
 
Üdv
Nem lehetséges ,hogy azon a multiplexen (frekvencián )ahol a "gyengének "minősített kép van külső zavarforrás van és ebből következik a helytelen következtetés.
Műszerezetttség hiányában a megfigyelésre lehet csak hagyatkozni, meg némi kis gyakorlatra a jelenség okának kiderítésére. Az szinte kizárt ,hogy passzív kábelek, illetve szabványos szintű 100-110dBu -os jelszintek okoznak zavart.
Üdv
M-V
(#) karaszbandi válasza MAGA VAN hozzászólására (») Szept 12, 2011 /
 
Nem, egész egyszerűen még kicsi az adóteljesítmény!
Addig míg az analóggal nem állhatnak le nem tudnak névleges teljesítménnyel adni, mert nem lehet!

És, hogy ez meddig lesz így, azt csak a szalai annamariska tudná megmondani, ha tudná, hogy miről is van szó.

Én ebben már futottam néhány kört és beszéltem AH-s mérnökkel is a témáról. Meg a másik probléma az, hogy a körsugárzó az nem körsugárzó, hanem szektorokból összepakolt körsugárzónak nevezett valami. Namost aki ismeri az antenna karakterisztikákat, annak nem kell elmagyarázni azt, hogy vannak gyengébb nyalábok is a karakterisztikában. Lehet, hogy pont egy olyan irányban vagy te is, akárcsak mi.

Tehát ez ilyen!

Csak reménykedni lehet abban, hogy előbb utóbb marinéni meghal, akinek még a junoszt TV megy a konyhájában és ezért nem lehet átállni, hogy nehogy hátrány érje szegényt!


Ja, meg kell nézni a horvátokat!

Egy éve csak digitális sugárzás van. Ott már marinéni kihalt.
(#) pucuka válasza karaszbandi hozzászólására (») Szept 12, 2011 /
 
Idézet:
„Meg a másik probléma az, hogy a körsugárzó az nem körsugárzó, hanem szektorokból összepakolt körsugárzónak nevezett valami.”

Ezzel semmi probléma, a kezdetektől fogva így van, az analóg sugárzással is. A körkarakterisztikától való eltérés 1, 5 dB -n bellül van, ami önmagában semmi problémát nem okozhat. Nyereséges körsugárzó antennát toronyra, oszlopra csak így lehet csinálni. A teljesítmény kisugárzásának technikai akadálya nincsen.
Következő: »»   17 / 82
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem