Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítőkről általánosságban
Lapozás: OK   6 / 27
(#) Gábor488 válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 17, 2007 /
 
Te 500w-al hallgatsz zenét? Ugye nem otthon? Milyen végfokaid vannak? Ha lefényképezed akko ide felteheted.
(#) lamalas válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 17, 2007 /
 
Kovidivi, nem akarlak megserteni, szoval ne "olyan" szemmel olvasd, de neked vagy a fuled rossz, vagy a hangdobozaid nagyon erzeketlenek (pedig meg a regi vidi hangszorok sem annyira rosszak), vagy a vegfokod nem tud annyit amennyit gondolod, hogy tudnak vagy a vegfokok es a hangfalak koze egy-egy jokora ellenallas van bekotve vagy ezeknek a szerencsetlen korulmenyeknek kulonbozo kombinacioi allnak elo vagy mindez egyszerre Megis mekkora szobad van ha szabad kerdezni? Nalam egy atlagos lakas atlagos nagyszobajaban van egy TDA2030 (alacsonyabb tapfesszel, igy 8ohmon 3-5W-ot tudhat torzitasmentesen) es ez az erosito nem tul erzekeny hazi keszitesu TL hangfalakon olyan hangerot csinal, hogy az hatterzenenek mar idegesitoen hangos, de meg atlagos zenehallgatashoz is bosegesen elegendo! A kerdes, hogy valojaban milyen hangnyomast jelent neked a hatterzene es a zenehallgatas?
(#) Gery válasza lamalas hozzászólására (») Júl 17, 2007 /
 
Nemtom én meg titeket furcsállak hogy tda2030 elég egy szobába zenéhez????
Nekem a kb 15-20négyzetméteres szobába ez a hangszóró van a 10"/250mm es változat de mikor zenét halgatok (1-2órára gondolok) akkor a hangerő elég amit kiad de akkor már a basszusoknál nagyon elhal ezért akarom még melléezz is!
A fülem tuti nemrossz mert hallásvizsgálaton is mondták hogy jó meg minden kist szart meghallok(nah majd ezek után nemfogok )
meg lehet hogy ezért kevéslem a hangját/mély minőségét....
(#) Kovidivi válasza lamalas hozzászólására (») Júl 17, 2007 /
 
hello!
Gábor448 félreértettél:
"Na persze nem azt mondom, hogy 150watt legalább, meg 500watt ,meg ilyenek, de nekem kicsit feljebb van a szint... " -ezt úgy értem, hogy nekem nem kell 500watt(tehát nincs ekkora végfokom) , de azért kicsit több hangerőt igénylek zenehallgatáshoz,mint 7watt.
Lamalas, válaszolok: fülemmel nincs semmi baj, hangdobozaim érzékenysége 91decibelesek(kb...).
sokfajta erősítőt hallgattam már, így kialakult egy olyan érzés, hogy ez kb. hány wattos erősítésnek felel meg... innen mertem mondani számadatot. Ellenállás nincs(még a vezeték is feszül , nem elég hosszú(kb. 3méter)).
Szobám kb: 5m*6m*2(???)m (csak saccra(nagyon pontatlanul!!!))
én azért írtam,hogy nekem több kakaóra van szükségem, mert nekem nagyobb rá az igényem! és ez a lényeg! érdeklődtem, hogy más is ilyen-e vagy én "különleges" vagyok???. Persze beszélgetésnél alig hallom a zenét, de ha netezek , több kell, mint 7watt, és háttérzeneként sem idegesítően hangos. sőt, élvezem...
Hangnyomásadatot nem tudok mondani!
Kössz, hogy írtad, hogy nem akarsz megsérteni, mert így más szemmel olvastam írásod ! ez egyébként egyértelmű
Köszi!

Szerk: úgy látom van másik zenekedvelő rokonlélek is
(#) Gábor488 válasza Gery hozzászólására (») Júl 17, 2007 /
 
Nekem ugyan abból ami neked van abból is van meg a 30cm-sből is van. A 25cm-shöz képest a 30cm-s az maga az ég meg a föld..... Egyszerűen a 30cm-s iszonyat nagy mélyet ad.... Én otthonra egy 2x140w-os erősítőt használok már mint ez jön ki rajta igaziból És nem szoktam félbe hallgatni... Annyit mondok hogy a 25cm-s melegedik langyos a porvédő egyfolytába ha 12-es be megy az erő ha 14-es be akko má rendesen meleg....... Jah és 40 az erősítő skálája
(#) Gery válasza Gábor488 hozzászólására (») Júl 17, 2007 /
 
Nekem a 2X100wattos erősítőmnek 10es skálája van és 8ason több órát szoktam nyomatni(a rekord idág 6 és fél egyhuzamban ) és valahol olvastam hogy nemjó ha melegszig és büdös a hangszóró és mindig megszoktam nézni, nekem nem is meleg és szaga sincs nemtom neked mért ilyen...
(#) tatabike hozzászólása Júl 17, 2007 /
 
Sziasztok,

akkor Ti, Nagy Wattvadászok szerencsés fickók vagytok... Nálam otthon a feleségem tűrőképessége határozza meg a felhasználható wattok számát, ami kb. 2X10W max cirka 15 percen keresztül...

TaTa
(#) Gery válasza tatabike hozzászólására (») Júl 17, 2007 /
 
Nekem mondjuk még anyukám van nem feleségem de lassan már inkább a szomszédok szolnak hogy halkabban
(#) Gábor488 válasza Gery hozzászólására (») Júl 17, 2007 /
 
Nem tudom de nekem az erősítő fullra járatja 25cm-et. Addig nem szoktam hajtani hogy büdösödjön csak addig amíg meleg...... Há most én amiatt hogy ő nem bírja az engem nem akadályoz meg hogy hangosan hallgassam a zenét Ha kimegy megtekercselem úgy is még tanulgatom jó gyakorolni De nem hiszem hogy kifog menni csak melegedik...... Nem azért vettem hogy ne használjam Ezzel az erősítővel megmelegítem a 40cm-s somogyyit úgy 16 tájékán má a léhűtésen nyomja a meleget... Szeretem ezt az erősítőt mert azt a 2x140w-ot leadja és szétszakítja a szobámat Persze buliba se hagy engem cserben soha még mellé épülőben egy quad végfok aztán má csak hangfalak kellene amik bírják is
(#) Gábor488 válasza Gery hozzászólására (») Júl 17, 2007 /
 
Az nekem is úgy van anya egyből jön szólni ezért akko hallgatok zenét amiko nincs itthon
(#) Gery válasza Gábor488 hozzászólására (») Júl 17, 2007 /
 
Csakúgy eszembejutott már:
Közbe a hangszóróra (már a 25cenitsre) 240Watt van ráírva Sztem 240Wattnál egy nagy pukanást hallanál és vége
(#) Gábor488 válasza Gery hozzászólására (») Júl 17, 2007 /
 
Nekem csak 180 van. A 30cm-re meg 250. De az mnc oldalon ott már megint más...... Amúgy a 30cm-s bír olyan 150w-ot annyit filózás nélkül simán rámernék tenni.
(#) Gábor488 válasza Gábor488 hozzászólására (») Júl 17, 2007 /
 
Az oldalon meg 240 de a hangszóróra amit most vettek arra is 180 van írva...... Fura....
(#) Gery válasza Gábor488 hozzászólására (») Júl 17, 2007 /
 
25 ös kevés basszussal sztem max 100Wattot bírna (az erősítő annyi is de max 70-80at szoktam neki adni )
(#) Gery válasza Gery hozzászólására (») Júl 17, 2007 /
 
Sztem jók amúgy az mnc és a salok is csak a ráírt wattot 2 vel vagy 3al osztani kell!!! ÉS azért a teljesítményért megfelelő az ára és a minősége is. :yes:
(#) Mate78 válasza Gery hozzászólására (») Júl 17, 2007 /
 
Az nem számít hogy hol áll a hangerőszíbályozó,ergo 10-es skálán 8,5-ös sose 85%os hangerőt jelent,mivel logaritmikus a hangerőszabályozó.
És még a bementi jelszint/érzékenység dologról még nem is beszéltünk.Tehát a hamgerőszabályozó állása semmi használható infót nem ad egy erősítő aktuális kimenőteljesítményéről.
Ez az én vélemyényem.

üdv.
(#) Gery válasza Mate78 hozzászólására (») Júl 17, 2007 /
 
Mikor a 70-80Wattot írtam nem elmlítettem a hangerőszabályzót és egyébként figyelembe vettem a bemeneti zajszintet is :yes:
(#) Gábor488 válasza Gery hozzászólására (») Júl 17, 2007 /
 
Nem akarok hazudni de én egy videoton 6383-mal régebbe teljes méllyel meg 3/4 hangal megmelegítettem úgy hogy a léghűtésen meleg volt és egy kicsit bűzlött úgyhogy gyorsan lehúztam a hangot.... Há nekem a 25cm mélyem sokmindent megélt.....
(#) Mate78 válasza Gery hozzászólására (») Júl 17, 2007 /
 
103489-es hozzászólásodra reagáltam,elkerülendő a további félreértéseket.

üdv
(#) Gery válasza Mate78 hozzászólására (») Júl 17, 2007 /
 
Gondoltam egybébként.... mostmár képbe van mindenki
(#) Gery válasza Gábor488 hozzászólására (») Júl 17, 2007 /
 
Amúgy a 25ösöd milyen ládában van , hány utas, hangváltó???
(#) Gábor488 válasza Gery hozzászólására (») Júl 17, 2007 /
 
Nekem 3 utas 3 utas hangváltóval A mélyládába van a 30cm-s. Me nem rég kaptam eg 40cm-s somogyit ingyen a rokonoktól Annak még ládát kelle csinálni :yes: :yes:
(#) Gery válasza Gábor488 hozzászólására (») Júl 17, 2007 /
 
De jó rokonaid vannak neked....
Én sookat kisérleteztem a hangszóróval! A láda végülis 66liter lett.Előszőr reflexbe majd mint kiderült zártba kéne azzal jó is lett! Mivel az enyém kétutas egy tényleg hozzáértő mondta hogy a magas elé egy kondi a 25ös mivel mélyközép direktbe vágás nélkül! :yes:
Kipróbáltam és hangváltóval tényleg sokkal gyengéb!!
(mondjuk mondta is hogy ő utálja főleg a gyári hangváltókat mert csak rontanak a teljesítmény/minőségen)
(#) Gábor488 válasza Gery hozzászólására (») Júl 17, 2007 /
 
Igaza van az ismerősödnek a hangváltókkal nekem is csak a bajom van.... De a háromutasba azé kell.... A magas elé kell kondi én egy velős 100nf-est szoktam rakni mert a piezo-k mindig leégnek meg legalább nem visítoznak Én meg lehet hogy most akko átkötöm a mélyet hanváltó nélkül... Majd még melátom de most nincs kedvem szétszedni úgyhogy most nem
(#) Peti_85 hozzászólása Júl 17, 2007 /
 
Nekem egy SBV 2530-as van... az elvileg (ELVILEG) 100 W-ot tud 4 ohmon, már sokan leszólták, hogy az gyakorlatilag semmi t nem tud ahhoz képest meg az érzékenysége is kb. semmi.

Úgyhogy most tervezem (keresem rá a pénzt, /szó szerint/ ) egy komolyabb hangszóró megvételét
(#) Gery válasza Peti_85 hozzászólására (») Júl 17, 2007 /
 
Az szub lenne?? MErt ha komolyabb kell tom ajánlani ezt!
Nekem már a pénzem is meglenne hozzá csak a tudás hiányzik amivel távirányítot tudnék hozzá építeni
(pidig már van saa1250 es icém is de majd egy másik topikba ha lesz időm azt is kitárgyaljuk! )
Sőt!!!Gondolkodtam még lcd kijelzőn is ha már nagy és jó llesz legyen nagyon nagy és nagyon jó bár ahoz meg pic kell még jelenleg azt is csak kostólgatom de azt amúgyis megakartam tanulni :yes:
(#) Gábor488 válasza Peti_85 hozzászólására (») Júl 17, 2007 /
 
Figyelj ha neked jó akko aki fikázza szarj magasról a fejükre. Én személy szerint nem ismerem de nekem is van somogyim.... Ha meg leég akko mi lesz semmi ngaobb tekercs és kész.... mondjuk ugyan olyan drótmérettel csak nem 4ohmra tekered hanem 8 ohmra és má nő a teljesítmény is..... Aki meg fikázza nem foglalkozz velük szerinted az én cuccomat nem fikázzák? Dehogy nem csak olyan társaságot keresek aki nem ilyen köcsög....
(#) Gábor488 válasza Gábor488 hozzászólására (») Júl 17, 2007 /
 
Akit megsértettem attól elnézést kérek ez csak a saját véleményem.........
(#) Peti_85 válasza Gábor488 hozzászólására (») Júl 17, 2007 /
 
na jól van nem sírom én le a saját cuccomat, csak hát egy pont 100 Wattos erősítőhöz már azért egy fokkal nagyobb dukálna.
Meg én gitároznék rajta... Az meg még drágább, egy speckós hangszóró! Az vagy 8-9 ezer...


Szerk.: Jaah és az én mágnesem súlya csupán 30 Oz, és az érzékenysége sem volt megadva, de mások szerint is csak 60-70 db lehet...
Szóval azért is találom én is "kicsinek"
(#) Gery válasza Gábor488 hozzászólására (») Júl 17, 2007 /
 
Ebbe is lehet igaz ha neked elég ne törödj más véleményével....
Nekem is mondta egy gyerek egy partin hogy hát ez ide kevés lesz meg mitomén....
Mondom jó akkor hozd a tiéd és hoztot sztereoba 20Centis hangszórókat + egy 25centis mélyet.
Valamivel talán télleg jobban szolt mint az enyém de nem olyan egetverően...
Mongyuk mint írom nekem tényleg nemelég a méllye
Következő: »»   6 / 27
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem