Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1410 / 3971
(#) szucsip válasza flimo hozzászólására (») Júl 27, 2011 /
 
Üdv!

Hát én nem értek a mikrokontrollerekhez (sem), de több mint valószínű, hogy az USB csatlakozó már önmagában biztosítja az 5V-os tápfeszültséget.
(#) blackdog hozzászólása Júl 27, 2011 /
 
Sziasztok!

Nincs középkivezetéses tápom viszont kellene a szimmetrikus táp.
Bővebben: Link

Ez mennyire jó megoldás?
Mivan, ha nem 1db két sec. körös trafót használok hanem 2db 1 sec. körös toroidot?
(#) gaben07 válasza szucsip hozzászólására (») Júl 27, 2011 /
 
Ebben igazad van.
(#) szucsip válasza blackdog hozzászólására (») Júl 27, 2011 /
 
Ha 2db 1 szekunderes trafód van, az is jó!
Viszont amit linkeltél, az nem jó megoldás. Mert az a trafó 2 szekunderes, és a 2 szekunderes trafót 1db Greatz híddal illik egyenirányítani, pláne az ilyen kis feszültségeket.

A továbbiakban privát körlevél formájában kéne konzultálnunk hármasba-négyesbe, mert a moderátor már jelezte, hogy elvittük a "kezdő kérdések" topicot más irányba.
(#) szucsip válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 27, 2011 /
 
Igen, én is gondoltam az "Erősítő mindig és mindig" topicra, de ez a felvetés elég komplex. Kb. a "hozzunk össze egy kőlevest egyszerűen" topic lenne a megfelelő.
(#) gergelyaki hozzászólása Júl 27, 2011 /
 
Sziasztok! Az lenne a kérdésem ha egy 230 volt/ 8 volt feszű trafóra nyolc voltot kapcsolok akkor a másik végén 230 jelenik meg?
(#) ujfalusi válasza gergelyaki hozzászólására (») Júl 27, 2011 /
 
Ha nyolc volt váltót akkor igen.
(#) gergelyaki hozzászólása Júl 27, 2011 /
 
Egy ilyenre 6 volt egyent akkor mennyit fog leadni?http://www.hestore.hu/prod_10030639.html
(#) kadarist válasza gergelyaki hozzászólására (») Júl 27, 2011 /
 
Nulla voltot ad le, mert a transzformátor váltakozóáramon működik.
(#) ujfalusi válasza gergelyaki hozzászólására (») Júl 27, 2011 /
 
Ajaj. Kicsit foglalkoznod kellene az elektrónikával alapfokon. Egyen áramot nem küldünk trafóra. Szépen el fog füstölni.
(#) gergelyaki válasza ujfalusi hozzászólására (») Júl 27, 2011 /
 
De ha váltót akkor 230-at ugye? És akk így egy kisteljesítményű iverter kapnék.
(#) ujfalusi válasza gergelyaki hozzászólására (») Júl 27, 2011 /
 
Ha váltót akkor igen. De ez nem inverter, ez egy transzformátor. Más néven feszültség átalakító.
(#) gergelyaki válasza ujfalusi hozzászólására (») Júl 27, 2011 /
 
Értem de az a lényeg hogy egy akkuról tudok működtetni egy kávéfőzőt.
(#) szucsip válasza gergelyaki hozzászólására (») Júl 27, 2011 /
 
Még mielőtt arra gondolnál...
... nem, nem tanácsos négyszögjellel hajtani transzformátot, nem lesz belőle inverter.
(#) ujfalusi válasza ujfalusi hozzászólására (») Júl 27, 2011 /
 
És azt vedd figyelembe hogy ez ugyan olyan 230V mint ami a konnektorban van. Életveszélyes.
(#) vilmosd válasza gergelyaki hozzászólására (») Júl 27, 2011 /
 
Szoval Tenyleg utana kellene nezni az alap elektronak. Eloszor is hany wattos a KV-fozo? Mondjuk 300 W. Ehhez szamoljunk egy 75 % atalakitasi hatasfokot. Mondjuk kijon 400 Watt. Ekkora trafo kell minimum, hogy rohoges nelkul kibirja a terhelest. Meg akkor nem beszeltunk a tobbi reszerol az atalakitonak. Kb 34 A 12 voltrol a felvetel. Ezt kapcsolgatni mar komolyabb tranzisztor kell. Szoval szerintem egyszerubb a camping tuzhely, es a kotyogo. Vagy egy thermosz teli KV-val.
(#) flimo válasza szucsip hozzászólására (») Júl 27, 2011 /
 
Ez jó hír, laborban soros portos égető volt, ezért erre nem is gondoltam. Közben számolgattam, 10 bit adc is elég lesz, bár ezt most már lehet, át kéne vinnem egy avr topicba.
(#) gaben07 válasza flimo hozzászólására (») Júl 27, 2011 /
 
ha 10 bit elég akkor szerintem atmega16-os AVR
(#) morzsa15 hozzászólása Júl 27, 2011 /
 
Üdv!
Az tényleg igaz hogy a tda2003-ban van hővédelem és ha van benne hány fok aza hőmérséklet amin kikapcso??l És ha eléri azt a hőmérsékletet le kapcsol és ha lehűl megint visszakapcsol??
(#) nedudgi válasza gergelyaki hozzászólására (») Júl 27, 2011 /
 
Szóba jöhet még kifejezetten autós használatra készült kávéfőző is.
(#) mindenes válasza morzsa15 hozzászólására (») Júl 27, 2011 /
 
Szia.
Van benne, az adatlap szerint 150c nál a kimeneti teljesítmény lecsökken nullára. Hogy a gyakorlatban ez igy működik is e azt nem próbáltam.
(#) morzsa15 válasza mindenes hozzászólására (») Júl 27, 2011 /
 
Értem köszi
(#) kendre256 válasza gergelyaki hozzászólására (») Júl 27, 2011 /
 
Van 12V-ról működő kávéfőző, akkor nem kell átalakítgatni:
Bővebben: Link
(#) benji01 hozzászólása Júl 27, 2011 /
 
Sziasztok!
Digitális témával kapcsolatban lenne egy kérdésem ,hogyan kell nullázni a jk flip-flopos villogót? 8led ,olyasmi mint a knight rider
csak ez csak oda megy .Jk flip -flopos megoldásra van szükségem
csak sematikus rajzhoz értek én is olyan küldtem mert a szimulátoromban olyan van. pdf doksit csatoltam.
(#) szucsip válasza benji01 hozzászólására (») Júl 27, 2011 /
 
Nem értem mi a gond. Hát aszinkron módon nullázd... Amúgy én nem is flipfloppot használnék, hanem CD4017-est, meg pár vagy kaput.
(#) benji01 válasza szucsip hozzászólására (») Júl 27, 2011 /
 
Sajnos nem tudom mi az az asszinkron nullázás.
olyat tudok hogy megáll ha vagy kaput rakok az órajelhez meg egy gombot.
De az nem jó,mert az nem nullázás.Légyszi ird le mi az az asszinkron nullázás.
(#) szucsip válasza benji01 hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
Majdnem minden ilyen IC-n van törlőbemenet. Nézd meg pl a CD4027 -es IC-t. Van rajta SET és RESET bemenet. Ezek a bemenetek beírják vagy törlik a Q kimenetet, órajeltől függetlenül. Nézd meg pl a CD4027 -es adatlapját.
(#) GyurEEE hozzászólása Júl 28, 2011 /
 
Sziasztok, olyan kérdésem lenne, hogy ha mikrovezérlőre kötök dc motort, azt is ugyanúgy le kell védeni mint ha pc lpt portjára kötném? És ha igen, mivel tudom legegyszerűbben leválasztani?
(#) bbalazs_ válasza GyurEEE hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
Nem egeszen vilagos, hogy mekkora motort es milyen modon akarsz 'odakotni' a PIC-hez.
A legegyszerubb egyebkent a rele.
Ha akarod, akkor FET-et is hasznalhatsz.
A lenyeg az szerintem, hogy lehetoleg a foldpont kozos legyen (relenel meg ez sem kell) es a PIC tapjat ne rangathassa, valamint a szort magneses tertol legyen jo messze.
(#) neogeo2 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
Szerintem GyurEEE léptetőmotort szeretne rákötni... (ez csak tipp). Valamilyen meghajtófokozat mindenképpen szükséges lenne, akármilyen motort is szeretne hajtani. Optokapu is jó lehet.
Következő: »»   1410 / 3971
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem