Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   620 / 1386
(#) Ricsi89 válasza janikukac hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
A szélén mindig szokott lenni egy vastagabb réteg. Persze mint mindig tervezéskor úgyis ráhagyunk a nyákra körbe 1cm-t, így az úgyis levágásra lesz ítélve.
(#) janikukac válasza Ricsi89 hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
Oké, akkor nem izgulok. És az se baj, hogy nem olyan sötétnek tűnik a lakk, mint a sötét éjszaka? Tehát , na. Én úgyérzem még így is sokat fújtam rá, mert csöpögött is le fújás után.
(#) ujfalusi válasza janikukac hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
Ha tökéletesen víz szintbe helyezed a panelt nem lesz szélképződés. Víz szint mérővel.
(#) janikukac válasza ujfalusi hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
Ja, csak az nem áll rendelkezésre nekem.
(#) ujfalusi válasza janikukac hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
Pedig úgy lesz tökéletes. Nem kell sokat fujni rá, tökéletesen elterül, könnyű átvilágítani, nincs szél képződés.
(#) janikukac válasza ujfalusi hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
Okés, a következőt már okosabban fogom csinálni, ez még az első..
(#) ujfalusi válasza janikukac hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
Egy víz szint mérő nem olyan nagy beruházás, és megéri.
(#) adapter hozzászólása Júl 28, 2011 /
 
Tisztelt Fórumtársak!

Segítségeteket kérem a következőkben, mert már a téboly határán állok:
A melléklet szerint néznek ki a paneljeim! Mitől lehet ez?Már vagy 8-adjára csinálom újra és nem sikerül!
Infónak: (Tudom, tudom, a papír nincs leszedve rendesen, de mert már láttam hogy nem lesz jó nem is kinlódtam vele).
Eddig ki tudja hány panelt készítettem ezzel módszerrel jól, mostanában (nem ez az elsö eset hogy ilyen) pedig nem sikerül.
Módszer (sztem) szokásos: 1-terv kinyomtat 2-panel előkészít 3-200C- vasalóval 1,5 percig felvasal 4- zsebkendővel lenyomkod 5-áztat 6-marat 9-beültet,próba, örül,
Bocs, a rossz képekért csak telefon volt nálam, fényképező messze van.
Ha nem látszana rendesen: A vezetősávok vagy hiányoznak vagy olyan mintha csak a fele ment volna át a festéknek a maradék a papíron marad, olyan márványos az egész. legutóbb már égett majdnem a nyák úgyhogy nem hiszem hogy kicsi lenne a hőmérséklet..
Help!
Üdv:L
(#) mate_x válasza gulasoft hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
Szia!
Kössz a választ.
Lehet, hogy ezüst nitrátot inkább csinálni kellene, biztos van valami módja.
(#) hotib válasza janikukac hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
Már megbocsáss, egy szabvány kör alakú, 2 decis (na jó, 19 ml) 20 Ft-os poharad csak van? Vizet bele, aztán ha párhuzamos a tetejével, akkor vízszint.
Nem laborműszer, de P20-nak tuti megfelel
(#) ujfalusi válasza hotib hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
Azért ez olyan mint a nikkelezett szem mérték.
(#) janikukac válasza hotib hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
Hát, most újat fújtam , előzőt túl hívtam, ezt kicsit keveset hívtam, de lett anyira gáz, majd lesznek képek.
(#) gulasoft válasza adapter hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
Érdekes nekem ezzel a fóliával soha nincs ilyen bajom. Rálaminálom, 5 perc alatt olyan keményre "égetem", hogy a lemosó is küzd vele előhívom és nincs ilyen gond.
Ott akkor van gond ha por megy alá, de most már a fóliát is letörlöm laminálás előtt.
Nem cseréltél nyomtatót vagy tonert?
(#) adapter válasza gulasoft hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
Nem fólia hanem, lézer photo papír... meg nem laminálom hanem csak simán vasalóval nyomom le, (régi ETA vagy mi..)
Kb: így csinálom:
Bővebben: Link
Se nyomtatót (Samsung) se papírt nem cseréltem a toner meg gyári....
:nemtudom:
L
(#) hotib válasza ujfalusi hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
Ez pontosan így van, de ha már valakinek vizesbot kell a P20 egyenletes terüléshez, annak tökéletes. Közhely szerint: a láb mindig kéznél van
Nekem soha nem jelentett gondot, csak ha túl vastagon fújtam a P20-at. Akkor csúnyán megfolyt, de nem a ferde felület miatt. A széleken persze összefolyik, de ez meg vele jár, biztos van olyan, aki ennek a fizikáját is el tudná magyarázni.
(#) sastas01 hozzászólása Júl 28, 2011 /
 
A jelenség neve felületi feszültség(vizespoharat is emiatt tudod "tultölteni" és ha igy "tultöltve" ráraksz egy papirlapot(!) akkor pedig még fejjel lefelé sem esik le róla a lap, ez meg a vákuum ).

Az én kérdésem pedig: Vasalásos technikánál:

Azthiszeem elszurtam valamit:
1. mennyi idejig érdemes(kell) vasalni?
2. milyen arányú legyen az oldat keveréke( sósav-hidrogénperoxid-víz)

amit elszurtam szerintem mind a 2 pont tul tömény oldat, kevés vasalás. és ráadásul legalább 3-4 percig marattam azthiszem mindent rosszul csináltam.
kiv 1 dolgot: 130g-os műnyomópapirra nyomtattam lézernyomtatóval.

UI.: helyesirási hibákért elnézést nem otthonrol irtam
(#) Zoli_bácsi válasza ujfalusi hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
Még arra sincs szükség. Nehogy már a lakkozáshoz vízszintmérőt használjatok... Vékonyan kell csak lakkozni, úgy nincs ideje megfolyni, már húz is a lakk. Ha a széleken folyik akkor az szerintem vastag réteg lesz.
(#) janikukac válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
Na, akkor Zoli_bácsi, tőled kérdem: csak simán megfújom így: pssz pssz a panelt, tehát, hogy egy roh**dt vékony réteg legyen rajta, és azt szárítsam le? Nem baj, ha fújáskor nem mindenhova egyformán kerül, mert megterül, ugye?!
(#) karaszbandi válasza janikukac hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
A P20-at csak addig kell egyenletesen fújni, míg olyan nem lesz, mint a kalapácslakk. Vagyis pöttyes. Egyből eklezd terülni és már szárad is. A másik, lakkozni nem úgy kell, hogy ide oda köpetek a spréből egy kicsit. Lendületesen, egyenletesen a panelon kívülről indulni és megállni. Föntről lefele, balról jobbra hullám alakban.
(#) kistotti01 válasza janikukac hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
Ha leteszed a panelt lakkozás után egyenes felületre, akkor elterül egyenletesen a lakk magától. A panel méretét úgy kell megválasztani, hogy nagyobb legyen, mint a ráfótózni kívánt rajzolat. Szélein 1-2 cm többlet. Ezek a "technikai sávok". Ezek azért vannak, ha nem sikerűl a lakkozás stb... Fótózás után ezeket a technikai sávokat eltünteted. Ha már profi leszel benne nem fognak kelleni technikai sávok.
(#) janikukac válasza kistotti01 hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
Karaszbandi: Akkor jó, de féltem annyira " keveset " rárakni, ezért kb 3x annyit raktam, igaz nehezen hívta elő, de most a tetejében véletlen belecsöppent a FeCl3, úgyhogy ki is dűtöttem, majd keverek újat.

Kistotti: egyenes volt, a 8.-os matekkönyvem borítóján csináltam.
(#) slogan válasza adapter hozzászólására (») Júl 28, 2011 / 1
 
Előtte is ugyan azzal zsírtalanítottál ,mint "azóta" ?
Nekem a 200 fok kicsit soknak tűnik.

Milyen nyomtató ?
(#) kistotti01 válasza janikukac hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
Akkor gyakorolgasd a lakkozást. Érezni kell, hogy mikor jó. Egyszer csak ráérzel, aztán profi leszel benne.
(#) adapter válasza slogan hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
Sasung SCX 4200..
Ilyen:
Bővebben: Link
Zsírtalanítani acetont használok már régóta, meg ha kész ugyanazzal mosom le..... Bár most hogy mondod télleg jó régi meg valamik uszkálnak is benne..
Szerinted ez lenne??
A vasaló hiszterézise amúgy (mértem) 204C max -lekapcsol lemegy 181C-ra aztán vissza kapcsol.
Vagy ez a hőmérséklet sok, akkor ilyen a hibajelenség? Ismétlem magam , korábban ez jó volt....
De minden ötletet szivesen veszek, kipróbálom mindet csak jöjjenek..
Üdv:L
(#) mate_x válasza adapter hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
A nyákot lecsiszolod előtte valamilyen csiszolóvászonnal?
(#) janikukac válasza kistotti01 hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
Ja. Amúgy nem tudom, ez a 100ml mennyi panelon fogy el?!
(#) adapter válasza mate_x hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
Persze, én 600-as vásznat használok, tudom kicsit durvának tünik de már kissé kopottas igy szerintem nem olyan rossz, utána át szoktam menni dörzsi szivaccsal is..
Végül rossz polóval acetonnal lemosom.
Kb ennyi az előkészület, ez többnyire szép sima fényes felületet ad (bár nyák függő, van amelyik kifejezetten hullámosnak tűnik..ezt tovább kell "simogatni")

Üdv:L
(#) ujfalusi válasza janikukac hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
Mielőtt elfajulna a vita, csak próbáld víz szintbe helyezni fujd le ahogy karaszbandi forumtársunk tanácsolta egyenletesen de ne vastagon és ne vékonyan. Nyugodtan méretre vághatod. A lényeg ne legyél türelmetlen. Várd ki a 24 órát, Száradás után egyenletes lesz, nem lesz szélképződés. A száritgatás mint látod úgy sem fog sikerülni. Biztos lehetsz benne hogy sikerülni fog. A víz szintes helyzetet értelem szerint szikkadásig fent kell tartani.
(#) janikukac válasza ujfalusi hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
Ma 15 óra száradás után szárítottam rá, és akkor is meg volt folyva a széle, de ma szárítottam egyből 20 percet, akkor éppen , hogy alig volt megfolyva, de éppencsak..
(#) ujfalusi válasza janikukac hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
Várd ki míg magától megszárad. Láthatod hogy nem megy neked a száritás. Ne fujd vastagon. Azt te is látod mikor terül szépen. Nem kell tök sötétben dolgoznod.
Következő: »»   620 / 1386
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem