Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   521 / 1273
(#) gaben62 válasza unorbi hozzászólására (») Júl 31, 2011 /
 
Ha mégis elmegy a hangja, forraszd át a panelt, a hf.Ic. környékén, euró scart is sűrűn szokott forr.hibás lenni.
Ilyenkor a kép is elmegy, olykor szakadozik.
Ezt is érdemes átforrasztani, már ha szétszedi az ember.
(#) vidfred válasza samu81 hozzászólására (») Júl 31, 2011 /
 
Utána kérdezek, amint kapok rá választ, jelzem feléd.
(#) kadarist válasza casperx hozzászólására (») Júl 31, 2011 /
 
Egyébként a kocogtatásos hangmegszűnés rezononcia-probléma és nem kondi.
(#) skarlik válasza BarnaPili hozzászólására (») Júl 31, 2011 /
 
Szia.A kis ranyóra gondolsz?ami indítja a sorvégtranyót?illetve haja?Aztmég nemnéztem ,megnézem,Més szólok i a hejzet!
(#) Jackass válasza casperx hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
A TV típusa: Samsung CZ-21N112T
Köszönöm a tippet de remélem kadaristnak lesz igaza és szigetelőpasztás megoldással orvosolható a probléma.
(#) BarnaPili válasza skarlik hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Van rajzod a gépről?
(#) Jackass válasza kadarist hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Mitől alakulhat ki ilyen rezonanciaprobléma? Miért segít rajta a szigetelőpaszta? Mitől rezeg olyan frekvencián amit hallok?
(#) BarnaPili válasza skarlik hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Amire én gondolok,az egy impulzus ami a sorvégfokozatból megy vissza a szinkron fokozatnak( ami gyakorlatilag a nagy Jungle IC-ben van).Ehez kellene egy kotta,de típusszám nélkül nehéz beszerezni.Írd le ide a nagy IC típusát,vagy keress róla egy adatlapot,az alapján ki tudod keresni a megfelelő lábat.Ezen infó birtokában vissza tudsz menni,hogy honnan kellene kapni az impulzust.
István
(#) samu81 válasza vidfred hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Köszönöm előre is.
Egyébként a HQ nem is hallott 1es vagy 2es verizóról ... nekik P vagy G van ... mindkettőhöz ua. az adatlappal... nem is értem őket.
Most egyébként még olyan sincs nekik, így jelenleg foglamam sincs, hol lehetne akár csak /2 nélkülit is beszerezni...
(#) kadarist válasza Jackass hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Laza tekercsfelfogatástól, lötyögő vasmagtól, meg ilyesmiktől könnyen rezonálhat tekercs. Hogy miért olyan frekvencián, ezt a tekercs mechanikai mérete határozza meg és a ragaszó pedig lefogja a tekercset és nem engedi rezegni.
(#) Jackass válasza kadarist hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Rendben! Köszönöm szépen a segítséget. Felderítem a hiba okozóját és leragasztom Szép napot!
(#) vidfred válasza samu81 hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Szia!
Bocsi, hogy csak most válaszolok, de estig dolgoztam. Az egyik szaki azt írta hogy a 46-os és 47-es felcserélhető, 46/2-t nem látott még. Kérdezik, hogy milyen sassziban van?
(#) kadarist válasza vidfred hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Jó ez a HQ levlista
(#) vidfred válasza kadarist hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Igen én is így gondolom. Ahogy keresgettem, BEKO és Grundig tápokban emlegetik.
(#) vidfred válasza samu81 hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Találtam neked egy oldalt:Bővebben: Link
Itt pedig kapható a TDA 16846 is és a TDA 16847 is 24 órás szállítással. Azért majd írd meg légyszi, hogy mire jutottál.
(#) vidfred válasza kadarist hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Ezt azért Te is nézd meg majd, ha lesz időd.: Bővebben: Link (INFINEON gyártmány mindkét IC )
(#) samu81 válasza vidfred hozzászólására (») Aug 2, 2011 /
 
Szia,
Ez valami vicc? Mi ez az oldal? SPAMolsz?

Egyébként grundig a cucc. és továbbra se tudom hol a fenébe vegyek ilyen tápIC-t..
(#) vidfred válasza samu81 hozzászólására (») Aug 2, 2011 /
 
Nem szokásom SPAM-molni! Ha megnyitod az oldalt, írd be a "Mit keresel" utáni mezóbe azt hogy TDA 16846. A következő oldalon ami meg fog nyílni, bal oldalt megtalálod, ha nem akkor márkanévhez még add meg, hogy "infenion".Ezután felhozza majd bal oldalt mindkettőt.Kipipálod és összehasonlítja.Én már az összehasonlítást linkeltem be, nem tehetek róla,hogy a kezdőoldal nyílik meg mindenképpen. Venni pedig itt tudsz:Bővebben: Link Van nekik 46-os és 47-es is.
(#) samu81 válasza vidfred hozzászólására (») Aug 2, 2011 /
 
Köszönöm, ez a link már jó.
(Ha megnézed, az előbb nagyon nem ezt raktad be...)

KÖsz mégegyszer.
(#) vidfred válasza samu81 hozzászólására (») Aug 2, 2011 /
 
Tudom, hogy nem ugyan az....tegnap azt az oldalt raktam be, ahol össze van hasonlítva az általad kérdezett két IC. Ma reggel pedig azt az oldalt, ahol meg tudod venni.
(#) csady hozzászólása Aug 2, 2011 /
 
Sziasztok. Néhány nappal ezelőtt írtam ide.. sikerült elindulni.
Delton CTV SF 2915 TV-ről lenne szó.
A feltöltöttem egy képet hogy annak az 1.8 Ohm 5w helyett mondjuk ha egy 5 Ohm 5W van berakva a helyére okozhat olyan problémát hogy a Graetz híd az első 2 diódájának az elpukkanását? annyi a különbség az eredeti és az új diódák között hogy 20ns a kapcsolási ideje a réginek az újnak pedig 75ns
Tranzisztorok cserélve, pufferkondi még kérdőjeles de cserélve lesz. a Graetz hidba ki lettek cserélve a diódák a táp elindult TV bekapcsolt 2-3 perc járatás után sercegés és elpukkant a graetzbe az első 2 dióda és a biztosíték. Azután elment a c4429 m tranzisztor vele együtt egy rgp30j dióda is. Cserélve lettek.
Új Graetz diódák,c4429 tranzisztor,rgp30j dióda.
PTK kivan szedve.
Bekapcsolás. -->>Graetz pukkan biztosítékkal(4Ah) együtt.
Választ előre is köszönöm.
(#) dragon0 hozzászólása Aug 2, 2011 /
 
Helló ! kis segítséget szeretnék kérni ! Orion tv került hozzám következő a gond meg szaladt a táp ki cseréltem a hibás alkatrészeket be kapcs majd megint el szált ugyan úgy mellékelem róla a képet ha tud valaki segítsen ,hogy hol vizsgáljam még át a tápot előre is köszönöm !
(#) karaszbandi válasza dragon0 hozzászólására (») Aug 2, 2011 /
 
Drága kis barátom!
Nem győzzük mondani, hogy tipus, sassziszám nélkülözhetetlen a segítséghez!
A másik, fényképről nem lehet javítani.
(#) karaszbandi válasza csady hozzászólására (») Aug 2, 2011 / 1
 
A graetzbe milyen diófákat tettél?
(#) dragon0 válasza karaszbandi hozzászólására (») Aug 2, 2011 /
 
ok holnap pótolom kösz!
(#) csady válasza karaszbandi hozzászólására (») Aug 2, 2011 /
 
IN4007 Dióda 4db
(#) csady hozzászólása Aug 2, 2011 /
 
Az eredetije GP15M 1000v 1.5A amivel helyettesítve van IN 4007 1000v 1.0A
(#) karaszbandi válasza csady hozzászólására (») Aug 3, 2011 / 1
 
Az teljesen jó. A puffert cseréld ki, mert lehet, hogy időszakosan zárlatos.
(#) samu81 válasza karaszbandi hozzászólására (») Aug 3, 2011 /
 
Ez milyen hibát okoz? Ilyenről nem is hallottam (ami persze nem nagy cucc) hogy "időszakosan" zárlatos. Ilyenkor egyébként néha zárlatos, majd utána ismét jó lesz?

Merthogy én olyan hibát keresek, ami ilyen egyszer kicsit van, aztán nincs ... szóval akár ezt el tudom képzelni akár hibaoknak is...
(#) csady válasza karaszbandi hozzászólására (») Aug 3, 2011 /
 
Köszönöm a választ. és a pufferen kivül mit érdemes még megnézni?? Esetleg táptrafó?
Következő: »»   521 / 1273
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem