Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos rovarölő
 
Témaindító: Peti_85, idő: Jún 19, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   7 / 16
(#) debati hozzászólása Júl 22, 2010 /
 
Sziasztok! Nekem az a bolti pár ezer forintos semmire sem való. Kitettem szabad térben (kb 100 csípés/perc) és egyrészt oda sem mentek a szúnyogok, másrészt meg ha elkapok egyet és rádobom sem történik semmi. Ha összezárom valamivel a rácsot, akkor picit szikrázik. Meg lehet valahogy piszkálni, hogy jobb legyen? A másik bajom az izzóval volt, arra rá sem bagóznak...
(#) zolee1977 válasza debati hozzászólására (») Aug 14, 2010 /
 
Én sima kék ledet raktam bele és beltéren tökéletes.
Egy 230-as izzó aljába elfér az 1db kondi 1db ellenállás 1db dióda és 1 db led.
Led 230-ról itt
(#) Bigpeterson hozzászólása Máj 10, 2011 /
 
Sziasztok!

Az udvarunkon évet óta sok a légy, egyszerűen nem találjuk az okát, hogy miért, elég zavaró tud lenni. mindig egy helyen repkednek, a betonlapok felett.

Találtam egy érdekes szerkezetet, az elektromos légcsapót. Bővebben: Link

Érdekelne, hogy hogyan lehetne utánépíteni, esetleg méretileg valamivel nagyobbat. Pár suhintással el lehetne intézni őket
(#) isssti válasza Bigpeterson hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
Ez tetszik, jó buli lehet!
(#) nagy_david1 válasza Bigpeterson hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
Szia!

Amit én láttam gyárit szétszedve abban kondenzátorokat töltöttek fel pár 100V-ra és a légy zárta rövidre az áramkört. Lehet az is, hogy folyamatos magasfeszöltség alatt tartva a két hálót is hatásos lenne, kondenzátorok nélkül. A youtube-n is talán van egy szétszedve és bemutatva de már nem kapom. Keress utána ha érdekel viszont ilyen ár mellett én nem foglalkoznék vele. Nem bonyolult szerkezet de ennyi pénzt nem ér meg ha csak nem tartod kihívásnak a megépítést saját magad szórakoztatása miatt. Legegyszerűbben egy olcsó vakus fénylépezőgép elektronikája is megteszi a célt.

De lehet csak Jimmy Hoffa nyugszik a legyek alatt
(#) Bigpeterson válasza nagy_david1 hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
Mindenképp szeretném én megépíteni, szeretem a kihívást Találtam egy linket, amiben szét van szedve, egyBővebben: Link Ebben egy kis trafó is volt...

Megpróbálom a vakus módszert, van itthon egy fölös vakum úgyis
(#) nagy_david1 válasza Bigpeterson hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
Persze hogy van benne. Anélkül nem tudsz feszültséget emelni. A kondenzátor csak tárolja az energiát. Vigyázz a fényképezőgéppel minden esetre mert elég veszélyes az a feltöltött kondenzátor benne. Amúgy ugyan azt vallom mint az író vagyis ez egy elég gagyi termék. Ahogy látom itt is csak szimplán a magasfeszültségre hagyatkozik komolyabb kondenzátor nélkül. Én láttam olyant is amiben komoly elektrolit kondenzátorokat használtak a tárolásra.
(#) poros válasza Bigpeterson hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
Sima légycsapóval sem mindig sikeres a leütés. Röptében még nehezebb eltalálni egy legyet. Ez csak ámítás nem lehet hatékony . Nem beszéllek le az építésről az vesse rád itt az első követ aki még nem bukott bele egyetlen projektjébe sem. Ha készen leszel tegyél fel videót a legyek irtásáról. Kíváncsi lennék a találati arányra.
(#) Bigpeterson válasza poros hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
Igazából egy próbát megér, van itthon hozzá minden, most épp a hálót készítem Ha nem működik, akkor más módszert keresek. Most úgis itthon vagok, legalább nem unatkozok
(#) nagy_david1 válasza Bigpeterson hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
Én csak megint kihangsúlyozom, hogy a fénylépezőgép kondenzátoráról ami feszültséget leveszel azzal vigyázz! Ha a bőrödhöz ér jó esetben kifakad ha a hálóid érnek össze az szinte biztos, hogy összeolvad.
(#) Bigpeterson válasza nagy_david1 hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
Természetesen vigyázok, 300 v felett már tényleg baj lehet. Egyébként nem a fotómasina kondenzátora, ez egy külső vaku, amire nincs szükség, van azóta másik. Az érintésvédelemre pedig figyelek
(#) isssti válasza Bigpeterson hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
A külső vakuk még nagyobb kulcs számuak, "gyanús", hogy nagyobb is bennük a kondenzátor, szóval azzal még úgy is vigyázz szerintem.
(#) Collector válasza Bigpeterson hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
400V-os kondikkal játszani egy teljesen nyílt, nagy felületű elektródák esetén elég nagy felelőtlenség lenne, pláne, hogy a vaku kondik nem éppen kis energiával rendelkeznek.
Ilyen csapóhoz inkább 2-5kV-ot ajánlok, méghozzá maximum 50uA-es töltőárammal, pár nF értékű kis veszteségű kondival.
(#) Bigpeterson válasza Collector hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
Ebben konkrétan egy 320 voltos, 150 uf-es kondi van. Szerintem befejezem ezt a légycsapót, és ha sikeres ez a fajta légyirtás, akkor veszek egy ilyen légycsapót
(#) Collector válasza Bigpeterson hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
Akkor te nem elektromos légycsapót csinálsz, hanem egy önveszélyes defibrillátort, amivel hadonászol a levegőben. Ágyúval verébre esete áll fenn, az említett kondenzátor 7,68J-os, ami messze több, mint amennyire szükség van, ennek a század része is elég lenne.
Kipróbálni ki lehet, de ha esetleg a két kezed közé kerül a kondi, az lehet, hogy KO lesz.
(#) Bigpeterson hozzászólása Máj 10, 2011 /
 
Akkor maradok a sokkal egszerűbb megoldásnál, és veszek egyet.

Köszönöm a segítséget!
(#) Bigpeterson válasza Bigpeterson hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
Két embernek lehet pontot adni?

nagy_david1 adott választ a kérdésre, Collector pedig megvédett magamtól
(#) nagy_david1 válasza Collector hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
Vagy kicseréli a 150µF-os kondenzátort egy pár µF-osra végső esetben. Sajnos gyáriban is láttam olyant ami nagy pufferre végződött és élményként írták le, hogy a rovarból semmi sem maradt. Valóban inkább hamvasztás mintsem rovarölés.
(#) Collector válasza nagy_david1 hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
Igen, de 320V itt nem hiszem, hogy elég lenne. 0,5 tized mm-t ha át tud ütni..
Egyébként a kialakuló kis plazma is épp elég, hogy elégesse, bár én inkább légycsapdát használnék, amibe beleragadnak, az olcsóbb is.
(#) Bigpeterson válasza Collector hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
Már próbáltam a légypapírt, igazából magasról tesznek rá. Lehet megpróbálom őket porszívóval beszippantani
(#) marksman hozzászólása Júl 29, 2011 /
 
Sziasztok !

Auchan -os rovarölő A kimeneten mért adatok: 855 V DC 5,8 mA
(#) marksman válasza marksman hozzászólására (») Júl 29, 2011 /
 
Hogyan lehetne még növelni a feszültséget ?
(#) Inhouse válasza marksman hozzászólására (») Júl 29, 2011 /
 
Ez a sokszorozós cucc csak játékszer, úgy néz ki, mint egy rovarölő...
A trafósok jók, amiben cső van. Aktatáska alakúak...

Üdv
Inhouse
(#) marksman válasza marksman hozzászólására (») Júl 30, 2011 /
 
Hogyan lehetne még növelni a feszültséget ? :help:
(#) léghajós válasza PCB hozzászólására (») Júl 31, 2011 /
 
Most először szólok hozzá, elnézést, ha valamit szabálytalanul csinálok. 15 éve jelent számomra problémát a reptéren történő szúnyogirtás, legalább addig, amíg szereljük a sárkányrepülőt. A 220 v-ról működő készüléket szeretném átalakítani 3 vagy 12v-ról működőre. Ehhez kellene a 28852 válaszban szereplő kapcs rajz, de sehogyan sem tudom letölteni. Ha valaki lenne szíves újból feltenni, nagyon hálás lennék.
Üdv
(#) Inhouse válasza marksman hozzászólására (») Júl 31, 2011 /
 
Veszel egy rendeset, nem csak a feszültség a lényeg...ez ennyit tud, el kell fogadni, többet ilyet nem venni...

Üdv
Inhouse
(#) marksman válasza Inhouse hozzászólására (») Júl 31, 2011 /
 
Kösz az értelmes hozzászólást :emptybottle:
(#) Inhouse válasza marksman hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Csak, hogy értsd...
Ez kb. olyan, mint hogy "Van egy Trabantom. Hogyan lehet belőle olyan gyors és kényelmes autót csinálni, mint egy Mercedes?"
A válasz az, hogy veszel egy Mercedest. Ha nagyon át akarod alakítani, akkor kicseréled azokat az alkatrészeket, amik az elejétől hátra és a hátuljától előre vannak, esetleg meghagyod a kulcstartót, és azt átakasztod a Merci kulcsára. És tadamm, át van alakítva!

Üdv
Inhouse
(#) marksman válasza Inhouse hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Csak, hogy értsd...
ez nem olyan .

Én nem a meglévőt akarom átalakítani , hanem a kapcsolási rajzot , és egy másikat építeni.
De ha te nem értesz ezekhez a dolgokhoz akkor ne szaporítsd a felesleges hozzászólásokat , majd ír az aki ért hozzá. :hawaii:
(#) nagy_david1 válasza marksman hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
A kaszkádot lehet növelni bármeddig de valóban értelmetlen. Nyersz még pár 100V-ot de az áramerősséged még jobban le fog esni. Nem vagyok biológus de azért annak a rovarnak is kell egy bizonyos áram ami megöli. Ha nagyon érdekel nézz a neten feszültségtöbbszöröző kaszkádokat. Rengeteg van még itt is. Persze ha nagyobb kondikat használsz akkor még rád is veszélyes lehet. Miért akarsz te csinálni? Kihívást látsz benne vagy spórolni akarsz?
Következő: »»   7 / 16
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem