Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Bináris óra
Lapozás: OK   21 / 26
(#) vagnerjazon válasza kissi hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
Semmi gond, köszönöm szépen!

Szerk.: Bár akkor nem értem, hogy eredetileg miért nem így lett megtervezve, elvégre sokkal egyszerűbb, és nem is kell annyi ellenállás.
(#) (Felhasználó 20218) válasza hackerfish hozzászólására (») Aug 2, 2011 /
 
A mellékelt rajz szerint 4db elég! Már nem emlékszem ki csinálta a rajzot, remélem nem haragszik meg, hogy beszúrom.

Szerk: Látom jól megelőztetek.
(#) hackerfish válasza (Felhasználó 20218) hozzászólására (») Aug 3, 2011 /
 
Szia! Mi az a referencialedsor?

Ha már az ellenállásokat kiszeded, a ledekből sem kell az összes, ha később nem szeretnéd átprogramozni valami spéci funkcióra. Például ha 12 órás a megjelenítés, úgy csak 19 led kell.

BC182 jó lesz? Van belőle egy csomó.

Még egy ötlet: ha a tranyók bázisaihoz berakunk egy dip kapcsolót, lehet energiatakarékos kijelzés, másodperc kikapcsolása.
Ha a tranyók és Gnd közé berakunk egy kapcsolót, kijelzés kikapcsolás.
(#) (Felhasználó 20218) válasza hackerfish hozzászólására (») Aug 3, 2011 /
 
Az azért jó, hogy amikor épp annyi az idő, hogy kevés LED világít, akkor tudd, a referencia sor segít látni, hogy épp merre hány méter. Mondjuk ha 22h22m22s az idő és olyan órád van, mint mondjuk nekem, amiben füstüveg mögött vannak a LED-ek (tehát amelyik nem világít az nem is látszik), akkor a referenciasor-ból látod, hogy épp nem 11h11m11s az idő. Bár az enyémben sincs így egy pár másodpercig nézni kell, mert ugye a másodperc 1-es LED-je folyamatosan villog, így onnan látni, hogy melyik az alsó sor. Csatoltam is az órám képét, látszik rajta, hogy miről is van szó.

SDC10559.JPG
    
(#) hackerfish válasza (Felhasználó 20218) hozzászólására (») Aug 3, 2011 /
 
Aha, tényleg. Jó kis óra!
(#) (Felhasználó 20218) válasza hackerfish hozzászólására (») Aug 3, 2011 /
 
Köszönöm! Ez volt életem első PIC-es projektje.
(#) hackerfish válasza (Felhasználó 20218) hozzászólására (») Aug 3, 2011 /
 
Akkor pláne jó!
Én most készítem a második órámat, sokkal kisebb lesz, mint az előző. Holnapra-holnaputánra talán kész is lesz + programozás.
(#) (Felhasználó 20218) válasza hackerfish hozzászólására (») Aug 3, 2011 /
 
Mennyire lesz kicsi? SMD? Egyszer akartam csinálni SMD-vel is, csak épp nem volt rá pénz, aztán elfelejtődött.
(#) hackerfish válasza (Felhasználó 20218) hozzászólására (») Aug 4, 2011 /
 
Nem smd lesz.
Ez az apró led tetszett meg:
Bővebben: Link
Ezzel a ledes panel mérete kevesebb, mint harmada az előzőnek.
Én valahogy leragadtam a raszteres nyáknál, ezért sem tudnám smd-ben csinálni. A nyák kábé 4*3 cm lesz + elem. Majd nézek neki valami jókis dobozt.
(#) (Felhasználó 20218) válasza hackerfish hozzászólására (») Aug 4, 2011 /
 
Végülis, ez sem sokkal nagyobb, mint egy smd, és pofás kis darab! Majd kíváncsi leszek rá ha elkészül!
(#) pittyu2 válasza hackerfish hozzászólására (») Aug 4, 2011 /
 
Hali. Most fogom folytatni, vagyis befejezni a kitudja hanyadik órámat.A LED ek alatti 1 mm jukakon fog kék referencia fény kiszűrődni.
(#) hackerfish válasza pittyu2 hozzászólására (») Aug 5, 2011 /
 
Jó pici lett az elektronika! A teteje hamutartóként funkcionál?
(#) vicsys válasza pittyu2 hozzászólására (») Aug 5, 2011 /
 
Hamutartó clock?
(#) sooty válasza vicsys hozzászólására (») Aug 5, 2011 /
 
- What time is it? Hamutart'o clock precisely...

Hamutarto.wav
    
(#) pittyu2 válasza hackerfish hozzászólására (») Aug 5, 2011 /
 
Igen , marad a hamus funkcio. Még egy Li-ion akksit teszek bele, és annak a csepptöltő áramkörét.
(#) hackerfish válasza pittyu2 hozzászólására (») Aug 5, 2011 /
 
Jó, hogy szóbakerült. Én is gondolkodtam már egy akksin. Egy töltéssel kb. hány napot bír ki maximum?
(#) hackerfish válasza (Felhasználó 20218) hozzászólására (») Aug 5, 2011 /
 
Nagyjából elkészült. Csatoltam két fotót, majd holnap rakok fel a ki mit építettbe szebb képeket. A kijelző lehet, hogy nem így fog állni, a leendő doboztól függ.
Jöhet a programozás!
(#) (Felhasználó 20218) válasza hackerfish hozzászólására (») Aug 5, 2011 /
 
Szép munka, gratulálok!
(#) pittyu2 válasza hackerfish hozzászólására (») Aug 5, 2011 /
 
Az igazat megvallva nem tudom.Egy óra sem maradt meg nekem, mindet el kunyizták. Volt nokia adapteres meg amit épp találtam itthon.Le diódázva hálózat nélkül csak a proci kap áramot, kijelzés csak hálózatról.
Így is nehéz megoldani, hogy az akkun max 4,1 V lehessen (ne tudjon túl töltődni ) És a túlmerülést is meg kellene akadályozni. (Kb:3 Volt már káros )
(#) hackerfish válasza (Felhasználó 20218) hozzászólására (») Aug 6, 2011 /
 
Köszönöm!
Raktam fel képeket a ki mit építettbe. A kijelző átkerült a hátuljára, legalább egy kicsit eltakarja a kábeldzsungelt, és az óra így valamivel laposabb is. Volt pár elkötés az mpx-ben, néhány kábelt összecseréltem, de már jó. Az icsp csatihoz építek majd egy beállító-panelt is. (Vdd, Vss, Rb6, Rb7)
(#) hackerfish hozzászólása Aug 6, 2011 /
 
Ez jó lenne az órámhoz?
Bővebben: Link
Ezzel kb. meddig bírná, ha a ledek is (szóval minden) erről mennének?
(#) hackerfish hozzászólása Aug 6, 2011 /
 
Letöltöttem az eredeti kapcsoláshoz mellékelt programot, csak az inputos részeket próbáltam meg kitörölni belőle. Már rég assemblyztem, még fel kell elevenítenem az ismereteimet.
Az direkt van, hogy bekapcsoláskor, amíg először végig nem megy a másodperc, a középső négy oszlop legalsó és legfelső ledjei világítanak (az óránál az alsó kettő), vagy csak kitöröltem valamit, amit nem kellett volna?

binclock.ASM
    
(#) (Felhasználó 20218) válasza hackerfish hozzászólására (») Aug 6, 2011 /
 
Lehet, egyszerűbb lenne a probléma megoldása, ha elárulod a célját, hogy miért törölted ki az inputos részeket.
(#) hackerfish válasza (Felhasználó 20218) hozzászólására (») Aug 6, 2011 /
 
Közben már megtaláltam: initial_vals
"Sets the initial values. We start 9 seconds before midnight!"
Az inputos részeket azért szedtem ki, mert azt teljesen át szeretném írni.
(#) jpocok válasza hackerfish hozzászólására (») Aug 6, 2011 /
 
Idézet:
„Ezzel kb. meddig bírná, ha a ledek is (szóval minden) erről mennének?”

Nagyjából semeddig. Ennek az úgynevezett 10 órás kisütő árama 14mA. Ez csak egy szóló processzornak elegendő, a rákötött elektronikának már nem.
(#) hackerfish válasza jpocok hozzászólására (») Aug 6, 2011 /
 
És van olyan akksi, amivel meg lehetne oldani? Pl. mobil akksi? Milyen értékűnek kellene lennie, hogy pl. egy hétig bírja?
(#) vilmosd válasza hackerfish hozzászólására (») Aug 6, 2011 /
 
175 Ah teherauto akksi sokaig birna De ez nem miniatur. A tobbi felejtos. Ki kell szamolni. Megmered a fogyasztasat, es ebbol szamolhatsz mAh-t.
(#) hackerfish válasza vilmosd hozzászólására (») Aug 6, 2011 /
 
Lehet akkor inkább két 3.5V-os gombelemnél maradok. A 9V túl nagy, meg a 7805 miatt nem valami hatékony.
Olyan táp IC nincs, ami szintén 5V-ot csinál, de a felesleget nem melegítésre használja?
(#) hackerfish hozzászólása Aug 6, 2011 /
 
Szeretném átírni a progit 12 órásra.
Gondolom az overflow_mint utáni rész az érdekes.
Csak ellenőrzésnél más számokat kell megadni határértéknek: óra10 2 helyett 1, óra1 4 helyett 2.
De ezt nem értem:
"ADDLW 0FCh ; hre > 4?"
hex(FC) = dec(252), és a 252 nem 4...
ha átírom erre, az úgy jó?
"ADDLW D'4'"
(#) vilmosd válasza hackerfish hozzászólására (») Aug 6, 2011 /
 
MCP1703 2 uA nyugalmi arammal rendelkezik. Melle lehetne meg lehetne nagy fenyereju LED-et alkalmazni, igy le lehetne vinni az aram felvetelt, ha a LED korlatozo ellenallast kicsereled nagyobbra.
Következő: »»   21 / 26
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem