Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Forrasztási 1×1 forrasztástechnikai miértek
Lapozás: OK   28 / 81
(#) albinolynx válasza kadarist hozzászólására (») Júl 8, 2011 /
 
Az egyik típus nem "tükrös", de van amelyik igen. Szóval nem az van, hogy csak visszanyeri az eredeti mattságát dermedés után.
(#) Alkotó válasza albinolynx hozzászólására (») Júl 8, 2011 /
 
Pákahőfok? Ha túl meleg, akkor a "normál" forrasztási idő alatt is túlmelegítheted a forrasztó anyagot.
Sőt nem csak a hőfok számít, hanem a hegy geometria is. Nálam a hegyesebb csúcsok nagyobb hőfokot "kívánnak" maguknak (gondolom könnyebben lehűti őket pillanatnyilag a forrasztó anyag). Ha viszont tömzsibb csúcsot választok, akkor kisebb hőfok is elég.
(#) albinolynx válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 9, 2011 /
 
7-es vágott forma a wellerben. Ez 370C fok.
A szabályzós szintén ekörül - kérdés mennyit csal a DMM hőmérője. Ennek is vágott forma hegye van.

http://www.hobbielektronika.hu/apro/images/7105dc883c521b06dff99617...37.jpg
(#) albinolynx hozzászólása Júl 10, 2011 /
 
Egyik barátom hozott másik fajta ónt, ezzel minden változtatás nélkül fényesek a forrasztások. Eszerint az ón fajtája válogatja a végeredményt, persze biztosan számít a páka hőfoka is, de úgy vettem észre az másodlagos.
Az évek során eddig 1db hideg forrasztásom volt csak pont az elmúlt hetekben. Elvileg akkor nem a technológiám rossz - legalábbis ebben a hitben vagyok. Próbálok beszerezni azonosítható ón mintákat, így tudom majd milyet kell vásárolnom, hogy az esztétika is megüsse a saját mércémet.
Köszönöm a tanácsokat!
(#) Milcsi-bé hozzászólása Júl 24, 2011 /
 
Ez nem nagyon ide tartozik,de a forrasztópákám hegyére óvatlanul rátapadnak óndarabok,ezek felolvadnak és egy idő után elszenesedik a pákahegy.
Mivel tisztithatnám meg a hegyet?
(#) mate_x válasza Milcsi-bé hozzászólására (») Júl 24, 2011 /
 
Szia!

Speciális szivaccsal lehet(kell) tisztítani a pákahegyet.
Például ilyennel: Bővebben: Link
Előzetesen be kell vizezni.

Üdv, mate_x
(#) kistotti01 válasza Milcsi-bé hozzászólására (») Júl 24, 2011 /
 
Elöszőr belemártod egy kis gyantába, Bővebben: Link például ilyenbe. Aztán az elöttem javasolt vizes szívaccsal tökéletesen tisztára lepucolható. Nekem ez a módszer vállt be.
(#) Milcsi-bé hozzászólása Júl 24, 2011 /
 
Köszönöm a gyors választ
(#) miki79 hozzászólása Aug 5, 2011 /
 
Sziasztok!
Hogyan lehet házilag összeforrasztani elemeket már mindent kipróbáltam mindenhogy amit kigondoltam ,de elválik a vezeték az elem(ceruza aksi)sarujátol.
Köszi a válaszokat!
(#) sastas01 válasza miki79 hozzászólására (») Aug 5, 2011 / 1
 
Az elemnek szerezz egy tartót(a kivezetések miatt és igy könyebb is kezelni). Ha ez megvan akkor mivel forrasztassz? Például én fater ősrégi szerkezeteit használom ezzel jol lehet forrasztani de minden 40 perc után 20 perc pihenő jön mert foghatatlan meleg lessz a páka. Emelett szintén egy régebbi cint használok és ha joltudom forrasztózsír az anyag neve amit használok mellé(rézre máshogy nem tapad a cin). Ugyhogy ha megmondod mivel forrasztassz akkor én tudok segiteni( lehet más enékül is megtudja).

UI: pákatisztításra: meleg pákánál drótkefe+ reszelő. Ha ezzel nem tisztul le a páka akkor semmivel .
(#) icserny válasza sastas01 hozzászólására (») Aug 5, 2011 /
 
A mai finom elektronikai munkához való pákahegyek galván(?)bevonatúak. A reszelővel botorság volna nekiesni, mert a bevonatot is "letisztítod" vele.

Marad a vizes szivacs vagy a bronz "drótszivacs"...
(#) miki79 válasza sastas01 hozzászólására (») Aug 6, 2011 /
 
Egy 1000éves ruszki forrasztópákám van(faterommé) és természetesen forrasztó cinnel.
De az aksi kivezetései nem réz.
Az volna a lényeg,hogy egy régi csavarbehajtógép aksiját kiselejteztem és volt egy új szutyok behajtóm aminek jó az aksija és azt akarom a régi behajtóba behelyezi csak közbe letört az egyik kivezetés és nem tudom megforrasztani,hogy meg is álljon.
az volna a jó ha a kivezetésen szét tudnám folyasztani.
(#) El_Pinyo válasza miki79 hozzászólására (») Aug 6, 2011 /
 
Úgy tudom, hogy forrasztani nem igazán lehet, gyárilag ponthegesztéssel rögzítik. Az anyaga nem teszi lehetővé. Évekkel ezelőtt én is próbálkoztam vele, nekem sem jött össze a forrasztása.
(#) sastas01 válasza icserny hozzászólására (») Aug 7, 2011 /
 
Ezeréves a pákám. Igy nemhiszem hogy van rajta ilyen "bevonat".
(#) miki79 válasza sastas01 hozzászólására (») Aug 8, 2011 /
 
Ilyen pontheggesztést lehet házilag csinálni?
(#) Zsora válasza miki79 hozzászólására (») Aug 8, 2011 /
 
Ha veszel/szerzel egy ponthegesztőt, akkor házilag meghegesztheted.
(Ja és egy G-vel szoktak hegeszteni...)
(#) szuper-t válasza El_Pinyo hozzászólására (») Aug 9, 2011 /
 
Forrasztható, mármint az én tapasztalataim szerint.
Egy apró smirgli (csiszolóvászon )papírral feldurvítod a felületet és azonnal legyantázod aztán mehet rá az ón 1 kicsit melegíteni kell és szépen befutja a felületet( Li-polimer aksikat szoktam így forrasztani, illetve AA/AAA aksikat fel forr fülezni ) Lehetőleg ne hevítsd fel az aksit mert nem tesz jót neki.
(#) El_Pinyo válasza szuper-t hozzászólására (») Aug 9, 2011 /
 
Valahogy úgy rémlik nekem is, hogy miután jól megkapirgáltam késsel, akkor jobb volt a helyzet, de akkor sem volt tartós és erős a kötés. Elég régen volt már (az elektronikai tapasztalatom is kevés volt), biztosan én rontottam el valamit.
(#) miki79 válasza szuper-t hozzászólására (») Aug 10, 2011 /
 
Sima fenyő gyantával fedted le a lecsiszolt felületet?
(#) CapsLock hozzászólása Szept 4, 2011 /
 
Van egy SM6135 64HH 1018 datasheetem aminek kitört az egyik "lába"
Ezt lehet-e helyettesíteni valamilyen másik IC-vel?
Úgy értem hogy tudok szerezni SM6135-ös számút de az alsó sorba írt szám nem egyezik. Ezt beépíthetem? Okozhat-ez problémát?
Kérlek adjatok tippet hogyan tudom legegyszerűbben kiszedni a nyákból a hibás IC-t.

Távirányítású hajóban van!

Köszönöm előre is a választ !

CIMG0122.JPG
    
(#) kadarist válasza CapsLock hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
Kiforrasztod a régi IC-t és beforrasztod az újat. Az alsó számok nem számítanak. Kiforrasztás
(#) Feri007 válasza CapsLock hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
Szia,
Datasheet? IC-t (integrált áramkör) akartál írni, ugye? Datasheet=adatlap.
Kicserélheted másikra, a 1018 azt jelenti, hogy 2010 18.hetében készült. A 64HH valami gyártási info.
Legegyszerűbben kiszedni: vágd el a beforrasztott IC lábait!
Aztán a lábdarabokat könnyen kiszedheted.

A "cseréJe" pedig pontos "j". Bocs.
(#) CapsLock válasza Feri007 hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
Köszönöm a választ !
(#) mezei dávid hozzászólása Szept 9, 2011 /
 
Szia mindenkinek.
legyetek szivesek mondjátok meg hol tudnám
fellelni a 24 v weller fütöbetétet?
üdv
dava
(#) mezei dávid hozzászólása Szept 9, 2011 /
 
Szia kedves kollégák,
mi a fészkes fene áll be a forrhegyeimbe
egy félora mulva szét válnak a hegy végénél
220v cseh gy,
üdv
dava
(#) yohnsee válasza mezei dávid hozzászólására (») Szept 9, 2011 /
 
Helló! Fél óra folyamatos fűtés után, vagy fél óra "kattogtatás" után? Bár mindkét esetben nagy a valószínűsége, hogy megeszi az ón a rezet. Próbálj meg magadnak hajtani hegyet (csőrt) különböző vastagságú rézdrótokból, nézd meg, melyik meddig bírja, melyiket tudja még kényelmesen felfűteni a páka.
Szerintem.
(#) mezei dávid válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 9, 2011 /
 
Köszi az infot!
Máris jobb a helyzet. A tudás és informácio=nyugalom és sikerélmény
Üdv Dava
(#) adamhollos hozzászólása Okt 18, 2011 /
 
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy milyen forrasztó állomást vegyek ha könnyen és gyorsan szeretnék pl.:QFP vagy QFN tokot forrasztani. Esetleg jó a mostani is?
(#) Zsora válasza adamhollos hozzászólására (») Okt 18, 2011 / 1
 
Nekem az a véleményem, hogy a QFP (ill. TQFP) tokozáshoz jó a mostani pákád is, de a QFN már forrasztópasztát és hőlégfúvót kíván. (Ezek többsége ráadásul alsó hővezető felülettel van ellátva, amit pákával életbe nem forrasztasz oda.)
(#) adamhollos válasza Zsora hozzászólására (») Okt 18, 2011 /
 
Köszönöm a gyors választ! Azt esetleg meg tudnád mondani, hogy szerinted milyen ónt érdemes használni, pl.: Sn/Pb 60/40 jó, ill. kel még valami másmilyen segédanyag (a QFP toknál maradva)?
Következő: »»   28 / 81
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem