Fórum témák
» Több friss téma |
Az egyik típus nem "tükrös", de van amelyik igen. Szóval nem az van, hogy csak visszanyeri az eredeti mattságát dermedés után.
Pákahőfok? Ha túl meleg, akkor a "normál" forrasztási idő alatt is túlmelegítheted a forrasztó anyagot.
Sőt nem csak a hőfok számít, hanem a hegy geometria is. Nálam a hegyesebb csúcsok nagyobb hőfokot "kívánnak" maguknak (gondolom könnyebben lehűti őket pillanatnyilag a forrasztó anyag). Ha viszont tömzsibb csúcsot választok, akkor kisebb hőfok is elég.
7-es vágott forma a wellerben. Ez 370C fok.
A szabályzós szintén ekörül - kérdés mennyit csal a DMM hőmérője. Ennek is vágott forma hegye van. http://www.hobbielektronika.hu/apro/images/7105dc883c521b06dff99617...37.jpg
Egyik barátom hozott másik fajta ónt, ezzel minden változtatás nélkül fényesek a forrasztások. Eszerint az ón fajtája válogatja a végeredményt, persze biztosan számít a páka hőfoka is, de úgy vettem észre az másodlagos.
Az évek során eddig 1db hideg forrasztásom volt csak pont az elmúlt hetekben. Elvileg akkor nem a technológiám rossz - legalábbis ebben a hitben vagyok. Próbálok beszerezni azonosítható ón mintákat, így tudom majd milyet kell vásárolnom, hogy az esztétika is megüsse a saját mércémet. Köszönöm a tanácsokat!
Ez nem nagyon ide tartozik,de a forrasztópákám hegyére óvatlanul rátapadnak óndarabok,ezek felolvadnak és egy idő után elszenesedik a pákahegy.
Mivel tisztithatnám meg a hegyet?
Szia!
Speciális szivaccsal lehet(kell) tisztítani a pákahegyet. Például ilyennel: Bővebben: Link Előzetesen be kell vizezni. Üdv, mate_x
Elöszőr belemártod egy kis gyantába, Bővebben: Link például ilyenbe. Aztán az elöttem javasolt vizes szívaccsal tökéletesen tisztára lepucolható. Nekem ez a módszer vállt be.
Sziasztok!
Hogyan lehet házilag összeforrasztani elemeket már mindent kipróbáltam mindenhogy amit kigondoltam ,de elválik a vezeték az elem(ceruza aksi)sarujátol. Köszi a válaszokat!
Az elemnek szerezz egy tartót(a kivezetések miatt és igy könyebb is kezelni). Ha ez megvan akkor mivel forrasztassz? Például én fater ősrégi szerkezeteit használom ezzel jol lehet forrasztani de minden 40 perc után 20 perc pihenő jön mert foghatatlan meleg lessz a páka. Emelett szintén egy régebbi cint használok és ha joltudom forrasztózsír az anyag neve amit használok mellé(rézre máshogy nem tapad a cin). Ugyhogy ha megmondod mivel forrasztassz akkor én tudok segiteni( lehet más enékül is megtudja).
UI: pákatisztításra: meleg pákánál drótkefe+ reszelő. Ha ezzel nem tisztul le a páka akkor semmivel .
A mai finom elektronikai munkához való pákahegyek galván(?)bevonatúak. A reszelővel botorság volna nekiesni, mert a bevonatot is "letisztítod" vele.
Marad a vizes szivacs vagy a bronz "drótszivacs"...
Egy 1000éves ruszki forrasztópákám van(faterommé) és természetesen forrasztó cinnel.
De az aksi kivezetései nem réz. Az volna a lényeg,hogy egy régi csavarbehajtógép aksiját kiselejteztem és volt egy új szutyok behajtóm aminek jó az aksija és azt akarom a régi behajtóba behelyezi csak közbe letört az egyik kivezetés és nem tudom megforrasztani,hogy meg is álljon. az volna a jó ha a kivezetésen szét tudnám folyasztani.
Úgy tudom, hogy forrasztani nem igazán lehet, gyárilag ponthegesztéssel rögzítik. Az anyaga nem teszi lehetővé. Évekkel ezelőtt én is próbálkoztam vele, nekem sem jött össze a forrasztása.
Ezeréves a pákám. Igy nemhiszem hogy van rajta ilyen "bevonat".
Ilyen pontheggesztést lehet házilag csinálni?
Ha veszel/szerzel egy ponthegesztőt, akkor házilag meghegesztheted.
(Ja és egy G-vel szoktak hegeszteni...)
Forrasztható, mármint az én tapasztalataim szerint.
Egy apró smirgli (csiszolóvászon )papírral feldurvítod a felületet és azonnal legyantázod aztán mehet rá az ón 1 kicsit melegíteni kell és szépen befutja a felületet( Li-polimer aksikat szoktam így forrasztani, illetve AA/AAA aksikat fel forr fülezni ) Lehetőleg ne hevítsd fel az aksit mert nem tesz jót neki.
Valahogy úgy rémlik nekem is, hogy miután jól megkapirgáltam késsel, akkor jobb volt a helyzet, de akkor sem volt tartós és erős a kötés. Elég régen volt már (az elektronikai tapasztalatom is kevés volt), biztosan én rontottam el valamit.
Sima fenyő gyantával fedted le a lecsiszolt felületet?
Van egy SM6135 64HH 1018 datasheetem aminek kitört az egyik "lába"
Ezt lehet-e helyettesíteni valamilyen másik IC-vel? Úgy értem hogy tudok szerezni SM6135-ös számút de az alsó sorba írt szám nem egyezik. Ezt beépíthetem? Okozhat-ez problémát? Kérlek adjatok tippet hogyan tudom legegyszerűbben kiszedni a nyákból a hibás IC-t. Távirányítású hajóban van! Köszönöm előre is a választ !
Kiforrasztod a régi IC-t és beforrasztod az újat. Az alsó számok nem számítanak. Kiforrasztás
Szia,
Datasheet? IC-t (integrált áramkör) akartál írni, ugye? Datasheet=adatlap. Kicserélheted másikra, a 1018 azt jelenti, hogy 2010 18.hetében készült. A 64HH valami gyártási info. Legegyszerűbben kiszedni: vágd el a beforrasztott IC lábait! Aztán a lábdarabokat könnyen kiszedheted. A "cseréJe" pedig pontos "j". Bocs.
Szia mindenkinek.
legyetek szivesek mondjátok meg hol tudnám fellelni a 24 v weller fütöbetétet? üdv dava
Szia kedves kollégák,
mi a fészkes fene áll be a forrhegyeimbe egy félora mulva szét válnak a hegy végénél 220v cseh gy, üdv dava
Helló! Fél óra folyamatos fűtés után, vagy fél óra "kattogtatás" után? Bár mindkét esetben nagy a valószínűsége, hogy megeszi az ón a rezet. Próbálj meg magadnak hajtani hegyet (csőrt) különböző vastagságú rézdrótokból, nézd meg, melyik meddig bírja, melyiket tudja még kényelmesen felfűteni a páka.
Szerintem.
Köszi az infot!
Máris jobb a helyzet. A tudás és informácio=nyugalom és sikerélmény Üdv Dava
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy milyen forrasztó állomást vegyek ha könnyen és gyorsan szeretnék pl.:QFP vagy QFN tokot forrasztani. Esetleg jó a mostani is?
Nekem az a véleményem, hogy a QFP (ill. TQFP) tokozáshoz jó a mostani pákád is, de a QFN már forrasztópasztát és hőlégfúvót kíván. (Ezek többsége ráadásul alsó hővezető felülettel van ellátva, amit pákával életbe nem forrasztasz oda.)
Köszönöm a gyors választ! Azt esetleg meg tudnád mondani, hogy szerinted milyen ónt érdemes használni, pl.: Sn/Pb 60/40 jó, ill. kel még valami másmilyen segédanyag (a QFP toknál maradva)?
|
Bejelentkezés
Hirdetés |