Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   106 / 582
(#) alfa00red válasza frank tibor hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Köszönöm szépen.
(#) csimu hozzászólása Aug 2, 2011 /
 
Sziasztok!
Tudna-e valaki segíteni, volna egy ELMARC H8.1, 1200rpm
mosógép vezérlőm, és kiégett 3db ellenállásom ( R16,R17,r58) a lemez borítás alatt van, ha valakinek lenne ilyen, és megtudná nézni az ellenállás színkódot nagyon megköszönném. (ha kép kel tudok felrakni róla)
Zoli. :worship:
(#) otsu hozzászólása Aug 2, 2011 /
 
Sziasztok, egy Indesit wd105t mosógéppel kapcsolatban kérném a segítségeteket! A hiba a következő, a programkapcsolót, ha a 7. programra teszem (általában mindig ezt használjuk) először beszivattyúzza a vizet, aztán vagy elindul pár másodpercig a mosás vagy nem és már üríti is ki a vizet. A programkapcsoló meg elkezd körbeforogni. Ha más programot választok azok elindulnak rendesen, viszont csak mosnak, nem kapcsolnak át időben öblítésre és centrifugálásra. Ha a mosást megszakítom és átállítom a programkapcsolót öblítésre vagy centrifugálásra, akkor ez így már elvégzi rendesen a dolgát. Mi lehet a hiba? Én az elektronikára tippelek, de mivel mosógépet még sosem bütyköltem gondoltam megkérdezlek titeket. Mit lehet ezzel kezdeni, van, aki ezt javítja, vagy cserélni kel? Előre is köszönöm.
(#) zoz11 válasza otsu hozzászólására (») Aug 2, 2011 /
 
Hello
Ez valószínűleg fűtőbetét gond lesz.
Üdv: Zoltán
(#) zoz11 válasza csimu hozzászólására (») Aug 2, 2011 /
 
Hello
Képet tegyél fel a panelról!
De ha azok elégtek akkor más is elment ott.
Üdv: Zoltán
(#) zoz11 válasza szabinyo hozzászólására (») Aug 2, 2011 /
 
Hello
Az a teszt, vagy épen a szerviz menüje a gépnek, kilépni nem egyszerű belőle.
Van amikor csak új proci program segít a dolgon.


Üdv: Zoltán
(#) lift válasza Busz hozzászólására (») Aug 2, 2011 /
 
Fagor FE-416 géphez megoldás:

Szivattyú gond lesz az, cseréld ki vagy buheráld meg mint a blogon. Fagor FE-416 géphez megoldás: http://mithogyanbiztosanne.blogspot.c...s.html
(#) csimu válasza zoz11 hozzászólására (») Aug 3, 2011 /
 
Hali! Tettem fel képet, szerinted más is kimehetett?
Ü: Zoli.
(#) otsu válasza zoz11 hozzászólására (») Aug 3, 2011 /
 
Köszönöm válaszod, ki is szedtem egyből a fűtőbetétet. Hát hogy jó vagy nem azt ugyan nem tudom, hogy kel megalapítani, de szemre nézve semmi baja. Ha már így nekiálltam az elektronikát is kiszedtem, az egyik NAIS js1-12v-h141 relé lába kiolvadt, talán meg is halt, gondolom akkor itt lesz a gubanc. Viszont ilyen relét kishazánkban igencsak körülményes szerezni. Esetleg lehet ezt helyettesíteni valamilyen másik relével?
Üdv.
(#) papamaci66 hozzászólása Aug 3, 2011 /
 
sziasztok!! ha valaki tudna segíteni jó volna.. Van a feleségemnek egy indesit wil85 típusú mosógépe amivel nem tudom mi a csodát lehet csinálni,mert a legelső adag ruhát ki mossa a program végéig de a második adagnál kezdődnek a bajok mert amikor eljut a centrifugálásig akkor azt nem hagyja abba állandóan át kell kapcsoljam kézi vezérlésre és úgy kell be fejezni a mosást. mire tippeltek mi lehet vele a gond
(#) zolika60 válasza papamaci66 hozzászólására (») Aug 3, 2011 /
 
A szintérzékelőt vizsgálnám meg.
(#) szabinyo válasza zoz11 hozzászólására (») Aug 3, 2011 /
 
Köszönöm Zoltán!
Azt elfelejtettem leírni hogy ez egy felültöltős gép. és kettő panel található benne. Egyik rögtön a kezelőszervek alatt van, a másik pedig a gép hátfalán belül van, egy műanyag burkolatban. Valószínű hogy az utóbbi lehet a ludas? Mert ha a programválasztót nulla helyzetbe állítom majd benyomva tartom az indító gombot és elfordítom a programválasztót az első állásba ami egy sima szivattyúzás, akkor sikerül valamiféle reset helyzetet előidéznem de a következő újbóli indításra megint csak a "futófény effektus" jelenik meg. Semmilyen porcikája a gépnek meg sem moccan. Az ajtózár néha néha elkezd klattyogni (ez a négyérintkezős ) és semmi más életjel. A tulaj szerint neki még néha néha beindult a gép és valamennyit tudott vele mosni. De már a végére teljesen beállt. Nekem az adott némi reményt a javításhoz hogy még hébe-hóba beindult. De sajna nálam már semmit sem produkál a gép csak a futófény és a számkijelző összevissza ugrálása van. Kérem ha még van valami ötlet valakinek, segítsen. Köszi még egyszer zozi !
(#) rodosz60 hozzászólása Aug 4, 2011 /
 
Üdv:! Mindenkinek kellene nekem egy kis segítség.Van egy Bauknecht WA 7363 Elektronikus Mosógépem. olyan hiba kódot ir ki,hogy F 06 és F 05. amikor be kapcsolom elindítom a mosást vizet enged magába de ennyi aztán leáll és jelzi a hibát. a centri meg a szivattyú tökéletesen megy.Le nulláztam de ugyan ugy jelzi a hibát. válaszaitokat előre is köszönöm.
(#) zolika60 válasza rodosz60 hozzászólására (») Aug 4, 2011 / 1
 
A szintérzékelőt és a szűrőt vizsgáld meg. A konkrét gépet nem találtam, de ezek a kódok a legtöbb gépnél ilyen hibákra utalnak. Talán ez sem más.
(#) rodosz60 válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 4, 2011 /
 
Köszönöm a tippet!!!Megnézem és majd jelzek mi a helyzet!
(#) csimu hozzászólása Aug 5, 2011 /
 
Sziasztok!
Tudna-e valaki segíteni, volna egy ELMARC H8.1, 1200rpm
mosógép vezérlőm, és kiégett 3db ellenállásom ( R16,R17,r58) a lemez borítás alatt van, ha valakinek lenne ilyen, és megtudná nézni az ellenállás színkódot nagyon megköszönném. ( képet már tettem fel róla)
Zoli.
(#) gabor100 hozzászólása Aug 5, 2011 /
 
Sziasztok!
új vagyok a fórumon, van egy indesit wite 127-es felültöltős mosógép, ami tönkrement. Hibajelenség
azzal kezdődött, hogy kiírta egy rövid időre a door hibaüzenetet, majd elindult kis időre, de megállt. Azóta nem világít egy kis piros lakat, ami normál esetben világít,ha be van a gép kapcsolva. Az ajtókapcsolót már próbáltam kimérni, de nem tudok rájönni a működési elvére, hálás lennék egy kis segítségért :worship:
(#) B.józsef hozzászólása Aug 6, 2011 /
 
Halli!!
Segítségeteket szeretném kérni WP AWT 5100 tip. géphez.Az uj programkapcsoló csere után 1 hétig müködött és utána simmi.végignéztem mindent és a mágnesszelephez nemmegy áram a panelből.Valami megoldást tudna valaki!
(#) laci1969 hozzászólása Aug 6, 2011 /
 
Sziasztok van egy awt5108/4 1000 mosogép ami bármejik programra kapcsolom bug pár másodpercig és egyet továbblép a programkapcsoló és utána semmit nem csinál a másik gép ugyanilyen ő meg bárhova kapcsolom semmit nem csinál.leellenöriztem az áram elmegy a vezérlőpanelhez a motor jó a fütóbetét ntc jó mi lehet a hiba a vezérlőpanel rossz mind két gépben?
(#) Székely Attila hozzászólása Aug 8, 2011 /
 
Üdvözlök mindenkit!
Segítséget szeretnék kérni! Whirlpool AWG653-as mosógépem mosás után nem áll le, újraindul a mosás, milehet a probléma?
(#) bors hozzászólása Aug 8, 2011 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, rendelkezem egy Whirlpool AWG típusú mosógéppel, ami a program vége felé leállt, és az összes LED elkezdett villogni rajta, most tanácstalan vagyok, mi is lehet a hiba ok? Köszi
(#) raistván hozzászólása Aug 8, 2011 /
 
Sziasztok! Whirlpool awe6514 mosógépem van,programot elindítom kis idő múlva piros szervízkulcs kigyullad és semmi tovább,se nem szívja a vizet semmit nemcsinál.mágnesszelepek jók direkt 220volttal engedi a vizet.
(#) frank tibor válasza raistván hozzászólására (») Aug 8, 2011 /
 
Hello
A piros szervízkulcs csak a hibát jelzi. A viágító zöld ledek egy hibakódot jelentenek ami segítséget adhat a jávításhoz. Lásd csatolt kép.
(#) Busz hozzászólása Aug 9, 2011 /
 
Lúgszivattyún meg van jelölve hogy melyik az N és L pólus. Na de mindegy hogy hogy kötöm be?


Válaszokat előre is köszi!
(#) szabinyo válasza Busz hozzászólására (») Aug 9, 2011 /
 
Teljesen mindegy.
(#) Dani309 hozzászólása Aug 9, 2011 /
 
Van egy Ariston 2000 AL 88x típusú elöl töltős mosógépem , aminek a vezérlő elektronikája tönkrement emiatt a program kapcsoló körbe forog. Sajnálnám emiatt a mosógépet kidobni viszont nem tudom hogy hol és mennyiért tudnék hozzá, vezérlő elektronikát vásárolni?! Ha valaki tud ilyet akkor legyen szíves írja meg. Köszönöm
(#) ho.zoltan válasza Székely Attila hozzászólására (») Aug 9, 2011 /
 
Szia!
Nézd meg, nem testzárlatos-e a fűtőbetét.
(#) Dani309 válasza ho.zoltan hozzászólására (») Aug 9, 2011 /
 
Köszönöm a gyors választ. Én mosógépekhez nem nagyon értek. Ezt a hibát a márka szerviz szerelője állapította meg.
(#) zoly15 válasza raistván hozzászólására (») Aug 12, 2011 /
 
Szia! Korábban én is javítottam egy hasonló típust, ami a miénk. Hasonló volt a hiba, már majdnem ott tartott a dolog hogy szétszedés/kuka, mikor véletlenül megtaláltam a hibát. A fűtőszálat kapcsoló relé szétégett hiába kattant, nem zárta a kört. Így amikor a bekapcsolás utáni ellenőrzés ment, hibásan végződött. Próbáld meg, hátha neked is hasonló a hiba, esetleg szakadt fűtőszál, vagy termisztor hiba..
(#) proba válasza Dani309 hozzászólására (») Aug 12, 2011 /
 
Következő: »»   106 / 582
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem