Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK terv ellenőrzése
 
Témaindító: Paso, idő: Okt 4, 2005
Lapozás: OK   56 / 199
(#) storm válasza ngexi hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
Az 1,8mm a vezetősáv vastagsága (gondolom) A DRC pedig a furatok és a vezetősávok közelségét ellenőrzi. Ha mondjuk 0,3mm van beállítva és 2 vezetősáv 0,2mm-re vannak egymástól, akkor azt jelzi.
(#) ngexi válasza storm hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
Igen, igen ezt kitapasztaltam.

Esetleg nem tud valaki egy helyet, ahol lézernyomtatóval operálnak, nem küldenek el a jóbüdibe, és közel van Budaörshöz, illetve Budán van.

Storm, neked köszi.

Kris
(#) _JANI_ válasza ngexi hozzászólására (») Júl 14, 2011 /
 
Szia! Pár apró észrevétel. ( Lásd a mellékelt képen. )
Kicsit még dolgozni kell rajta, de amúgy szép munka.
(#) ngexi válasza _JANI_ hozzászólására (») Júl 14, 2011 /
 
Szia!

Köszi szépen, hogy segítettél. Reggel átnéztem, és rájöttem, hogy, mint Te is írtad, azok nem átkötések, hanem 22k ellenállatok. Kijavítom, és már csak vasalni kell.

A sör az jogos, ha igény van rá írj.

Kris
(#) neocska hozzászólása Júl 16, 2011 /
 
Sziasztok!
Az elsö kapcsoloüzemü tápom, az lenne a kérésem ha leelenöriznétek a nyákot amit terveztem hozza
(#) saraha válasza neocska hozzászólására (») Júl 22, 2011 /
 
Szia.Nem néztem át a rajzodat de az egyből feltűnt,hogy nincsenek meg a szigetelési távolságok erre figyelj nagyon, mert balesetveszélyes lehet a kütyüd!
(#) neocska válasza saraha hozzászólására (») Júl 22, 2011 /
 
Értem! akkor rajzolgathatok ujra
(#) fantom45 hozzászólása Júl 28, 2011 /
 
Hali. Kérnék valakit aki megnézné a követkető NYÁK-terv helyességét mert én nem találom a hibát.
(#) fantom45 hozzászólása Júl 29, 2011 /
 
Hali. Segítene valaki nekem megkeresni hogy mi a hiba a köv. NYÁK-tervben? Nem működik egyáltalán pedig már mindent átnéztem.
(#) proli007 válasza fantom45 hozzászólására (») Júl 29, 2011 /
 
Hello!
Nem látok benne hibát, mindössze azt, hogy erősítő létére nagyon kusza-busza az áramkör. Nézzél meg valami gyári tervet, mert ilyen vékony vezetősávokkal és kanyargós GND vezetővel messzire menni nem lehet..
üdv! proli007
(#) kistotti01 válasza fantom45 hozzászólására (») Júl 29, 2011 /
 
Üdvözöllek!
Itt találsz egy müködőképes nyáktervet a TDA2030-hoz. Ha megtetszik, akkor építsd meg ezt. Ha pedig magad akarod megtervezni a panelt, akkor erről tudsz ihletet venni, hogy mégis miként célszerű egy erősítő panelt kivitelezni.
Üdv.:Kistotti
(#) határpont hozzászólása Aug 4, 2011 /
 
Sziasztok!

Szeretnék megépiteni két TDA7375-ből egy 4x25W-os autós erősitőt. Mivel nem igazán találtam ilyen kapcs.-ot, ezért a fórumot + adatlapot böngészve megterveztem a nyákot.
Le tudnátok-e ellenőrizni, hogy jó-e a rajz, megfelelően működne ebben a változatban? Szerintetek jó-e a 2 "nagy" kondi táp-szűrésnek? A védő dióda polaritása jó-e?
Egyébként Sprint Layout-tal készült, és az IC-t én készitettem az adatlapja alapján.

Bármely észrevételt, javaslatot szivesen fogadok!

Előre is köszönöm! Üdv.!
(#) janikukac hozzászólása Aug 9, 2011 /
 
Ezt írtad:

Sziasztok ! Elkészített egy dig. óra rajzát . A vezérlés nyákja kész , de a kijelző nyákot nem tudom megrajzolni. 5szöri nekifutás után is tele volt átkötéssel, és zagyvasággal. A vezérlést átnézné valaki, meg a kijelzőt megrajzolná? Ez alapján van: Bővebben: Link

És ezt kihagytam, így: "555-ös rész a fényerő szabályzásáért felelős. Ha a 8. és a 7. láb közé kötünk egy fotoellenállást akkor a kijelzőnk igazodik a fényviszonyokhoz és automatikusan változtatja a fényerőt. Ha nincs szükség a fényerő változtatásra akkor a 4543 7. lábát testre (L-szintre) kell kötni."

Ja, és két kijelzőt szándékosan hagytam ki. A kijelzőket úgy kéne csatlakoztatni, hogy a pedeket egymásra forrasztom, de ez a rajzból látható is... A kijelzők tipusa SC52-11EWA

ora_agnes.LAY
    
(#) janikukac válasza janikukac hozzászólására (») Aug 9, 2011 /
 
Sziasztok ! Ez az eddigi állás!!! A kijelző rész is elkészült, tele átkötéssel.. Igazán segíthetne valaki azt átrajzolni, ha bír. A helyességét is ellenőrizze már le valaki! Köszike !

ora_agnes.LAY
    
(#) janikukac válasza janikukac hozzászólására (») Aug 9, 2011 /
 
Sziasztok! Megint átrajzoltam, alig van átkötés! Tényleg átnézhetnétek a rajzot, már rajzolni se kell bele...

ora_agnes.LAY
    
(#) kokozo válasza janikukac hozzászólására (») Aug 9, 2011 /
 
Szia pic alatti felső smd felső lába nem kell sehová?
(#) kokozo válasza janikukac hozzászólására (») Aug 9, 2011 /
 
A pices panelről leszedtem pár átkötést de azért nézd át hogy így is jó e
(#) janikukac válasza kokozo hozzászólására (») Aug 9, 2011 /
 
Szia ! Köszi a segítséget ! Az a 14. lábra menne a PIC-nél, ahova még a +5V-se lett lekötve. Erre a verzióra rajzold már be kérlek, amit kell, mert ezen helyes remélem a kijelző rajza is ! Köszi mindent !
(#) kokozo válasza janikukac hozzászólására (») Aug 9, 2011 /
 
a GND sincs bekötve nem csak az 5 volt ha jól nézem
(#) janikukac válasza kokozo hozzászólására (») Aug 9, 2011 /
 
Az is igaz. Először is arra kérlek, amit feltöltöttem , javítsd ki, ahogy a másik verzióban tetted, majd én is belejavítok, amiket kihagytál, hogy aztán ha minden kész a vezérlőn, akkor jöhessen a kijelző javítása!
(#) zolee1209 válasza janikukac hozzászólására (») Aug 9, 2011 /
 
Most ez neked jó, hogy másokat nyaggatsz azzal, amit neked illene megcsinálnod? Még tanulnál is vele...
(#) janikukac válasza zolee1209 hozzászólására (») Aug 9, 2011 /
 
Nekem nem jó, de nem megy, ezért kértem a segítséget... Na mindegy, akkor majd holnap szenvedek egyedül.. :no:
(#) kokozo válasza janikukac hozzászólására (») Aug 9, 2011 /
 
Itt egy újabb verzió azért nézd át..

verzio3.lay
    
(#) janikukac válasza kokozo hozzászólására (») Aug 9, 2011 /
 
Köszönöm szépen ! Holnap azért még tüzetesen átnézem ! A kijelzőket is megnézted? Szerintem az jó, de te is nézd meg, ha bírod.
(#) _JANI_ válasza janikukac hozzászólására (») Aug 10, 2011 /
 
A 03-as verzióban még van hiba.
A 4543-as QA ( 9-es láb ) kimenete pozitív tápfeszültségre van kötve! Így a PIC + tápfeszültsége sem lesz jó. De áthidalás nélkül adhatsz a PIC-nek tápfeszültséget, ha a qvarc mellet és a qvarc kondenzátorainak lábai között viszed a nyomvonalat.
A kijelzőpanelon az "a" vezeték újrafűzésével a "b" vezeték átkötése megszüntethető. Egy átkötés szintén megszüntethető az első kijelzőnél, ha nem a 3. hanem a 8. lábát vezeted ki, kis kerülővel a 9-10-es láb között.
Csak a másodperc kijelzését szeretnéd mellőzni?
(#) janikukac válasza _JANI_ hozzászólására (») Aug 10, 2011 /
 
Igen, csak a másodperc kijelzését szeretném elhanyagolni. De akkor hova kössem a 9. lábat? A többit majd próbálom javítani! Köszi :yes:
(#) janikukac válasza janikukac hozzászólására (») Aug 10, 2011 /
 
Szia ! Oda húztam a 14. lábra, az az a VDD-re a + tápot, de a kijelzőknél nem tudok semmit se javítani, mert kokozo csinálta valamit vele, és nem lehet szerkeszteni.

A 4543-lábbal nem értem mit kell tenni..

verz 4.LAY
    
(#) janikukac válasza janikukac hozzászólására (») Aug 10, 2011 /
 
Közben tököltem a kijelzővel másik nyákon, de nem tudok rájönni, mit hogyan tegyek vele, hogy helyesebb legyen. Meg a 4543-ra sem jövök rá, mi a gond vele, esetleg ha segítene valaki... A PIC-re jól kötöttem a tápot? Hova kell a földet vinni, vagy az jó már?
(#) kokozo válasza janikukac hozzászólására (») Aug 10, 2011 /
 
Szia! a Pic megkapta a tápot az én verziómban is a felső átkötésen keresztül tehát amit beraktál tápot vagy az nem kell vagy a felső átkötés az a csatlakozó láb alatti átkötés és a hozzá tartozó rézcsík.. a másik meg kijelző részre katt és csoport bontás és már tudod is szerkeszteni.
(#) janikukac válasza kokozo hozzászólására (») Aug 10, 2011 /
 
Rendben, tehát, te bekötötted a tápot hozzá? Köszi !!! Mit szól _jani_ ötletére? Mit kell még tennem?

A kijelzőhöz is van kérdésem: ahhoz úgyszint mit szólsz? Attól eltekintve, hogy van átkötés, nincs ugye hiba benne?
Következő: »»   56 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem