Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sony TV javítás
 
Témaindító: Skyline, idő: Feb 12, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   18 / 31
(#) kadarist válasza Tapti hozzászólására (») Márc 4, 2011 /
 
A gyűrűkhöz tilos nyúlni, mert ezek felelősek a színtisztaságért és a színfedésért. Végül is milyen változást sikerült elérni?
(#) Tapti válasza kadarist hozzászólására (») Márc 4, 2011 /
 
Halvány piros árnyalat maradt de a csíkok eltűntek, bár 16:9-s aránynál még vannak. A képet sötétebbre vettem de még vissza kell vinnem egy kicsit a világos felé mert bekapcsolás után a hang már megvan de a kép nem akar bejönni és ez eddig nem volt. A készenléti LED elkezdett villogni, 5 villanás után szünet, aztán megint. Állítottam rajta még egészen addig míg a villogás megszűnt, majd ki kapcsoltam és újra be, most már nem villog és a kép is bejött hamar.
Nem tudom mennyit bírhat még, vagy még mivel lehetne orvosolni a baját?

Minden esetre nagyon szépen köszönöm a segítséget!!!
(#) kadarist válasza Tapti hozzászólására (») Márc 4, 2011 /
 
Esetleg szervízmenüben lehetne variálni a színegyensúllyal, meg függőleges képmérettel, egyebekkel, de ezt a dolgot nem ajánlom.
(#) Tapti válasza kadarist hozzászólására (») Márc 4, 2011 /
 
A szerviz menü gondolom egy másik menü amit nem hétköznapi emberek játékának találtak ki?
Még állítottam a kontraszt potiján, csak bazi nagy tévé macerás állítgatni előre menni megnézni majd megint vissza. Kilométerek a lábban...
Még jó hogy az asztalom bírja súlyát.
(#) Tapti válasza kadarist hozzászólására (») Márc 4, 2011 /
 
Köszönöm még egyszer a segítségedet, ha tehetem, meghálálom!!!
(#) kly hozzászólása Márc 8, 2011 /
 
Sziasztok

Van egy sony tinitron képcsöves tv-m ami már évek óta jól szolgál de az utóbbi időben elkezdtett egyre tovább tartani a bekapcsolás. A hang az azonnal megjön de a képre várni kell néha 1 percet is, közben villogja a hibakódot a stand by leden. Amikor megjön a kép akkor a hibakódvillogás is abbamarad és tökéletesen működik míg ki nem kapcsolom.

Kérdésem az lenne lehet e ezzel kezdeni valamit? Esetleg kiszáradtak a kondik benne attól lenne ez a hiba?
Érdemes e emiatt szétszedni vagy inkább várjam meg míg végleg feladja a harcot és vegyek másikat?
(#) kadarist válasza kly hozzászólására (») Márc 8, 2011 /
 
Szia!
Gyengül a képcső és azért van ez a késlekedés. Tekerd feljebb a képcső segédrácsfeszültségét a Screen potméterrel, ami az újabb készülékeken a sortrafón van.
(#) kly válasza kadarist hozzászólására (») Márc 8, 2011 /
 
értem,
köszönöm megpróbálom
(#) kriszjoci hozzászólása Ápr 1, 2011 /
 
A következőt szeretném kérdezni a fent nevezet készülékről a bekapcsolás után a kép homályos és csak két szín látszik a képernyőn a lila mag a zöld de főleg az a legnagyobb hiba amikor csatlakoztatóm a tv tuneréhez az antennát csak akkor jelenik meg a kép és egy idő után csattan egyet a képcső és eltűnik a kép és ezt ismételgeti addig még ki nem kapcsolom.Az volna a kérdésem hogy merre induljak el hogy meg szüntessem a hibát.
(#) barl hozzászólása Ápr 11, 2011 /
 
Szép estét mindenkinek! Adott egy Kv-25FX30E tipusú Sony tv,s nincs benne piros szin..a led 5-öt lippog bekapcsolás után..a képcsőnek szerintem jónak kellene lenni,mert kipróbáltam 1 másikkal,s azzal is ugyanolyan..sőt a nyakán lévő modult is próbáltam,de semmi változás...szerintetek hibás lehet a TDA 9394 H-s processzor?Az ötleteket előre is köszönöm!
(#) gyuszuSS hozzászólása Máj 3, 2011 /
 
Tisztelt Urak!

Segítséget szeretnék kérni egy sony kv2764mr típusú trinitronos készülék javításához.
Üzemképtelenül került hozzám.
Akkor a bekapcsolásakor csak a led kijelző ment.
A táp részében felfedeztem forrasztási hibát egy ellenállásnál.megjavítottam,de nem indult.Valamikor egy utcára kidobott ugyanilyen tv alkatrész maradékából kitermeltem a nagyfesz osztót,ami a képcső árnyékoló lemezén van és tekergetni lehet.(Nagyfesz be-ki).
A tv-ben lévőt kicseréltem a találtra és akkor elindult.
Az oldalán lévő hordó torzítást kijavítottam a vízszintes eltérítés nagyfeszültségű kondenzátorainak kicserélésével.
De a fő hiba ami az indulás óta megvan,hogy a három szín képe nem egymáson, hanem egymástól távol látható.Van még ugyan képremegés ami időszakos,és mintha valami valahol áthúzna mert a képcső anódja felől abban az ütemben morgás hallatszik,bár a melegedéssel mintha csökkenne a sűrűsége.
A VM jelzésű tekercs csatlakozóját (amelyik tekercs a képcső nyakán van) ha lehúzom és vissza akkor semmilyen változás nem tapasztalaható a képen.
A pirosnak nevezett szín inkább csak halvány narancsnak nevezhető.
Pirosabb csak akkor lesz a képen ha a csavarhúzóval (ami egy kicsit mágneses) közelítek a képcső nyakához.De ha körben közelítek hozzá akkor a zöld is meg a kék is intenzívebb lesz.
A képcső panelján a feszültségek rendben vannak,26 V és 207 V mérhető.
A képcsőpanel összes! félvezetőjét átmértem dióda vizsgáló módban.Az összes elkót kicseréltem újra.
A távirányítóra reagál kivéve a szín elvételére illetve hozzáadására.
A sasszén is szinte az összes elkót kicseréltem az audio rész kivételével.
A képcső panelen a piros katódra menő ellenállást átraktam a kék katódra a kéket a pirosra semmilyen változás. A sasszéról jövő RGB vezetékekt is fekcseréltem szintén semmi.Szkóppal nézve a katódra menő jeleket nem nagy különbséggel méretre azonosak.

Több jelet nem néztem mert nehézkes hozzáférni.
A fokusz potira reagál.
Kérdéseim a következők volnának:
Ki lehet-e küszöbölni a nagyfesz osztót?
Lehet -e ilyesmit beszerezni?
Egyáltalán ha már elindult akkor azzal nem kell törődni mert akkor már jónak nevezhető?

A nagyfesz osztó okozhatja -e ezt a hármas képet?
A VM tekercs táplálásanak a jele milyennek kellene,hogy legyen?
Vagy milyen következményének kell lenni ha lehúzom a csatlakozóját?
Egyáltalámn mennyire jelentős ennek a szerepe?
Nem találtam erre sehol utalást, nformációt.
Lehet,hogy ez lenne a főbűnös?

A kép remegése és áthúzása lehet- e a nagyfesz osztótól?
A sorkimenő ha már működik okozhat- e ilyen hibát,vagy ha már működik az már nem feltételezhet ilyen hibát?

Szóval egy kicsit hosszúra nyúltam,de szerettem volna a lehető legteljesebben bemutatni a jelenségeket, és a hibakeresési munkát.

gyuszuSS
(#) kadarist válasza gyuszuSS hozzászólására (») Máj 3, 2011 /
 
Szia!
Nagyon durva konvergenciahibája van a készüléknek. A narancssárga trimmerpotik tekergetésére változik a kép?
(#) gyuszuSS válasza kadarist hozzászólására (») Máj 3, 2011 /
 
Köszönöm a válaszod!

Egynémelyikre igen!

A függeleges méret,vízszintes méret,párna torzítás,ezekre biztosan.A többit nem tudom milyen változást kéne,hogy okozzon a képen.
Ja azon a panelom is találtam egy roszz kondit!
gyuszuSS
(#) kadarist válasza gyuszuSS hozzászólására (») Máj 3, 2011 /
 
Csak azért, mert emlékeim szerint azon a kis panelen vannak a konvergenciaállító potik is. De holnap megnézem, mert van itthon egy ilyen roncsom.
(#) gyuszuSS válasza kadarist hozzászólására (») Máj 3, 2011 /
 
Időközben rájöttem,hogy elfelejtettem beforrasztani a c706 kondit és úgy járt itt kb 1,5 órát.
De most beforrasztottam egyet,és semmit nem változott a kép.A változás csak annyi lett,hogy kb.5-8 perc múlva leáll , a kijelzőn megtartva a programhely számát.

Érdekelne az a roncs.

gyuszuSS
(#) kadarist válasza gyuszuSS hozzászólására (») Máj 3, 2011 /
 
Nagyon szép, igényes, jóképű készülék, csak irtó bonyolult, meg nehéz beállítani. Majd előkotrom a maradványait.
(#) gszabo1 hozzászólása Máj 10, 2011 /
 
Sony KV-29C3D 72cm 100Hz 98-as kiadású tv-n bekapcsolás után a piros szín hol megy - hol nem. Bemelegedés után is már sajnos elmegy menet közben többször. Rácsapás után jó sokszor.

Szétszedés és kocogtatás után nem hajlandó elromlani, épp szét van szedve és hibátlan. Pedig hetek óta szórakozik velünk minden nap.

Mit tudtok javasolni? Várom gyors ötleteteket! Köszi!
(#) Gyimate válasza gszabo1 hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
Hello!
A hibát biztosan az okozza, hogy elengedett a forrasztás, ez legtöbbször a képcső hátoldalán található panelen szokott bekövetkezni. Találsz rajta egy fém árnyékolólemezt, amit ha eltávolítasz akkor meglátod a forrasztásokat. Itt pedig át kell nézned a forrasztásokat, de legjobb lenne mindet átforrasztani amiben bizonytalan vagy. Az eljárást NE bekapcsolt TV mellett csináld.
A másik dolog meg, hogy van már ilyen topic (Tv mi lehet a baja) ha jól emlékszem.
(#) gszabo1 válasza Gyimate hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
Szia!

A nagy képcsőpanelre gondolsz? Van egy kisebb is a képcsőhöz közelebb, nem a képcső legvégén. Árnyékolás nincs a panelen, de itt a 3 színnek a vezérlőrésze a nagy panelen.
(#) Gyimate válasza gszabo1 hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
Általában a képcső végén lévő panelen szokott meglazulni a forrasztás, mivel azt melegíti a képcső, azt nézd át először. Lehet úgy is csinálni hogy a panel alkatrész felőli oldalán elkezded óvatosan mozgatni az alkatrészeket és figyeled a panel másik oldalán a forrasztásokat, és ha látod, hogy mozog, akkor megvan a hiba.
(#) gszabo1 válasza Gyimate hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
Megvan a hiba! A középső színkör nagy tranzisztora billegett mint a wc-ülőke, a forrasztás a levegőben volt...!

Köszi a segítséget!
(#) Gyimate válasza gszabo1 hozzászólására (») Máj 10, 2011 /
 
Nincs mit, máskor is!
(#) lesliewednesday hozzászólása Máj 12, 2011 /
 
Javítok egy Sony KV-29ls35 TV-t. Eddig a sorvég trafó és tranzisztor cserélve lett. Így a jelenség: hang van, teletext és OSD feliratok tökéletesek, azonban az adás képe csak nyomokban, feltekert G2-nél is alig látszik, szürke, szinte csak árnyalatok látszanak. Ez igaz AV bemenetekre is. Fórumokon olvastam, hogy gyakori a sorvég hibánál, hogy a TDA9394H is elszáll. Viszont ez elég drága, ezért csak indokoltan cserélném. Video panelről a vezérlést lehúzva (TDA-tól jövő színcsatorna jelek) a képernyőn erős, fehér a fény (ez teljesen normálisnak tekinthető). Mit mondtok, szerintetek lehet ez TDA hiba? Esetleg valakinek elfekvő, bontott van-e?
(#) zenészke hozzászólása Máj 20, 2011 /
 
Tisztelt Urak!
Van egy kb. 15-18 éves Sony trinitron tévénk. Típus: KV-2184MT
Már egy jó ideje bekapcsoláskor a képernyő felső harmadánál egy világos csík látható, alatta és felette torz a kép. Eleinte egy-két perc után teljesen megjavult, de pár napja a csík feljebb megy, kb. a képernyő tetejétől 10 cm-re, és megmarad. A csík felett pedig egy kicsit világosabb lesz a kép.
Mi lehet vajon a hiba? Sorkimenő? (Nem értek hozzá, de valaki ezt mondta...)
Előre is köszönöm a választ!
(#) zspzs hozzászólása Jún 29, 2011 /
 
Kedves Fórumtársak!
Van valamiféle módszer arra, hogy egy Sony LCD TV-vel kiírassam a típus és/vagy sorozatszámát? Egy KDL-40EX727 készülékről van szó, amit most vásároltam akciósan. Szeretnék bizonyos lenni abban, hogy tényleg azt kaptam, amit szerettem volna.
Köszönöm előre is a segítséget!
Péter
(#) Belking hozzászólása Júl 15, 2011 /
 
Sziasztok!

Szüleimnek van egy SONY KV-29FQ85K típusú TV-je.
Eddig nagyon prímán működött, s most kezdi bedobni a törülközőt:
Bekapcsoláskor megjön a hang; amikor a kép érkezne, kattanik egyet, kikapcsol, s a bekapcsolás jelző LED-je nekiáll villogni.
Megnézte szerelő, állítólag kontakt hibás a digitális panelje, amit cserélni kellene kb. 80eFt-ért. Igaz lehet?

Valaki tudna segíteni, vagy ajánljam fel alkatrésznek a TV-t?

Előre is köszi a válaszokat:
Béla
(#) mihalyi5 hozzászólása Aug 9, 2011 /
 
Sony KV-29C3D gyári szerviz menü visszaállítása,mert a black offset enable-t elállítottam és már rögtön sem engedélyezte az on/off visszaállítást,vajon mért nem?Van még más is,adaptive gamma,és non linear amplifer.Ki tud nekem ebben segíteni?
(#) mihalyi5 hozzászólása Aug 13, 2011 /
 
Sony tv KV-29C3D fűtőfeszültség korlátozó ellenállás átkötése?túl világos a kép,és zavaró a sorvisszafutási csík.
(#) karaszbandi válasza mihalyi5 hozzászólására (») Aug 13, 2011 /
 
Az nem attól van! Magas a G2.
(#) fishing0412 hozzászólása Aug 15, 2011 /
 
sziasztok! Van egy SONY TRINITRON 72cm-es készülékem, és az utobbi idökben meglehetösen furcsa, és felettébb idegesitö jelenséget müvel. Bekapcsolom, hang az azonnal jön, lép az rá olyan 1 percre, és ha bejön a kép, 1 másodperces váltakozással a kép hol elmegy, hol visszajön. Másodpercenként. Amikor látom a képet a sarokba a képen látható a programcsatorna zöld száma, mintha mindig ujraindulna(?)...a kondikat átnéztem, a képcsőpanelnél és a sorvégtranzisztor (2SC4927) körül, pár kicserélve, de a hiba ugyanaz. Ha a képet sötétebbre veszem, akkor egy ideig nincs kép, de miután bejött, már nem villog olyan sürün, de nézhetetlenül sötét...a képcsö nyakánál egy "scan" feliratu potival vettem sötétebbre...és azon kivül csak 2 poti van még, mindkettő a fókuszt állitja (egyik a sorkimenön van, és nincs is másik a sorkimenön)

Ha valaki tudna segiteni mihez nyuljak hogy jó legyen, én azért végtelenül hálás lennék!
Köszönöm elöre is!
Következő: »»   18 / 31
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem