Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   87 / 1682
(#) watt válasza Doky586 hozzászólására (») Júl 18, 2007 /
 
Megnyugodhatsz, le van fújva, csak a kép korábban készült!
(#) kocsgab002 válasza watt hozzászólására (») Júl 18, 2007 /
 
Megcsináltam a Topi féle fesz panelmérőt, szépen működik.Egy labortápba lesz.
kép1
kép2
kép3
(#) watt válasza kocsgab002 hozzászólására (») Júl 18, 2007 /
 
Hát amit a képekből ki lehet venni az az, hogy jó nagy fényereje lehet a kijelzőknek!
Egyébként tökletesen jó lesz a célnak, és biztosan a nyák is szép, csak sajnos nem látni semmit!
(#) kocsgab002 válasza watt hozzászólására (») Júl 18, 2007 /
 
tudom sajna.....telóval lett fényképezve tudod a nagy extázisban, hogy elsőre működik, mindenképpen meg akartam mutatni....de csinálok rendes képet is róla digit géppel ígérem
(#) Dr.Megavolt hozzászólása Júl 18, 2007 /
 
Sziasztok!
Én egy lézer show-t készítettem,az elve és az ötlet nem az enyém,de a cucc igen!
Ez alapján készítettem el,legalább is majdnem
Még egy erősebb lézert kéne valahonnan vennem(55W-os CO2-es lézert ) és lehet bulizni !
Ezzel a kis lézer poiner-rel,csak 1m-re vetít jól.
(Bocsi a sz@r képekért,de működés közben a telkó nem bírja a lézert)
(#) Frankye válasza Dr.Megavolt hozzászólására (») Júl 18, 2007 /
 
Nem azért, hogy ganyáljalak, de egy ilyen "légszereléssel" még az is csoda, hogy egyáltalán működik...

Szerk.: Ha már komoly célú cuccot építesz, egy tisztességes NYÁK-os panelt/kivitelt megérdemelne...
(#) watt válasza Dr.Megavolt hozzászólására (») Júl 18, 2007 /
 
Nekem 3 motoros van. 25 éve építettem és azóta is sokszor bekapcsoltam szilveszterkor, szülinapokkor.

PIC-es irányítását tervezem, ahol a motorok fordulatszámát szabályoznám, és előre kész sémákból lehetne fényműsort szerkeszteni. Lehet, hogy még ebben az életemben nekiállok!

Nagyon látványos és szórakoztató játék egyébként!
(#) lidi válasza watt hozzászólására (») Júl 18, 2007 /
 
25 éve ?! :eek2: Neked már akkor volt otthon lézered ?
(#) Dr.Megavolt válasza watt hozzászólására (») Júl 18, 2007 /
 
Hát a PIC-es vezérlésre én is gondoltam,csak nincs PIC-em,és égetőm
És képet nem tudnál feltenni rólla?Lássam,legalább hogy kéne bedobozoljam?És milyen lézert használsz hozzá?
Frankye:a légszerelés azért van,mert még nem találtam hozzá irányváltó kapcsolót!Azután egy kicsit "becsomagolom"
(#) Frankye válasza Dr.Megavolt hozzászólására (») Júl 18, 2007 /
 
Atya! Én nem a "csomagolásra" gondoltam, hanem az alkatrészek összekötögetésére. Nem látszik túl stabilnak az egész cucc, a lézer, a motorok rögzítése, stb.
(#) Dr.Megavolt hozzászólása Júl 18, 2007 /
 
Hát a NYÁK-ot tényleg a kábelek tartják,mert innen-onnan bontottam őket,a lézer az pedig jól oda van fogva csavarokkal,mert ha nem lenne jól lerögzítve,akkor nem is menne rendesen!A motrokat,csak szig. szallag tartja .
És azért akarom "becsomagolni",mert így elég érzekeny,könnyen elszakadhatnak a kábelek!
(#) Topi válasza Dr.Megavolt hozzászólására (») Júl 18, 2007 /
 
Úgylátom, a múltkori kitiltás óta sem változott sok minden, kedves Molnár Zsolt...
(#) Peti_85 hozzászólása Júl 18, 2007 /
 
Na itt is van az ST151 vasalással... Most vettem ki a vízből és most sikáltam le róla a papír cafatokat! Fogkefe és "dörzsis" szivacs segítségével... Jah és egy kicsit lúgos vízbe áztattam (trisós oldat) hátha így könnyebben leszedi (lemarja) a papírt! Azt hiszem, hogy tényleg jobban dolgozott így!
Amúgy a papír egy sima A4-es amire fénymásolva volt a rajz!
Van azért egy két kisebb hiba, a képen nem nagyon látni...

Peti

DSCF3402.JPG
    
(#) Dr.Megavolt válasza Peti_85 hozzászólására (») Júl 18, 2007 /
 
Szép !
(#) Gábor488 válasza Peti_85 hozzászólására (») Júl 18, 2007 /
 
Há nem tudom de ilyen sima A4-es lappal nem nagyon lehet csinálni...... Hány fokkal csináltad meg hogy tapadt rá a papír mert nekem a pausszal se ment rendesen....... Nem lehet hogy mégis inkább műnyomó az a sima A4-es??
(#) zaik válasza Gábor488 hozzászólására (») Júl 18, 2007 /
 
lehet sima A4esre is. tuti. (pontosabban fénymásolópapírra) valaki már mutatott is ilyet a fórumon korábban.
(#) Peti_85 válasza Gábor488 hozzászólására (») Júl 18, 2007 /
 
Hát pedig sima A4-s!!! :yes:
Mert hát amikor bementem a fénymásolónénihez egy lappal, hogy azt fénymásolja le, akkor biztos hogy nem műnyomóra fényelte le!
Mert amúgy a nyomtatott nekem nem szokott sikerülni, és ilyenkor kinyomtatok egy példányt és mondom a csajnak, hogy fényelje le egyszer vagy kétszer, mert az tuti siker...
Csak a leáztatásnál kell egy kicsit pepecselni, mert az enyhén égett lap nem ázik le olyan könnyen mint a műnyomó - gondolom.
Jaah és majdnem max hőfokon vasaltam egy másik lapon keresztül, és jó sokáig, hogy a nyomtatott lap egyenletesen bebarnuljon!
De nekem is tetszik, hogy sikerült elsőre, mert a leáztatás az tényleg kényes dolog... az kb 20 perc, meg dörzsölgetés stb.
Üdv
(#) watt válasza lidi hozzászólására (») Júl 18, 2007 /
 
Á dehogy volt lézerem! Diavetítőm viszont igen!
(#) watt válasza Dr.Megavolt hozzászólására (») Júl 18, 2007 /
 
Az enyém ugyanolyan légszerelésű, mint a tiéd!
Jelenleg én is lézerpointert használok hozzá.
Szóval lehet, hogy csúnya, de működik!
(#) Frankye válasza Peti_85 hozzászólására (») Júl 18, 2007 /
 
Idézet:
„Van azért egy két kisebb hiba, a képen nem nagyon látni...”

Az egyik a kép közepén, a szélesebb vezetősávban, két pöttynyi hiány, a másik pedig a kép jobb oldalán, szintén széles vezetősávban, egy kis foltnyi hiány...

Mit kapok a felfedezésükért?
(#) Bazsi hozzászólása Júl 18, 2007 /
 
Éppen egy Fm adót csinálok és ehhez kéne vevő kb.100 MHz- es. Találtam sokat de mind olyan nagy, nekem valami apróbb kéne ami ráfér egy 2X3 cm-s nyákra. Vezeték nélküli fülhallgatóba kéne.Szóval tudtok valami efféle kapcsolást?

thx
(#) Medve válasza Bazsi hozzászólására (») Júl 18, 2007 /
 
Talán ez a "szkeneres" 2 gombos reklám cucc?
(#) Moderátor hozzászólása Medve hozzászólására (») Júl 18, 2007
 
Fiúk... Ez nem a kapcsrajzot keresek téma!
(#) zoly15 hozzászólása Júl 20, 2007 /
 
Sziasztok!
Kész lettem életem első bedobozolt varázsszemes kivezetésjelsőmmel
Videót sajna nem took csinálni mert nem látni belőle semmit
első kép: eleje
2.: teteje
3.: oldala
4.: hátulja
(#) zoly15 hozzászólása Júl 20, 2007 /
 
és a belseje lemaradt gondolom az érdekesebb kicsit rendezetlen de szentem elsőre nem rossz
jah és köszönöm a segítséget MÜSZINEK FERCINEK ÉS SZDAVIDNAK

HPIM0894.JPG
    
(#) Topi válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 20, 2007 /
 
Elsőre kifejezettem szép, de ha máskor nem akarsz trafókkal szenvedni, akkor a kevésbé veszélyes, és negyed ennyibe kerülő step-up-ot javaslok. pár alkatrésszel akár 300-400V-ot is elő tudsz állítani! Persze a méret sem elhanyagolható, mivel a legbonyolultabb is max egy gyufásdoboz méretű
(#) zoly15 válasza Topi hozzászólására (») Júl 20, 2007 /
 
uh
ilyenek is vannak a világon?
ha tudtam volna akkor úgy csináltam volna fél napot variáltam a trafókkal
és ennek max 250V-ot lehet adni
(#) Topi válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 20, 2007 /
 
Gtk barátunk Nixie órájában találhatsz egyet.
Bővebben: Link
555-ös időzítő IC, egy induktivitás, és egy egyenirányító dióda és egy kondi kell hozzá.
Step-upról bővebben
(#) zoly15 válasza Topi hozzászólására (») Júl 20, 2007 /
 
jah hogy ez először ezt szerettem volna megcsinálni meg is csináltam csak nem akarja felnyomni a feszt
(#) Müszi válasza Topi hozzászólására (») Júl 20, 2007 /
 
Topi ebben igazad van, de Zoly15 elrontotta a nyákját (monta nekem), aztán javasoltam neki a trafókat.
ZOLY15: nagyon jó lett, a dobozolás is kifejezetten tetszetős.
Következő: »»   87 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem