Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   527 / 1271
(#) imation1999 válasza imation1999 hozzászólására (») Aug 17, 2011 /
 
Közben meglett a hiba forrása. A számítógép ház fém borkolata nem volt rácsavarozva magára a házra. Miután 2 csavarral rögzítettem, eltünt a zaj.

Ha valakinek esetleg hasonló problémája akadna...
(#) bodak hozzászólása Aug 17, 2011 /
 
a tranzisztotok melegednek a képcsövön is és impulztrafó búu vagy mi búg?mert valami hangot ad
(#) bodak válasza kadarist hozzászólására (») Aug 17, 2011 /
 
grundig cedance 70 St70-284 Dolby ez a pontos informáciom róla
(#) kadarist válasza bodak hozzászólására (») Aug 17, 2011 /
 
Valahogy így néz ki? Bővebben: Link
Ha ez az a lap, akkor kattints a Get Manualra lent. Lehet, hogy várnod kell pár másodpercet, míg megjelenik a "Get Manual".
(#) Papp Ferike válasza bodak hozzászólására (») Aug 17, 2011 /
 
Feszültségeket kellene mérni rajta.Pl.:A képcső meghajtására 200V kell.De a képcső panelon lenni kell 12V-nak is. A sorvégtranzisztor nem melegszik.Mennyi a sorvég táp?A tápegységen milyen feszültségeket lehet mérni?Célszerű a tápegység elsődleges vizsgálata.
(#) bodak hozzászólása Aug 17, 2011 /
 
a táp feszültségen a K15 porcelán ellenálláson lábán egyxiken 220V a másikon 350V a Bu végerősitőnek konektorán 1802V lehet mérni többet nem lehet mérni
(#) bodak hozzászólása Aug 17, 2011 /
 
utolsó szám 180V
(#) bodak hozzászólása Aug 17, 2011 /
 
vagyis 108V
(#) kendy hozzászólása Aug 17, 2011 /
 
Sziasztok!
Van egy Hyundai HLX 1959T lcd tv és monitor-om. VGA, hdmi csatlakozókon keresztül szép a kép, de scart-on, tuner-en, s-videón keresztül zöld tónusú a kép. A vörös és kék színeket nagyon kiemeli. Ami érdekes, hogy scart-on beltéri egységen keresztül is jó volt a kép.
Tudnátok segíteni, mi lehet a gond?
Köszönöm: Laci
(#) Papp Ferike válasza bodak hozzászólására (») Aug 17, 2011 /
 
Szerintem az kevés.Mekkora cső van benne?
(#) Papp Ferike válasza kendy hozzászólására (») Aug 17, 2011 /
 
Összekötő kábel cserét próbáltál már?
(#) Halász Z. hozzászólása Aug 18, 2011 /
 
Hali!
Thomson 21mg55f hez nincs valakinek kapcsolási rajza?
Üdv : Z
(#) BarnaPili válasza Halász Z. hozzászólására (») Aug 18, 2011 /
 
Sassziszám alapján
ITT nézzél szét!
István
(#) Bonanza02 válasza elektromos hozzászólására (») Aug 18, 2011 /
 
Sziasztok!
Segítséget kérnék. Adott egy Orion 2836 STX, PT90.
Elszállt benne egy CD01 pozíciójú kondi, fekete. A rajzon nem találom az értékét. A sorki 1-es lába és a föld között van. Helyileg a DD03 hűtőzászlós dióda mellett.
Jelenség: kép kisebb teteje,jobbra,lent.
Kondi értékét meg tudná valaki mondani?
(#) nagyimre10 válasza Halász Z. hozzászólására (») Aug 18, 2011 /
 
Innen letöltheted,get manualra kattintva.http://elektrotanya.com/thomson_51mt11x_chassis_tx91.pdf/download.html
(#) vidfred válasza Bonanza02 hozzászólására (») Aug 18, 2011 /
 
PT90-es rajzon 47uF, de rajz szerint nem közvetlenül a sortrafóra megy.
(#) kendy válasza Papp Ferike hozzászólására (») Aug 18, 2011 /
 
Még nem, megpróbálom.
(#) karaszbandi válasza Bonanza02 hozzászólására (») Aug 18, 2011 /
 
A CD01 a sormeghajtó 1. lábára megy és 47uf.

De ez nem szokott úgy elszállni, hogy ne lehessen leolvasni az adatait!

Ami el szokott szállni, az kerámia tárcsa kondi és 2,2-4,7nF 3kV. Ez a sorvégtranyó collektorén lóg. Na az elszokott égni úgy, hogy senki meg nem mondja, hogy mi volt. Csere próbálgatva több érték.
(#) Halász Z. válasza nagyimre10 hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
Köszi!
De nekem nem sikerült letöltenem.
A dokut nem tudnád csatolni?
Z.
(#) Halász Z. válasza BarnaPili hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
Itt már átnéztem, assz-em az egyik elég hasonló! Z.
(#) kadarist válasza Halász Z. hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
Kicsit vársz, és a "processing" helyén (alul) előjön a "Get Manual".
(#) gabesz19620 válasza kadarist hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
szia.Szedjem ki az összes kondit?Hát még ilyet nem csináltam.Egyébként nem vagyok tv szerelő de egy kicsit el tudok igazodni az elektronikában.Egy kis segítséggel sok mindent meg javítok.Ha megkérlek tudnál nekem küldeni egy rajzot hogy melyik panel mire szolgál,mert ebben nem vagyok jártas.A típus (LE26R32B) Előre is köszönöm. Gábor
(#) kadarist válasza gabesz19620 hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
Nem azt írtam, hogy az összeset cseréld ki. A tápfeszültségeket szűrő elektrolitkondenzátorokat kell egyenként cserélni és mindegyik cseréje után próbát tartani. De amint látom ez egy LCD-tévé, amelyben nincs sorvégfokozat.
(#) gabesz19620 válasza kadarist hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
szia.Ne haragudj az értetlenségemért,csak egy tv néző vagyok de most már megértettem a javítás menetét,így fogom tenni ahogy mondtad.Nem lehet olyan nagy baja mert most már a kondi csere után tíz percre csökkent a kép nemláthatósága.Szét szedtem az egészet és mindent átnézek hátha találok valahol valami hibát.Ahogy említetted ez LCD televízió és bocsi hogy ezt nem írtam oda.Köszi a segítséget és a türelmedet.
(#) kendy válasza Papp Ferike hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
Semmi változás....
(#) Papp Ferike válasza kendy hozzászólására (») Aug 19, 2011 /
 
Valószínű,hogy meg kellene nézni a kapcs.rajzát.Lehet,hogy az A/D -ja rosszalkodik. Sajna nem ismerem a készüléket.Talán a service menüben lehet állítani.De ha csak úgy egyik pill-ról a másikra,akkor alkatrész hiba.Megpróbálok nézni egy rajzot róla.Még egy kérdés!!Amikor a scartról megy akkor RGB vagy videó bemenetet használsz a menüben?
F
(#) gery12131990 hozzászólása Aug 20, 2011 /
 
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni!
Van egy sony kv-m 2170 típusú tv-m! Az a probléma vele hogy amikor bekapcsolom akkor a egy vízszintes csík található a képernyőn és a készenléti egyszer megvillan aztán elalszik! hang az van! A sortrafó környékén van kettő tranzisztor az egyik az nagyon melegszik! Megmértem a függőleges eltérítés Ic-jén feszt és az a baj h nem kapja meg. Úgy tudom hogy olyan 24 volt körülinek kellene lennie ehelyett olyan 0.5 volt van. A segítséget előre is köszönöm!
(#) titi válasza gery12131990 hozzászólására (») Aug 20, 2011 /
 
Hali!
Itt kellett volna megkérdezned: Bővebben: Link
Egyébként jó helyen tapogatózol, lehet hibás sortranyó, de akár maga a trafó is.
Először szedd ki a sortranzisztort, és mérd ki.
(#) gery12131990 válasza titi hozzászólására (») Aug 20, 2011 /
 
Azokat is megmértem és azok jók! a tv tele volt kontakt hibával azokat átforrasztgattam! A tápban kicseréltem a kondikat mert el se akart először indulni aztán amikor elindult akkor volt minden csak több volt a képben a zöld szín! azt potival beállítottam. aztán kikapcsoltam a készüléket és rá 2 napra újra bekapcsoltam és a kép összeugrott!
(#) tiggersoft válasza gery12131990 hozzászólására (») Aug 20, 2011 /
 
Szia
Azt nézd meg, hogy csak az ic nem kapja meg a tápot vagy a 24V már a kezdetektöl hiányzik. Elöbbi fólia szakadás vagy kontakt utobbi a sortrafón lógó soros dióda,ellenállás hibája. Esetleg a C870 zárlatba ment. De elsőnek az RB14-D806 párost nézd meg.
Következő: »»   527 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem