Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   88 / 1682
(#) Topi válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 20, 2007 /
 
Akkor nem futott a timer IC. Ha már tökmindegy milyen frekivel, de kapcsolgat az ne555, máris nagyobb feszültségeket kapsz. Ennek kutya kötelessége menni.
Annyira primitív, egyszerű és igénytelen a kapcsolás, hogy próbapanelon 5perc alatt összedugdosva is pöpecül megy. Nixie cső teszterem
(#) zoly15 válasza Müszi hozzászólására (») Júl 20, 2007 /
 
és teljesen ingyen volt minden a doboz 1 grundig tv 2 oldalából van
de hát szép is és jó erős is akkor minek vegyek?
(#) zoly15 válasza Topi hozzászólására (») Júl 20, 2007 /
 
ez nagyon szép! grat!
a kék világítás alatta led?
(#) Topi válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 20, 2007 /
 
Igen, csak úgy próbából... Sokat nem ér, mert ott a műanyag. Azóta levettem a műanyagot, hogy mielőtt komplettül megcsinálom DCF-es nixiemet, megnézzem mi a jó elrendezés. Szerencsére ennek az IN-14-es csőnek az alján nem teljes fém lap van, így a kék led elvilágít a csúcsáig, és csodaszép.
(#) Gory válasza Topi hozzászólására (») Júl 20, 2007 /
 
Nekem ZM 576-jaim vannak, és sajnos tényleg nem világít fel a csúcsáig a LED. Mert az alja felé ott az a fém lap ami tartja magát a számokat.
(#) Medve hozzászólása Júl 20, 2007 /
 
Ez egy digitális rádióskála, vagyis egy frekvenciamérő, amely "csal" 10,7 M ill 455kHz-et. A bele egy LC7265, LB3500 páros melyet igen gyakran alkalmaztak a "már" digitális autórádiókban. AM-en 0,5-3Mhz-ig, FM-en 8-140MHz-ig használható. Csak a tápot kellett elkészíteni hozzá, a lényeget kifűrészeltem a rádióból. Bár jónéhány rádióban ez önálló panelen foglal helyet. A kabátja egy kapcsolószekrényekben alkalmazott ipari-elektronika doboz. Az előlap festett nyák.
(#) tatabike válasza Medve hozzászólására (») Júl 20, 2007 /
 
Szia Medve,

zsír nagyon... Mondjuk engem a doboz része érdekel általában, de ahogy látom, belül is szépen meg van csinálva. Gratula.

TaTa
(#) tatabike válasza Topi hozzászólására (») Júl 20, 2007 /
 
Szia Topi,

ez nagyon szuper, tetszik, biztosan tuti jól fog kinézni... Amúgy mekkora költség kb. egy ilyen nixie cső? Itthon is lehet kapni?

TaTa
(#) Tomi20 hozzászólása Júl 20, 2007 /
 
Heló

Készítettem két VF2-t, és hídba kötöttem őket. Az erősítő még kapott egy koppanásgátló, és egy kimeneti DC védelmet. A trafó, és az erősítő doboza valamikor egy szünetmentes tápegységként látták meg a napvilágot. A trafó 2*17V (550W) ebből lett +-24V. Számítások alapján elbírja hidalva a 4 ohmos hangfalat is, de én csak 8 ohmossal próbáltam ki, de azzal is nagyot szól. Az erősítő készítésénél nem a design volt a leg fontosabb szempont (ez látszik is rajta) hanem a hűtés, mert ez nem szobai zenehallgatásra készült, hanem bulira, ahol egész este teljes hangerőn kell üzemelnie. A képeken kb 90%-ban van kész, mert még nincsenek rendesen elvezetve a vezetékek. A hűtőborda úgy lett kialakítva, hogy egy 40cm hosszú bordát elvágtam félbe, így lett két 20cm-es, amiket szembe fordítottam egymással, majd egy lemaratott panellal vannak összefogatva.(egyik végén ventillátorral) Azért nem lemezzel, mert a két bordának szigetelve kell lennie egymástól is, meg a doboztól is, mert a VF2-nek a FET hűtőzászlói össze vannak kötve, és egyben ez a kimenet is. Namost a jobb hőátadás érdekében elhagytam a szigetelő csillámokat a borda és a FET-ek közül, így a két borda a két végfok kimenete. A puffer kondikat sem sajnáltam, 2*20.000uF. Szerintem nem lett olyan rossz, de az előlap nem igazán tetszik, gondoltam rá, hogy lefedem azt a nagy nyílást valami ritka szövésű szövettel, de az meg a hűtést akadályozná... (asszem' így marad)
(#) Tomi20 válasza Tomi20 hozzászólására (») Júl 20, 2007 /
 
Rakok még fel pár képet, mert nem foglalnak túl sok helyet...
(#) zoly15 válasza Tomi20 hozzászólására (») Júl 20, 2007 /
 
szia!
szép nagyon grat
a borda ahogy látszik az előlapra kihozva nagyon durva de jó értelemben egyszóval kira!
(#) fureszk válasza Tomi20 hozzászólására (») Júl 20, 2007 /
 
Nekem nagyon tetszik, érdekes a hűtés. De ez így nagyon COOL(mind2 értelemben, gondolom)
(#) gulyi88 válasza Tomi20 hozzászólására (») Júl 20, 2007 /
 
csá tök baró lett szetem
én még a 2 borda közé tettem volna valamit, ami a szellőt a bordákba vezeti
magyarul kitöltené a hézagot a bordák között, (pl hungarocellt az jól lehet vágni,
ventinél kúposan fehízik, és kitölti a teret a bordák között, ezzel a szellőt a bordákba kényszerítve... sztem jobb hűtést eredményezne)

csá
(#) Tomi20 válasza gulyi88 hozzászólására (») Júl 20, 2007 /
 
kössz a dícséretet, a hűtéssel kapcsolatban teljesen igazad van, az egyik képen egy picit látni a két borda között egy papír lapot, ami meg van hajtva, és be van dugva a két borda közé (ideiglenesen). Én is hungarocellre gongoltam, bár írtózom a nyikorgó hangjától (berakáskor biztos van ) A közeljövőben az is bekerül majd.
(#) gulyi88 válasza Tomi20 hozzászólására (») Júl 20, 2007 /
 
jaja télleg van ott valmi ...
ha nem sliccerrel vágod,akkor nem fog felállni a szőr a hátadon.
forró késsel, dróttal, vagy cekásszal
(pillanatpáka + hosszú 1mm es rézdrót hegynek..)
egyébként belülről inkább valami brutális fegyvernek néz ki de teccik
csá
(#) KeserűCukor válasza Tomi20 hozzászólására (») Júl 20, 2007 /
 
Hali!
Télleg nagyon patent lett!
Szép építés, a dobozolás is tetszetős, s egyben talán egyedi is..
A hűtést még tökéletesíted és kifogástalan.
Gondolom szépen is szólhat, igazi erőgépnek tűnik...

Azokat a csatlakozókat hogy hívják, amik a panelbe vannak forrasztva és ilyen réz saru van ráhúzva?
Asszem Quad nyákokban használnak ilyet... De praktikusnak tűnik
(#) Peti_85 válasza Tomi20 hozzászólására (») Júl 20, 2007 /
 
Hááát ez tényleg nagyon szuper!
Egyébként az erősítők élesztésénél nem volt semmi gond? Működött rendesen???
Kipróbáltad gondolom egyenként is őket igaz?! És úgy mit szólnak??? Milyen hangszórót hajtasz velük?

De amúgy minden elismerésem! Jaah és baró nagy a trafód!

Csak vigyázni kell, hogy a venya, nehogy beadja a kulcsot, mert akkor aztán nagy a gond!
Peti.
(#) Medve válasza Tomi20 hozzászólására (») Júl 21, 2007 /
 
Hello, Jól kihasználtad a hűtő mechanikai adottságait!!
(#) vicsys válasza Tomi20 hozzászólására (») Júl 21, 2007 /
 
Az elülső lyukat fedd le vmilyen tuning ventillátor ráccsal...
Bővebben: Link_1
Bővebben: Link_2
Bővebben: Link_3
Sztem, 1-2 még házilag is elkészíthető, ha van türelmed és kézügyességed...
(hátulról meg megvilágíthatod egy zöld vagy kék leddel.)
(#) Tomi20 válasza Medve hozzászólására (») Júl 21, 2007 /
 
Heló

Köszönöm

A csatlakozó nevét nem tudom, el szoktam magyarázni a boltosnak, hogy mit kérek, és úgy szokta adni.

Az erősítők élesztésekor nem volt semmi gond, pöccre indultak. Egyenként csak egy kis hangszóróval próbáltam ki, hogy működnek-e. Van egy másik erősítőm, amiben van egy VF2 +-35V-ról üzemel, és az is nagyon jól szól. Azért szeretem a VF2-t, mert elég olcsón kijön (5db végfokhoz az alkatrész a védelmi áramkörrel együtt nem volt 6000Ft) A mély hangszóró egy Pioneer TS-W306DVC, egy MNC közép, és SAL magas, SAL hangváltó. Jól össze van válogatva De elég jól szól, az a lényeg. A ventillátort meg figyelni kell, hogy forog-e. Majd még rakni szeretnék egy hő védelmet, hogyha pl 100 fok fölé megy a borda hőfok, akkor lekapcsoljon.
(#) Tomi20 válasza vicsys hozzászólására (») Júl 21, 2007 /
 
Ez a rács egész jó ötlet, Hétfőn veszek is egyet. A világítást akkor szeretném megoldani, ha meghal a venti, mert akkor világítós ventit veszek bele.
(#) atti212 hozzászólása Júl 22, 2007 /
 
Helosztok!

Láttam hogy van itt egy ilyen építgetős fórum. Ma lettem készen két aprócska mélyládával, gondoltam közreadok egy képet róla, hátha érdekel valakit.

SRP4050.JPG
    
(#) zoz11 válasza atti212 hozzászólására (») Júl 22, 2007 /
 
Szép igényes munka!!! Nagyon tetszik!!!
Hány literes a láda???
(#) Norberto válasza atti212 hozzászólására (») Júl 22, 2007 /
 
Nem piskóta!!!

Klassz lett!
(#) atti212 válasza zoz11 hozzászólására (») Júl 22, 2007 /
 
Köszi!
98 literes
(#) gtk válasza atti212 hozzászólására (») Júl 22, 2007 /
 
Szep munka
Valami hasonlot szeretnek en is vegre itthonra.
(#) vanzerr válasza gtk hozzászólására (») Júl 22, 2007 /
 
Nekem is nagyon tetszik! A házimozimból épp egy ilyen hiányzik már.
(#) Topi válasza atti212 hozzászólására (») Júl 22, 2007 /
 
Ez tényleg
Gratulálok hozzá!
(#) vanzerr válasza Topi hozzászólására (») Júl 22, 2007 /
 
Szia Topi!
Nixi step-upra találtam már kapcsolást csak azt nem tudom hogyan kapcsoljam rá teszt jelleggel a nixie csőre. Kísérletezni nem szeretnék, ugyanis egy csövet sikerült eddig beszereznem az pedig nem akarom kilőni.
Előre is köszönöm a segítséged!
(#) tatabike válasza Tomi20 hozzászólására (») Júl 22, 2007 /
 
Szia Tomi20,

nem ezt a fajta hűtést hívják úgy, hogy végelenített hűtőborda? Valahol olvastam erről, csak ott függőlegesen állt a cucc, kör alakú volt, belül bordázott, alul nyílás, felül meg egy venti szívta a levegőt. Állítólag valami másfélszeres hatásfoka van azonos felület esetén...

TaTa
Következő: »»   88 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem